Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Pembe Kuvars hangi burcun taşı, burcuna göre kendine en uygun taşı seçmek isteyenlerin araştırma konusudur. Burçlar ve doğal taşlar asılardır sık incelenen ve araştırılan konulardandır. Element ve enerji açısından birbiriyle uyum sağlayan doğal taşlar ve burçlar, doğru tercih sayesinde frekansını daha da yükseltebilmektedir. Bazı burçlarda daha iyi enerji aktarımı sağlayan doğal taşlar için Pembe Kuvars hangi burcun taşı ve diğer burç taşları!

Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Pembe Kuvars, aşk taşı olarak bilinse de esasında oldukça kıymetli bir taştır. Bilinenin aksine sadece aşk ve sevgi üzerinde değil güzellik, iç rahatlığı ve denge için de Pembe Kuvars sıkça kullanılmaktadır. Dişi ve erkek Pembe Kuvars olarak iki türü bulunan Pembe Kuvars, astrolojide yer alan on iki burç tarafından kolayca kullanılabilmektedir.

Öz sevgi, karşılıklı aşk ve derin bağlar kurmak için herkes tarafından kullanılabilecek Pembe Kuvars hangi burcun taşı diye bakıldığında ilginç sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Pembe Kuvars hangi burcun taşı sorusuna verilebilecek yanıtlar şu şekildedir:

PEMBE KUVARS HANGİ BURCUN TAŞI?

 

Balık burcu

İkizler burcu

Boğa burcu

Yengeç burcu

Akrep burcu

Terazi burcu

Pembe Kuvars Özellikleri Burçlarda Nasıldır?

Astrolojideki on iki burç birden fazla doğal taşla ilişkilendirilmektedir. Temel burç taşlarının dışında tüm burçlar için enerjili, tılsımı yüksek ve ritim taşları da bulunmaktadır. Her burcun sahip olduğu element, Zodyak içerisindeki sırayı ve karakter özelliklerinin değişikliğini göstermektedir. Bundan dolayı da Pembe Kuvars hangi burcun taşı veya hangi burç hangi taşı kullanmalıdır sorusu tam verimi sağlamak adına önemlidir.

Doğal taşlardan faydalanmanın en iyi yolu, kişinin burcuna göre taş tercihi yapmasıdır. Bireylerin doğum tarihleri ve doğum saatleri doğrultusunda kişiye özel bir doğum haritası ortaya çıkar. Bu harita sayesinde kişiye yaşamında yol gösterici olabilecek ipuçları belirlenmektedir.

Bunun yanı sıra Pembe Kuvars hangi burcun taşı veya burçlar için taşlar, kişinin eksik gezegenine ya da elementine göre de tercih edilebilmektedir. Bu sayede eksik yönler tamamlanarak mevcut enerjiler daha da güçlendirilmiş olunur. Kişiler, Pembe Kuvars hangi burcun taşı gibi burç odaklı doğal taş tercihi yaparak potansiyelini ortaya çıkararak özgüvenini geliştirir.

Burçların Uğurlu Taşları Nelerdir?

On iki burca mensup kişilerin farklı kişilik özelliklerine yönelik değişik doğal taşlar kullanması önerilmektedir. Her doğal taş herkesin kullanımına uygundur ancak burçlara özel doğal tercihi fiziksel ve ruhsal etkileri geliştirmek adına önemlidir.

Burçlara göre taşlar, insanların burçlarına göre seçtiği taşlar olarak adlandırılmaktadır. Örneğin Pembe Kuvars hangi burcun taşı bu taşla uyuşan burçlar için uğurlu bir taş niteliğindedir. Burca göre seçilen taşlar kişilik özelliklerine, düşüncelere ve ihtiyaçlara göre seçilerek onların özelliğini yansıtan şekilde kullanılmaktadır. Pembe Kuvars hangi burcun taşı başta olmak üzere burçların uğurlu taşları şu şekildedir:

1 – Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Balık, boğa, terazi, ikizler, yengeç, akrep ve koç burçları için önerilen Pembe Kuvars taşı, bu burçlar için destekleyici olmaktadır. Bu burçlara sahip kişiler Pembe Kuvars taşını kristal olarak kullanabileceği gibi Pembe Kuvars aksesuarlarını da kullanabilmektedir.

Bu burçlara sahip kişilerin kullanabileceği aksesuarlardandır. Pembe Kuvars kolye kalp çakrasıyla olan bağlantısından dolayı bu burca sahip kişileri duygusal açıdan dengelemektedir.

2 – Kaplan Gözü Hangi Burcun Taşı?

Pembe Kuvars hangi burcun taşı kadar Kaplan Gözü taşının etkilediği burçlar da merak edilmektedir. Cesaret ve özgüveni destekleyerek korkunun üstesinden gelmede bir numaralı olan Kaplan Gözü 925 ayar gümüş yüzük, şu burçlarda enerjisini yoğunlaştırmaktadır:

 • Yay burcu
 • Akrep burcu
 • Başak burcu
 • Boğa burcu
 • Aslan burcu

3 – Ay Taşı Hangi Burç için Uygundur?

