4 Başlıkta Sitrin Taşı Faydaları

Sitrin taşı faydaları özellikle bereket taşı olarak bilindiği için oldukça fazladır. Son dönemlerde oldukça fazla talep görmekte ve takı olarak çok şık olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Sitrin taşı faydaları, özellikleri ve nasıl kullanılması gerektiğini bilirseniz bu taşın yaydığı enerjiden daha fazla yararlanabilirsiniz.

Sitrin taşı faydaları özellikle takı ürünlerinde ten ile temas ettiğinde daha fazla olduğunu söylemek mümkün. Sitrin taşı faydaları ve genel özelliklerine göz atmak isterseniz bu yazı tam size göre!

Sitrin Taşı’nın Genel Özellikleri & Künyesi

Sitrin taşı çok eski dönemlerden bu yana mücevher taşı olarak kullanılan oldukça değerli bir taştır. Bu taşın karakteristik özelliklerini sıralamak gerekirse;

Sertlik Derecesi

 7

Özgül Ağırlığı

2,65

Renk

Sarıdan kahveye doğru değişen tonlar

İlgili olduğu çakralar

Alt karın çakrası

Sitrin Taşı Faydaları ve Özellikleri

Sitrin taşı genellikle kahverengiye doğru giden bal renginde bulunmaktadır. Sitrin taşı özellikleri ve faydaları genellikle yarı saydam ya da opak, çok nadiren ise saydam şekilde bulunmaktadır. Kuvars ailesinde bulunan bir kristaldir. İsmini renginden dolayı “limon” anlamına gelen Fransızca citron kelimesinden almıştır.

“Tüccar taşı” ya da “başarı taşı” olarak bilinen taş bereket getirdiğine inanılıyor. Yıllarca zenginlik ve bolluk için kullanılan bu taş günümüzde de cüzdanlarda ya da diret üzerimizde Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Küpe, Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Bileklik ya da Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Kolye formatında kullanımı oldukça yaygındır.

  • Sitrin taşının en fazla çıkarıldığı ve işlendiği ülke Brezilya’dır. Ayrıca Amerika, Rusya, Madagaskar gibi çeşitli ülkelerde çıkarılmaktadır.
  • Tarihi 1. Yüzyıla kadar dayanmaktadır.
  • Sitrin genellikle kendisinden daha değerli bir taş olan topaz taşı ile karıştırılabilir. Bunun sebebi ise sitrin ve topazın renklerinin birbirine benzemesidir. Aman dikkat ikisi birbirinden çok farklı taşlardır!

1 – Sitrin Taşı Faydaları Sayesinde Ortamdaki Negatif Enerjiden Arının!

Sitrin taşı faydaları ortamdaki kötü enerjileri tıpkı ametist taşı faydaları gibi uzaklaştırır. Kötü enerjinin etkilerini hissetmemenizi sağlar ve böylelikle negatif enerjinin verdiği stres, baş ağrısı gibi durumları yaşamamanızı sağlar. Sitrin taşı faydaları arasında en belirgin olan negatif enerjileri uzaklaştırması işlemi sırasında kötü enerjiyi bünyesinde taşımadığı için temizlenmeye ve arındırılmaya ihtiyaç duymaz.

Sitrin taşının orijinal olduğunu nasıl anlarım? Sorusu da özellikle faydalarını nasıl aktifleştirileceğine dair sorular arasında yerini alıyor. Taşların orijinal, doğal olması elbette ki çok önemli.

2 – Başarı Getirici ve Bereket Sağlar

Antik kazılarda en çok rastlanan sitrin taşının eski dönemlerden beri zenginlik ve bereket taşı olduğuna inanılır. Bu sebeple eski dönemlerde tüccar taşı denilmiştir. Bulunduğu ortamın bolluk ve bereketini arttırdığı düşünülür.

3 – Özgüven Arttırıcı Etkisi Vardır

Sitrin taşı faydaları arasında bir diğer etki ise özgüven arttırıcı ve kişinin kendine güven duygusunu arttırmasıdır. Sitrin taşı hem bereket taşı hem de özgüven arttırıcı enerji yaymasından dolayı yeni işlere adım atmak isteyenlere güven verdiğine inanılır.

4 – Fiziksel Hastalıklara İyileştirici Etki Yaratır

Böbrek, kolon, ciğer gibi organlarda yaşanan sıkıntıların iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca sindirim sistemi düzenleyici etkisi vardır. Sitrin taşı faydaları arasında sayılabilecek bu etkiler bu taşın kullanımını arttırmıştır.

