Birbirinden Anlamlı Sevgililer Günü Sözleri

Sevgililer günü sözleri özellikle Şubat ayı yaklaşırken çokça merak edilir ve araştırılır. Bu sözler sayesinde sevgilimize küçük sürprizler yapabiliriz. Sevgiliye güzel sözler denildiği zaman genellikle akla flört edilen kişi ya da sevgili gelir. Fakat bu sözler yalnızca bu sıfatlara sahip olan kişiler için değildir. Nişanlıya ya da eşe de söylenebilen sözlerdir.

Sevgililer günü yaklaşırken hayatımızda olan kişiye alacağımız minik bir hediye ile birlikte söyleyeceğimiz güzel bir söz onun çok mutlu olmasına yetecektir. Sevgililer günü sözleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bunlara dikkat edilmesi halinde sevgilinizin hoşuna gitme olasılığı çok daha fazla artar.

Sevgililer Günü Sözleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hepimiz sevgililer günü gibi özel günler yaklaştığında hayatımızda olan kişiye küçük sürprizler yaparak onu mutlu etmeyi hedefleriz. Bu aslında çok zor bir şey değildir. Güzel bir söz, çakra taşları gibi minik bir hediye ile hayatımızdaki kişinin onu ne kadar önemsediğimizi hissettirebiliriz.

Yalnızca sevgililer günü sözleri seçerken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi halinde daha ilgi çekici ve güzel cümleler ortaya çıkar. Söz konusu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Klasikleşmiş sevgililer günü sözleri ve cümlelerinden uzak durmak gerekir.
  • Tekrar eden cümleleri tercih etmemek gerekir.
  • Hayatımızdaki kişi sevgililer günü sözleri içerisinde mutlaka kendinden bir şeyler bulmalıdır.
  • Sarf edeceğimiz sözler karşımızdaki kişiyi kendini özel hissettirmelidir.

En Güzel Sevgililer Günü Sözleri

Sevgililer günü sözleri seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları genel olarak belirttikten sonra özel olarak dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunur. Bu hususlar kişiden kişiye değişebileceği için ayrı olarak ele alınmalıdır. Örneğin bazı kişiler romantik sözlerden hoşlanırken bazıları daha net ifadeleri tercih eder. Bazıları ise uzun yazılar görmeyi dilerken bazıları kısa olan sevgililer günü sözleri ve cümlelerinden etkilenir.

1 – Sevgililer Günü Sözleri Kısa Erkeklere Uygun Olur mu?

Erkekler kadınlara nazaran daha net ve gerçekçi ifadelerden hoşlanırlar. Süslü ve romantik sözler onlara çok fazla hitap etmez. Bu nedenle erkek için sevgililer günü sözleri seçerken bu durumu göz önünde bulundurmak gerekir. Sevgililer sözleri kısa ve anlamlı olursa söz konusu erkeğin hoşuna gitme ihtimali artar. Bir erkek için en güzel ve etkileyici sözler ise şu şekilde sıralanabilir;

Dünyamı güzelleştiren adam, iyi ki hayatımdasın. Seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

 

Tüm günüm, sabahım ve akşamım seninle başlayıp seninle bitsin sevgilim. Seni çok seviyorum. Günümüz kutlu olsun.

Hayatımın anlamı, böyle anlamlı günlerde seni ne kadar sevdiğimi daha iyi anlıyorum. İyi ki yanımdasın.

Bu hayatta insanın senin gibi hayat arkadaşı olduktan sonra başaramayacağı hiçbir şey yok. Hayatımda olduğun için teşekkür ederim. En çok senin sevgililer günün kutlu olsun.

 

Dünya üzerindeki milyarlarca insan içerisinden seninle karşılaşmam o kadar büyük bir nimet ki anlatamam. İyi ki benimsin. Günün kutlu olsun.

 

Canım sevgilim, umarım bundan sonra tüm özel günleri hep beraber, el ele ve çok mutlu bir şekilde geçiririz. Hayatımın en değerli varlığı sensin.

 

2 – Sevgililer Günü Mesajı Uzun Kadına Uygun Olur mu?

Herkesin fıtratı ve zevki birbirinden farklıdır. Bununla birlikte bazı genel kabuller bulunur. Kadınların erkeklere nazaran daha uzun ve romantik sevgililer günü sözleri ve mesajlarından hoşlanması da bunlardan biridir. Bu nedenle bir kadına Sevgililer günü mesajı kısa yerine uzun tercih edilirse söz konusu kadının bu sözü beğenme ve etkilenme ihtimali artar. Aynı zamanda sevgililer günü sözleri yanında aşk taşı gibi minik hediyeler kadınları oldukça mutlu eder.

Bir kadının beğeneceği sevgililer günü sözleri ise Gosty Consept olarak şu şekilde sıralanabilir;

Senin gibi harika bir kadına sahip olmak benim bu hayattaki en büyük şansım. Sen dünyama girdiğinden beri her şey çok daha güzel ve aydınlık. İyi ki varsın biriciğim. Günümüz kutlu olsun.

