Modern Silver Takı Koleksiyonumuz ile Şık Görünün!

Silver takı modelleri, genellikle her tarz ile uyum içerisindedir. Altın takılara kıyasla daha çok tercih edilen bu modeller, doğal taşlarla da uyum içerisindedir. Her zevke ve tarza uyan bu takıları biz de sizler için tanıtmak istedik. Listemizde yer alan doğal taşlı gümüş takılar, özel tasarımlar olup zarifliğinizi de ön plana çıkartacaktır.

Silver Takı Nedir?

Silver takı ne demek sorusuna Türkçe’de “gümüş takı” yanıtını verebiliyoruz. Silver kelimesi İngilizce’de “gümüş” anlamına gelir. Bu terime özellikle de takı tasarımlarından sıkça rastlamak mümkündür. Ayrıca denk geleceğiniz diğer kavramlar da şunlardır:

  • Silver takı: Gümüş takı
  • Gold takı: Altın takı
  • Rose gold takı: Pembe altın takı

Gümüş takılar, hiç şüphesiz ki en çok tercih edilen tasarımlar arasında başı çeker. Elbette gümüş takı satın alırken gerçek gümüş olduğundan emin olmanız da önemlidir. Öyle ki piyasada sahte gümüş olan pek çok takı seti bulunur. Dolayısıyla 925 ayar gümüş takılara öncelik vermeniz ve alışveriş yapacağınız firmaya güvenmeniz önemlidir.

Bizler de sizlere hem doğal taşlarla süslenmiş hem de 925 ayar gümüş malzemeden üretilen takıları tanıtmak isteriz. İşte, listemizde ön plana çıkan başlıca gümüş ve doğal taşlı takı modelleri:

Doğal Taşlı Silver Takı Modelleri

Kalsedon 924 Ayar Gümüş Takılar

Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Takılar

Akuamarin 925 Ayar Gümüş Takılar

Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Takılar

Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Takılar

Ametist 925 Ayar Gümüş Takılar

Amazonit 925 Ayar Gümüş Takılar

Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Takılar

1- Kalsedon 925 Ayar Silver Takı Modelleri

Gümüş takı seti seçenekleri arasında kalsedon taşı ile bezeli olan modeller her daim ön plandadır. Kalsedon taşının bilgeliğini esas alan bu setler genellikle bileklik, kolye, küpe ve yüzükten oluşur. Örneğin setin yıldız parçası olarak kalsedon 925 ayar gümüş kolye parçasını göstermek mümkündür. Bu parçayı dilerseniz küpe, ayarlanabilir yüzük ve bileklik ile de tamamlayabilirsiniz.

2- Ay Taşı 925 Ayar Silver Takı

Ay taşının zarifliğinin gümüş ile buluşması ortaya oldukça güzel bir parça çıkartıyor. Bu seride yer alan ay taşı 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük zarif parmakların ilk tercihi olabiliyor. Genellikle sadelikten yana olanların tercih ettiği bu parçalara kolye, küpe ve bileklik gibi diğer parçalar da eşlik ediyor.

3- Akuamarin 925 Ayar Silver Takı Seti

Gümüş takı markaları, akuamarin ile gümüşüm uyumunu oldukça sevmektedir. Tıpkı ay taşı modelleri gibi akuamarin ile gümüş uyumu da pek çok kişiyi cezbedebilir. Hatta ay taşlı ayarlanabilir yüzük ile akuamarin 925 ayar gümüş kolye kombinlemeniz de mümkündür. Birbiri ile uyumlu olan bu parçalar, doğal taş ve gümüş kombinasyonları sevenlerin hoşuna gidecektir.

4- Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Takılar

Kaplan gözü, hem kadınlara hem de erkeklere hitap edebilen doğal taşlardan biridir. Asile renkleri içerisinde barındıran bu taşın da gümüş ile bir arada kullanılması mümkündür. Özellikle de kaplan gözü 925 ayar gümüş küpe modelleri, bu listemizde ön plana çıkar. Erkekler için de genellikle kaplan gözünden yapılan gümüş bileklikler ideal parçalar olabilir.

5- Pembe Kuvars 925 Ayar Silver Takı

Gümüş takıların pembe kuvars ile de uyum içerisinde olduğu bilinen bir gerçektir. Pek çok takı tasarımcısı bu iki malzemeden ürettikleri takıları piyasaya sürmeyi tercih eder. Pembe kuvarsın etkisi gümüş ile birleştiğinde daha da ön plana çıkar. Siz de örneğin pembe kuvars 925 ayar gümüş bileklik modellerini tercih edebilirsiniz.

