Şifa Kaynağı Pembe Kuvars Taşı Faydaları | 5 Başlıkta Pembe Kuvars

Pembe kuvars taşı faydaları ve birçok özelliği ile bilinen çok güçlü ve özel bir taş olarak karşımıza çıkar. Söz konusu taş gül kuvars olarak da bilinmektedir. Aşk, huzur ve sevgi taşıdır diyebiliriz. Değerli taşların birbirinden çok özelliği bulunur. Aşk taşı olarak bilindiği için pembe kuvars taşı da aşk hayatını hareketli hale getirmek isteyenlerin tercih ettiği taşlardandır.

Pembe kuvars taşı faydaları olarak bu taş yeni bir aşk yaşamak için kullanıldığı gibi aynı zamanda mevcut ilişkiyi daha huzurlu hale getirmek için de tercih edilir. Ayrıca sadece karşı cins ile olan ilişkiler için değil arkadaşlık dostluk gibi kavramların gelişmesi için de kullanılır. Hatta kişinin kendini daha çok sevmesi için de kullanılabilen bir taştır.

Pembe Kuvars Taşı Nedir? Pembe Kuvars Taşı Faydaları

Pembe kuvars taşı faydaları sanılandan çok daha fazladır. Fakat en çok öne çıkan özelliği aşk hayatına olan faydalarıdır. Hayatında daha fazla sevgiye yer vermek isteyenler için oldukça doğru bir kristal olur. Pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye olarak da kullanıldığında yarar sağlayacaktır. Söz konusu taş insana sevgi ve mutluluk getirmesi ile bilinir.

Taşı hangi şekilde kullanıldığınızın pek bir önemi yoktur. Her şekilde insanın hayatını olumlu bir şekilde etkiler. Çünkü bu taş sevgi çakrası olarak bilinen kalp çakrasına bağlıdır. Bu nedenle kişinin hayatına sevgi ve aşk anlamında doğrudan etki eder. Taşın ismi Antik Yunan efsanelerinde çok fazla geçer. Bu nedenle yüzyıllar boyunca insanlar tarafından kullanılan ve gücüne inanılan bir taş olduğunu söylemek mümkündür.

1 – Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nedir?

Birçok özelliği bünyesinde barındıran pembe kuvars taşı renklerine göre ikiye ayrılır. İçi berrak yani şeffaf olan pembe kuvars taşlarına erkek kuvars taşı denir. İçi şeffaftan ziyade daha çok dumanlı yapıda olan pembe kuvarsa ise dişi kuvars adı verilir. Dişi pembe kuvars taşı ve erkek pembe kuvars taşı faydaları benzerlik gösterir. Özellik bakımından farklı olduğunu söylemek mümkündür.

Erkek Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Dişi Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

Berrak olduğu için daha çok karamsar zihinlerin berrak hale gelmesi için kullanılabilir.

Donuk bir yapıya sahiptir.

Estetik açıdan çok güzel görünür.

Estetik açıdan erkek kuvars taşı kadar güzel olmasa da dişi pembe kuvars taşı faydaları çok daha fazladır.

Güzel bir görünüme sahip olması sebebi ile genelde aksesuar olarak kullanılır.

Aksesuar olarak kullanılmasından ziyade daha çok taş formunda kullanılır.

Harekete geçirici etkisi vardır.

Yatıştırıcı etkisi vardır.

 

2 – Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars taşı faydaları diğer özel taşlardan biraz daha fazladır. Hem fiziksel hem de ruhsal yönden kullanan kişiye ciddi yararları olduğunu söylemek mümkündür. Pembe kuvars 925 ayar gümüş küpe olarak kullanıldığında kulağa ve baş kısmına yakın olduğu için baş ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Bilinen diğer yararlarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kişi pembe kuvars taşı faydaları ile beraber iç barışı ve uyumu yakalar.
 • Bedendeki tüm hücrelerin baştan aşağı yenilenmesini sağlar. Bu nedenle de hastalıkları tedavi ederken aynı zamanda bedenin daha dirençli hale gelmesine yardımcı olur.
 • Kişinin hayata olan sevgisini ve ilgisini artırır. Kişi pembe kuvars taşı faydaları sayesinde mevcut durumundan memnun olmayı öğretir.
 • Kişinin geçmişten gelen karamsar duygulardan tamamen arınmasına yardımcı olur. Daha olumlu düşünmeye iter.
 • Pembe kuvars taşı faydaları arasında sayılabilecek bir diğer husus ise kişinin etrafındaki kişiler ile daha sağlıklı bir ilişki halinde olmasıdır.
 • Kişinin canlılık ve güç kaybı yaşamasının da önüne geçer.
 • Aşk ve sevgiyi çekici özellikleri bulunur. Kişinin mevcut ilişkilerini de daha güçlü hale getirir.
 • Akciğer, karaciğer ve böbrek gibi önemli organların sağlıklarının korunmasına yardımcı olur.
 • Özellikle pembe kuvars 925 ayar gümüş bileklik olarak kullanıldığında depresyonu geçirici etkisi vardır.
 • Özgüvenin gelişmesini sağlar. Kişinin daha kendi değerinin farkına varmasına yardımcı olur.
 • Görme bozukluklarına iyi geldiği bilinir.
 • Yaraları iyileştirici etkisi vardır.
 • Pembe kuvars taşı cilde faydaları da olan bir taştır. Yaraları iyileştirici etkisi bulunur.
 • Pembe kuvars taşı aynı zamanda duygusal olarak dengeleyici etkisi olan bir kristaldir.
 • Göz için de oldukça sağlıklı bir taştır.
 • Pembe kuvars taşı faydaları denildiği zaman baş ağrısını tedavi edici özelliği de akla gelir.
 • Kalabalık bir ortamdaysanız taşı görünür bir şekilde kullanılmanız halinde ortamda bulunan kişilerin pozitif enerjilerini üzerinize toplar. Bu nedenle kalabalık bir ortama girmeden önce pembe kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük olarak kullanabilirsiniz.
 • Kişinin konsantrasyonunun artmasına da yardımcı olur.
 • Anti stres özelliği ile bilinen pembe kuvars taşı kişiyi stresli yaşamdan uzak tutar.
 • Pembe kuvars kullananlar tene temas edecek şekilde kullanmalıdır. Böylece kişiyi negatiflikten arındırır.

