Mucizevi Şifa Taşları ile Bezenmiş Küpe Modelleri

Şifa taşları, asırlardır kişilerin destek aldığı doğal taşları ifade etmektedir. Yüzyıllar boyunca doğal kaynakların içerisinde oluşan doğal taşlar, şifalı etkileriyle kişilerin günlük yaşamında yer edinmiştir. Tılsımlı şifa tası olarak da adlandırılan bu taşlar, ihtiyaç duyulan her noktada rahatlıkla kullanılmaktadır.

Şifa Taşları Çeşitleri Nelerdir?

Şifa taşları, günlük yaşamı iyileştiren etkilere sahiptir. Genellikle aşırı stresliyseniz, sürekli baş ağrısı çekiyorsanız veya ikili ilişkilerinizi sürdürmede zorluk yaşıyorsanız şifa taşlarına ihtiyacınız olabilir. Saf enerjide çalışan şifa taşları, ihtiyaç doğrultusunda her duygu durumda kullanılmaktadır. Sakinlik için nasıl Akuamarin taşı öneriliyorsa şifa enerjisi için de güçlü pozitif enerjiler yayan taşlar önerilmektedir. Bu doğrultuda şifalı taş isimleri şu şekildedir:

ŞİFA TAŞLARI

 

Ametist

Akik taşı. Bu taş hadislerde geçen şifalı taşlar içerisinde de yer almaktadır.

Lapis Lazuli

Sitrin taşı

Ay Taşı

Pembe Kuvars

Kaplan Gözü

İnci de İslam göre şifalı taşlar içerisinde yer edinmektedir.

Şifalı doğal taşlar tene değerek kullanılmalıdır. Ancak bu günlük akışta zorlayıcı olabilmektedir. Doğal taşların ağırlıkları, kırılgan yapıları ve özellikleri göz önüne alındığında bu taşların aksesuarlarla desteklenmesi önem kazanmaktadır. Alın, boğaz ve taç çakraya olan yakın etkileri sonucu şifa taşları küpelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu doğrultuda şifa taşları ile bezenen küpe modelleri şu şekildedir:

1 – Ametist

Ametist taşı asırlardır en güçlü şifa taşları içerisinde ilk sırada yer almaktadır. Fiziksel ve ruhsal güç kazanmak için ametist taşından pek çok alanda yararlanılmaktadır. Ametist taşı duyguları dengeleyen, güçlü bir pozitif enerji kaynağı olan ve şifalı etkiler sunan canlı bir taştır.

Bu taştan üretilen Ametist 925 ayar gümüş küpe ise şifanın bir numaralı kaynağını oluşturmaktadır. Küpeler takıldığı yer açısından taç, alın ve boğaz çakrasına oldukça yakındır. Bu durumda da Ametist 925 ayar gümüş küpe bu çakralarda yaşanan sorunlar başta olmak üzere tüm alanlara enerji sağlamaktadır.

2 – Sitrin

Parayla ve bereketle ilişkilendirilen Sitrin taşı aynı zamanda oldukça güçlü bir şifa taşıdır. Başarının taşı olan Sitrin, aurayı temizlemede öncü olan taşlardandır. Kişinin kendi hakkında olumsuz düşüncelerini engeller ve özgüveni arttırır. Bereketli bir enerji yayan Sitrin taşı, negatif enerjinin oluşturduğu blokajları ortadan kaldırır. Sitrin taşı:

 • Bolluk ve bereketi çeker.
 • İlham ve motivasyon verir.
 • Yıldız düşüklüğüne iyi gelir.
 • Yaşam enerjisi ve mutluluk sağlar.
 • Zihin bulanıklığını engeller.

Bu etkileriyle kendinden sıkça söz ettiren Sitrin taşı, Sitrin 925 ayar gümüş küpe ile bambaşka enerjilere bürünmektedir. Çantalarda, cüzdanlarda hatta dükkân kasalarında tutulan Sitrin, küpe yapısıyla her alanda kişilerin yanında bulunmaktadır. Bu da Sitrin taşının enerjisini sekteye uğratmamaktadır.

