En Güzel 5 Şifalı Taş Bileklikler ve Özellikleri

Şifalı taş bileklikler enerjinin gücüne inanan herkesin araştırdığı ve kullandığı ürünlerdir. Bu ürünlerin başında doğal taşlardan oluşan bileklikler gelmektedir. Doğal taşların enerjisi günlük hayatta birçok alanda bize yardımcı olabilmektedir.

Şifalı taş bileklikler özellikle kadınlar tarafından hem zarif hem de enerji verici olduğu için tercih edilmektedir. Doğal taş bileklik çeşitleri oldukça fazladır. Her birinin enerjisi ve özellikleri farklıdır. Seçerken nelere dikkat edilmeli ve doğal taşların özellikleri nelerdir? İşte cevabı

En Çok Tercih Edilen Şifalı Taş Bileklikler ve Özellikleri

Şifalı taş bileklikler tercih sebeplerine göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle doğal taş bileklik faydaları hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Doğal taşların son zamanlarda en yaygın kullanım şekli aksesuarlardır. Bileklikler, kolye, yüzük gibi aksesuarlarla hem şık görünebilir hem de enerjisini hissedebilirsiniz.

Çeşit çeşit doğal taştan yapılmış 925 ayar gümüş bileklikler sayesinde kaybettiğinize inandığınız enerjileri tekrar hissetmeye başlayacaksınız. Ayrıca size gelmesini istediğiniz enerjileri de bu taşların enerjisi sayesinde kendinize çekmeniz mümkün. İşte çeşit çeşit enerjisiyle sizi cezbedecek doğal taş bileklikler ve özellikleri

1 - Ametist Şifalı Taş Bileklikler Özellikleri ve Faydaları

Birçok kişi bu taşı yansıttığı enerji sebebiyle akik taşına benzetir. Fakat görünüş itibariyle akik taşından farklıdır ve tek renktir. Kadınları en çok rengiyle cezbeden ametist taşının mor rengi her zaman enerji veren bir renk olmuştur.

Fiziksel ve manevi olarak birçok faydası bulunan ametist taşı birçok aksesuarda tercih edilen doğal taşların başında yer almaktadır. İşte ametist taşının faydaları;

  • Enerjinizi yükselterek bulunduğunuz ortama da enerji vermenize yardımcı olur. Her girdiğiniz ortamda enerjinizle kendinize hayran bırakırsınız. Ayrıca depresif ruh halinden kurtulmanın en güzel yolu bir ametist bileklik sahibi olmaktır.
  • Şifalı taş bileklikler arasında yer alan ametist taşının fiziksel faydalarının başında göz sağlığına sağladığı fayda gelir. Özellikle göz sağlığında sorun yaşayanların bu taşın enerjisinden faydalandıkları bilinmektedir.
  • Yüksek kolesterol sağlık açısından birçok olumsuzluğa yol açan sorunlardan biridir. Ametist bileklik kolesterolü dengeleyici özelliği ile ön plana çıkar.
  • Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon sorunu yaşayan kişiler için ametist taşı oldukça etkilidir. Özellikle bir işe başlamakta ve devamını getirmekte sorun yaşıyorsanız mutlaka bu taşın etkilerinden faydalanmalısınız.
  • Bulunduğu ortamdaki kötü enerjiyi dağıtma özelliği ise ametist taşının en bilindik faydalarından biridir.

2 – Sitrin Taşı Bileklik ve Faydaları

Ametist taşının doğal ısınmasıyla oluşan ve bir kuvars taşı olan sitrin taşı enerjisiyle her zaman gözde olmuş doğal taşlardan biridir. Hem ruhsal hem de fiziksel birçok etkiye ve faydaya sahip bu taşın oldukça değerli olduğu bilinir.

Şifalı taş bileklikler arasında özellikle para gücü ve finans etkisi ile bilinen sitrin taşının fiziksel birçok soruna da iyi geldiği bilinmektedir. Geçmişte birçok medeniyette kullanılan sitrin taşının sindirim sistemine çok iyi geldiğine inanılmış ve bununla ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Sitrin taşının faydaları ise şu şekildedir;

  • Kadınlar tarafından cildi güzelleştirdiğine inanılan bu taşın cilt bakımında sıklıkla kullanıldığını söylemek mümkündür.
  • Şifalı taş bileklikler arasında olan sitrin taşı özellikle enerji düzeyini arttırmada kullanılan ve oldukça etkili olan bir taştır.
  • Çoğu zaman vücudun ph dengesini düzenlediğine inanılır. Ayrıca sindirim sistemi üzerinde birçok etkisi ve faydası vardır.
  • Cilde olan faydası ise en çok toksinlerden arındırma özelliğinden gelmektedir. Şifalı taş bileklikler içerisinde sitrin taşı tıpkı pembe kuvars gibi cilt bakım rutinlerinde sıklıkla kullanılır.

3 - Kaplan Gözü Şifalı Taş Bileklikler

Kaplan gözü taşı özellikle görüntüsüyle çok güçlü bir izlenim bırakır. Etkisi ve gücüyle ön planda olan bu taşın etkileri de oldukça fazladır. Doğal taş bileklik anlamları arasında kaplan gözü taşı için daha çok güç ve kudret temsil ettiği söylenmiştir.

