Her Derde Deva Stres Taşı Kolye ve Bileklik Modelleri

Stres taşı, özellikle gündelik yaşamın stresinden yoğun etkilenen kişilerin başvurduğu doğal taşlardandır. Yapıları gereği pek çok enerjiyi içerisinde barındıran ve ihtiyaç doğrultusunda enerji yayan doğal taşlar stres üzerinde de doğrudan etkilidir. Doğada kendiliğinden oluşan doğal taşlar bu noktada tam bir stres taşı hatta stres mıknatısı olmaktadır.

Stres Taşı Ne İşe Yarar?

Stres taşı denildiğinde doğal taşlardan bahsetmemek mümkün değildir. Hele ki bazı taşlar stresin bir numaralı kaynağı olarak ifade edilmektedir. Elbette ki bu taşların böyle ifade edilmesinde, taşın sağladığı pozitif enerjiler etkilidir. Aşk, para, karmaşık zihin başta olmak üzere streste de etkili olan doğal taşlar, günlük yaşam akışını kolaylaştırmaktadır.

Stres, kişileri her alanda zorlayıcı bir duygu durumudur. Düşünceleri karmaşıklaştıran ya da olaylara odaklanamamayı beraberinde getiren stres, bazı durumlarda oldukça kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Günümüzde hemen hemen herkesin yaşadığı stres için önerilen ve kullanılan stres taşı şunlardan oluşmaktadır:

STRES TAŞI

 

Pembe Kuvars

Ametist

Amazonit

Akuamarin

Lapis Lazuli

Ay Taşı

Kalsedon

Siyah Turmalin

Sakinleştirici Stres Taşı ve Takı Modelleri

Sözü geçen bu stres taşları her yerde taşınamayacak cinstendir. Bundan dolayı da doğrudan etki almak adına aksesuar dünyasında stres taşı bileklik ve stres taşı kolye büyük paya sahiptir. Doğal taşların vücuda temas etmesi gerektiği de hesaba katıldığında stres taşlarının aksesuar olarak kullanılması benzersiz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Bu kapsamda sık bilinen stres taşı ve aksesuar kullanımları:

1 – Stres Taşı Ametist

Sinire iyi gelen taşlar içerisinde şifalı etkileriyle tüm gözleri üzerinde toplayan Ametist taşı, stres önleyicidir. Ametist taşı düşük titreşimleri daha yüksek frekanslara dönüştürmektedir. Bu da stres ve kaygı gibi negatif enerjilerin pozitife dönüştürülmesini sağlamaktadır.

Ametist taşı kaş arasında bulunan üçüncü göz çakrasıyla çalışmaktadır. Bu çakra huzurlu enerjiyi sağlarken, stresi de vücuttan uzaklaştırmaktadır. Stres taşı olarak Ametist taşı kullanılacaksa bunun için en uygun aksesuar Ametist 925 ayar gümüş kolye olacaktır. Ametist kolye kullanmanın bilinen faydaları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ametist kolye stresi azaltır.
 • Doğal bir sakinleştiricidir.
 • Ruh halini dengeler.
 • Gerginliği giderir.
 • Kötü rüyalara karşı korur.

2 – Pembe Kuvars

Daha çok aşk ve sevgi ile bağdaştırılan Pembe Kuvars, feminen enerjisi ile sakinlik ve strese karşı da kullanılmaktadır. Stres taşı olarak kullanılan Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik daha anlayışlı bir yaşamda etkili olmaktadır. Ilımlı ve sevecen enerjiler çalıştıran Pembe Kuvars taşı, duygu dengeleyici etkileri ile olaylara karşı objektiflik sunmaktadır. Bunun dışında stresi gidermek için kullanılan Pembe Kuvars stres taşı faydaları şunlardır:

 • Kalp çakrasına bağlı olan Pembe Kuvars, uyum ve dengeye yaklaştırmaktadır.
 • Pembe Kuvars hayal kırıklığına bağlı oluşabilen saldırganlığın önüne geçer.
 • Duygu kabulünü ve şefkati sağlayan Pembe Kuvars, sakinleştirici doğal taşlardandır.
 • Geçmiş kırgınlıklardan kurtulmaya ve geleceğe odaklanmaya yardımcı olur.
 • Aura ve enerji temizler.

3 – Lapis Lazuli

Lapis Lazuli insanlık tarihinde bilinen en eski ruhsal taşlardan yalnızca biridir. Yüzyıllardır barış, güç ve bilgelik için kullanılmıştır. Psişik saldırıları önleyen Lapis Lazuli aynı zamanda hayat yolculuğunda destekleyicidir. En çok tercih edilen kristallerden biri olan Lapis Lazuli streste de etkilidir.

Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye savunmasız hissettiren duygulardan sıyrılmaya destek olmaktadır. Buradaki savunmasız hissettiren duygudan kasıt ise stres ve gerginliktir. Kişisel veya profesyonel yaşamda yoğun strese maruz kalıyorsanız, özellikle Lapis Lazuli kolyeden destek alabilirsiniz.

4 – Sakinleştirici Doğal Taşlar: Akuamarin!

