Pembe Kuvars Gelin Takı Seti Kombin Önerileri

Pembe kuvars gelin takı seti, son zamanlarda oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Şifa yönü ile dikkati üzerine çeken bu doğal taşlar; küpesiyle, kolyesiyle, bilekliğiyle, yüzüğüyle muhteşem tasarımlar sunmaktadır. Pembe kuvars gelin takı seti olarak günümüzde pek çok modeli bulunmaktadır. Peki, en uygun kombin önerileri nelerdir?

Pembe Kuvars Gelin Takı Seti Modelleri

Doğal taş pembe kuvars özellikleri yönünden pek çok kişinin beğenerek taktığı taşlardandır. İşlenmemiş pembe kuvars bulunduğu ortama aşk, sevgi, mutluluk ve huzur getirdiği için herkesin ilgi odağı haline gelmiştir. Severek ve beğenerek taktığınız bu doğal taşın kolye bileklik takı tasarımlarını dilediğiniz şekilde kombinleyebilirsiniz. İşte pembe kuvars gelin takı seti kombini yapabileceğiniz o takılar!

1 – Gümüş Pembe Kuvars 925 Ayar Bileklik

Pembe kuvars doğal taş bileklik, kuvars ailesine ait açık pembe renkli yarı değerli doğal bir taştır. Eski çağlardan beridir kullanılmaktadır. Pembe kuvars gelin takı seti içerisinde kombinleyebileceğiniz bu ürün, oldukça şıktır. Bu noktada pembe kuvars takı seti formunda kullanılan bileklik takı seti tasarımının bilinen özellikleri şöyledir;

 • Romantik bağı temsil etmektedir.
 • Bilekliği taşıyan kişiye duygusal anlamda şifa sağlamaktadır.
 • Kaygı ve stresi gidermede oldukça etkilidir.

2 – Pembe Kuvars 925 Ayar Küpe | Pembe Kuvars Gelin Takı Seti

Pembe kuvars taşı değişik formlarda takı olarak kullanılmaktadır. Pembe kuvars gelin takı seti kombini için seçilecek olan diğer bir ürün ise küpelerdir. Açık pembe tonlardaki renkleri ile pembe kuvars taşının küpeleri çok güzel tasarımlar sunmaktadır.

Ayrıca pembe kuvars gelin takı seti içinde eşsiz bir uyum da gösterir.  Pembe kuvars takı kullanan kişilerin üzerinde yarattığı etki şu şekildedir;

 • Tek başına kullanılabildiği gibi, Pembe Kuvars küpe şeklinde de kullanılmaktadır.
 • Bu taş bulunduğu ortama huzur getirmektedir.
 • Kullanan kişiye kendini sevebilme ve başkalarını sevebilme etkisi yaratmaktadır.

3 – Gümüş Takı 925 Ayar Kolye

Son yıllarda doğal taşların etkisini gören insanların sayısı bir hayli artmaktadır. Hal böyle iken kişiler, değişik tasarımlara merak duymaktadır. Pembe kuvars gelin takı seti kombini için seçilecek diğer ürünse kolyedir. Kombin yapabilmek için pembe kuvars kırık taş kalpli kolye uygun seçenekler arasındadır. Zevklerinize göre pembe kuvars gelin takı seti içerisinde bu modeli değerlendirebilirsiniz.

Pembe kuvars orijinal takıların kişiler üzerinde yarattığı etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çünkü takan kişilerin ne niyetle taktıkları önemlidir. Pembe kuvars taşı niyete göre şekil almaktadır. Ayrıca Eskişehir gümüş tasarımlarında ön plana çıkmaktadır. Rose guartz kolye ucu beğenilerek kullanılan tasarımlardandır.

4 – Pembe Kuvars Gelin Takı Seti İle Uyumlu Pembe Kuvars 925 Ayar Yüzük

 Pembe kuvars gelin takı seti kombinlerinin vazgeçilmez olan diğer parçası ise küpelerdir. Değişik tasarımlara sahip pembe kuvars küpeler, pembe kuvars gelin takı seti ile şık bir görünüm sunmaktadır.

Açık pembe renk tonları ile göze hitap eden pembe kuvars taşlar, takı severlerin beğenerek kullandığı taşlardandır. Pembe kuvars gelin takı seti özellikleri yönünden çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Pembe kuvars taşlı yüzükler, takan kişiye mutluluk ve huzur getirmektedir. Aynı zamanda kuvars taşlı yüzükler baş ağrısını azaltmada ve stres ve kaygıyı ortadan kaldırmada oldukça etkilidir. Pembe kuvars gelin takı seti kombinlerinin tamamlayıcısı kuvars yüzüklerdir. Hem şıklığı hem de insanın ruhunu iyileştirmesi açısından pembe kuvars gelin takı seti içinde kombinlenebilir.

Pembe Kuvars Özellikleri Nelerdir?

