Dikkat Çeken Plaj Giyim için Aksesuar Önerileri | Yaza Damga Vurun!

Plaj giyim, yaz mevsiminin gözdesi olan plaj tatillerinin favori kıyafet kategorisini oluşturmaktadır. Plaj giyim içerisinde yer alan elbiseler, hafif dokusu sayesinde terletmez ve rahat kıyafetlerdir. Mayolar ve bikini çeşitlerinden oluşan bu kıyafetler rahatlığın yanında şıklık da sağlamaktadır.

Elbise, plaj gömleği, mayo, bikini veya haşema türlerini içeren plaj giyim kategorisi ile yazın esintisi ikiye katlanmaktadır. Bu kıyafetler, takılarla ve aksesuarlarla da desteklenmektedir. Plajlarda ve beachlerde kombininizle boy göstermeniz için sizlere destek olacak takılar da bir hayli merak edilmektedir.

Plaj Giyim Modellerinde Öne Çıkan Aksesuarlar!

Plaj giyim içerisinde pareolar, elbiseler kadar dikkat çeker ve oldukça şıktır. Deniz sonrası güneş ısısından ve ışınlardan korunmaya yardım eden pareolar, çok sık tercih edilmektedir. Bunun dışında plaj giyim kategorisinde birçok model yer alır. Beğeni ve istek doğrultusunda birçok parça, plaj tatillerinde boy göstermektedir. Ancak her modelde destekleyici ortak bir unsur bulunmaktadır.

O unsur da doğal taşlar ve kristallerden oluşan aksesuarlardır.  Mayolar, haşemalar ve bikiniler her ne kadar iddialı olsa da bu parçaları destekleyen takılar da bir hayli önemlidir. Fiziğinizi veya görünüşünüzü destekleyecek aksesuarlar ve modeller şu şekildedir:

1 – Plaj Elbisesi Modelleri için Pembe Kuvars Aksesuarları

Kol kesimleri, yaka detayları veya etek boyları gibi farklı tasarımlarıyla birbirlerinden ayrılan plaj elbiseleri görsel hazzı yakalamada öncüdür. Sadeliği, canlılığı veya zarafeti sizlerle buluşturan bu plaj giyim elbiseleri, aksesuarlarla estetik duruş sergilemektedir. Konforlu kullanım dışında stili göstermede yardımcı olan bu kıyafetler esnek, dayanıklı ve hafif kumaşlardan üretilir.

Bu modelleri öne çıkarmada en etkili aksesuar ise Pembe Kuvars takılardır. Birkaç plaj elbisesi modelinde tercih edebileceğiniz Pembe Kuvars aksesuarlar şunlardan oluşmaktadır:

PEMBE KUVARS AKSESUARLAR

 

PLAJ ELBİSESİ MODELLERİ

PEMBE KUVARS AKSESUARLARI

Uzun kollu elbiseler

Uzun kollu bu elbiselere en çok yakışan takı, Pembe Kuvars küpe olmaktadır.

Ajurlu plaj elbiseleri

Pembe Kuvars bileklik

Kısa kollu plaj elbiseleri

Pembe Kuvars yüzük

Pareo

Pembe Kuvars kolye

2 – Mayolarda Doğal Taş Bileklik Esintisi!

Mayolar, yüzme ve plaj aktiviteleri için özel üretilen plaj giyim ürünlerindendir. Yüzerken veya güneşlenirken tercih edilen mayolar, su geçirmez malzemelerden üretilmektedir. Güneş yanığı riskini de azaltan mayolar, rahat ve hafif yapısıyla öne çıkar. Suda kolay hareketi destekleyen mayolar, farklı renk ve desenleriyle modaya uygun olarak da tasarlanmaktadır.

Hareket kolaylığı sağlayan mayolarda, aksesuar tercihi de rahat takılardan yana yapılmaktadır. Mayolar genellikle vücudun büyük kısmını kaplayan bir plaj giyim ürünüdür. Bundan dolayı da mayolarla kombinlenecek aksesuarların görünür bir yapıda olması gerekir. Bu doğrultuda şık bir mayoyu ortaya çıkaracak takı, bileklik olmaktadır. Mayolarla şıklığı tamamlayan doğal taş bilekliler şunlardır:

3 – Bikinilerde Kullanılması Gereken Kolyeler Nelerdir?

Bikiniler, yaz mevsimi için plajlarda veya havuzlarda giyilen iki parçalı bir mayo türüdür. Bikini takımları alt ve üst şeklinde iki temel parçadan oluşur. Alt kısım bel çevresinde durur ve bacakların üst kısmını kaplar. Bikini üstü ise, göğüsleri örtmektedir. Bikiniler renkler ve desenlerle desteklenerek farklı tarzlara hitap etmektedir.

Bikini modelleri göz önüne alındığında bu parçalara en uygun aksesuar doğal taş kolyelerdir. Birçok modeli içeren bikini takımları ve bu takımlar ile şıklığı sağlayacak kolye modelleri şu şekildedir:

BİKİNİ MODELLERİ

 

MODEL

KOLYE

Askısız bikini

Pembe Kuvars kolye

Straplez bikiniler

Amazonit kolye

Halter yaka bikinler

Ay Taşı kolye

Fırfırlı bikinler

Labradorit kolye

4 – Haşemalarda Hangi Aksesuar Tercih Edilmeli?