Su berrağı rengiyle sakinliğin bir numaralı temsilcisi olan Akuamarin taşı, sakin taşı olarak da adlandırılmaktadır. Ruh dinginliği, sakinlik, huzur ve pozitif enerjileri çalıştıran Akuamarin taşı, gençliğin ve mutluluğun simgesini oluşturmaktadır.

 • Stresi engelleyici
 • Mutluluk sağlayıcı
 • Sakinlik verici
 • Mantıklı ve doğru düşünceyi destekleyici

Özellikleriyle kendinden söz ettiren Akuamarin 925 ayar gümüş bileklik, stres taşı içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Taşın rengi ve dokusunun göz alıcı olması bu taşı görenlere rahatlık sunmaktadır. Doğrudan vücuda temas eden Akuamarin bileklik ile günlük yaşamın yıpratıcı etkilerden uzaklaşabilirsiniz.

5 – Amazonit Taşı

Huzur ve barışın sembolü olarak kabul edilen Amazonit, stres taşı olarak sık tercih edilmektedir. Sinirleri yatıştıran ve kalbi sakinleştirici etkileriyle kendinden söz ettiren Amazonit taşı, titreşimi güçlü doğal taşlardandır.

Mavi renkli ve titreşimlerle dolu ışınlar yaydığı düşünülen bu taş, söz edilen etkileriyle ortamdaki havayı temizlemektedir. Amazonit taşı mekânın ve kişinin ambiyansını değiştirerek, pozitif enerjiyi davet etmektedir. Amazonit 925 ayar gümüş kolye doğrudan kalp çakrasına olan etkileriyle kalbi dinlendirici stres taşı olarak bilinmektedir.

6 – Ay Taşı

Dişil enerjiyi simgeleyen Ay Taşı geçmiş uygarlıklarda ilahi ve tanrıça enerjileriyle özdeşleştirilmiştir. Dişil enerji yapısı gereği sakinlik ve dinginlik içermektedir. Bu etkileri içerisinde barındıran Ay Taşı da kuşkusuz ki stres taşı olarak kullanılmaktadır.

Ay Taşı 925 ayar gümüş bileklik bereketi ve sakinliği desteklemektedir. Aynı zamanda duygusal dengeleyici olan Ay Taşı karşılaşılan problemlerde fevri davranışlar sergilemeyi de önlemektedir. Huzurlu bir günde Ay Taşı bilekliğin etkisi büyüktür.

7 – Kalsedon Taşı

Mumsu parlaklığıyla kişilerin stresini alan Kalsedon taşı, stres taşı doğrultusunda yoğun kullanıma sahiptir. Çakraları dengeleyen ve anlayışlı geliştiren Kalsedon 925 ayar gümüş kolye, kalp çakrasında çalışmaktadır. Kalbi dinlendiren bu taş aynı zamanda zihin üzerinde de yatıştırıcı enerjiler sağlamaktadır.

Stresten Uzak Bir Yaşam için Stres Taşı Nasıl Kullanılmalı?

Stres, hayat akışını sekteye uğratan yoğun ve güçlü bir duygudur. Bazı insanlar en ufak bir durumdan yoğun stres yaşayabilmektedir. Bazıları ise büyük olaylarda bile sakinliğini koruyabilmektedir. Bu iki durum arasındaki en belirgin fark ise elbette ki stresi yönetebiliyor olmaktır.

Stresi yönetebilmek oldukça zorlayıcıdır ancak mümkün bir durumdur. Stresi yönetmek için kullanılacak stres taşlarını ilk olarak arındırmalısınız. Ardından taşınızı avcunuza alarak stresi gidermeye niyetlenerek kodlamalısınız. Stresi giderici olumlama cümleleriyle birlikte bu taşın enerjisini aktifleştirebilirsiniz. Aynı şekilde stres taşı içeren aksesuarlar da burada büyük destekçilerdir.

Sık Sorulan Sorular

Stres, neredeyse herkesin yaşadığı ancak bundan farklı etkilendiği sayılı duygular içerisindedir. Hâl böyle olunca da strese karşı başa çıkma yöntemleri de değişiklik göstermektedir. Stres taşı ve bu tarz uygulamalar strese karşı en etkili adımları içermektedir. Bunun dışında stres nedir ve stres taşları hakkında merak edilen sorular ise şöyledir:

Hangi Taş Strese İyi Gelir?

Ametist taşı yoğun şifalı enerjisi ile strese karşı koruyucu ve yatıştırıcıdır.

Sinir ve Strese Ne İyi Gelir?

Sinir ve strese en iyi gelen şey, stres yaratıcı durumlardan uzaklaşmaktır. Ancak böyle bir şey söz konusu değilse papatya çayı gibi sakinleştirici çaylar, egzersizler, kitap okumaları, müzikler ve doğal taşlardan yararlanılabilmektedir.

Takıntıya Hangi Taş İyi Gelir?

Geçmiş duygulardan uzaklaşmada en etkili taşlar, Ametist ve Pembe Kuvars taşıdır.

Sinir Stres Hangi Organa Vurur?

Haddinden fazla stres ve kortizol hormonu akciğer ve kalbin çalışmasını bozabilmektedir. Bu bozulmalar sonucunda ise kalp hastalıkları, tansiyon hatta astım gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir.