Zenginlik Taşı Hangisidir? - Para Taşı Takılar Listesi

Zenginlik taşı, bereket ve bolluk getiren tüm doğal taşlara verilen genel bir isimdir. Tıpkı aşk ve evlilik gibi bazı doğal taşların zenginlik getirdiğine de inanılır. Söz konusu bolluk ve bereket olduğunda da sayabileceğimiz birden fazla doğal taş vardır. Biz de sizlerle zenginlik taşı kategorisine giren en popüler doğal taşları paylaşmak isteriz.

Zenginlik Taşı Nedir? Hangi Taşlar Bolluk ve Bereket Getirir?

Değerli taşlar arasında farklı niyetlere ve amaçlara hizmet eden doğal taşlar bulunuyor. Örneğiğn kalp çakrasını da temsil eden pembe kuvars ya da ay taşı gibi aşk taşları ön plana çıkabiliyor. Aşkı ve evliliği simgeleyen taşların yanı sıra zenginlik getirdiği iddia edilen doğal taşlar da çok seviliyor.

Enerjisi sayesinde zenginlik verdiğine inanılan doğal taşlar arasında özellikle de şunlar ön planda yer almaktadır:

Sitrin Taşı

Ay Taşı

Kalsedon Taşı

Siz de bu taşlardan birinin enerjisinden faydalanmak istiyorsanız aksesuar tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Örneğin ay taşı 925 ayar gümüş küpe gibi aksesuarları tercih ederek bolluk ve bereket enerjisini yükseltebilirsiniz.

İsterseniz zenginlik taşı kategorisine giren tüm doğal taşlara daha da yakından bakalım. Yukarıdaki listemizde verdiğimiz örneklerin bolluk ve bereket haricinde başka ne gibi faydaları varmış birklikte görelim.

1- Zenginlik Taşı Denince Sitrin Enerjisi

Sitrin taşı özellikleri aslında saymakla bitecek gibi durmuyor. Sitrin para taşı, çok eski dönemlerden beridir zenginlik ile bir arada anılıyor. Parlaklığı ve değişik sarı rengiyle ön plana çıkan bu doğal taşın zenginlik haricindeki faydalarına bir göz atalım:

 • Sitrin taşı, bolluk ve bereketi kendisine en çok çekebilen doğal taşlardan biridir.
 • Nadir bulunan bir doğal taş olan sitrin, pozitif enerji yaymasıyla da dikkat çekmektedir. Hatta sitrin taşının yaydığı pozitif enerji, diğer taşları arındırmak için de kullanılabilir. Örneğin ay taşını aktive etmek için bir gece boyunca sitrin taşı ile temas ettirerek arındırmanız faydalı olacaktır.
 • Sitrinin bir diğer önemli özelliği de kişiye ilham verebiliyor olmasıdır. Özellikle de aktif olarak meditasyon yapan kişiler, yanlarında mutlaka sitrin taşı bulundurmaktadır.
 • Taşın diğer özelliklerinden biri de özgüven problemlerini ortadan kaldırabiliyor olmasıdır.
 • Zenginlik taşı olarak öne çıkan sitrin, başarıyı da önemli ölçüde temsil etmektedir. Öyle ki taşın, odaklanmaya yardımcı olduğu da bilinen özellikleri arasındadır.

Yukarıda bahsi geçen özelliklere ek olarak sitrinin güneşi de temsil ettiğini söyleyebiliriz. Hem renginden hem de yaydığı enerjiden dolayı sitrin taşı, güneşin en önemli simgelerinden biridir. Dolayısıyla bu doğal taşın etrafa yaydığı enerji de bir hayli fazladır. Siz de sitrinin enerjisinden faydalanmak adına sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş bileklik gibi aksesuarları taşıyabilirsiniz.

2- Bolluk ve Bereket Temsili Ay Taşı

En sevilen doğal taşlar arasında yer alan ay taşı, aynı zamanda zenginlik taşı olarak da nam salmıştır. Bolluk ve bereket vermesinin haricinde ay taşının, aşkı ve evliliği de simgelediği bilinmektedir. Tüm bu saydıklarımıza ek olarak ay taşının diğer öne çıkan özellikleri arasında şunlar da yer alır:

 • Ay taşı, söz konusu dengeli bir iletişim olduğunda akla ilk gelen doğal taşlardan biridir. Sitrin ve ay taşını bir arada kullanan kişilerin, ilişkilerinde daha dengeli ve sağlıklı bir iletişim kurduğu bilinir.
 • Zenginlik taşı konumunda olan ay taşı, kadınlara yönelik şifa vermesiyle de bilinir. Kadını iyileştiren ve pozitif enerjiye boğan bu taş, üreme sistemine de iyi gelebilir.
 • Ay taşının uyurken takılması da mümkündür. Özellikle de uyku problemleri olan kişiler ay taşı sayesinde rahatlayabilir. Strese karşı etkili olan bu doğal taş, sakinleştirici yönde bir etki de sunabilmektedir.
 • Ay taşı hakkında bilmeniz gereken bir diğer önemli detay da taşın duygusal gerilimleri ortadan kaldırdığıdır. Daha önce ay taşı kullanan kişilerin yorumlarına göre bu taşın pozitif enerji yaydığı bilinir. Özellikle de sağlıksız iletişimlerin yaşandığı ortamlarda ay taşının enerjisinden faydalanmak mümkündür.

