Modern Taşlı Küpe Modelleri

Taşlı küpe modelleri kadınlar arasında oldukça yaygın kullanılmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük kombinlerinizde veya şık özel davetlerinizde kıyafetinizin uyumlu parçası hiç kuşkusuz takılardır. Bu noktada takı ve aksesuar seçimi sizin için oldukça önemli olacaktır.

Taşlı küpe modelleri tercih ederken kimi zaman daha şık ve ağır modeller seçerken kimi zaman günlük hayata uygun daha spor modeller tercih edilir. Bunun dışında doğal taşlı ve enerjisi yüksek taşlardan yapılmış gümüş küpelerde tamamlayıcı parçanız olabilir.

Doğal Taşlı Küpe Modelleri Nelerdir?

Taşlı küpe modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ve enerjisiyle de her zaman kullanabileceğiniz modeller arasında doğal taş küpeler her zaman yerini korumuştur. Bunların kendilerine has renkli taşlı küpe olması da ekstra bir avantaj olarak kabul edilebilir. Gene itibariyle doğal taşlı küpe modellerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

Doğal Taşlı Küpe Modelleri ve Anlamları

 

Pembe Kuvars taşlı küpe

 

Aşk taşı

 

Sitrin taşlı küpe

 

Para taşı

Ametist taşlı küpe

 

Enerji taşı

Kaplan gözü taşlı küpe

Nazar taşı

1 - Pembe Kuvars Doğal Taşlı Küpe Modeli

Taşlı küpeler denilince enerjisiyle ve görünüşüyle kalplerde yer etmiş pembe kuvars enerjisine değinmeden geçmek olmaz tabii ki. Pembe kuvars taşının etkileri ve faydaları göz önüne alınırsa hem şık bir tasarım ile göz doldurabilir hem de ruhunuzu enerjisi ile doyurabilirsiniz.

Pembe kuvars taşı özellikle aşk ve sevgi taşı olarak bilinir. Bu taşın etkisiyle hayatınıza aşk ve sevgiyi çekmeye hazır olun! Doğal taşlı küpe modelleri arasında en çok dikkatinizi çekecek olan pembe kuvars 925 ayar gümüş küpe ile ten teması sağlayacak enerjisini ruhunuzda daha fazla hissedeceksiniz. Ayrıca kalp ve boğaz çakrası ile uyumlu olması açısından taktığınız küpenin etkisi bu iki çakrayı da aktifleştirecektir. Pembe kuvars taşının ruhunuza iyi gelecek etkileri ise şu şekildedir.

  • Aşk ve sevgi taşı olan pembe kuvars taşı çevrenizdeki negatif etkiyi sizden uzaklaştıracaktır. Taşlı küpe modelleri olarak rengiyle de şık bir kombin oluşturabilecek bir takı ve aksesuardır.
  • Strese karşı sizi korur. Girdiğiniz ortamlarda hem şık bir görünüm sağlarken hem de stresi ve kötü enerjileri sizden uzaklaştırır. Bu sayede kötü enerjinin getirdiği baş ağrısı ve migrene engel olur.
  • Taşlı küpe modelleri arasında hafif pembe tonuyla hem günlük kullanıma hem de şık kıyafetlerinize uyum sağlar.
  • Hayatınızdan negatif enerjiyi çıkarmayı amaçlayan bu doğal taşın etkisiyle kendinizi hep enerjik hissedeceksiniz.

2 – Sitrin Taşlı Modern Küpe Modeli

Sitrin taşının diğer bir adı ve anlamı para taşıdır. Geçmiş zamanlarda bu tüccarların kullandığı ve bereket getirdiğine inanılan taşın etkisine hala inanılmaktadır. Taşlı küpe modelleri içerisinde taktığınızda hem enerjisi hem bereketi ile size uğur getireceğine inanılır.

Sitrin taşının hafif sarımsı rengi ve ışıltılarıyla göz alıcı olduğu da doğrudur. Kıyafetleriniz ile kombinleyebilir isterseniz günlük spor kıyafetlerinizle de kolayca kullanabilirsiniz. Sitrin 925 ayar gümüş küpe ayrıca antialerjenik yapısıyla da size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

3 – Göz Alıcı Ametist Kadın Küpe Modeli

Ametist taşı kadınlar tarafından her zaman severek kullanılan bir aksesuar olmuştur. Mor, lila ve açık mor rengiyle kadınların dikkatini çeken ve beğenisini kazanan ametist taşı aynı zamanda enerji yüklü bir taştır. Ametist taşlı küpe modelleri taktığınız anda enerjisini bedeninizde hissedeceğiniz tarzda modellerdir diyebiliriz.