3 – Lapis Lazuli

Lacivert renginden dolayı Lacivert taşı olarak da adlandırılan Lapis taşı, geçmişten bugüne en değerli taşlardan kabul edilmektedir. Lapis taşının sağladığı ruhsal, fiziksel ve özellikle duygusal faydalar bu taşın binlerce yıl kullanılmasını sağlamıştır. Fiziki olarak boyun, göz ve boğaz çevresindeki rahatsızlıklara iyi geldiği rivayet edilen Lapis taşının zihni güçlendirdiği de bilinmektedir.

Spiritüel yetenekleri arttıran ve dini ritüellerde de kullanılan bu taş şifa taşları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe, bu taşın faydalarını doğrudan desteklemektedir. Baş ve boyun bölgesine yakın olan Lapis Lazuli küpe bu alanlarda yaşanan sorunlarda güçlü şifa enerjisi çalıştırmaktadır.

4 – Ay Taşı

Ay Taşı, çok fazla kâbus gören ve gece uykusundan sık uyanan kişilerin bir numaralı şifa taşları arasında yer almaktadır. Ay Taşı, insanın korkmasına ve iç sıkılmasına neden olan durumlardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır. İç huzuru ve yıldız düşüklüğünü engelleyen Ay Taşı, neşeli ve enerjik bir yaşama kapı aralamaktadır.

 • Ay Taşı, duygusal gerilimleri önler.
 • Duyguların kabullenilmesini kolaylaştırır.
 • Duyguları dengeler ve ego çatışmalarına iyi gelir.
 • Sezgileri ve iletişim yeteneklerini güçlendirir.
 • Yıldızı düşük olanların şifa taşları içerisinde yer alır.
 • Nazara karşı koruyucudur.

Hinduizm dininin ve birçok inancın yaygın olduğu ülkelerde Ay Taşı, kutsal olarak kabul edilmektedir. Özellikle kronik baş ağrısı ve özel yaşamında geçmiş duygulardan kurtulamayan kişilerin Ay Taşı kullanılması önerilmektedir. Bu etkileri gidermek için özellikle Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe kullanılması tavsiye edilmektedir.

5 – Kaplan Gözü

Cesaret ve özgüven sağlayan Kaplan Gözü taşı bunlar dışında oldukça güçlü bir şifacıdır. Kuvars grubu taşlarından olan Kaplan Gözü, asırlardır en değerli şifa taşları arasında kabul görmektedir. Kullanımı Antik çağlara kadar uzanan bu taş, iyi şansın temsilcisidir.

Korkunç rüyalar başta olmak üzere Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe, kötü duyguların engellenmesinde de kullanılmaktadır. Astım hastalıkları ya da duygu durum değişikliği problemlerinde de şifalı etkiler sunan Kaplan Gözü, esaretten kurtulmada bir numaradadır.

6 – Şifa Taşları ve Pembe Kuvars!

Aşk taşı olarak nam salan Pembe Kuvars, en güçlü şifa taşları içerisinde de enerjisi sayesinde yer almaktadır. Feminen bir enerjiye sahip olan Pembe Kuvars, düşük frekansları yükseltmek için kullanılmaktadır. Özellikle aşk, sakinlik ve iyi şans için tercih edilen Pembe Kuvars, kişileri her noktada desteklemektedir.

Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe, zihin berraklığını sağlamada öncü olmaktadır. Kişilerin stresten veya sinirden uzaklaşmasında etkili olan Pembe Kuvars, zihin karışıklığı ve kötü enerjilerden korunmada da şifacı olarak rol oynamaktadır.

Burçlara Göre Şifalı Taşlar Hangileridir?

