En Faydalı Şifa Sözleri ve Anlamları

Şifa sözleri hayatın her anında bilerek veya bilmeyerek söylediğimiz iyi niyetli telkinlerdir. Genellikle şifa sözleri denildiğinde akıllara ilk olarak hastalık gelmektedir. Ancak şifalı sözler her alanda söylenebilmektedir. Hastalara şifa sözleri dini boyutta olabildiği gibi farklı amaçlar da bu boyut değişebilmektedir. İşte tam da bunun için en faydalı şifa sözleri ve anlamları!

Hastalara Şifa Mesajı Olarak Ne Atılır?

Çeşitli sağlık sorunu yaşayan arkadaşlara veya akrabalara geçmiş olsun dilekleri sunmak en önemli geleneklerden biridir. Hatta iletilen mesaj ne kadar samimiyse etkisi de o denli yüksektir. Tedavi sürecindeki birey aldığı bu samimi şifa niyetli mesajı okuyarak moralini yükseltebilmektedir. Bu da hastanın iyileşmeye olan motivasyonunu arttıracaktır.

Üstelik hastaya geçmiş olsun mesajı yollamak ikili ilişkileri de güçlendirmektedir. Uzun süredir görüşülmeyen akrabaya veya arkadaşa atılacak içten bir mesajla kötü günlerinde de yanında olduğunuzu belli edebilirsiniz. Hastalara dualı geçmiş olsun mesajı olarak bu mesajları iletebilirsiniz:

 • Zor zamanlar geçirdiğinin farkındayım ancak tüm dualarımın seninle olduğunu bilmelisin.
 • Uzakta olduğum için hastalığında yanında değilim bunun için üzgünüm fakat dualarımdasın, geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.
 • Hastalıklarda sabırlı ol ki sağlığın kıymetini daha iyi anlayabilesin. Allah’ın izniyle sağ salim toparlanacaksın, acil şifalar diliyorum.
 • Derdi veren Allah, şifayı veren de Allah’tır. İnancını diri tut ki sağlıklı günlerde yeniden beraber olalım.
 • Dualarımızda seni hiç unutmuyoruz, kısa sürede iyileşmen dileğiyle geçmiş olsun.

Ağır Hastalara Şifa Sözleri

Duygularımızı ifade etmenin en güzel yolu karşımızdaki insana değer verdiğimizi gösteren sözlerdir. İnsanlar yapıları gereği hasta olduklarında daha da hassaslaşabilmektedir. Önemsenmek, başkası tarafından düşünülmek hasta olan kişilere çok iyi gelmektedir. Sağlığını kaybeden kişilere gönderilecek geçmiş olsun dilekli şifa sözleri bu bakımdan oldukça önemlidir.

Ancak bazı hastalıklar vardır ki duyanları son derece üzecek cinstendir. Ağır hastalık olarak adlandırılan bu hastalıklarda ciddi geçmiş olsun mesajları, hasta kişide büyük anlam yaratabilmektedir. Allah tüm hastalara şifa versin sözleri kapsamında ağır hastalık geçiren kişilere atabileceğiniz mesajlardan birkaçı şöyledir:

TANIDIĞA ATILABİLECEK ŞİFA SÖZLERİ

YAKIN KİŞİLERE ATILABİLECEK SAMİMİ MESAJLAR

Çok güçlü olduğun gerçeğini bir hastalık değiştiremez. Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

Bu hastalıkta kendini asla yalnız hissetme. Bedenen yanında olamasam da kalbim hep seninle. Çabucak iyileşip aramıza dönmen en büyük duam. Geçmiş olsun.

Derdi veren dermanını verirler derler, çok geçmiş olsun.

Haberini aldığımda çok üzüldüm ve güzel günlerimizi düşündüm. Ancak o güzel günlerin eskisinden de yakın olduğuna inancım tam. Sen de buna inan ve güzelce iyileşmeye bak. Seni seviyorum geçmiş olsun.

Bu kötü günler geçecek ve daha iyi günlerde buluşacağız, Allah şifa versin.

Rahatsızlığında senin kadar endişelendiğimi bilmeni isterim. Benim için çok değerlisin Allah tez zamanda şifa versin. Seni çok seviyorum.

 

Okul Başarısı için Şifa Sözleri Nelerdir?

Şifa sözleri hastalıklarda daha sık kullanılsa da okul başarısı için de şifalı sözlerden faydalanılmaktadır. Sınavlar, emek isteyen dersler ve büyük başarıların olduğu okullarda, şifalı iyi niyetlere duyulan ihtiyaç da fazladır. Okul ve akademik başarılar için şifalı sözler Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye gibi doğal taşlarla da desteklenmektedir.

Asırlardır başarı amacıyla kullanılan doğal taşlar, faydaları ile kişilere büyük enerjiler sağlamaktadır. Pozitif düşünceye odaklanmayı sağlayan doğal taşlar, şifa sözleri ile desteklendiğinde potansiyel daha da artmaktadır. Lapis Lazuli faydaları içerisinde okul başarısından da söz etmek mümkündür. Bu doğrultuda okul başarısı için şifa sözleri şunlardır:

 • Geçici başarısızlıklar keyifsiz olsa da kalıcı başarılar her zaman keyif vericidir.
 • Yeni bir okul döneminde en üst potansiyeline ulaşacağına inanıyorum.
 • Başarıların not ile ölçülemez ama gösterdiğin çaba ile ölçülebilir. Sana güveniyorum.
 • Başarının tadını bir kere aldığında ondan vazgeçemeyeceksin. İyi başarılar.
 • Çabalamaktan hiçbir zaman vazgeçmediğinde esas başarıya erişeceksin. Kazanacağın bir sene olacağına inanıyorum.