Zenginlik taşı statüsünde olan ay taşı, menopoz dönemi ve doğum sürecinde de etkili bir taştır. Kadınlara adanmış bu taşın bolluk ve bereket bahşettiği de bilinir. Siz de hem stresten uzak kalabilmek hem de refah düzeyinizi bir seviyeye çekmek adına ay taşını tercih edebilirsiniz. Özellikle de ay taşı 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük gibi aksesuarları üzerinizde taşıyabilirsiniz.

3- Refahın Simgesi Kalsedon Taşı

Zenginlik taşı denilince akla kuvars grubu içerisinde yer alan kalsedon da geliyor. Hafif mavimsi rengi ile herkesi büyüleyen bu taş, zenginliği arttıran bir enerjiye sahiptir. Kalsedon taşının zenginlik enerjisi, aslındas çok çok uzun seneler önce keşfedilmiştir.

Kalsedon taşının öne çıkan özellikleri arasında “Kadıköy Taşı” olarak anılması da yer alır. Bizans döneminde Kadıköy yani o zamanki adıyla Kalkedon’dan ticareti yapılan bu doğal taş adını da bu noktadan almaktadır.

Zenginlik taşı kategorisinde öne çıkan kalsedonun diğer faydaları ise şu şekilde aktarılmıştır:

 • Kalsedon taşı da tıpkı sitrin ve ay taşı gibi sizi negatif enerjiden uzakta tutmayı hedefler.
 • Herhangi bir değişimden korkuyor ve endişe ediyorsanız kalsedon taşı ile rahatlayabilirsiniz.
 • Kalsedon, mavimsi rengi ile nazara karşı da etkili kabul edilen bir doğal taştır.
 • Başarıyı ve gücü simgeleyen kalsedon, refah seviyesini yüksekte tutan taşlardan biridir.

Siz de bu göz kamaştıran taşın yaydığı olumlu enerjilerden faydalanabilirsiniz. Kalsedon taşı ile yapılan aksesuarları kullanarak taşın enerjisini her daim üzerinizde bulundurabilirsiniz. Örneğin kalsedon 925 ayar gümüş kolye gibi aksesuarlar, size her daim pozitif enerji verebilir.

Sık Sorulan Sorular

Zenginlik taşı söz konusu olunca akla gelen pek çok merak edilen soru olabiliyor. Biz de kendi uzmanlığımız çerçevesinde zenginlik taşı ile alakalı sorulara yanıt vermek isteriz. İşte, sizler tarafından da en çok merak edilen popüler yanıtları sorulardan bazıları:

Zenginlik İçin Hangi Taş?

Zenginliği temsil eden ilk taş olarak her daim sitrin taşı gösterilmektedir. Buna ek olarak kalsedon ve ay taşları da bolluk için iyidir. Ayrıca pek çok kişi, kaplan gözünün de bereket getirdiğini düşünmektedir.

Bereket Taşı Nelerdir?

Zenginlik taşı ve bereket taşı, genellikle aynı doğal taşları içine alan iki kavramdır. Bolluk ve bereket için sitrin taşı önerilir. Buna ek olarak ay taşının da hem bereket hem de aşk getirdiği bilinir. Bazı kişiler, kuvars türündeki doğal taşları da zenginlik için taşımayı tercih etmektedir.

Hangi Doğal Taş Parayı Çeker?

Zenginlik taşı olmanın yanı sıra parayı getirebilen doğal taşlar da vardır. Bu elbette sitrin taşıdır. Zaten sitrin taşının bir diğer ismi de para taşı olarak geçmektedir.

Cüzdana Hangi Doğal Taş Konulur?

Zenginlik ve bereket getirdiğine inanılan her doğal taş cüzdanda taşınabilir. Örneğin ay taşı ve kalkedon taşları ufak yapılı olarak cüzdana konulabilir. Fakat bizim tavsiyemiz, bu tür enerjisi yüksek olan doğal taşları aksesuar olarak üzerinizde taşımanızdır. Özellikle de sitrin gibi canlı renkli taşlar, hoş birer aksesuar olabilir.