3 – Pembe Kuvars Nasıl Kullanılır?

Pembe kuvars taşı faydaları kadar taşın nasıl kullanılacağı da merak edilen hususlardan bir tanesidir. Çünkü taşın faydalarının etki etmesi de bir bakıma taşın nasıl kullanıldığı ile alakalıdır. Yani kişi söz konusu taşı ne kadar doğru bir şekilde kullanırsa mevcut faydalarından da o kadar fazla yararlanır diyebiliriz.

Pembe kuvars taşı faydaları etki edebilmesi için öncelikle taşı tene temas etmesine dikkat edecek şekilde kullanmak gerekir. Aksi halde hem fiziksel hem de ruhsal olarak faydalarından yararlanmak pek de mümkün olmaz. Temizliğine ve bakımına da düzenli olarak dikkat etmek ve negatifliklerinden zaman zaman arındırmak oldukça mühim bir konudur.

Takı olarak kullanılmasının yanı sıra cebinizde ya da çantanızda da her taşıma imkanı bulabilirsiniz. Bu şekilde pembe kuvars taşı faydaları ve özelliklerinden doğrudan yararlanmak mümkün olur. Böylece enerjisini her an yanınızda hissedebilirsiniz. Ancak sevgisine ve enerjisine ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda taşı hemen kalbinize yakın bir şekilde tutmanız gerekecektir.

4 – Pembe Kuvars Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Çok uzun süre kullanılan taşlar bir süre sonra enerjisini kaybedebilir. Pembe kuvars taşı faydaları da çok uzun süre kullanılması halinde azalır. Bu nedenle düzenli bir şekilde bakım ve temizliğini yapmak çok önemlidir. Aksi halde pembe kuvars taşı faydaları olmayacağı gibi negatif enerji yüklemesi ile karşılaşabilirsiniz. Söz konusu negatif enerji de kişide baş ağrısı ya da mide bulantısı gibi olumsuz etkilere neden olabilir. Bu olumsuzluklardan korunmak ve pembe kuvars taşı faydaları için uygulanması gereken temizleme yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Akan suda tutmak
 • Toprağa gömmek
 • Duru suda bir süre bekletmek
 • Tütsülemek

Taşın bu kadar fazla temizleme alternatifinin olmasının en büyük sebebi sertlik derecesinin 7 olmasıdır. Bu nedenle tüm temizleme yöntemleri gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Temizleme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus kimyasal kullanmamaktır. Aksi halde aşınmasına sebep olursunuz. Bu da pembe kuvars taşı faydaları açısından olumsuz etki yapar.

5 – Pembe Kuvars Gerçeklik Testi Nasıl Yapılır?

Pembe kuvars taşı faydaları ve özelliklerinden yararlanmak için öncelikle gerçek bir taş kullanmak gerekir. Peki pembe kuvars taşı faydaları için taşın gerçek olduğunu nasıl anlarız? Bunun için bazı yöntemler bulunur. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Taşın sertlik derecesi 7’dir. Bu nedenle sertlik derecesini ölçerek de anlayabiliriz.
 • Gerçek kuvars taşları çizilmeye yatkındır. Eğer taş çiziliyorsa gerçek olduğundan emin olabiliriz.
 • Çok fazla olmadan belli bir süre ateşe maruz bırakmak da taşın gerçek olup olmadığını anlama yöntemlerinden bir tanesidir. Taşın boyasının çıkması halinde sahte olduğunu söylemek mümkündür.