Sitrin Taşı Bileklik ile Hissedeceğiniz 10 Değişime Hazır Olun!

Sitrin taşı bileklik ile beraber güzel bir görünüme kavuşurken aynı zamanda hem fiziksel hem de ruhsal bir şekilde rahatlamanız mümkün! Sitrin taşının bir diğer adı para taşı olarak bilinir. Çünkü bolluk ve bereket taşı olarak bilinir.

Bu taş son zamanlarda çok fazla ilgi görüyor. Genellikle ekonomik açıdan fayda sağladığına inanılsa da aslında bu taşın faydaları bununla sınırlı değildir. Özellikle Sitrin taşı bileklik olarak kullanıldığı zaman kişiye çokça fayda sağlar.

Sitrin Taşı Bileklik Nedir?

Sitrin taşlı bileklik oldukça zarif bir görünüme sahiptir. Tüccar taşı olarak da bilinen Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Bileklik ya da küpe gibi diğer takılarda sık sık kullanılmaktadır. Çünkü bileklik ya da diğer takılar güzel bir görünüme sahip olmasının yanı sıra birçok yararı bulunan taş barındırır.

Sitrin taşlı bileklik sayesinde günlük kombinleri kolay bir şekilde tamamlamak mümkündür. Aynı zamanda da içerisinde bulunan özel taşın özelliklerinden kolay bir şekilde yararlanılmış olur. Diğer tüm taşlarda ve aksesuarlarda olduğu gibi Sitrin taşı bileklik kullanırken özelliklerinden yararlanmak için öncelikle özelliklerine ve gücüne inanmak gerekir.

Sitrin Taşı Bileklik Özellikleri Nelerdir?

Genellikle Sitrin taşı bileklik olarak kullanılsa da Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Küpe gibi farklı farklı takı çeşitleri olarak da kullanılabilir. İçerisinde bulunan özel taş sayesinde bu tarz aksesuarların birçok özelliği barındırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Söz konusu özellikler ise şu şekildedir;

  • Sitrin taşı bileklik içerisindeki taş oldukça ender rastlanan bir kristaldir. Bu da taşı çok daha kıymetli hale getiren bir durumdur.
  • Sitrin taşı bileklik içerisinde donmuş halde bulunan bir su vardır. Taşı farklı kılan özelliklerinden bir tanesi de budur.
  • Kuvars ailesine dahil olan bir kristal olarak karşımıza çıkar.
  • Sertlik derecesi 7 olan bir taştır. Bu nedenle temizliği ve bakımı oldukça kolaydır.
  • Taşın içerisinde limonit, demir minerali ve hematit vardır.
  • Saydam bir taş değildir. Daha çok şeffaf bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkündür.
  • Sarı ile beyazın karışımı bir renge sahiptir.

Sitrin Taşı Bileklik Künyesi Nasıldır?

Sitrin taşına ait olan künye ile beraber bu taşı daha yakından tanımak mümkündür. Söz konusu künyeyi bir tablo içerisinde göstermek daha iyi olacaktır;

Sertlik Derecesi

Sertlik derecesi 7 olan bir taştır.

Çakralar

Güneş sinirağı ve alt karın çakrasına sahiptir.

Renk

Sarı ve açık kahve tonlarına sahiptir. Şeffaf bir yapıdadır.

Özgül ağırlık

2,65

Çıkarıldığı yerler

Brezilya, İspanya, Madagaskar, Amerika, Rusya

 

Sitrin Taşı Bileklik Faydaları Nelerdir?

Sitrin taşı birçok yararı bünyesinde barındıran oldukça özel bir taştır. Bu taşın faydalarından yararlanabilmek için taş formunda kullanılabileceği gibi aksesuar şeklinde de kullanılabilmektedir. Fakat Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar gümüş kolye ya da bileklik gibi aksesuar olarak kullanıldığında her an yanınızda ve tene temas edecek şekilde kullandığınız için faydasından daha fazla yararlanmış olursunuz.

1 – Kişinin Cesaretini Artırır

Sitrin taşlı bileklik düzenli bir şekilde kullandığında kişiyi korkusuz ve çok daha cesaretli yaptığına inanılır. Bu nedenle çok çeşitli korkuları ve tedirginleri olan insanlara bu taş tavsiye edilir. Takı ya da taş formunda kullanıldığında kullanan kişi bir süre sonra çok daha cesur bir kişiye dönüşür.

2 – Bolluk ve Berekete Sebep Olur

Sitrin taşı bolluk ve bereket getirdiğine inanılan bir kristaldir. Zaten bu nedenle de para taşı ya da tüccar taşı olarak da isimlendirilir. Ekonomik açıdan olumlu katkı sağlaması açısından Sitrin taşı bileklik erkek veya kadınların sık sık tercih ettiği ürünlerdendir.