İsmini kaplana benzeyen etkileyici görüntüsünden aldığı söylenir ve böyle bilinmektedir. Tarihte ise lanetler, büyüler ve esrarengiz olaylar sırasında bu taşın enerjisinden yararlanıldığından bahsedilir.  Kaplan gözü taşının daha çok koruyucu özellikte olduğuna inanılır.

Tarihte askerler yanlarında kaplan gözü taşı taşırlar ve bu taşın onları koruduğuna inanmışlardır. Aynı zamanda günümüzde çocuklar ve yetişkinler gece yanlarında bu taşı bulundurmak isterler. Kabustan koruduğuna inanılır.

Şifalı taş bileklikler arasında en güçlü ve kudretli olan kaplan gözü taşı sayesinde kullanan kişinin özgüven ve cesareti artar. Girdiği ortamlarda kendisine duyduğu özgüvenle dikkat çekmeyi başarır.

4 - Pembe Kuvars Şifalı Taş Bileklikler

İşte şifalı taş bileklikler arasında sizi enerjisiyle saracak o taş! Pembe kuvars taşının enerjisi ve etkisi sizi adeta saracak aşk ve sevgi dolu anlar kapınızda olacak. Zarif rengi ve duruşuyla hem gözünüze hem gönlünüze hitap edecek bir taştır.

Pembe kuvars taşı aşk taşı olarak bilinir ve genellikle gönül işlerini yoluna koyduğundan bahsedilir. Tabii ki bunların yanında fiziksel etkileri ve enerjisi de oldukça fazladır. Özellikle öz sevgiyi arttırarak önce kendinizi sevmenizi sağlar. Bu sayede daha mutlu ve özgüvenli biri olursunuz.

Pembe kuvars etkisiyle fiziksel olarak da birçok sorununuza çare bulabilirsiniz. Göz sağlığına iyi geldiği bilinen pembe kuvars taşı aynı zamanda stresten uzaklaştırdığı için migren gibi ağrılarında hafiflemesine neden oluyor.

5 – Ay Taşı Bileklik Etkisi

Hem takı hem dekoratif amaçlı birçok yerde kullanılan ay taşının enerjisi oldukça yüksektir. Özellikle girdiğiniz ortamda dikkat çekmek ve tüm gözler üzerinizde olsun istiyorsanız mutlaka ay taşına bir şans vermelisiniz.

Şifalı taş bileklikler arasında dişil enerji gücüyle anılan ay taşını kullandığınızda dişil enerjiniz artar. Menopoz dönemindeki sıkıntıları rahat aşmanıza yardımcı olan ay taşı aynı zamanda doğurganlığı arttırdığı bilinmektedir. Özgüven arttıran ay taşı endişe, stres, gerginlik gibi kötü enerjileri de sizden uzaklaştırır.

Şifalı Taş Bileklikler Hangi Burçlar ile Uyumludur?

Her doğal taşı tabii ki herkes kullanabilir. Ama bazı doğal taşlı bileklik modelleri bazı burçlar tarafından kullanıldığında daha fazla enerji verdiği düşünülür. İşte en çok tercih edilen bileklik modellerinin hangi burçlar ile uyumlu olduklarına buradan ulaşabilir ve burcunuza uygun taşı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Şifalı Taş Bileklikler ve Uyumlu Oldukları Burçlar

 

Ametist Bileklik

Koç

Sitrin Bileklik

Koç, aslan, terazi

Kaplan Gözü Bileklik

Oğlak

Pembe Kuvars Bileklik

Terazi, koç

Ay Taşı Bileklik

Aslan, başak

Şifalı Taş Bileklikler Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğal taşlar enerjileri bakımından oldukça önemli oldukları için ilk aldığınızda mutlaka sizden önceki enerjilerden arındırmanız gerekmektedir. Doğal taş arındırma yöntemleri kullanarak taşınızı arındırdıktan sonra kullanmalısınız.

Ayrıca zamanla taşınızda negatif enerji birikebilir. Bu sebeple taşınızı düzenli aralıklarla arındırmalı o şekilde kullanmalısınız. Doğal taş bilekliklerin genellikle sağ kolda enerjiyi daha iyi yansıttığına dair inanışlar mevcuttur.  Zaman zaman enerjisi çok yüksek taşlar baş dönmesi gibi sorunlara yol açabilir aman dikkat.

Şifalı Taş Bileklikler Hakkında Merak Edilenler

Doğal taşlar hakkında merak edilen birçok konu vardır. Nasıl kullanılacağı, hangi enerjiyi yaydığı gibi. Özellikle doğal taş sever ve enerjisine inanan biriyseniz mutlaka bu sorulara cevap bulmalısınız.

1 – Doğal Taş Bileklikler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Doğal taşların tedavi ediciliği hakkında bilimsel bir açıklama yoktur. Ancak geçmişten günümüze enerji ile ilgili araştırmalarda yüksek enerji yaydıkları ortaya çıkmıştır.

2 – Doğal Taş Bileklik Uyurken Kullanılır mı?

Enerji veren taşları uyurken kullanmanız doğru olmaz. Bu şekilde rahat bir uyku çekemeyebilirsiniz. Ancak asıl amacı sakinleştirici olan taşları gece uyurken kullanmakta herhangi bir sakınca yoktur.

3 – Doğal Taş Bileklikle Duş Alınır mı?

Doğal taşların akan su ile temizlendikleri ve arındıkları bilinmektedir. Bu sebeple taşınızla duş almakta herhangi bir sorun olmayacaktır.