5 -  Hamilelik Döneminde Rahatlatıcı Etkisi Vardır

Sitrin taşı faydaları arasında en etkilisi rahatlatıcı etkisinden dolayı hamilelerin sıklıkla bu taşı tercih etmesidir. Stresi uzaklaştırması, duygusal olarak denge sağlaması, kan basıncını dengelemesi sonucu oldukça sakinlik sağlar.

Sitrin Taşı Hangi Çakra ile Bağlantılıdır?

Sitrin taşı en çok solar pleksus çakrası ile etkinleştirilir. Solar pleksus çakrası göbek deliği ile göğüs kemiği arasında yer almaktadır. Düşüncenin beden üzerindeki etkilerini ele alır. Sindirim sorunları, diyabet, ülser gibi hastalıklar solar pleksus çakrasının tıkanmasına yol açar. Sitrin taşı faydaları ile bu çakranın açılmasına ve bu sorunları bedeninizden uzaklaştırabilirsiniz.

Sitrin Taşı Temizliği ve Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sitrin taşı faydaları aktifleştirmek için birden fazla temizleme yöntemi vardır. Her taşın kendine özgü temizleme ve arındırma yöntemi bulunmaktadır. Bu sayede taşların enerjisi daha verimli kullanılır. Sitrin taşı faydaları daha çok aktif olması için dönem dönem temizliğine ve arındırmasına dikkat edilmelidir.

  • Yoğun akan suyun altında en az 5-6 dakika tutarsanız taşınızı arındırabilirsiniz.
  • Evde bulunan saksınızın toprağına taşınızı 24 saat gömerek taşınızı arındırabilirsiniz.
  • Sitrin taşı temizlemenin diğer bir yolu ise tütsü yakmak ve taşlarınızı tütsünün etrafına yerleştirmektir. Bu sayede taşınız arındırılmış olacaktır.
  • Mum yakmak ve taşları mumun etrafında bekletmekte etkili bir taş arındırma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde sitrin taşınız kötü enerjilerden arındırılacaktır.
  • Tuz lambası yakmak kötü enerjileri her zaman uzaklaştırır. Sitrin taşlarınızı tuz lambasının kenarına yerleştirdiğinizde sitrin taşlarınızı arındırabilirsiniz.
  • Deniz suyu her zaman faydası ile bilinen bir sudur. Bu suyu doğal taş temizliğinde de oldukça sıklıkla kullanabilirsiniz. Deniz suyunun içerisinde taşlarınızı 7-8 dakika bekletmek taşınızı arındırmaya yardımcı olacaktır.

Tüm bu temizleme işlemlerini güvenle yapabilirsiniz. Fakat unutmayın ki Sitrin taşı ekstra bir temizlemeye gerek duymadan da oldukça yüksek enerjiye sahip bir taştır.

Sitrin Taşı Bağlantılı Olduğu Burçlar Hangileridir?

Sitrin taşı zekayı, içgüdüyü ve düşünceyi temsil ettiği için en çok ikizler burcu ile bağdaştırılır. Bilgiyi geliştirmek ve hafızayı güçlendirmek için sitrin taşı kullanılır. Heyecanlı ve sosyal etkileşimleri ikizler burcunun en önemli özelliğidir bu noktada sitrin taşı faydaları devreye girer.

Sitrin Taşı Hakkında Merak Edilenler

Sitrin taşı faydaları dolayısıyla çok merak edilen, araştırılan ve kullanılan bir taştır. Özellikle son zamanlarda oldukça popülerliği artan bu taşın özellikleri hakkında merak edilen sorularda elbette ki vardır. İşte bunlardan bazıları;

Orijinal Sitrin Taşı Nasıl Anlayabilirim?

Sitrin taşının orjinalliğini çok kolay bir yöntem ile anlamak mümkündür. Elinize aldığınız bir çakmağı taşınıza doğru tutup ısıtın içindeki su erimeye başlar ve sıvılaşır eğer renk değişimi yok ise taşınız orijinaldir.

Bereket İçin Sitrin Taşı Nerede Durursa Etki Eder?

Sitrin taşı faydaları arasında bilinen en büyük faydası tabii ki bereket ve bolluk vermesidir. Bu sebeple kişinin şans ve uğurunu açacağına inanılır. Evinizin özellikle varsa çalışma odasında bulundurmanız taştan maksimum verim almanızı sağlar.

Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Bileklik Hangi Elde Taşınmalı?

Doğal taşların etkisi direkt ten teması ile arttırılır. Bunun yanında doğal taşların sağ bilekte kullanılmasının daha verimli olduğuna inanılıyor.

Sitrin Taşı Alındığı An Hiçbir İşlem Yapılmadan Kullanılması Doğru mu?

Özellikle doğal taşların ilk alındığında negatif enerjilerden arınması tavsiye edilir.