Sitrin Taşı Hangi Burç? Sitrin Taşı Hangi Ay?

Sitrin taşı hangi burç sorusu doğal taş ile ilgilenenler tarafından oldukça merak edilen sorulardan biri olmuştur. Bu sorunun cevabını bilmek için öncelikle sitrin taşı hangi ay sorusunun cevabını bulmak gerekir. Bununla bağlantılı olarak hangi burç ve hangi özelliklere daha iyi geldiğinin de cevabını bulmuş olacaksınız.

Sitrin taşı geçmişten günümüze birçok alanda şifasıyla kullanılmış bir taştır. Bu taşın en belirgin özelliği bereket getirdiğine inanılmasıdır. Sitrin taşı hangi burç diye soracak olursanız öncelikle bu taşı herkes kullanabilir fakat bazı taşlar bazı burçlar ve çakralarda daha etkili olabilmektedir.

Sitrin Taşı Hangi Burç ile Uyumludur? Ve Özellikleri Nelerdir?

Burçların uğurlu taşları vardır. Bu taşlar belli başlı burçlarda özellikle enerjilerini en üst düzeye çıkarırlar. Sitrin taşı hangi ay ile uyumluysa aynı zamanda uyumlu olduğu burcu da bulabilirsiniz. Sitrin taşı birçok hastalığa ve ruhsal sıkıntılara iyi geldiği bilinir. Fiziksel faydaları şu şekildedir;

 • Sindirim sistemi üzerinde oldukça etkisi bulunan sitrin taşı kullanan kişilerin sindirimi kolaylaştığı görülmüştür.
 • Karaciğer, kalp, böbrek gibi iç organların görevlerini daha sağlıklı şekilde yerine getirmesini sağlar.
 • Sitrin taşı özellikle kas ağrılarını hafifletmesi ile bilinen doğal bir taştır. Bu etkisi ile birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.
 • Mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını rahatlatma da oldukça sık kullanılan bir taştır.
 • Sitrin taşı faydaları arasında özellikle telefon bilgisayar gibi elektromanyetik eşyaların radyasyonunu azaltma özelliği bulunmaktadır.
 • Beynin fonksiyonlarını desteklerken zihnin daha etkili çalışmasına yardımcı olur.
 • Kan dolaşımını dengede tutarak kan basıncının aşırı artmasını veya azalmasını engeller.

Sitrin taşı hangi ay diye düşündüğünüzde ve hangi burçlara etki ettiğini düşünürken aynı zamanda ruhsal etkilerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Sitrin taşı faydalarının ruhsal etkileri ise;

 • Özellikle kişilere cesaret ve güç vermesiyle ön plandadır.
 • Kâbus gören çocuk ve yetişkinler üzerinde iyileştirici etkisi vardır. Uyku sorunlarını çözer ve daha rahat uyku çekmenize yardımcı olur.
 • Zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar üzerinde iyileştirici etkisi bulunan sitrin taşı ile bu bağımlılardan kolayca kurtulabilirsiniz.
 • Sinizüt ve migren ağrılarını hafifletici etkisiyle daha sağlıklı bir hayat yaşama imkânı bulabilirsiniz.
 • Vücudunuzun daha zinde ve enerjik olmasını sitrin taşı sayesinde sağlayabilirsiniz.

Sitrin Taşı Hangi Burç ile Uyumludur?

Sitrin taşı hangi burç sorusu oldukça fazla merak edilen sorular arasındadır. Bazı burçlara etkisi oldukça fazla olan doğal taşları yorumlarken burçların özelliği ile etkileşimi de göz önüne alınmalıdır.

                                Sitrin Taşı Hangi Burç ile Uyumludur?

İkizler

Özellikle ruh değişimleri ile ön planda olan ikizler burcunun psikolojik olarak dengede durmasına yardımcı olacak taş sitrin taşıdır.

 

Başak

Mükemmeliyetçi yapısı ile başak burçları sitrin taşının göz alıcılığından oldukça fazla yararlanırlar

Yengeç

Duygusallığı ile bilinen yengeç burçlarının stres ve kaygı bozukluklarında sitrin taşı faydalarından yararlandıklarını görmek mümkündür.

 

Sitrin Taşı Hangi Ay ile Bağlantılıdır?

Öncelikle sitrin taşı hangi ay ve sitrin taşı hangi burç gibi soruların en güzel cevapları burçlar ile açıklanır. Yengeç burçları ile uyumlu oldukları için haziran ve temmuz ayında doğan kişiler ile oldukça uyumludur. Bu kişilere taşıdıkları enerjiyi direkt aktarabilirler. Bu ayda doğan kişilerin duygusal gelgitleri oldukça fazladır. Sitrin taşının denge özelliğinden oldukça fazla yararlanırlar.