İş Hayatında Başarı için Şifa Sözleri!

İş hayatı, pek çok özveri ve emek isteyen bir alandır. Motivasyon, rekabet, potansiyel ve azim iş yaşamının başında gelmektedir. Bilgi, emek ve zanaat ile yer alınan iş hayatında şifa sözleri kişilerin potansiyelini arttırmaktadır. Tıpkı akademik başarılarda olduğu gibi iş hayatında da şifa sözleri, Sitrin gibi doğal taşlarla kullanılmaktadır.

Tüccar taşı olarak da bilinen bu bereketli Sitrin taşı, iş yaşamında kalıcı başarılar elde etmenize yardımcı olabilecektir. Düşünceler doğrultusunda enerji çalıştıran doğal taşlar, şifalı sözlerle kullanıldığında para ve başarının kapılarını aralamaktadır. Özellikle iş hayatı veya para denildiğinde Sitrin taşı faydaları söz konusu olmaktadır. Sitrin 925 ayar gümüş bileklik hediye ettiğiniz kişiye yeni işi için iletebileceğiniz şifa sözleri de şu şekildedir:

YENİ İŞİ TEBRİK ETMEK AMACIYLA ATILACAK

SAMİMİ MESAJLAR

YENİ İŞİ TEBRİK AMAÇLI ATILACAK RESMİ MESAJLAR

Yeni işinde kendini ön plana çıkaracağına olan inancım tam. Seni seviyorum, iş hayatında başarılar canım.

Günün belirli saatini geçireceğin iş yerinde huzur ve mutluluk diliyorum. Başarılar!

Çalışkanlık ve azim iş hayatının olmazsa olmazıdır. Ancak bu ikisi de sende oldukça mevcut. Başarılar hep seninle olsun!

Yeni işin kutlu ve mutlu olsun. Başarılarına başarı katmanı temenni ediyorum.

Attığın her adımda daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Tıpkı şimdi de olduğu gibi! Yeni işini en içten dileklerimi kutluyorum.

Yeni işinde umarım her şey gönlünce olur. Sakin ve başarılı bir iş hayatı diliyorum.

Yeni işini canı gönülden kutluyorum. Seni seviyorum ve kendini göstermekten çekinmeyeceğin bir kariyer diliyorum.

Yeni iş yerinizde mutluluğun sizi bulmasını diliyorum. Yeni işiniz hayırlı ve uğurlu olsun.

İkili İlişkilerde Şifa Sözleri!

İkili ilişkiler çalkantılı bir süreçtir. Sevdiğiniz biriyle yaşadığınız süreç her zaman düz bir seyirde ilerlemeyecektir. Kavgalar, tartışmalar, ayrılmalar hatta buluşmalar bile ikili ilişkilerin etkili elemanlarındandır. Çünkü bu olaylar sevdiğinizle birbirinize daha da bağlanmanızı sağlayacaktır. İkili ilişkilerdeki şifa sözleri, esasında olumlu enerjilerin yansımasıdır.

Bu kapsamda olumlu enerji denildiğinde özellikle pembe kuvars faydaları akıllara gelmektedir. Aşk mıknatısı olarak adlandırılan Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye ve şifalı sözler ile bağınızı daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Aynı zamanda şahane bir hediye de olabilen Pembe Kuvars, ikili ilişkiler adına söylenen şifa sözleri ile enerjisini güzelliğe uyumlayacaktır. Bunun dışında ikili ilişkiler için şifa sözleri şunlardır:

 • Aşkımız her şeyin üstesinden gelecektir. İyi ki varsın, varlığının hep kalıcı olması için de elimden geleni yapacağım.
 • Seni çok seviyorum ancak uzaklaştığımızda daha da çok seviyorum. Bu özlemi en kısa sürede sonlandırmak istiyorum. Bir kahveye ne dersin?
 • Senelerimizi beraber geçirmek, en önemli dileğimdir. Seni çok seviyorum.
 • Bazen küsüp darılsak da kırgınlığımız kalıcı değildir. Seni seviyorum ver hep yanında olacağıma söz veriyorum.
 • Aramızdaki bağın her geçen gün daha da güçlenmesi ne güzel değil mi? Birbirimize sahip olduğumuz için çok mutluyum!
 • Geçirdiğimiz onca güzel zamanın ardından, değerin için teşekkürler. Seni çok seviyorum.

Sık Sorulan Sorular

Şifa sözleri daha sık hastalığa şifa amacıyla söylenmektedir. Kişilerin samimiyetine ve aralarındaki bağa göre içerik değişse de şifa sözlerinin amacı bellidir. Karmaşık bir süreç olan hastalık veya başka bir durum için söylenecek şifa sözleri kafa karıştırabilmektedir. Bu doğrultuda sık sorulan sorular şu şekildedir:

Hasta Birine Ne Mesaj Yazılır?

Hasta birisine samimi ve içten bir geçmiş olsun mesajı, onun moralini yükseltmeye yetecektir.

Geçmiş Olsun Notuna Ne Yazılır?

Karşınızdaki kişiyle olan bağınıza göre geçmiş olsun notuna yazılacak içerik değişebilmektedir. Ancak geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum, en içten dileklerimle geçmiş olsun kalıplarını tercih edebilirsiniz.

Birine Nasıl Geçmiş Olsun Denir?

Öncelikle hasta kişiyi daha da üzmemeye özen göstermelisiniz. Bunun dışında çabuk iyileşeceğine inandığınızdan, bu günlerin atlatılacağından ve en önemlisi her an yanında olduğunuzdan söz edebilirsiniz.