Topuz Saç Modelleri ile Kullanılabilecek Kolye Seçenekleri

Topuz saç modelleri hem sadelik isteyenlerin hem de şıklık isteyenlerin yöneldiği bir stildir. Gündelik kullanım başta olmak üzere her etkinlikte kullanılabilen topuz saç modelleri, zengin bir duruş sergilemektedir. Saçın dolanarak topuz yapıldığı bu model birçok aksesuarın da yansıtıcısı olmaktadır. Topuz saç modelleri ile kullanılacak aksesuarlar, saçınızı ve görünüşünüzü önemli ölçüde etkileyecektir. Gösterişli bir kombin istiyorsanız topuz saç modelleri için seçmeniz gereken kolyeler şu şekildedir!

Topuz Saç Modelleri ve Kolye Modelleri!

Topuz saç modelleri her sezonda en sevilen modellerden olmaktadır. Burada saçın şekli veya boyutu topuz yapmanın önüne geçememektedir. Her saç topuz saç modelleri güzelliğinden yararlanabilmektedir. Özel günlerde veya saçınıza model vermek istemediğiniz günlerde en kolay yapılabilecek model, topuzdur. Burada topuz saç modelleri ile tercih edilebilecek doğal taş kolyeler ve kombin önerileri:

1 – Pembe Kuvars Kolye ve Dağınık Topuz Modelleri

Dağınık topuz saç modelleri, her zaman en rahat yapılan ve kurtarıcı bir çeşittir. Kolay yapılabilir olmasının dışında çekici bir görüntü de sunar. Uzun veya kısa saç fark etmeksizin herkesin vazgeçilmezi olan topuz saç modelleri içerisindedir. Saçların tepeden veya arkadan yanda bukleler bırakılarak, dağınık ancak belirli bir şekilde toplanmasıdır.

Bu modele elbette ki Pembe Kuvars kolye eşlik etmektedir. Özellikle boğazlı veya kayık yaka bluzlar için yapılan dağınık topuz, Pembe Kuvars kolye sayesinde zengin bir duruş sergileyecektir. Bunun yanı sıra Pembe Kuvars küpe de bu kombinde ve saç modelinde tercih edilebilmektedir. Şık kombinlerde de tercih edilen dağınık topuzun kombin örnekleri şu şekildedir:

PEMBE KUVARS KOLYE VE DAĞINIK TOPUZ KOMBİNLERİ

 

ŞIK KOMBİN ÖRNEĞİ

GÜNDELİK KOMBİN ÖRNEĞİ

Otriş detaylı saten kumaş elbise

Kayık yaka bluz ve kumaş pantolon

Taş detaylı topuklu ayakkabı

Spor ayakkabı veya topuklu streç bilekte bot

Pembe Kuvars küpe

Pembe Kuvars kolye

Dağınık topuz

Dağınık topuz

2 – Ay Taşı Kolyenin Sade Topuz Modelleri ile Uyumu

Ay Taşı kolye, sade topuz saç modelleri için en uygun aksesuardır. Ay Taşı kolyenin rengi ve duruşu sadeliğin bir temsilidir. Aynı şekilde ensede topuz modelleri de bu kategoriye dahildir. Trend bir stil olan sade topuz, ensede toplanarak yapılmaktadır.

Ensede yapılan sade topuzlar her yüz hattına yakışmaktadır. Bu modelde dikkat edilmesi gereken tek unsur giyilecek olan kıyafettir. Ay Taşı kolyenin takılacağı sade topuz modellerinde kıyafet seçimi:

  • Boyun bölgesi açık olan kayık yaka gibi bluzlar
  • Omuzların açık olduğu kıyafetler
  • Dekolte bölgesinin açık olduğu bluzlardan yana yapılmalıdır.

3 – Abiye Topuz Modelleri için Hangi Kolyeler Kullanılmalıdır?

Özel gecelerde, mezuniyet törenlerinde, düğünlerde veya resmi etkinliklerde en çok tercih edilen topuz saç modelleri, gösterişli olanlardır. Abiye topuz modelleri, abiye elbise gibi gösterişli kıyafetler için tercih edilmektedir. Bu modellerde kabartılar hatta saç aksesuarları bile kullanılabilmektedir.

Kabarık görüntülerin ve örgülü buklelerin yer aldığı bu topuz modellerinde aksesuarlar da saçı destekleyecek şekilde olmalıdır. Abiye topuz saç modelleri ile kullanılabilecek aksesuarlar şu şekildedir:

ABİYE TOPUZLARDA KULLANILACAK AKSESUARLAR

 

Gelinseniz Gosty Concept gelin takı seti kullanabilirsiniz.

Sitrin küpe

Lapis Lazuli yüzük

Kalsedon bileklik

Ametist kolye

Amazonit yüzük

Labradorit bileklik

Pembe Kuvars yüzük

4 – Genç Topuz Modelleri ile Akuamarin Kolyelerin Enerjisi Katlanacak!

Akuamarin kolye, genç kızların yaptığı topuz modellerini destekleyen bir diğer aksesuardır. Genç topuz saç modelleri denildiğinde özellikle saç köpükleriyle yapıştırılan sımsıkı topuzlardan söz edilmektedir. Saç köpükleri ile iyice yapıştırılarak yapılan topuzlar, duruşu ve görünüşüyle şıklığı sağlamaktadır.

