7 Adımda Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma

7 Adımda Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma

Telefondan yüzük ölçüsü alma, net bir kalıp isteyenlerin veya sürpriz bir teklif yapmak isteyenlerin başvurduğu ölçüm yollarındandır. Gelişen teknolojiler, artık oturduğunuz yerden pek çok şeye erişim imkânı sunmaktadır. Telefondan yüzük ölçüsü alma da teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişileri büyük bir dertten kurtarmıştır.

Hayatınızı birleştirmeye karar verdiğiniz sevgilinize sürpriz bir teklif için yüzük ölçüsü almanız gerekir. Burada kız arkadaşınızın anlamaması için telefondan yüzük ölçüsü alma yöntemleri sizler için birebirdir. Deyim yerindeyse su sızdırmayacak şekilde şahane bir sürpriz için telefondan yüzük ölçüsü alma yöntemleri sizlerledir!

Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma Yöntemleri!

Yüzüğünüz parmağınıza artık bol geliyor veya sıkıyorsa, konforlu kullanım için yüzüğünüzü değiştirmeniz gerekir. Konforlu kullanım için yapacağınız bu değişim için vaktiniz yoksa veya parmağınız için en uygun ölçüyü bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Telefondan yüzük ölçüsü alma yöntemleri ile oturduğunuz yerden parmağınıza en uygun yüzüğü bulabilirsiniz!

Bozuk para, cetvel hatta mezura ile yeni yüzük ölçünüzü kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gelişen gümüş takı tasarımları ve teknolojiyle birlikte web siteler üzerinden ölçü tahmin edilebilmektedir. Telefondan yüzük alma denildiğinde kullanılan en sık yöntemler şu şekildedir:

TELEFONDAN YÜZÜK ÖLÇÜSÜ ALMA

 

Mezura ölçüsü

Online yüzük ölçüsü

Gümüş yüzükler

Kart ile ekrandan ölçü

Bozuk para

Kiloya göre yüzük ölçüsü

1 – Mezura ile Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Telefondan yüzük ölçüsü alma yöntemlerinden ilki mezura yöntemidir. Klasik bir yöntem olan bu işlemde, yüzük parmağınıza mezura sarmanız yeterlidir. Yüzük parmağınıza sardığınız mezuranın denk geldiği milimetreyi baz almanız gerekir. Daha sonrasında bu milimetreye denk gelen boyutu seçebilirsiniz.

Eğer sürpriz için yüzük seçeceksiniz, hediye alacağınız kişinin kullandığı yüzüğü baz almalısınız. Örneğin kişi Pembe Kuvars 925 ayar gümüş yüzük kullanıyorsa, yüzüğü mezuranın üzerine yatay şekilde konumlandırarak basitçe ölçüm yapabilirsiniz.

2 – Online Yüzük Ölçüsü Hesaplama Nasıl Yapılır?

Online yüzük ölçüsü alma, hiç kuşkusuz ki son zamanlarda en sık başvurulan yöntemlerdendir. Bu adımda yapmanız gereken tek şey yüzük ölçüsü alma uygulaması kullanmaktır. Arama motorunda herhangi bir telefondan yüzük ölçüsü alma uygulamasına girerek, ölçü alabilirsiniz.

Burada halihazırda Ay Taşı 925 ayar gümüş yüzük gibi bir yüzüğe sahip olunmalıdır. Ardından uygulamaya girerek ekran üzerine yüzüğünüzü koyarak, ölçüyü eksiksiz şekilde bulabilirsiniz.

3 – Kiloya Göre Yüzük Ölçüsü Hesaplanabilir mi?

Kiloya göre yüzük ölçüsü bir noktada mümkündür. Her bireyin vücut yapısı ve kilo dengesinin etkileri vücut ölçülerine ayrı şekilde yansımaktadır. Kadınlar genellikle kilo alıp verme durumunda yüzük ölçülerinin değiştiğini dile getirir. Ancak kiloya göre yüzük ölçüsü almada standart yöntemler kullanılmaktadır.  

4 – Gümüş Yüzük Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma Nasıl Olmalı?

Ametist 925 ayar gümüş yüzük gibi gümüş bir yüzüğe sahipseniz telefonunuzdan kolayca yüzük ölçünüzü bulabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey, yüzük çapınızı ve parmak çevrenizi ölçmenizdir. Yüzük çapınızı bulmak için yapmanız gerekenler:

  • Milimetre ölçülü bir cetvel bulunuz.
  • Yüzüğünüzü yatay şekilde düz bir zemine koyunuz. Boydan boya yüzüğünüzün iç çapını cetvelle ölçünüz.
  • Ölçme işleminde yüzüğünüzün metal kısmını dikkate almayınız. Yüzüğünüzün en geniş kısmını ölçmelisiniz.
  • Cetvelden kaç milimetre ölçmüş olduğunuzu öğrenin.

Ardından standart yüzük ölçüsü tablosundan ölçünüzle aynı çap değerine sahip ölçüyü bulunuz. Bir diğer telefondan yüzük ölçüsü alma için kullanabileceğiniz yöntem de parmak çevresi ölçümüdür. Çevre hesabı ile yüzük olmadan telefondan yüzük ölçüsü alma da şu şekildedir:

  • Elinize kesici olmayan bir tel, ip veya şeritli bir kağıt alınız.
  • Aldığınız nesneyi parmağınıza sarınız. İki ucun birleşim yerini kalemle işaretleyiniz.
  • Milimetre ölçülü bir cetvel ile nesneyi işaretlediğiniz yere kadar olan kısmı ölçünüz. Standart tablodaki değer, yüzük ölçünüzü oluşturacaktır.