3 – Masaj Yağlarının Etkisini Artırır

Sitrin taşının bir diğer önemli özelliklerinden biri de masaj yağlarının etkisini olumlu yönde artırmasıdır. Masaj yağları kişinin masaj sırasında ağrılarının hafiflemesine ve birçok yönden rahatlamasına yardımcı olur. Sitrin taşı bileklik ile beraber kullanılması halinde ise çok daha fazla rahatlamak mümkün hale gelir.

4 – Kişinin Özgüvenli Olmasına Yardımcı Olur

Sitrin taşı bileklik ya da Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Ayarlanabilir Yüzük gibi aksesuar olarak kullanıldığında kişinin kendi özelliklerini ve olumlu yanlarını fark etmesine yardımcı olur. Bu nedenle özgüven problemi yaşayan kişilere direkt olarak bu taşın düzenli kullanımı öneriyoruz. Böylece sosyal hayatında gözle görülür etkileri olur.

5 – Stresi Azaltır

Sitrin taşının en belirgin özelliklerinden bir tanesi de stresi azaltması ya da tamamen yok etmesidir. Bu nedenle Sitrin taşı bileklik özellikle stresli ve kaygılı bir dönemden geçen kişiler için oldukça uygundur. Örneğin sınav stresi yaşayan bir öğrenci düzenli kullanım sonrası büyük oranda stresinden kurtulmuş olur.

6 – Migren Ağrılarına İyi Gelir

Migren ağrıları en dayanılmaz ve can sıkıcı ağrılar olarak bilinir. Ağrı olduğu zamanlarda hastalar nasıl geçireceklerini şaşırır. Bu tatsız ağrılar için geçici çözümler yerine kalıcı çözümlere ihtiyaç duyulur. Sitrin taşı bileklik de bu kalıcı çözümlerden bir tanesidir. Kişi bilekliği ya da başka bir Sitrin taşı bileklik içeren aksesuarı kullanırsa ağrılarından büyük oranda kurtulmuş olur.

7 – Kişiye Enerji Verir

Sitrin taşı bileklik faydalarından biri de kişiyi zinde tutması ve kendisine enerji vermesidir. Düzenli bir şekilde tene temas ederek kullanılması halinde kişinin daha enerjik olmasına katkı sağlar. Bu nedenle halsizlik problemi yaşayan kişiler Sitrin taşının bu özelliğinden yararlanabilirler. Özellikle gün içerisinde yoğun olan kişiler de daha enerjik olmak için tercih edebilir.

8 – Kötü Rüyaları Önleyici Etkisi Vardır

Kötü ve karmaşık rüyalar birçok kişi için can sıkıcı bir durumdur. Hatta bu yüzden uykuya dalmaktan tedirgin olanlar bile vardır. Rüyaların birçoğu bilinç altımızın yansıması olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle kötü rüyalardan kurtulmak için öncelikle bilinç altında olan problemlerin önüne geçmek gerekir. Sitrin taşı bileklik da bu noktada devreye girer. Kişinin bilinçaltını düzenleyerek kötü rüya görmesini engeller.

9 – Uyku Problemine İyi Gelir

Uykusuzluk hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere de olsa yaşadığı problemler arasında yer alır. Uykusuzluk sorunu başka pek çok probleme de kapı açar. Bu nedenle bir an önce bu sorundan kurtulmak gerekir. Sitrin taşı da uykusuzluk probleminin büyük oranda önüne geçer. Özellikle yatağa ve yastığa yakın yere koymak çok büyük fayda sağlar.

10 – Pozitif Enerji Verir

Sitrin taşının bir diğer olumlu etkisi de kişiyi daha mutlu ve huzurlu bir insana dönüştürmesidir. Kişiyi tüm negatif enerjiden arındırır. Daha mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatına devam etmesine yardımcı olur. Bu yüzden karamsar ve mutsuz olan kişiler Sitrin taşını gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

Sitrin Taşı Bileklik ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Sitrin taşı çok fazla tercih edilen bir kristal olmasının yanı sıra aynı zamanda hakkında çokça soru işareti olan bir taş olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle birçok sorunun cevabı araştırılır. Söz konusu taş ile alakalı en çok merak edilen sorular ise şu şekildedir;

1 – Orijinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır?

Sitrin taşı bileklik içindeki taşın diğer taşlar gibi orijinal olup olmaması oldukça önemlidir. Çünkü faydaları ancak bu şekilde etki eder. Taşın orijinal olduğunu anlamak için ateşe tutmak gerekir. Taş ısındığında renk değiştirmiyorsa gerçek olduğunu anlayabilirsiniz.

2 – Sitrin Taşı Bileklik Hangi Kola Takılır?

Sitrin taşının faydalarından yararlanmak isteyenler hangi kola takılacağını da merak eder. Sağ kolda mı yoksa sol kolda mı daha fayda sağlayacağı ile alakalı şüpheye düşerler. Fakat ister sağ kol olsun ister sol kol asla fark etmez. İki kolda da aynı şekilde fayda sağlar.