Pembe kuvars taşı, özellikleri bakımından çok önemli bir doğal taştır. Bu taşın öne çıkan özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Hindistan, Rusya, Türkiye, Brezilya ve Madagaskar’da yaygın olarak bulunmaktadır. Ayrıca Madagaskar’da çıkan kuvars taşı, en yüksek titreşime ve en derin renge sahip olanlarıdır.
 • Daha önceleri mühür ve sembol yapımında kullanılmaktayken, günümüzde ise takı yapımında ve dekoratif eşyaların tasarımında kullanılmaktadır.
 • Yarı opak veya içi opak olanlar dişi kuvars adını almaktadır. İç kısmı berrak ve şeffaf olanlar ise erkek kuvars adıyla bilinmektedir.
 • Sertlik değeri 7’dir.
 •  Aşk, sevgi, huzur ve mutluluğu ifade etmektedir.

Pembe Kuvars Taşını Arındırma Nasıl Yapılır?

Pembe kuvars taşının ilk alındığında ve düzenli aralıklarla arındırılması gerekmektedir. Bu doğal taşın üzerinde topladığı negatif enerjiyi arındırmak için değişik yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler ise şu şekildedir;

Arındırma Yöntemleri

Akan suda arındırma

Akan bir suda bir süre yıkanarak arındırılmalıdır.

Ay ışığı ile arındırma

Bu doğal taşı bir gece pencere önüne bırakarak ay ışığı ile arındırılması sağlanabilir.

Toprağı gömerek arındırma

Dışarıda bir toprağa ya da evdeki saksıya gömerek bir gün beklettikten sonra arındırma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Tütsü ile arındırma

Sevdiğiniz bir tür suyu yakarak pembe kuvars taşını yanına koyarak arındırma işlemini yapabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Doğal taşlar genellikle burçlarla ilişkilendirilmektedir. Her burcun özelliğine göre uygun bir doğal taşı bulunmaktadır. Eğer doğal bir taş gördüğünüzde ona yakınlık duyar ve dokunmak isterseniz, o taş sizin için en uygun olan taştır. Pembe kuvars taşının ilişkili olduğu burçlar şu şekilde sıralanabilmektedir.

 • Koç
 • İkizler
 • Yengeç
 • Boğa
 • Başak

Sık Sorulan Sorular

Pembe kuvars taşını beğenerek kullanan kişileri merak ettiği sorular bulunmaktadır. Hatta pembe kuvars gelin takı seti yoğun olarak talep edilmektedir. Dolayısıyla pembe kuvars gelin takı seti ve pembe kuvars ile ilgili merak edilen sorular bulunmaktadır. İşte merak edilen o sorular!

1 – Pembe Kuvars Hangi Taşlarla Uyumludur?

Pembe kuvars taşı genellikle ametist ile birlikte kullanılmaktadır. Sağlıklı bir yaşam enerjisi veren ve gençleştiren bu taş, aslında sevgi taşı olarak bilinmektedir. Pembe kuvars gelin takı seti için, bu taş ile kombin gerçekleştirilebilir. Kuvars bileklik ametist taşı ile kullanıldığında etkisi daha fazla olmaktadır.

2 – Pembe Kuvars Aşk İçin Nasıl Kullanılır?

Doğrudan cildinize temas ederek kalbinizin üzerine tuttuğunuz pembe kuvars taşı, kalp çakrasını aktive ederek duygusal yönden aşkı çağrıştırmaktadır. Pembe kuvars taşı titreşimleri ile ciddi duygusal dönüşümleri destekleyen doğal bir taştır. Geçmişte yaşanan travmaların bıraktığı olumsuz düşünceleri hafifleterek kişiyi sevgiye sonrasında ise aşkı açmaktadır.

3 – Pembe Kuvars Taşını Kimler Kullanabilir?

Pembe kuvars taşı birçok burç için uygun olan bir taştır. Ancak bazı burçlar var ki onları etkisi daha fazladır. Bunlar; yengeç, başak ve akrep burçlarıdır. Bunların arasındaki başak burçları, pembe kuvars taşını kullanarak duygusal dengeyi sağlamakta etkilidirler.

Aynı zamanda kişinin hayatını daha iyi hale getirmekte kullanabilmektedirler. Pembe kuvars gelin takı seti olarak kullanılabilmektedir.

4 – Pembe Kuvars Taşı Hangi Çakraya İyi Gelmektedir?

Pembe kuvars kristali, boğaz çakrası ve kalp çakrası ile ilişkilendirilmektedir. Bu taş üstte taşındığında kalp çakrasını aktive etmektedir. Yaydığı titreşimler ve frekanslar sayesinde kişinin sevgi konusunda dönüşüm yaşamasına olanak sağlamaktadır.

5 – Kuvars Taşının Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılmaktadır?

Kuvars taşı her ne kadar doğada bolca bulunarak vitrinleri ve tabloları süslese de, bunun sahtesi yapılabilmektedir. %100 gerçek doğal pembe kuvars taşı, genellikle işlenip öyle satıldığından gerçekliğini cam yüzeye sürterek deneyebilirsiniz.

Gerçek bir kuvars taşı iyi işlenmişse camı çizecektir. Aynı zamanda ısıyı hafifçe tutarak boya olup olmadığında anlayabilirsiniz. Hatta gerçek pembe kuvars fotoğrafları internette oldukça fazladır.