Şık Elbise Modelleri ile Pembe Kuvars Takı Nasıl Kombinlenir?

Şık elbise modelleri özel gün ve gecelerde kullandığımız vazgeçilmez parçalar arasında yer alır. Mezuniyet, balo ya da başka bir özel günden önce ilk yapmamız gereken her zaman elbise seçimi olmalıdır.

Şık elbise modelleri sonrasında karar verilmesi gereken bir şey daha varsa o da hiç şüphesiz aksesuar seçimi olmalıdır. Kadın modası denildiği zaman akla sadece elbiseler gelmez. En az onun kadar önemli bir şey varsa o da takılardır. Peki bu önemli ve özel gecelerde aksesuarları nasıl kombinlememiz gerekir?

Şık Elbise Modelleri ve Takılar Nasıl Kombinlenir?

Takılar gerek günlük yaşamımızda gerekse çok özel gecelerde ve davetlerde bize eşlik eden şık aksesuarlardır. Özellikle kadınların hayatında yeri çok önemlidir. Şık elbise modelleri aslında biraz da takılar sayesinde kendini gösterir. Bu nedenle özel günlerde takı seçimi oldukça önemlidir.

Bütün zarafeti ile göz kamaştıran bir abiye, çok mühim bir toplantı için tercih edilen iş kıyafeti ya da şık bir organizasyon için giyilen gece kıyafeti tek başına asla yeterli olmayacaktır. Bunun için pembe kuvars gibi özel taşlardan yapılmış aksesuarlara ihtiyaç duyulur.

Şık Elbise Modelleri ve Pembe Kuvars Çeşitleri

Pembe kuvars taşı insanlar tarafından uzun yıllardır kullanılan çok değerli bir taştır. Yüzyıllar önce insanlar bu taşı şifa, nazar gibi çeşitli amaçlarla kullanmışlardır. Günümüzde de yine birçok amaçla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra oldukça estetik bir görünüme sahip olması nedeni ile de aksesuarlar içerisinde de tercih edilmektedir.

Özel bir gece için şık elbise modelleri içerisinden birini tercih ettikten sonra sıra aksesuar seçimine gelir. Bu seçimi pembe kuvars aksesuarlarından yana kullanmak oldukça kurtarıcı bir seçim olur. Peki pembe kuvars aksesuar çeşitleri nelerdir? Şu şekilde sıralamak mümkün olur;

  • Pembe kuvars bileklik
  • Pembe kuvars küpe
  • Pembe kuvars kolye
  • Pembe kuvars yüzük

Bu aksesuarlardan herhangi birini seçerek şık elbise modelleri içerisinde peri kızı gibi görünmek mümkün.

1 – Pembe Kuvars Bileklik

Pembe kuvars bileklik oldukça zarif bir tasarıma sahip bir aksesuardır. Pembe kuvars taşının birçok faydasının olmasının yanı sıra bileklik çok şık bir görünüme sahiptir. Özel gün ve geceler genellikle kalabalık olur. Bu da yabancı gözlerin sizin üzerinizde olması demektir. Bahsedilen gözler her zaman pozitif enerji yaymaz. Negatif enerjilerden kurtulmak için de pembe kuvars gibi özel taşlara ihtiyaç duyulur.

2 – Pembe Kuvars Küpe

Küpe çok uzun yıllardan beri özellikle kadınlar tarafından kullanılan bir aksesuardır. Şık elbise modelleri asla küpesiz düşünülemez. Önemli bir gecede ya da şık bir organizasyonda kişinin kulağının boş kalması ya da basit bir küpe olması elbisenin ışığını söndürecektir. Bu nedenle küpe seçimi çok önemlidir.

Şık elbise ile beraber pembe kuvars küpe gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Çünkü söz konusu küpe zarif bir görünüme sahip olmasının yanı sıra oldukça şık bir yapıya sahiptir. Ayrıca kullanımı da çok kolaydır. Özellikle şık davetlerde kullanımı zor ve ağrı yapan küpeler tercih etmek gecenin sonuna doğru kişinin zorluk yaşamasına neden olabilir.