Astrolojide yer alan 12 burç, doğal taşlarla daha ön plana çıkmaktadır. Her burcun kendi içerisinde gruplara ve özelliklere ayrıldığı açık şekilde bilinmektedir. Gezegen konumları hesap edilerek ortaya çıkarılan burçlar şifa taşları ile en iyi versiyonlarına ulaşabilmektedir. Şifa taşları ile özdeşleştirilen burç grupları ise şu şekildedir:

1 – Ateş Grubu Burçlarının Şifa Taşları

Ateş grubu burçlarını Aslan, Koç ve Yay oluşturmaktadır. Bu burçlar aynı elemente sahip olsa da her biri farklı özelliklere ve şifalı taşlara sahiptir. Sırasıyla bu burçlar için önerilen şifalı taşlar ve faydaları şunlardır:

ATEŞ GRUBU BURÇLARININ ŞİFALI TAŞLARI

 

Aslan Burcu

Aslan burcunun şifa taşları; Ametist, Pembe Kuvars ve Sitrin olmaktadır.

Koç Burcu

Koç burcunun şifalı taşları; Akuamarin, Ametist ve Lal taşıdır. Akuamarin 925 ayar gümüş küpe Koç burçlarına en yoğun pozitif enerji sağlayan doğal taş aksesuarlarındandır.

Yay Burcu

Yay burcunun şifa taşları ise: Ametist, Lapis Lazuli, Akuamarin olmaktadır.

2 – Su Grubu Burçlarının Şifalı Taşları

Su grubu burçlarını ise Akrep, Yengeç ve Balık oluşturmaktadır. Su grupları özellikle duygusal açıdan daha yoğun kişiliklerdir. Su gruplarının şifalı taşları ise şunlardır:

 • Yengeç burcu şifalı taşları içerisinde Ay Taşı, Kalsedon, Gül Kuvars, Kaplan Gözü ve Labradorit yer almaktadır. Yengeç burçlarının Labradorit 925 ayar gümüş küpe kullanması bu kişilerin duygularını dengelemesine ve karmaşık zihinden kurtulmasına yardım etmektedir.
 • Akrep burcunun şifa taşları Akuamarin, Ametist, Sitrin, Kaplan Gözü şeklindedir.
 • Balık burçlarının şifalı taşlarını ise Lapis Lazuli, Ametist, Kaplan Gözü ve Labradorit oluşturmaktadır.

3 – Toprak Grubu Burçlarının Şifa Taşları Hangileridir?

Toprak grubunda yer alan Boğa, Oğlak ve Başak burçlarının şifalı taşları ise şu şekildedir:

TOPRAK GRUBU BURÇLARININ ŞİFA TAŞLARI

 

Oğlak Burcu

Kaplan Gözü, Sitrin, Ametist

Boğa Burcu

Kuvars, Ay Taşı, Labradorit

Başak Burcu

Sitrin, Akuamarin, Ametist. Ayrıca Amazonit 925 ayar gümüş küpe kullanan Başak burçları, karmaşık zihin yapısından kurtulabilmektedir.

4 – Hava Grubu Burçlarının Şifalı Taşları Nelerdir?

Hava grubu burçlarını ise Terazi, İkizler ve Kova oluşturmaktadır. Marjinal ve değişken yapıya sahip olan hava grubu burçlarının şifa taşları şu şekildedir:

 • İkizler burcu için Kaplan Gözü, Sitrin, Ay Taşı ve Akuamarin taşı önerilmektedir.
 • Kova burcunun taşları ise Ametist, Akuamarin, Kaplan Gözü şeklindedir.
 • Terazi burcunun şifalı taşları arasında Pembe Kuvars, Amazonit ve Lapis Lazuli yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Şifalı taşlar geçmişten bugüne kadar her alanda merak uyandırmaktadır. Alternatif tıp olarak adlandırılan şifa yönteminde bir numaralı destekçiler şifa taşlarından oluşmaktadır. Bundan dolayı da bu taşlar hakkında pek çok soru sorulmaktadır. Şifalı taşlar denildiğinde sık sorulan sorular şunları içermektedir:

Hangi Doğal Taş Şifa Verir?

Ametist taşı şifa enerjisi en yoğun ve güçlü olan taşlardandır.

Peygamber Efendimiz Hangi Doğal Taşları Kullanırdı?

Hz. Muhammed’in hadisler ve sünnetler yoluyla Akik taşı kullandığı anlaşılmaktadır.