Sen benim en nadide çiçeğimsin. Baharımsın. Seni hak edecek kadar ne iyilik yaptım bilmiyorum ama iyi ki benim oldun sevgilim. Beraber nice güzel senelerimiz olsun inşallah seni ve bizi çok seviyorum. Hep benim ol. Sevgililer günün kutlu olsun.

Seninle tanışmadan önce hayatımın güzel olduğunu düşünüyordum. Fakat seninle tanıştıktan sonra farkettim ki benim hayatım hem çok anlamsızmış hem de çok boşmuş. Sen benim hayatıma gelerek renk kattın. Şu hayattaki en büyük endişem sana layık olamamak. En büyük gayem ise seni mutlu etmek. İnşallah bir ömür boyu mutlu ve huzurlu oluruz dünyam. İyi ki varsın. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Kadınım, ilk karşılaştığımız günü hatırlıyorum da bugünlere geleceğimizi hiç tahmin eder miydin? Senin gibi muhteşem bir kadının benim hayatımı güzelleştireceği benim aklıma hayalime bile gelmezdi. Çok kısa sürede hayatımı bu kadar güzelleştirdiğin için sana minnettarım. İyi ki benimsin. Sevgililer günün kutlu olsun. Bundan sonra tüm sevgililer gününü beraber kutlamak dileği ile…

Gözlerin her gözlerime değdiğinde bir kere daha benim hayatımda olduğun için Allah’a şükrediyorum. Sensiz ne yapıyormuşum nasıl nefes alıyormuşum inan bilmiyorum. Seni her izlediğinde Allah’ın beni çok sevdiğini ve benim için en güzelini nasip ettiğini düşünüyorum. İyi ki geldin hayatıma bir tanem. Günümüz kutlu olsun.

Ben her güne mutlu ve huzurlu bir şekilde başlıyorsam bu senin sayende sevgilim. Senin bana kattıklarını bir bilsen! Çok iyi geldin bana iyi ki de geldin. Seni her şeyden ama her şeyden daha çok seviyorum. Sevgililer günün hep benimle geçsin.

 

3 -  Eşe Sevgililer Günü Sözleri

Sevgililer günü denildiği zaman sadece sevgililerin kutladığı bir gün olarak algılansa da bu güzel ve özel günü aslında en çok eşler kutlamayı hak ediyor. Aralarındaki sevgi ve muhabbeti birbirlerine en güzel biçimde ifade edebilecekleri bugünü atlamak istemiyorlar. Bunun yanı sıra pembe kuvars kolye gibi hem mütevazı hem de şık bir hediye almayı ihmal etmiyorlar. En anlamlı eşe sevgililer günü sözleri ise şu şekildedir;

Biricik eşim, seninle evlendiğim gün benim hayatımın en güzel günüydü. İyi ki hayatımdasın. Sevgililer günün kutlu olsun.

Evimin merdivenlerini koşa koşa çıkıyorsam, bu bana verdiğin huzur sayesindedir. Sen benim en değerli parçamsın. Sadece sevgililer günü değil seninle her günüm kutlu! İyi ki benimsin.

Bir insanın sahip olabileceği en iyi ve en güzel eşe sahip olduğum için çok şanslıyım. Sevgililer günün kutlu olsun.

İnsan dünyada mutluluğu bulmak istiyorsa kendine çok seveceği ve onu çok seven bir eş seçmeliymiş. Ben bu dünyadaki mutluluğu bulduğum için çok şanslıyım. Sevgililer günün kutlu olsun.

Biricik karım/kocam iyi ki hayatımdasın, iyi ki sevgilimsin. Günümüz kutlu olsun.

Hayatıma kattığın değer için teşekkür ederim canım eşim. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

 

Sevgililer Günü Sözleri ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

Sevgililer günü sözleri ile alakalı merak edilen bazı hususlar olabilir. Bu özel günde sevgiliyi mutlu etmek en büyük amaçtır. Bu nedenle akıldaki soru işaretlerini gidermek çok önemlidir.

1 – Sevgililer Gününde Sadece Sevgililer Günü Sözleri Yeterli Olur mu?

Sevgililer günü sözleri yanında sevgilinizi mutlu edecek pembe kuvars gibi hoşlanacağı aksesuarları tercih etmeniz hayatınızdaki kişiyi oldukça mutlu edecektir. Bu nedenle onun sevdiği hatta burcu ile uyumlu bir taşı içeren aksesuarı hediye olarak alabilirsiniz.

2 – 14 Şubat Günü Ne Oldu?

Sevgililer gününün nasıl ortaya çıktığı ile alakalı pek çok hikaye mevcuttur. Ama en bilineni Roma dönemindeki bir şenlikten meydana gelmesidir. Bu şenlik gelenek haline gelmiştir. Sonrasında da günümüzdeki sevgililer gününü oluşturmuştur.