5 Adımda Pembe Kuvars Nasıl Arındırılır?

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusu bu değerli taşı kullanan kişilerin çok fazla merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Değerli taşlar belli bir süre kullanıldıktan sonra kötü enerjiden bir şekilde arındırılması gerekecektir. Çünkü taş kullanım süresi boyunca kullanan kişi üzerinde bulunan tüm negatif ve kötü enerjileri toplar. 

Diğer tüm değerli taşlarda olduğu gibi pembe kuvars isimli taşta toplanan enerjilerin temizlenmesi gerekir. Bu temizleme ve arındırma işleminin düzenli bir şekilde yapılması halinde taş çok daha etkili hale gelecektir. Peki pembe kuvars nasıl arındırılır?

Pembe Kuvars Nedir?

Pembe kuvars taşı oldukça önemli ve birçok yararı olan bir taştır. Özellikle kullanan kişinin aşk hayatına olan olumlu katkıları ile bilinir. Aşk hayatında olumlu gelişmeler olmasını isteyen kişiler için vazgeçilmez bir taş denebilir. Pembe kuvars kolye gibi aksesuarların içinde tercih edildiğinde hem kombin tamamlayıcısı hem de enerjisinden yararlanılan önemli bir taş olarak karşımıza çıkar. 

Aslında taşın özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için nasıl kullanıldığının çok da bir önemi yoktur. Kişiye temas etmesi gücünden yararlanmak için yeterli olacaktır. Bunun en iyi yolu da takı olarak kullanılmasıdır. Pembe kuvars yüzük olarak kullanılması buna bir örnektir.

Pembe Kuvars Nasıl Arındırılır?

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusunun cevabını verebilmek için öncelikle bazı unsurları göz önünde bulundurmak gerekir. Her taşı aynı şekilde temizlemek ya da arındırmak doğru olmayacaktır. Her taşın özelliği ve bileşenleri farklıdır. Bu nedenle her taşın kendine özel temizlenme şekli olabilir. 

Bir taşı temizlemek için dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise taşın sertlik derecesidir. Eğer taşın sertlik derecesi düşükse biraz daha önem vermek gerekir. Çünkü sertlik derecesi 7’nin altında olan taşları su ya da toprak ile temizlemek ne yazık ki mümkün değildir. 

Neyse ki pembe kuvars taşının sertlik derecesi 7’nin üzerindedir. Bu nedenle söz konusu taşı temizlemek için birçok alternatifin olduğunu söylemek mümkündür. Kullanan kişi kendisine en uygun ya da en kolay gelen yöntemi seçebilir.

Pembe Kuvars Nasıl Arındırılır

Akan suda durulamak

Toprağa gömmek

Tütsülemek

Duru suda bir süre beklemek

Ay ışığı ile arındırmak

1 -  Akan Suda Durulamak 

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusunun en yaygın cevaplarından bir tanesi akan suda söz konusu taşı durulamak olacaktır. Taş su ile temas edebilme özelliğine sahiptir. Bu neden su ile temizlenmesinde hiçbir sakınca yoktur. Belli aralıklarla bu şekilde temizlenmesi halinde kötü enerjilerden arındırılmış olacaktır. Böylece taş daha etkili hale gelir.

2 – Toprağa Gömerek Arındırmak

Toprağa gömerek arındırmak da sık sık tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Taşın var olan enerjisini tekrar kazanmak için belli bir süre toprağa gömülü şekilde bekletmek gerekir. Toprağın kötü enerjileri aldığı hemen hemen her tarafından bilinen bir gerçektir. Öyle ki insanların bile üzgün ya da stresli oldukları anda çıplak ayakla toprağa temas etmeleri halinde sakinleşmeleri mümkündür. 

Değerli taşları da aynen bu şekilde düşünmek mümkündür. Çünkü insanı da stresli yapan şey genellikle kötü enerjilerdir. Toprağın söz konusu kötü enerjileri emmesi halinde insan rahatlamaktadır. Taş da toprak sayesinde negatif olan enerjilerden aynen bu şekilde arınmış olacaktır.

3 -  Pembe Kuvars Nasıl Arındırılır Sorusunun Cevabı: Tütsülemek

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusunun birçok cevabı bulunur. Tütsülemek de bunlardan biridir. Tütsülemek birçok taşın temizliğinde başvurulan bir yöntemdir. Siz de pembe kuvars taşınız için gönül rahatlığı ile tütsüleme yöntemini tercih edebilirsiniz. Peki söz konusu işlem nasıl yapılır. Bu işlemin adımlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • • Öncelikle sevilen ve rahatlatıcı bir tütsüyü yakmak gerekir.
  • • Pembe kuvars taşını da tütsünün mümkün olduğunca yakınına koymak gerekir.
  • • Tütsü yanana kadar taşı yanında ayırmamak gerekir. Böylece taş temizlenmiş ve arındırılmış olacaktır.

Bu yöntem çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü çok kolay ve hızlı bir yöntemdir.

4 – Duru Suda Bir Süre Beklemek

Duru su içerisinde bir süre pembe kuvars taşını bekletmek de taşın bünyesinde bulunan kötü enerjilerin çıkmasına fayda sağlamaktadır. Bunun için suyun duru olması oldukça önemlidir. Böylece taşın içerisindeki kötü enerjileri kendisine alarak taşın daha güçlü hale gelmesine yardımcı olur.

5 – Ay Işığı ile Arındırmak 

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusunun en az bilinen cevaplarından bir tanesi ay ışığı ile arındırmaktır. Az bilinmesine rağmen çok etkili bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Üstelik uygulaması da çok basittir. Pembe kuvars taşını uyumadan önce pencerenin önüne koymak yeterli olacaktır. Böylece ay ışığı ile temas olduğu müddet boyunca da kötü enerjilerin yok olması mümkün olur.

Sık Sorulan Sorular

Pembe kuvars taşı ile alakalı pembe kuvars nasıl arındırılır sorusu gibi merak edilen pek çok soru vardır. Bu soruların doğru bir şekilde cevaplanması taş hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olunmasına olanak sağlar. Söz konusu sorular ise şu şekildedir;

1 – Pembe Kuvars Nasıl Aktif Edilir?

Pembe kuvars taşının nasıl ve ne şekilde aktif edilebileceği merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bunun yolu oldukça basittir. Öncelikle elimizde tutmamız gerekir. Bu şekilde ısıtmak taşın enerjisini aktif hale getirmek için yeterli olur. Eğer ısıtmak için vaktiniz yoksa nefesiniz ile daha hızlı bir şekilde ısıtabilirsiniz.

2 – Pembe Kuvars Suya Girer mi?

Pembe kuvars nasıl arındırılır sorusu gibi pembe kuvars suya girer mi sorusu da merak edilmektedir. Bazı taşlar sertlik derecesinin düşük olması sebebi ile su ya da toprakla temas etmemelidir. Fakat pembe kuvars taşının sertlik derecesi 7’nin üzerindedir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile suya sokulabilmektedir.

3 – Pembe Kuvars Taşı Takı Olarak Kullanılabilir mi?

Pembe kuvars takı olarak kullanılmaya oldukça müsait bir taştır. Bazı taşlar aksesuar olarak kullanmak için uygun olmasa da pembe kuvars taşı düzenli arındırılması halinde kullanılabilir. Hatta pembe kuvars bileklik gibi aksesuarlar ile beraber kullanılması halinde tene temas edeceğinden çok daha fazla etki edeceğini söylemek mümkündür. Yalnızca düzenli bir şekilde arındırma işlemini ihmal etmemek gerekir. Böylece gücünden en iyi şekilde yararlanmak mümkün olur.