Yatta Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Yatta evlilik teklifi yapmak belki de evlilik teklifi fikirleri arasında en güzeli olabilir. Ama tabi bu yatta evlilik teklifi fikrini tamamlayan bazı parçalara dikkat etmek de gerek var. Her şey kusursuz olmalı. Bu kusursuzluğu elde etmek için bazı hususlara dikkat çekebilirsiniz. Örneğin, evlilik teklifinin tamamlayıcı parçası, yüzükler…

Evlilik teklifleri, birbirini seven iki insanın hayatlarını birleştirme yolunda ilk adımları. O yüzden evlilik teklifini nerede ve ne zaman yaptığınız oldukça önemli. Mekanı seçmek, doğru yüzükte karar kılmak, doğru organizasyonu yapmak ve anıları biriktirmek gibi konular oldukça önemlidir. Yatta evlilik teklifi ise bir diğer önemli konudur.

Yatta Evlilik Teklifi İstanbul

Evlilik teklifleri İstanbul gibi büyük şehirlerde daha popülerdir. Özellikle de İstanbul’da ve İstanbul boğazında çok fazla bu tarz evlilik teklifleri görülmektedir. İstanbul’un denizi, havası ve güzel boğaz köprüsü evlilik teklifini daha büyüleyici kılmaktadır.

Yatta Evlilik Teklifi Nasıl Yapılmalı?

Yatta evlilik teklifi yaparken her şeyi planlamanız gerekmektedir. Denizde sürpriz ya da evlilik teklifi ne kadar güzel olsa da bir o kadar da riskli bir durumdur. Çünkü hava şartları değişebilir, herhangi bir kaza gerçekleşebilir. Tabi bunlar için yeterli tedbirleri alır iseniz daha sağlıklı bir teklif olması mümkün olur.

1 – Yatta Evlilik Teklifi İçin Doğru Zamanlama Yapın

Doğru zamanı seçmek yatta evlilik teklifi yapmanın en önemli konularından biridir. Mevsim tercihinizi yaz veya ilkbahar olarak seçmeniz en iyi tercih olabilir. Teklif zaten denizde olacağından sıcak zamanları seçmek daha mantıklıdır. Kış veya sonbahar mevsiminde denizde evlilik teklifi yapmak biraz sakıncalı olabilir.

2 – Doğru Yüzüğü Seçin

Zaman ve zevkler epey bir değişti. Artık yeni gelinlerin hem gelinlik hem de yüzük zevkleri eski tektaşlardan çok farklı. Eğer siz de eş adayınız için faklı ve özgün bir yüzük arıyor iseniz bu fikirler hoşunuza gidecektir. Özellikle de ay taşı 925 ayar gümüş yüzük gibi yüzükler. Bu yüzükleri diğerlerinden ayıran şey ise her birinin doğal taşlardan yapılması. 

Bu yüzükleri eş adayınızın beğenmeme ihtimali çok düşük. Çünkü bu yüzükler eski abartılardan, klasikleşmiş tek taşlardan oldukça farklı. Tabi ki kişinin zevki göz ardı edilmemeli. Ama bu çeşitli doğal taşlardan yapılma yüzükler herkesin zevkine hitap ediyor. Bu yüzükler sayesinde yatta evlilik teklifi enerjisi ve ambiyansı artacaktır.

3 – Doğru Tekne veya Yat Seçimi Yapın

 Yapacağınız evlilik teklifi için doğru zamanı ve doğru labradorit 925 ayar gümüş tarzı yüzükleri seçtiyseniz artık tekne veya yat için araştırma yapabilirsiniz. Bu teklif için ihtiyacınızı karşılayacak bir tekne veya yat seçmeniz daha iyi ve daha ekonomik olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken evlilik teklifi yaparken kaç kişi olacağınız.

Örneğin eğer teknede arkadaşlarınız da olacak ise daha büyük bir teknede organizasyon yapmanız daha iyi olacaktır. Bazı kişiler bu anı yakın arkadaşları ile paylaşmak isteyebilir. Ama bazı kişilerde eş adayı ile baş başa olmak ister. Bunun için de daha küçük bir tekne veya yat daha sabit olacaktır. İyi bir araştırma ile ekonomik şekilde iyi deneyimler yaşayabilirsiniz.

4 – Doğru Konsepti Bulun

Önerilen doğal taş fikirleri gibi, seçeceğiniz konsept fikirleri de oldukça önemlidir. Bu konsept hem eş adayınızı hem de ilişkinizi yansıtmalı. Eğer gerçekten doğal taşlı, pembe kuvars 925 ayar gümüş yüzüklerden seçecek iseniz konsepti de bu tarz doğal taşlı süsler ile kombine edebilirsiniz. Hem daha farklı ve özgün bir konsept ortaya çıkmış olur.

