En Faydalı Siyah Doğal Taşlar ve Özellikleri

Siyah doğal taşlar doğada bilinen hem görünüşleriyle hem de faydalarıyla dikkat çeken taşlardandır. Bilindiği gibi her doğal taşın enerjisi ve özellikleri farklıdır. Bir taşın tüm özelliklerini bildikten sonra bu taşın hangi enerjileri verdiğini bilmeniz taşı daha verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Siyah doğal taşlar grubunda birden fazla yararlı taş bulunmaktadır. Fakat burada yararları ile en dikkat çekici olanları inceleyeceğiz. Bu taşlar içerisinde en dikkat çekeni hiç kuşkusuz labradorit, üzerindeki siyah çizgilerle kaplan gözü ve siyaha yakın renk tonu ile lapis lazuli taşıdır.

Siyah Doğal Taşlar Nelerdir?

Siyah doğal taşlar ya da üzerinde siyah yansımalar olan taşlar doğada bulunan ve birçok ruhsal, fiziksel hastalığa iyi gelen taşlardır. Bu taşlar bütün taş kristalleri arasında en koruyucu, topraklayıcı ve dönüştürücü özelliği ağır basan taşlardır. Siyah doğal taşlar doğada çok bulunmasına rağmen az yaygın ve bulunması zor taşlardır.

Siyah renk özellikle doğada gücün, gizemin ve tılsımın temsilcisidir. Oldukça çekici görünürler ve bu da taşların tercih sebebidir. Bir de eğer siyah ve koyu rengin asilliğini aksesuarlarda kullanırsanız çok daha cezbedici hale gelecektir. Siyah doğal taşlar ve koyu renk takıların, yüzük ve kolyelerin her zaman kendine has bir çekiciliği vardır. İşte bu doğal taşlar isimleri

                         Siyah doğal taşlar nelerdir?

 

Oniks taşı

Nazardan koruyuculuğu vardır.

Dumanlı kuvars

Pozitif enerji verir.

obsidyen

Eski zamanlarda büyücülerin bu taşı kullanıldığı söylenir.

İnci

Siyah inci vücuda oldukça yararlıdır.

Elmas

Olağanüstü enerjilere sahip olduğuna inanılır

1 - Siyah Doğal Taşlar Kaplan Gözü

Siyah doğal taşlar arasında ilk olarak siyah yansımaları olan geçmişten günümüze birçok alanda faydasından yararlanılan kaplan gözü taşına yer verelim. Kuvars mineralleri arasında yer ala bu doğal taşın faydaları saymakla bitmez.

ABD, Hindistan, Güney Afrika gibi ülkelerde oldukça yaygındır. Bu taşın isminin nereden geldiği her zaman merak konusu olmuştur.  Kaplana benzeyen etkileyici görünümü ile dikkat çeken kaplan gözü taşı geçmiş dönemlerde oldukça sık kullanılmıştır.

Siyah doğal taşlar arasında kaplan gözü taşı üzerindeki siyah yansımalar ile siyah taş çeşitleri arasında dikkat çeker. Tarihte büyücülerin tılsım ve büyü olarak bu taşın enerjisinden sıklıkla yararlandıkları bilinmektedir. Ayrıca kahramanlık yiğitlik gibi güç sembolleri de kaplan gözü taşıyla sembolize edilirdi.

Askerlerin yanında mutlaka bulunur ve onları koruduğuna inanılırdı. Gelelim kaplan gözü taşının fiziksel ve ruhsal diğer faydalarına nedir bu doğal taşlar ve faydaları? İşte cevabı

 • Toprak elementi enerjisinin fazla olduğu kişilerde çok daha fazla enerjisini yansıttığına inanılır. Psişik yetenekleri kuvvetlendirdiği bilinir ve inanılır.
 • Çevrenizde olumsuzluk saçan herkesin enerjisini nötrler. Bulunduğunuz ortamın enerjisini arttırır.
 • Kaplan gözü taşının insanların kendilerini keşfetmesinde oldukça etkili olduğundan söz edilir.
 • Geçmişte tılsım ve büyü gibi işlemlerde kullanıldığı bilinen bu taşın diğer bir faydası ise nazar ve kötü enerjiden korumasıdır.
 • Kişiyi negatif enerjilerden arındırır ve zihnini temizleme de oldukça faydalıdır.

2 – Siyah Doğal Taş Benzeri Labradorit Taşı

Labradorit taşı çıkarıldığı bölgenin ismini almıştır. Kanada’nın Labrador bölgesinde çıkarıla bu doğal taş birçok enerji taşımaktadır. Taşıdığı özellikler sayesinde eski çağlardan beri popülerliğini korumuştur. Labradorit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük, kolye ve bileklik ürünleri sayesinde enerjisini bünyenize çekmekte oldukça kolay.

Özellikle labradorit taşı sezgileri güçlendirdiğine inanılmıştır. Bu özel taşın sezgileri, psişik duyguları güçlendirmesi insanlar tarafından her zaman dikkat çekmiştir. Siyah doğal taşlar arasında enerjiyi kullanarak astral seyahatlerde sıklıkla kullanılmasıyla bilinir.