Haşemalar veya tesettür mayolar, vücut hatlarına dikkat çekmeyen tasarımlara sahip plaj giyim ürünüdür. Bu mayo çeşidi kapalı giyimi benimseyen kişilerin öncelikli tercihidir. Günlük giyimdeki gibi plaj modasındaki kapalı modellerle de şık ve rahat olmak mümkündür. Modern tesettür mayolar birçok modelde ele alınmaktadır.

Örneğin şortlu, yelekli veya etekli modeller en yaygın türlerdir. Bahsi geçen bu modellerin dışında renkli ve desenli tasarımlar da yer almaktadır. Bu modeller çiçek desenleri, fırfırlar, inciler veya şeritlerle süslenmektedir. Yelekli haşema plaj giyim ürünleri ise birkaç parçadan oluşur. Vücudun tamamını örten bu türde gümüş doğal taş yüzük ilk tercihi oluşturmaktadır.

  • Pembe Kuvars yüzük
  • Akuamarin yüzük
  • Kaplan Gözü yüzük haşemalarla en sık kombinlenen takılardandır.

5 – Tülbentten Plaj Elbisesi Aksesuarlarla Nasıl Kombinlenmeli?

En ucuz plaj elbiseleri dendiğinde tülbentle yapılan bu elbise modeli akla gelmektedir. Tiril tiril bir elbise olan bu model, plajda kurtarıcı bir niteliktedir. Plajda, deniz sonrası bir elbiseye sahip değilseniz, tülbent ile kolaylıkla bir elbise yapabilirsiniz. Boyundan bağlamalı veya askılı modeller kolayca uygulanabilmektedir.

Alışılmış plaj giyim ürünü dışında kabul edilebilen tülbent elbiseler, aksesuarlar ile zengin bir duruş sergilemektedir. Bu kadın plaj elbisesi modelinde doğal taş küpelerin yeri büyüktür. Tülbent plaj elbisesi için Pembe Kuvars küpe, Ametist küpe veya Kalsedon küpe sıkça tercih edilmektedir. Bu küpeler nispeten tek ve sade renkli olduğu için desenli tülbentlerle birebir uyum sağlamaktadır.

6 – Plaj Giyim için En Uygun Takılar Nelerdir?

Plaj giyim için en uygun takılar, kaliteli materyalden üretilmiş ve suyla temasında sorun yaratmayan aksesuarlardır. Örneğin Lapis Lazuli taşı, suyla temas ettiğinde matlaşarak rengini ve duruşunu kaybetmektedir. Bundan dolayı da Lapis Lazuli aksesuarları plaj giyim kombinleri için uygun değildir.

Bununla birlikte Gosty Concept Pembe Kuvars başta gelmek üzere diğer aksesuarlar, plaj giyim için tercih edilmektedir.  Kaliteli materyaller ve A kalite Ay taşlarından üretilen Gosty Concept aksesuarları plajın incisi niteliğindedir. Yüzükler, küpeler, kolyeler ve bileklikler ile plajda da şıklığınızı korumanız, Gosty Concept ile mümkündür.

Plaj Giyim Hakkında Sık Sorulan Sorular

Plaj giyim denildiğinde mayo ve bikiniler öncelikli olarak akla gelmektedir. Ancak plaj giyim içerisinde birçok ürünü barındıran geniş bir kategoridir. Hasır şapkalar, havlular, terlikler veya elbiseler bu kategorinin bir diğer ürünleridir. Hâl böyle olunca da bu alanda birçok merak edilen unsur bulunmaktadır. Bu doğrultuda plaj giyim hakkında sık sorulan soruların birkaçı da şu şekildedir:

Plaj Elbisesi Ne İçin Kullanılır?

Plaj elbisesi, sahil veya plaj giyim kategorisinde yer alır. Bu kıyafet türü hafif, terletmeyen ve rahat kıyafetler olarak bikini ya da mayo üzerine giyilerek kullanılır.

Plaj Elbisesi Ne Demek?

Plaj elbisesi havuz veya plaj kenarında giyilen rahatlık sağlayan bir giyim türüdür.

Plaj Partisinde Ne Giyilir?

Plaj partisinde yarım kollu tişört veya altına şort giyilebilmektedir. Bunun yanı sıra ince triko, tiril tiril elbiseler de tercih edilebilir. Şık bir mekânda yapılacak plaj partisinde ise payetli elbiselerle birlikte blazer ceketler de kullanılabilmektedir.

Plaj Elbisesi Hangi Kumaştan Yapılır?

Plaj elbiseleri mayo kumaşından üretilir. Bu elbiseler hafif ve havalı parçalardır. Genellikle hafif, esnek ve rahat kesimli ürünlerdir.

Pareo Nasıl Kullanılır?

Pareolar iki uçtan tutularak yandan olacak şekilde bağlanabilmektedir. Bunun dışında kuşaklarını önden birbiri etrafına dolayarak arkadan da bağlayabilirsiniz. Son zamanların trendi ise arkadan bağlama modelidir.