4 – Yatta Evlilik Teklifi Organizasyonu Seçimi 

Konsept, mekan ve tabi ki tektaş yüzük… her şey en doğalından. Bu doğallığı ve yapılacak olan organizasyonu en iyi şekilde sonlandırmanız için neredeyse her şey hazır. Yatta evlilik teklifi diğer tekliflerden farklı olduğu için organizasyonu biraz zorlayıcı olabilir. Bunu kolay hale gelmek için iyi bir araştırma yapmak veya tanıdıklara danışmak sağlıklı olacaktır.

Yatta Evlilik Teklifi İçin Yüzük Fikirleri

Yatta evlilik teklifi yapmanın tartışmasız en önemli noktası yüzük seçimidir. Seçtiğiniz yüzük tamamen aldığınız kişiyi yansıtmalı ve başkalarının tercih ettiğinden farklı olmalı. Bu farklılık eş adayınızı prenses gibi hissettirecektir. Sizlere bu özgünlüğü hissettirebilecek doğal taşlı yüzükler ve bu taşların anlamlarına bakabilirsiniz.

Doğal Taşlı Tektaşlar

Taşın Anlamı

Labradorit 925 Ayar Gümüş Yüzük

Genelde mavi ve yeşilimsi renklerde olan taş deniz havasına uyacaktır. Özgüveni yükseltir ve olumsuz enerjiyi azaltır.

Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Duygusal açıdan dengeleyici özelliği vardır.

Amazonit 925 Ayar Gümüş Yüzük

Genel olarak zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Akuamarin 925 Ayar Gümüş Yüzük

Zihinsel olarak gevşemeye yardımcı olur ve temelinde huzuru barındırır.

Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Yüzük

Kalp çakrasını temsil eden bir taştır. Temelinde sevgi ve aşkı barındırır.

Ametist 925 Ayar Gümüş Yüzük

Yaygın olarak mor renkte bulunurlar. Ayrıca meditasyonu ve enerjiyi çağrıştırır.

Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Yüzük

Cesaret taşı olarak bilinen taş aynı zamanda bağımsızlığı ve özgürlüğü simgeler. 

Sitrin veya Para Taşı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Radyasyon gibi zararlı faktörlerden korur. Olumsuzlukları ortadan kaldırmada etkilidirler.

Kalsedon 925 Ayar Gümüş Yüzük

Bu doğal taşın sağlık açısından birçok olumlu etkisi vardır.

Lapis Lazuli 925 ayar Gümüş Yüzük

Ağır depresyona olumlu etkileri ile bilinir. Genel olarak iyi enerjiyi çekerler.  

 

Boğazda Evlilik Teklifi

Evlilik teklifleri birbirinden farklı konseptler veya mekanlar içerisinde olabilir. Ama en çok sevilen ve tercih edilenler yatta evlilik teklifi seçeneğidir. Yani denizde, açık havada olanlardır. Ayrıca boğazda evlilik teklifi bir tık pahalı olsa da çiftler tarafından tercih edilmekten geri kalmıyorlar. Sebebi ise bu anları en güzel şekillerde değerlendirmek istemeleri olabilir.

Boğazda Evlilik Teklifi Fiyat

Boğaz manzaralı yerlerde gerçekleşen evlilik fiyatları diğerlerinden daha pahalı olabilir. Eğer İstanbul boğazı taraflarında bir yatta evlilik teklifi gerçekleştirecek iseniz iyi bir fiyat araştırması yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Bu fiyatlar içerisinde nelerin dahil olduğunu ya da teknenin veya yatın kaç saat kiralandığı bilgisi önemlidir.

Yatta Evlilik Teklifi Fiyat Nedir?

Yatta evlilik teklifi fiyatları çok farklı olabilir. Çünkü bu fiyatları farklı şeyler kapsıyor. Sizler de eper gerçekten bu şekilde bir evlilik teklifi düşünüyor iseniz iyi bir fiyat araştırması yapıp piyasa fiyatlarını öğrenmelisiniz. Bu fiyatlarda etkili olan bazı faktörler vardır. Bu faktörlere göre fiyat artar ya da azalır.

Fiyatlar araştırdığınız yerlere göre birbirlerinden çok farklı olabilirler. Bu fiyatlarda dikkat etmeniz gereken şey fiyatları neyin kapsadığıdır. Ne çok pahalı ne de çok ucuz olmadan en iyi organizasyonu ve yatta evlilik teklifi yaşayabilir ya da yaşatabilirsiniz.

Teknede Evlilik Teklifi Fiyatları

Bu tarz organizasyonlarda fiyatlar çok açık uçlu yani değişken olabilirler. Sebepleri ise bazı etkenlerdir. Bu etkenler;

  • Yatın veya teknenin büyüklüğü
  • Teklifi yapacağınız semt
  • Anlaştığınız organizasyon şirketleri
  • Evlilik teklifi için seçtiğiniz tarihler
  • Tercih ettiğiniz konsept içerikleri gibi faktörler bu evlilik teklifi için fiyatlarda belirleyici olur.