Saç tutamlarının ayrılarak her yüz tipine yakışan bu model klasik şıklığın simgesidir. Akuamarin kolye, toplu saç sayesinde rengini ve modelini doğrudan belli edecektir. Gosty Concept akuamarin kolye ile oluşturulabilecek gündelik kombin örneği şu şekildedir:

  • Beyaz gömlek üzerine crop bir süveter
  • Altına mom kesim veya straight jean
  • Bilekte biten topuklu bot ya da yanları lastikli Chelsea bot
  • Akuamarin kolye

5 – Kuaför Topuz Modelleri ile Kaplan Gözü Kolyeyi Destekleyebilirsiniz!

Kuaför topuz modelleri, iddialı saç modellerindendir. Daha çok özel günler için yaptırılan bu modeller, su dalgası veya bukleli topuzlardan oluşmaktadır. Bununla birlikte abartılı maşayla desteklenen topuzlar da kuaför modelleri içerisindedir. Kısacası bu topuz saç modelleri, gündelik kullanımın dışında kalanlardır.

Gelin başı adı verilen saç modelleri de kuaför topuzunu içerebilmektedir. Bu saçlarda detaylı elbiseler ve göz alıcı makyajlar ön plandadır. Bundan dolayı da saçı ve elbiseyi destekleyen aksesuarda Kaplan Gözü kolye olmaktadır. Kahverengi ve siyah detaylı bu şık doğal taş, elbise renginiz başta olmak üzere ayakkabınızı bile ön plana çıkaracaktır.

6 – Yeni Topuz Saç Modelleri ile Kullanılacak Kolyeler Nelerdir?

Yeni topuz saç modelleri, sezona damga vuran modelleri içermektedir. Son zamanlarda katlı kesimler ve perçemler yeniden moda haline gelmiştir. Durum böyle olunca yeni topuz modelleri de bu kesimler çerçevesinde gelişmiştir. Perçemlerin kabartılarak veya dalgalandırılarak yapıldığı yeni topuz modelleri içerisinde öne çıkan topuzlar şunlardır:

YENİ TOPUZ MODELLERİ

 

Fransız düğüm topuzu modeli

Kurdele tokaların bağlandığı yarım topuzlar

Bella Hadid topuzu

Örgülü ense topuz modeli

Yüksek balerin topuzu

Romantik topuz modeli

Bu modellerde ağırlıklı olarak Pembe Kuvars kolye tercih edilir. Bunun yanında Ametist kolye, Lapis Lazuli kolye veya Kalsedon kolye de kombinde kullanılan renk doğrultusunda tercih edilebilmektedir. Koyu renkli kombinlerde ağırlıklı olarak Lapis Lazuli ve Ametis kolye tercih edilir. Yaz mevsimi kombinlerinde ise Pembe Kuvars kolye ve Kalsedon kolye şıklığından faydalanılır.

Sık Sorulan Sorular

Topuz saç modelleri dendiğinde herkesin farklı bir beğenisi vardır. Kimisi topuzun belirli modelini kendine yakıştırırken kimisi ise topuzdan başka model yapamaz. Bu doğrultuda topuz saç modelleri oldukça kapsamlı olarak ele alınır. Modeller ve yapılışı da bir hayli merak edilir. Topuz saç modelleri hakkında sık sorulanlar:

Hangi Yüze Hangi Topuz Modeli Yakışır?

Yüz tipine göre yapılan topuzlar yüzünüzü ortaya çıkartırken şıklık da sağlamaktadır. Yuvarlak yüzler için yukarıdan bağlanan topuzlar idealdir. Oval yüz tipinde ise balerin topuzlar tercih edilmektedir. Ensede topuz modeli ise kare ve dikdörtgen yüz hattına sahip kişiler için uygundur. Elmas yüze dağınık topuz yakışırken kalp şeklindeki yüz hatları için kaküllü topuzlar idealdir.

Salaş Topuz Nasıl Yapılır?

Salaş topuz saç modelleri için lastik tokayı saçlarınıza bir kere dolayın. Ardından saçın ön kısımlarını gevşetin. Lastiği ikinci kez dolarken de saç uçlarını lastiğin içinde bırakın. Üçüncü dolamada ise üst kısımlarda kalan saçları salaş topuz şekline getirin.

Ensede Topuz Kimlere Yakışır?

Ensede topuz modeli, Angelina Jolie gibi dikdörtgen yüz tipine sahip kişilere yakışmaktadır.

Kısa Saç Topuz Olur mu?

Kısa saçlılar da topuz modellerini kolayca uygulayabilmektedir. Ensede topuzlar veya tel toka, saç köpüğü gibi ürünlerle kısa saçta da topuz yapılabilmektedir.

Yuvarlak Yüze Nasıl Topuz Gider?

Yuvarlak yüzlü kişiler kabarık ve üstten toplanan topuz modellerini tercih etmelidir. Bununla birlikte tepesi kabarık at kuyrukları da bu yüz tipine oldukça yakışan modellerdendir.