Güncel Pembe Kuvars Taşı Fiyatı | En Şık Modeller

Pembe kuvars taşı fiyatı bu taşa sahip olmak isteyenlerin öncelikle merak ettiği konulardan biridir. Çok özellikli bir taş olması maliyetinin de yüksek olma ihtimalini akla getirir. Fakat manevi yönü yüksek olsa da maddi açıdan oldukça uygun bir taş olarak karşımıza çıkar.

Pembe kuvars taşı pek çok yararı içinde barındıran çok değerli bir taştır. Bu nedenle birçok kişi tarafından sık sık tercih edilir. Yalnızca taş olarak kullanmanın mümkün olmasının yanı sıra aynı zamanda aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. Böylece günlük ve özel gün kombinlerinizin tamamlayıcısı niteliği taşır.

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Pembe kuvars taşı kristal ailesine ait olduğu bilinen bir taştır. Kullanan kişiye birçok yararı bulunur. Çok eski zamanlardan beri aktif olarak kullanılan bu taş aşk ve sevginin temsilcisi niteliğindedir. Kullanan kişinin aşk hayatına uğur getirdiğine inanılır. Bu nedenle sevgi taşı olarak da bilinir.

Bahsedilen taşı hayatınıza dahil etmek için çok fazla alternatif bulunur. Bu alternatiflerden pembe kuvars bileklik gibi aksesuarlardan bahsetmek mümkün olsa da yalnızca taş olarak kullanmak da fayda sağlar. Her halükârda fayda sağlamasının sebebi ise sevgi çakrası olarak bilinir ve kalp çakrasına bağlıdır. Düzenli bir şekilde kullanan ve yanından ayırmayan kişilerin aşk hayatına olumlu yönde katkı sağladığı görülür.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nedir?

Pembe kuvars taşını kullanmak isteyenlerin merak ettikleri ve çokça araştırdıkları konulardan bir tanesi söz konusu taşın özellikleridir. Çünkü pembe kuvars kolye gibi aksesuar olarak kullanılsa da asıl amaç özelliklerinden yararlanmaktır.

Pembe kuvars taşı sahip olduğu renkler göz önünde bulundurularak ikiye ayrılır. Şeffaf bir yapıya sahip olan bu taşlara erkek kuvars taşı ismi verilir. Dumanlı yapısı olanlara ise dişi kuvars denir. Bu iki taşın birbirinden farklı özellikleri vardır. Söz konusu özellikleri bir tablo aracılığı ile göstermek daha mantıklı olur;

 

 

PEMBE KUVARS TAŞ ÖZELLİKLERİ

 

 

Dişi Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Yatıştırıcı etkisinden bahsetmek mümkündür.

Estetik açıdan erkek kuvars taşı kadar gösterişli olduğunu söylemek mümkün olmaz. Fakat oldukça fazla yararı vardır.

Donuk bir yapıdan oluştuğunu söylemek daha doğru olur.

Pembe kuvars yüzük gibi aksesuar olarak kullanılmasından ziyade daha çok taş formunda tercih edilen bir tür olarak karşımıza çıkar.

Erkek Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Berrak bir yapısı vardır. Bu nedenle karamsar ve umutsuzluğa kapılan kişilerin düşüncelerini berrak hale getirmek için tercih edilir.

Estetik açıdan çok gösterişli bir yapıya sahiptir.

Harekete geçirmeye yarayan bir etkisi vardır. Bu nedenle kendine güvenmeyen kişiler kullanabilir.

Estetik açıdan çok güzel bir görünüme sahip olması nedeni ile genellikle aksesuar olarak tercih edilir.

Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Pembe kuvars taşı fiyatı bu taşa herhangi bir sebeple sahip olmak isteyenlerin ilk olarak merak ettiği konulardan bir tanesidir. Taşı almadan önce bazı araştırmalar yapılır. Bu araştırmaların başlıkları genellikle şu şekilde sıralanabilir;

  • Pembe kuvars taşı özellikleri
  • Pembe kuvars taşı kullanım şekli
  • Pembe kuvars taşı faydaları
  • Pembe kuvars taşı temizleme teknikleri
  • Pembe kuvars taşı fiyatı

Tüm bu konu başlıkları içerisinde en çok merak edilen hususlardan biri pembe kuvars taşı fiyatı nedir sorusudur. Fiyatının uygun olup olmaması taşa sahip olmak için belirleyici unsurlardan bir tanesidir.

Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Pembe kuvars taşı fiyatı üzerinde oldukça etkili olan bazı unsurlar bulunur. Bu unsurlar bazen dolaylı yoldan olabildiği gibi bazen de direkt olur. Söz konusu unsurlardan tek tek bahsetmek daha doğru olur. Bu şekilde daha iyi anlaşılmış olur.

1 – Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Ağırlığına Göre Değişir

Dişi kuvars taşlarının estetik olarak erkek kuvars taşlarına nazaran daha gösterişsiz olduğundan bahsetmiştik. Bu nedenle dişi kuvars taşları aksesuar olarak kullanılmaktan ziyade daha çok taş formunda kullanılır. Bu taşların fiyatları da ağırlığına göre değişiklik gösterir.

2 – Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Aksesuar Çeşidine Göre Değişir

Pembe kuvars taşı fiyatı belirlenirken dikkat edilen hususlardan bir diğeri ise hangi aksesuarın içinde kullanıldığıdır. Pembe kuvars taşı bazen bilekliklerde bazen kolyelerde bazen ise yüzüklerde kullanılır. Böylece tene temas edilmesi sağlanarak faydalarından daha çok yararlanılmış olur. Hangi aksesuarda kullanıldığı da fiyat için önemli belirleyici unsurlar arasına yer alır.

3 – Pembe Kuvars Taşı Fiyatı Aksesuar İçinde Ne Kadar Kullanıldığına Göre Değişir

Pembe kuvars taşı fiyatı belirleyen bir diğer unsur ise aksesuar içinde ne kadar kullandığı ile de yakından alakalıdır. Bazı aksesuarlarda yapısı itibari ile pembe kuvars taşı daha çok kullanılırken bazılarında ise daha az kullanılır. Bu da doğal olarak fiyata etki eder. Bu nedenle pembe kuvars taşı fiyatı aksesuarın içinde olan kuvars miktarına göre değişiklik gösterebilir.

Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurularak fiyat belirlemesi yapılır. Bu nedenle pembe kuvars taşı fiyatı hakkında net bir rakam vermek neredeyse imkansızdır. Taşın fiyatı hakkında net bir şey söylemek için önce bu unsurları gözden geçirmek daha doğru olur.

Sık Sorulan Sorular

Pembe kuvars taşı fiyatı nedir? Soruların cevaplarının araştırıldığı gibi başka sorular da sık sık araştırılır. Cevaplarına göre taş ile alakalı daha çok bilgi sahibi olunur. Söz konusu sorulara göz atalım.

1 – Kuvars Değerli Bir Taş mı?

Kuvars çok eski zamanlardan beri birçok derde derman olması amacı ile kullanılır. Değerli taşlar grubunda olduğunu söylemek mümkündür. Eski zamanlarda daha çok büyü ve sihir yapmak amacı ile kullanılan bir taştır. Günümüzde ise daha çok şifa bulmak amacı ile kullanılır.

2 – Pembe Kuvars Güneşe Çıkabilir mi?

Pembe kuvars taşı çok fazla güneşe çıkarılmaması gereken bir taştır. Aksesuar olarak kullanıldığı zaman elbette güneş ile temas etmemesi kaçınılmaz olur. Fakat burada söylenmek istenen saatlerce güneş altında ya da pencere kenarında bekletilmemesi gerektiğidir. Normalde taşı güneş alan bir yerde muhafaza ediyorsanız taşın yerini değiştirmeniz gerekir.