 • Metabolizmanın hızlanmasını ve düzene girmesini sağlar. Zayıflamak isteyenler tarafından sıklıkla kullanılır.
 • Tansiyonu düzenleme özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde yüksek tansiyon hastalarında oldukça faydalıdır.
 • Romatizma ve gut hastalıklarının vücudunuza verdiği zararları en aza indirir.  
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.
 • Kan basıncının sebep olduğu hastalıkları düzenler. Çünkü yüksek kan basıncını dengeleme özelliği vardır.
 • Göz sağlığına iyi gelen siyah doğal taşlar arasında labradorit taşı önemli bir yer tutar.
 • Bağışıklık güçlendirdiği için mevsim geçişlerinde kullanılması en doğru zamandır.
 • Kalbe sağlıklıdır ve kalp hastalıkları olan kişilere iyi gelir.
 • Hormonel dengeleri düzenler. Dişil enerjinin yükselmesinde rol oynar.
 • Stres azaltması özelliği sayesinde rahat uyku sağlar.
 • Konsantrasyon bozukluğunu azaltır.

3 -  Lapis Taşı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Lapis lazuli taşı eski çağlardan beri özellikle takılarda sıklıkla kullanılmıştır. Hem şık görüntüsü hem de şifa veren faydaları sayesinde oldukça dikkat çeker ve tercih edilir. Siyah doğal taşlar arasında lapis lazuli taşı koyu renkleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Üzerinde sarı parıltılar bulunan lapis lazuli taşı diğer taşlardan biraz daha değerli kategorisine girebilir. Genelde koyu renklerde bulunur. Amerika, Pakistan, italya ve Kanada’da sıklıkla çıkarılır.

 • İletişim yeteneğini oldukça geliştirir.
 • Kemik hastalıklarının etkilerini azaltır. Kemikleri güçlendirir ve kas sistemi iskelet sistemini geliştirir.
 • Tansiyonu düzenleyici etkisi vardır.
 • Tiroid bezlerinin düzenini yoluna sokar. Ve metabolizma üzerinde de hızlandırıcı etkisi vardır.
 • Anksiyete ve depresyon gibi olumsuz enerjileri sizden uzaklaştırır.
 • Bulunduğunuz ortamın enerjisini arttırır.
 • Küçük çocuklar üzerinde korku uzaklaştırma özelliği bulunur.
 • Psişik güçleri kuvvetlendirir ve saldırılara karşı sizi korur.
 • Zihni temizler ve arındırır. Geçmişin izlerinden kurtulmanızı sağlar.
 • Alın çakrası ile bağlantılıdır. Bu sebeple baş ağrılarını azaltır.

Siyah Doğal Taşlar Nasıl Arındırılır?

Doğal taşlar ortamdaki negatif enerjiyi yok ederken kendi bünyelerine çekmeleri sonucu düzenli aralıklarla temizlenmeye ve arınmaya ihtiyaç duyarlar. Bu temizlenme ve arınma sonrası taştan aldığınız ve beklediğiniz enerji de aynı oranda artacaktır elbette.

Taşların farklı farklı arınma yöntemleri olsa da genel itibariyle doğal taşların nasıl arındığını buradaki yöntemlerle inceleyebilirsiniz.

1 - Akan Su Altında Siyah Doğal Taşları Temizleme

Suyun taşlardaki olumsuz enerjiyi yok ettiğine inanılır. Özellikle ilk kez aldığınız taşı önce arındırıp sonra kullanmanız enerjisi açısından oldukça önemlidir. Burada akan sudan kasıt, nehir, göl akarsu gibi doğal kaynaklardır.

 Fakat eğer bu imkanlara sahip değilseniz evinizde akan musluğun altında taşınızı nötrlize edebilirsiniz. Musluk suyunda 24 saat bekletilmesi doğal taşın enerjisi için yeterli olacaktır.

2 -  Ay Işığında Siyah Doğal Taşları Arındırma

Taşlarınızı pencerenizin önünde geceleri ay ışığın aldığınıza inandığınız bir yerde ayın enerjisi ile temizlemeniz mümkündür. Özellikle dolunay olduğu geceler bu enerjiden yararlanmanız en üst düzeyde olacaktır.

3 -  Toprağa Gömme Yolu ile Siyah Doğal Taşları Arındırma

Bu yöntemi özellikle gözenekleri olmayan ve topraktan çıkardığınız an kolayca temizleyip kullanıma devam edeceğiniz taşlarda uygulamalısınız. Bu uygulamada sadece taşınızı bir saksıya ya da bahçe toprağına gömüp 24 saat bekletmenizdir. Taşınız tüm olumsuz enerjilerden arınacaktır.

4 – Mum ile Doğal Taş Arındırma

Mum ile doğal taş arındırırken ateşin enerjisinden faydalanacaksınız. Taşlarınızı mumun ışığı etrafında çevreleyin ve bir süre bu ışıktan faydalanmasını sağlayın.

Siyah Doğal Taşlar Hakkında Merak Edilenler

Siyah doğal taşlar enerjisi oldukça yüksek olan taşlar oldukları için haliyle merak edilen sorularda oldukça fazladır.

1 – Dişil Enerji İçin Hangi Doğal Taş?

Dişil enerji için kuvars grubu taşlarını kullanabilirsiniz. Oldukça etkilidirler.

2 – Siyah Turmalin Hangi Burç

Siyah Turmalin Oğlak burcu taşıdır.

3 – Siyah Turmalin Neye İyi Gelir?

Radyasyondan arınmak isteyenlerin kullandığı doğal taştır. Enerjisi oldukça yüksektir.