Özellikle meditasyonda kullanılan bu taşın yüksek enerjisi etrafınızdan dikkat çekecek ve girdiğiniz her ortamda ışıldamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca etrafa yaydığı enerji ile ortamda bulunan tüm negatif elektriği yok eder. Sizi de aynı zamanda kötü enerjilerin etkisinden kurtarır.

Ametist taşının görkemli yapısı ve enerjisiyle tanışmak için ametist 925 ayar gümüş küpe güzel bir tercih olacaktır. Stres ve etkilerinden şikayetçi olan kişiler ametist taşlı küpe modelleri günlük hayatta kullanımını arttırabilirler. Bu sayede negatif enerjilerden hem zihnen hem bedenen arınabilirler. 

4 – Eşsiz Enerjisiyle Kaplan Gözü Taşlı Küpe Modelleri

Kaplan gözü taşı geçmişten günümüze kadar hep nazardan koruyuculuğu ile bilinen bir taştır. Mavi yansımaları ile oldukça dikkat çekici görünen kaplan gözü taşlı küpe modelleri ile oldukça şık görünmek artık daha kolay.

Koruyuculuğuna inanılan bu taşın ve kaplan gözü taşı ile yapılmış aksesuarların nazardan ve kötü enerjiden koruduğuna inanılır. Geçmişte askerler yanlarında kaplan gözü taşı taşıyarak kötülüklerden korunduklarına inanmışlardır.

Enerjinizle dikkat çektiğinize inanıyor ve bu dikkat çekmenin zaman zaman size nazar değdirdiğini düşünüyorsanız kaplan gözü taşına ve Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe gibi aksesuarlara mutlaka bir şans vermelisiniz.

5 –Dişil Enerjinizle Dikkat Çekmenizi Sağlayacak Ay Taşı Küpe Modelleri

Dişil enerji deyince ilk akla gelen doğal taş elbette ki ay taşıdır. Ay taşı ile yapılan aksesuarları taktığınızda hem dişil enerjiniz artacak hem de girdiğiniz her ortamda dikkat çekebileceksiniz. Özellikle etrafınıza saçtığınız enerjiyle çevreniz tarafından çok beğenilen biri olmaya hazırlıklı olun!

Ay taşının saçtığı enerji ile denge konusunda da adeta bir örnek olacaksınız. Aşırı stres, sinir, kin ve öfke gibi durumları bu taş sayesinde dengeleyebilirsiniz. Ayrıca üzerindeki minik ışıltılarla ay taşı 925 ayar gümüş küpe sayesinde adeta ışıldayacaksınız.

Yine sizi stresten koruyacak ve stres kaynaklı baş ağrılarınız ortadan kaldıracak bir küpedir. Bu taşın enerjisiyle kendinizi oldukça zinde hissedeceksiniz.

Taşlı Küpe Modelleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşlı küpe modelleri, kolye ve diğer aksesuarları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olabilir. Bazı püf noktalara dikkat etmek sizi olduğunuzdan daha şık gösterebilir. İşte bu püf noktalar!

  • Eğer bir küpeyi iş için seçiyorsanız mutlaka abartıdan kaçmalısınız. Daha şık küpeler kurtarıcı olabilir.
  • Açık tenli kadınlar daha fazla doğal taş küpelerin şıklığından yararlanabilir.
  • Eğer uzun boyluysanız daha kısa ve zarif küpeler dengeleyici olabilir.
  • Tam tersi minyon ve kısa boylu bir kadınsanız daha büyük taşlı küpe modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır.
  • Günlük kullanımda daha sade modeller tercih etmek size hem şık hem rahat hissettirecektir.

Taşlı Küpe Modelleri Hakkında Merak Edilenler

Küpe modelleri seçerken bazı noktalarda kararsız kalmak oldukça doğal bir süreçtir. Beğendiğiniz her küpeyi her kombinle kullanmak doğru olmayabilir. İşte bu noktada kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatmanız en doğru adım olacaktır.

1 – Doğal Taşlı Küpeler ile Duşa Girilir mi?

Doğal taşlı küpeler ile duşa girmek taş açısından sorun yaratmaz. Fakat 925 ayar gümüş küpeleri su ile temastan kaçınırsanız bu ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

2 – Taşlı Küpeler Gündüz Kullanıma Uygun Mudur?

Taşlı küpeleri her an kullanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta hem kıyafetinizle uygun olması hem de gün içinde kullanacağınız için kullanım açısından size uygun olmasıdır.

3 – Gümüş Küpe Kararır mı?

Gümüş küpeler zamanla ve kullanıma bağlı hatalarla kararma yapabilir. Bunu engellemek ve ürününüzü daha uzun ömürlü kullanabilmek için aşırı kimyasal temasından ve su ile temasından olabildiğince kaçınmalısınız. Bu sayede daha uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.