Başak burcu ile uyumlu olan sitrin taşı ağustos ve eylül ayları ile de oldukça uyumludur. Düzen konusunda ve detaycı özellikleri ile bilinen başak burçları sitrin taşının duygusal etkilerinden yararlanırlar. Ayrıca mükemmeli arayan bir burçtur. Sitrin taşının verdiği cesaret ve özgüven ile işlerinde oldukça başarılı olabilirler.

Sitrin taşının diğer uyumlu olduğu bur. Ve ay ise ikizler burcu olan kişilerin doğduğu aylardır. Sitrin taşı hangi ay diye düşünüldüğünde ikizler burcuna ait olan mayıs ve haziran ayları söylenebilir. İkizler burcu keskin zekâsı ile bilinir. Sitrin taşının ise beyin fonksiyonlarını arttırıcı özellikleri göz önüne alınırsa oldukça etkilidir. Ne istediklerini bilirler ve amaca doğru yürürler. Özellikle güç ve cesaret özelliğinden yararlanırlar.

Sitrin Taşı Enerjisi Nasıl Yenilenir?

Sitrin taşı da tıpkı diğer doğal taşlar gibi enerjisini yenilemesi için arındırılması gerekir. Bu arındırma işlemi çeşitli yöntemlerle yapılmaktadır. Bu yöntemler taşın negatif enerji yok ederken bünyesine topladığı olumsuz enerjilerden arındırılması için önemlidir.

Bir doğal taşı ilk aldığınızda da mutlaka sizden önceki enerjilerden arındırmanız gerekir. Bu işlem için izlemeniz gereken yollar;

1 – Akan Su Altında Arındırma: Sitrin taşı özellikle akan su altında 5 dakika kadar yıkanarak arındırılır. Burada asıl akan sudan kasıt göl akarsu gibi doğal sulardır. Fakat bu tarz doğal oluşumları bulamadığınız taktirde evinizdeki musluk suyu ile arındırabilirsiniz.

2 – Deniz Suyu veya Tuzlu Su ile Arındırma: Sitrin taşı hangi ay ile uyumlu konusunda öncelikle taşın enerjisinin de yenilenmesi oldukça önemlidir. Taşınız arındırılmazsa hangi burç ve hangi ay ile uyumlu olursa olsun enerjisi azalacaktır. Bu arındırma yöntemlerinden diğeri ise tuzlu su ile temizlemektir.

3 – Topraklama Yöntemi ile Arındırma: Doğal taşları toprağa gömmek oldukça yaygın bir temizleme yöntemidir. Bu yöntemde evinizde bulunan bir saksıya doğal taşınızı gömüp 24 saat beklemeniz yeteli olacaktır ve taşınız eski enerjisine dönecektir. Ayrıca sitrin taşı hangi burç diye araştıranların da burçların hangi elemente ait olduklarını incelemesi sonucu arındırma yöntemini belirlemesi gerekebilir.

4 – Tütsü Yakarak Arındırma: tütsü veya mum yakarak doğal taş arındırmak en sık kullanılan temizleme yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde taşınızı bir tütsünün ya da mumun yanına koyup onun yanarken uzaklaştırdığı negatif enerjiden yararlanabilirsiniz.

Sitrin Taşı Hangi Burç ve Sitrin Taşı Hangi Ay ile İlgili Merak Edilen Sorular

Sitrin taşının etki alanı her zaman doğal taş araştıranlar tarafından merak konusu olmuştur. Sitrin taşının etkisi ve etkili olduğu burçlarla ilgili birçok sorunun yanıtlanması sizin de bu taşa olan ilginizi arttıracaktır.

1 – Zenginlik Taşı Hangisidir?

Zenginlik taşı ve bereket taşı olarak bilinen sitrin taşıdır. Bu taşın çok eskiden tüccar taşı olarak anılması da bu sebeptendir.

2 – Sitrin Taşı Hangi Kola Takılır?

Sitrin taşı gibi enerjisi yüksek olan taşların daha çok sağ kolda etkili oldukları bilinmektedir.

3 – Sitrin Taşı Tene Değmeli mi?

Sitrin taşı ve diğer enerjisi yüksek doğal taşlar tene temas ettiğinde daha fazla etkili oldukları bilinir.

4 – Doğal Taşlar Gece Takılır mı?

Doğal taşların uyumaya yardımcı olanları mesela sitrin taşı gibi bu taşların gece takılması uygundur. Ve uyumaya yardımcıdır.