5 – Standart Yüzük Ölçüleri Nelerdir?

Kalsedon 925 ayar gümüş yüzük gibi standart yüzük ölçüleri, telefondan yüzük ölçüsü alma için ihtiyacınız olan tablodur. Bu tabloda klasikleşmiş yüzük ölçüleri, çap ve çevre ölçüsüne göre belirlenmiştir. Bu sayede ölçümünüzün karşılığını bularak yüzük boyutunuzu öğrenebilirsiniz. Standart yüzük ölçüsü tablosu da şu şekildedir:

 

STANDART YÜZÜK ÖLÇÜ TABLOSU

 

YÜZÜK BOYUTU

ÇEVRE

ÇAP

7

47mm

14,96mm

8

48mm

15,28mm

9

49mm

15,60mm

10

50mm

15,92mm

11

51mm

16,24mm

12

52mm

16,56mm

13

53mm

16,87mm

14

54mm

17,19mm

15

55mm

17,51mm

16

56mm

17,83mm

17

57mm

18,15mm

18

58mm

18,47mm

19

59mm

18,78mm

20

60mm

19,10mm

21

61mm

19,42mm

22

62mm

19,74mm

23

63mm

20,06mm

24

64mm

20,38mm

25

65mm

20,70mm

6 – Kart ile Ekrandan Yüzük Ölçüsü Alma Nedir?

Kredi kartı veya banka kartı da telefondan yüzük ölçüsü alma için kullanılabilmektedir. Burada tek yapmanız gereken kartla ölçüme olanak sağlayan uygulamaya girmektir. Kartınızı ekranda çerçevelenmiş alana koyarak, ekran boyutunuzu belirlemelisiniz. Ekran boyutunuzu doğru ayarladığınızda yüzük ölçünüzü de doğru ölçebilirsiniz.

Kartınızı ekrana yerleştirdikten sonra + ve – işaretleri sayesinde kartınızı ekranla eşleştirmelisiniz. Ardından ekranınızın ölçüsünü tamamladıktan sonra diğer adımda yüzüğü ekrana koymanız beklenir. Bu sayede eksiksiz bir ölçü hesabı yapmış olursunuz.

7 – Bozuk Para ile Ölçü Alma

Bozuk para ile telefondan yüzük ölçüsü alma herkesin uygulayabileceği yöntemdir. Burada ilk olarak cep telefonunuzun ekranıyla yüzük ölçüm sistemini eşleştirmelisiniz. Öncelikle telefonunuzu düz bir zemine koymalısınız. Ardından 1 TL’yi ekran üzerine yerleştirmelisiniz. Ardından telefondan yüzük ölçüsü alma uygulaması üzerindeki büyütme küçültme işaretleriyle 1 TL’yi denkleştirmelisiniz. Ardından uygulama yönlendirmesi ile en ideal gümüş doğal taş yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Telefondan yüzük ölçüsü alma yüzük boyutunu belirlemede oldukça etkili bir yöntemdir. Yüzükler herkesin parmak ölçüsüne göre farklılık göstermektedir ancak bu tarz uygulamalarla birebir ölçü yakalanabilmektedir. Daha etkili bir yüzük seçmek için sık sorulan sorular şu şekildedir:

1 – Ortalama Bayan Yüzük Ölçüsü Nedir?

Ortalama bir kadının yüzük ölçüsü 12-14 aralığındadır.

2 – Belli Etmeden Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Belli etmeden yüzük ölçüsü almak için hızlı ve temkinli olmalısınız. Örneğin yüzüğü alacağınız kişinin kullandığı bir yüzüğün ölçüsünü kağıtla hemen alabilirsiniz. Bunun dışında yüzüğün fotoğrafını çekmek de telefondan yüzük ölçüsü alma işlemini kolaylaştıracaktır.

3 – 8 CM Parmak Ölçüsü Kaç Numara?

8 cm parmak ölçüsü, çevre olarak 48mm çap olarak 15, 28mm’dir.

4 – Telefondan Yüzük Ölçüsü Alma Nasıl Yapılır?

Telefondan yüzük ölçüsü alma için öncelikle buna izin veren uygulamalara giriş yapılmalıdır. Ardından uygulamanın ölçme yöntemleri takip edilerek, standart tablodan ölçü bulunmalıdır.

5 – Alyans ve Tektaş Ölçüleri Aynı mı?

Alyans ve tektaşın ölçüleri aynıdır. Ancak tercih edilen yüzük firmasına göre ölçülerde ufak farklar gözlemlenebilmektedir.

6 – Doğru Yüzük Ölçüsü Nasıl Olmalı?

Yüzüğünüzün parmak ekleminden geçecek kadar geniş ve düşmeyecek kadar sıkı olması gerekir. Ölçümlerde iki ölçü arasında seçim yapamadıysanız büyük olan ölçüyü tercih edebilirsiniz.

7 – İlk Önce Alyans mı Takılır Tektaş mı?

Hem tektaş hem de alyansa sahipseniz tektaşınızı yüzüğünüzün üzerine takmalısınız. Evlilik sonrasında ise alyans sol elde yer almalıdır.