3 – Pembe Kuvars Kolye

Şık elbise modelleri ile tercih edilebilecek bir diğer aksesuar ise pembe kuvars kolye diyebiliriz. Kolyeler elbiseleri tamamlayan en önemli aksesuarlardan bir tanesidir. Özellikle boynu açık bir modele sahip elbiseler kolyesiz asla kullanılmamalıdır. Şık bir elbise kullanılacaksa aynı şıklıkta ve zariflikte bir kolye tercih edilmelidir. Pembe kuvars kolye de bunlardan bir tanesidir.

4 – Pembe Kuvars Yüzük

Pembe kuvars yüzük en çok tercih edilen aksesuarlardan bir tanesidir. Bunun birçok sebebi olabilir. Ama en önemli sebebi oldukça zarif ve dikkat çekici bir yapısının bulunmasıdır. Yüzükler kolye ya da küpe gibi şık davetlerin olmazsa olmazları arasında yer almazlar. Fakat pembe kuvars yüzük gibi estetik ve şık bir yapıya sahip olan yüzükler elbisenin ışığına ışık katacaktır. Bu nedenle şık elbise modelleri ile beraber tercih edilmesi oldukça faydalıdır.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları

Pembe kuvars taşı faydaları sanılandan çok fazladır. Bu sebeple insanlar çok uzun zamandan beri birçok alanda ve birçok amaç ile söz konusu taşı kullanmaktadır. Şık elbise modelleri ile beraber kullanılmasının da birçok yararı olabilir.

 Taşın faydalarını ise şu şekilde sıralamak mümkün olur;

Depresyona girme riskini azaltır.

Kişinin daha özgüvenli hale gelmesine büyük katkılar sağlar.

Düzenli kullanan kişinin daha iyimser ve pozitif biri haline gelmesine yardımcı olur.

Kişinin sosyal hayatındaki konumunu değiştirir. Çünkü etrafındaki insanların dikkatini çekmesine katkıda bulunur.

Kaygıyı ve stresi azaltır.

Odaklanmaya yardımcı olur.

Nazara karşı koruma kalkanı oluşturur.

Yaraların daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Göz rahatsızlıklarının önüne geçer.

Böbrek ve karaciğer gibi oldukça mühim organların daha iyi ve daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Bir ortamda kullanan kişiyi odak haline getirir.

Kişinin aşk hayatına olumlu katkılarda bulunur. Bu nedenle aşk taşı olarak da bilinen bir taştır.

Şık Elbise Modelleri ile Pembe Kuvars Aksesuarları Neden Tercih Edilmelidir?

Şık elbise modelleri özel gün ve davetler için tercih edilen kıyafetlerdir. Bu kıyafetlerin tamamlayıcı aksesuarlara ihtiyacı vardır. Bunun için en uygun aksesuar ise şüphesiz pembe kuvarstır. Bunun nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Pembe kuvars taşı özelliği itibari ile kişinin dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olur. Özel günlerde şık elbise modelleri ile beraber böyle bir özelliği olan taşı tercih etmek yararlı olacaktır.
  • Gosty Consept bünyemizde pembe kuvars aksesuarlar 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmiştir. Bu tarz özel günlerde de altın ya da gümüş gibi takıları tercih etmek gerekir.
  • Kalabalık organizasyonlarda ışıltılı aksesuarlar seçmek çok önemlidir. Pembe kuvars aksesuarları da oldukça ışıltılı ve dikkat çekicidir.
  • Hemen hemen her kıyafet ile uyumlu olabilecek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle şık elbise modelleri için kurtarıcı bir seçim olabilir.

Sık Sorulan Sorular

Şık Elbise Modelleri ve pembe kuvars taşı uyumu hakkında merak edilen bazı konular olabilir. Bu konular üzerindeki merakın giderilmesi halinde daha rahat bir kombinleme yapılması mümkündür. Söz konusu sorular ise şu şekildedir;

1 – Pembe Kuvars Her Şık Elbise Modelleri ile Uyumlu Olabilir mi?

Pembe kuvars takıları hemen hemen her elbiseye uyum sağlayabilen yapıya sahiptir. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

2 – Sade Şık Uzun Elbise Modelleri ile Pembe Kuvars Kolye Kombinlenir mi?

Bir elbisenin uzun olması kolye ile kombinlenmesine engel değildir. Bu nedenle rahatlıkla tercih edilebilir. Ancak elbisenin boyun kısmının çok kapalı olması kolyenin modelinin kendisini göstermesine engel olabilir. Bu nedenle boynu açık şık elbise modelleri ile beraber tercih edilmesi daha uygun olur.