Tanrıça enerjisiyle ilişkilendirilmiş olan Ay Taşı güçlü bir şifacıdır. Dişil enerji dengesi, sağlıklı evlilik ve derin ilişkiler için kullanılan Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe, kadın sağlığı için de sıkça kullanılmaktadır. Her burç tarafından kullanılabilen Ay Taşı, bazı burçlarda enerjisini daha kalıcı kılmaktadır. Ay Taşını kullanabilecek burçlar şunlardır:

 • Balık burcu
 • Yengeç burcu
 • Terazi burcu
 • Başak burcu

4 – Ametist Hangi Burcun Taşı?

En güçlü şifalı taşlardan biri olan Ametist taşı mor rengiyle görenleri kendine hayran bırakan cinstendir. Işıl ışıl mor renge sahip bu taş her burç tarafından kullanılabilmektedir. Çocuk, genç ve yaşlı fark etmeksizin herkes tarafından kullanılacak Ametist 925 ayar gümüş bileklik şu burçlar için daha uygundur:

 • Balık burcu
 • Koç burcu
 • Yengeç burcu
 • Akrep burcu
 • Oğlak burcu
 • Kova burcu
 • Başak burcu

5 – Koç Burcu Taşı Nelerdir?

Ateş elementi içerisinde yer alan Koç burcu astrolojideki ilk burç olma özelliği taşımaktadır. Öncü özelliklere sahip Koç burcunun doğal taşları bir hayli fazladır. Pembe Kuvars hangi burcun taşı sorusuna da yanıt oluşturan Koç burcunun ve diğer ateş elementli burçların taşları şu şekildedir:

ATEŞ GRUBUNDA PEMBE KUVARS HANGİ BURCUN TAŞI?

 

KOÇ BURCU

Ametist, Sitrin, Akuamarin, Pembe Kuvars

ASLAN BURCU

Sitrin taşı, Kaplan Gözü, Ametist, Kalsedon, Labradorit

YAY BURCU

Lapis Lazuli, Ay Taşı, Kalsedon, Labradorit

6 – Akrep Burcu Taşı Hangileridir?

Su grubu içerisinde bulunan Akrep burcu, Pembe Kuvars hangi burcun taşı sorusuna da yanıt oluşturmaktadır. Hisleri ve karakteriyle kendinden söz ettiren Akrep burcunun ve diğer su grubu burçlarının doğal taşları şunlardır:

SU GRUBUNDA PEMBE KUVARS HANGİ BURCUN TAŞI?

 

AKREP BURCU

Ay Taşı, Akuamarin, Pembe Kuvars, Sitrin, Kaplan Gözü, Labradorit, Ametist

BALIK BURCU

Ametist, Pembe Kuvars, Ay Taşı, Akuamarin, Labradorit

YENGEÇ BURCU

Pembe Kuvars, Ay Taşı, Sitrin, Ametist, Kaplan Gözü, Kalsedon

Sık Sorulan Sorular

Pembe Kuvars hangi burcun taşı burçlarla ve doğal taşlarla ilgilenenlerin incelediği konulardandır. Birbiriyle bağlantı kuran doğal taşlar ve burçlar bu doğrultuda oldukça değerlidir. Pembe Kuvars hangi burcun taşı hakkında sık sorulan sorular ise şu şekildedir:

Pembe Kuvars Taşı Hangi Burçlar?

Pembe Kuvars hangi burcun taşı denildiğinde birçok burçtan bahsedilebilmektedir. Pembe Kuvars, Terazi burcunun sembol taşı olsa da birçok burcun da uğurlu taşıdır. Boğa, Terazi, Koç, Akrep, Balık ve Yengeç burçları bu taşın temel burçları içerisindedir.

Pembe Kuvars Kime Verilir?

Pembe Kuvars taşı, bu taşın temel burçları arasında yer alan burçlara verilebilir. Bunun dışında aşk hayatını iyileştirmesi gereken kişilere veya ilişkisini üst boyutlara taşımak isteyen kişilere de armağan edebilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşını Herkes Kullanabilir mi?

Pembe Kuvars taşı herkes tarafından rahatça kullanılabilmektedir. Uğurlu taşlar doğrultusunda burcuna uygun olarak Pembe Kuvars kullanan kişiler ise bu taştan üst düzey verim alabilmektedir.

Obsidyen Taşı Hangi Burç?

Obsidyen taşı Oğlak, Başak, Akrep burçlarının taşıdır.

Yeşim Taşı Hangi Burç?

Yeşim taşı Başak burcunun sembol taşıdır. Terazi, Kova, İkizler ve Koç burçları da kullanabilmektedir.

Pembe Kuvars Aşk Getirir mi?

Pembe Kuvars aşk taşı ve aşk mıknatısı şeklinde de ifade edilmektedir. Aşk enerjisini taşıyan ve bu duyguyu kendine çektiğine inanılan Pembe Kuvars, saf aşk için de kullanılmaktadır.