6- Ametist 925 Ayar Silver Takı Modelleri

Ametist taşının gümüş parçalarda kullanılması da yeni değildir. Gümüş takılara uyum getiren ametist, en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Zarif bir hava katan bu doğal taşın altın ya da bakır yerine gümüş ile kombinlenmesi tasarımsal açıdan da doğru bir hamledir. Örneğin ametist 925 ayar gümüş küpe ya da bileklik modellerine bakarsanız ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz.

7- Amazonit 925 Ayar Silver Takı Setleri

Gümüş takıların amazonit ile bir arada kullanılması da gayet şık bir parça ortaya çıkartacaktır. Amazonit taşının etkisi gümüş ile birlikte daha da fazla ortaya çıkar. Bu sayede hem şık ve zarif bir parça elde edilir hem de taşın enerjisinden daha fazla yararlanılabilir. Özellikle de amazonit 925 ayar gümüş kolye modelleri bu dediklerimizi destekler niteliktedir.

8- Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Takılar

Gümüş parçaların doğal taşlar ile süslenmesi hikayesi aslında çok eski dönemlere dayanıyor. Lapis lazuli de gümüş ile uyumlu olan önemli doğal taşlardan biri kab ul ediliyor. Zarif paçrların yer aldığı bu seçkide son olarak da lapis lazulili gümüş takılara yer vermek istedik. Örneğin lapis lazuli 925 ayar gümüş bileklik ile siz de kendinizi özel hissedebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Silver takı seçenekleri hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşmak istedik. Ayrıca yine silver takı ile kombinlenebilen doğal taşlı modellerden de örnekler sunmak istedik. Şimndiyse gümüş takılar hakkında merak edilen diğer sorulara yanıt vermek isteriz. İşte, silver takı seçenekleri hakkında merak edebileceğiniz diğer sorular ve yanıtları:

Gümüş Nerede Bozulur?

Silver takı modellerini çok fazl nemli bir ortamda bırakmamanız önemlidir. Nem ya da su ile temas eden takılar ne yazık ki belli bir süre sonra bozulabilir. Genellikle kararma olarak ortaya çıkan bu bozulmalar için gümüş parlatıcı etkili ürünler kullanmanız gerekebilir.

Gümüş Takı Nasıl Parlatılır?

Silver takı modellerini özel bir temizleme ürünü ve mendili ile parlatabilirsiniz. Gümüş malzemenin doğası gereği kararması söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumda da gümüşü yeniden parlatmanız gerekiyor. Bunun için de güvenilir bir satıcıdan gümüş temizleme ürünleri satın alabilirsiniz. Özellikle de takı formunda olan gümüşlerin temizleme ve bakımlarını düzenli olarak yapabilirsiniz.

Takılarda 925 Ne Demek?

Söz konusu takı ve mücevherler olduğunda 925 ayar kavramı ile sıkça karşılaşmanız mümkündür. Bunun anlamı ise gümüş takıdan 925 oranında gümüş malzemenin olmasıdır. Yani 1 kilo ağırlığında olan gümüşün 75 gramına alaşım malzeme eşlik ederken geriye kalan 925 grama doğrudan saf gümüş malzeme eşlik etmektedir. Siz de gümüş takı alırken mutlaka 925 ayar olmasına dikkat etmelisiniz.

925 Sterling Silver Kararır Mı?

Silver takı seçenekleriniş değerlendirirken 925 ayar kavramının önemini bilmenizde fayda vardır. Daha önce de ifade etmiş olduğumuz gibi 925 ayar demek ürünün içerisinde 925 gram kadar gümüş var olması demektir. Fakat bir takıdaki gümüş oranı ne kadar fazla olursa olsun sıcaklık ve nem gümüşün yapısını bozmaya yeter. Dolayısıyla gümüş malzemeden üretilen takılarınızın bakımlarını düzenli olarak yapmanızda fayda vardır.

Çelik Mi Daha Pahalı Gümüş Mü?

Silver takı alırken ürünün değerini diğer madenler ile karşılaştırabilirsiniz. Gümüş takılara alternatif olarak sunulan bir diğer malzeme de çeliktir. Fakat çelik ile silver takı karşılaştırması yapacak olursak doğrudan gümüşün daha değerli olduğunu söyleyebiliriz.