Pembe Kuvars Enerjisi Nedir?

Pembe kuvars enerjisi doğal taş enerjisine inanan herkesin yakından ilgilendiren konulardan biridir. Aşk taşı olarak bilinen ve kullanılan pembe kuvars taşının beraberinde getirdiği çok yüksek bir enerji vardır. Bu enerji pembe kuvarstan yapılmış herhangi bir aksesuar taşıyan herkese geçtiğine inanılır.

Pembe kuvars enerjisi genel olarak taşın teninize temas etmesiyle enerjisini size geçirecektir. Peki size yansıtacağı enerjiler nelerdir? Bu taşın bakımı nasıl olmalıdır ve enerjisi nasıl aktif edilir? İşte pembe kuvars hakkında merak edilen her şey burada.

Pembe Kuvars Taşı Özellikleri Nelerdir?

Pembe kuvars taşı enerjisi oldukça yüksek taşlardan biridir. Bu taşın enerjisiyle hem ruhunuz dinlenecek hem de şık tasarımı ile göz dolduran bir güzellik elde edebileceksiniz. Pembe kuvars taşının karakteristik özellikleri;

          Pembe Kuvars Taşı Özellikleri

 

Sertlik derecesi

 

7 dir

 

Grubu

 

Kuvars ailesi

 

Uyumlu çakralar

Boğaz ve kalp çakrası

 

 • Türkiye, Afganistan, Rusya, ABD, Madagaskar gibi ülkelerde çıkarılan pembe kuvars taşı sıklıkla Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye gibi kadın takı ve aksesuarlarında kullanılır.
 • Geçmişte mühür yapımında da sıklıkla pembe kuvars taşından faydalanılmıştır.
 • Gül pembesi, çok açık pembe ve lilamsı pembe gibi birden fazla tonu mevcuttur.
 • Çeşitlerinden içi opak veya yarı opak olan çeşitlerine dişi kuvars ismi verilir. Diğer bir çeşidi ise içi beyaz veya şeffaf olandır bunlara da erkek kuvars denmektedir. Her ikisininde enerjisinin farklı olduğuna inanılır.
 • Kalp taşı, aşk mıknatısı ve gül kuvars gibi farklı isimleri mevcuttur.

Pembe Kuvars Enerjisi Nedir? Ruhsal ve Fiziksel Etkileri Nelerdir?

Her doğal taşın olduğu gibi pembe kuvarsın da enerjisi oldukça yüksektir. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda şifa olarak kullanıldığı birçok farklı yer vardır. En çok merak edilen sorulardan biri pembe kuvars taşı ne işe yarar sorusudur. Bu sorunun detaylı cevabını şu şekilde sıralamak mümkündür. Öncelikle Pembe Kuvars taşı enerjisinin ruhsal etkilerine bakılacak olursa;

 • Pembe kuvars taşı anlamı genel olarak aşk taşıdır. Aşk ve sevgiyi taşıdığına inanılan pembe kuvars ile evrendeki sevgiyi kendinize çektiğinize inanılır.
 • Pembe kuvars enerjisi arasında sayılabilecek en önemli fayda kişinin daha nazik ve anlayışlı olması çevresine aşk ve sevgi dolu bir kişi olarak yaklaşmasıdır.
 • Çevrenizdeki özellikle sevdiğiniz kişilere karşı güven duygusunu pekiştirdiğine inanılır. Pembe kuvars enerjisi sayesinde güvensizlik ortamının yaratabileceği gergin hava dağılır ve böylelikle ikili ilişkilerde güzel enerjiler yayılır.
 • Duygusal sıkıntılardan kurtarmaya yardımcıdır. Özellikle stres gidermeye yönelik olan pembe kuvars enerjisi ile stresten kurtulabilirsiniz.
 • İkili ilişkilerde özellikle evliliklerde bağları güçlendirir.
 • Pembe Kuvars 925 ayar gümüş yüzük güven arttırıcı etkisiyle kin öfke ve nefreti yok etmeye yardımcıdır. Pembe kuvars enerjisi ile çevrenizde bulunan kötü enerjilerden uzaklaşabilirsiniz.
 • Pembe kuvars enerjisi kâbus görmeyi engellediğine inanılır. Uyku problemlerini ortadan kaldırır ve düzenlemeye yardımcıdır.

Pembe kuvars enerjisinin psikolojik olduğu kadar fiziksel birçok hastalığa da şifa olduğuna inanılır. Fiziksel etkileri ise şu şekildedir;

 • Stres kaynaklı olan baş ağrıları ve migren tedavisinde kullanılır.
 • Özellikle cildiniz güzelleştirmek isteyenlerin kullandığı pembe kuvars enerjisi ile ciltlerinde istedikleri enerjiyi yakaladıklarına inanılır.
 • Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik cilde elastik etkisi verir ve sıkılaşmasını sağlar.
 • Pembe kuvars taşı özellikleri arasında cildi parlaklaştırdığı da ön plandadır.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Arındırılır?

Her doğal taş olduğu gibi pembe kuvars enerjisi de daha fazla aktif olması için düzenli aralıklarla arındırılması gerekmektedir. Özellikle enerjisi yüksek olan ve negatif enerji uzaklaştıran taşların ve Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe gibi aksesuarların enerjileri kendi üzerinden atması ve bu enerjiden arınması için belli başlı yöntemler vardır.

1 – Pembe Kuvars Enerjisi Aktif Etme: Akan Suda Arındırma

Pembe kuvars enerji aktif etme konusunda en çok başvurulan yöntemlerden bir tanesi akan suda arındırmadır. Akan su altında doğal taş yıkamak veya tuzlu suda bekletmek taşın enerjisini arttırır. Burada aslında akan sudan kasıt doğal akarsu kaynağıdır. Fakat günlük hayatta buna erişme imkânınız

2 – Ay Işığında Arındırma Yöntemi

Doğal taşınızı gece pencere kenarına koyarsanız özellikle ay ışığı alan bir açıya denk getirdiğinizde taşınızın kaybettiği enerji geri gelecektir. Özellikle ay ışığının negatif enerji yok etme özelliği sayesinde taşınız eski enerjisine dönecektir.

3 – Topraklama Yöntemi ile Arındırma

Toprağın negatif enerji çekme özelliğiyle pembe kuvars enerjisi aktif edilebilmektedir. Doğal taşınızı bir bahçe toprağına gömerek 24 saat bekletmeniz taşınızı negatif enerjilerden arındıracaktır. Bu taşı evinizde bir saksı toprağına yerleştirmeniz de etkili olabilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken saksıda canlı bir çiçeğin bulunmamasıdır. Canlı çiçek eğer bir negatif enerji taşıyorsa taşınıza bu enerjiyi geçirebilir.

4 – Tütsü ile Arındırma

Tütsü ile arındırma yöntemi doğal taş arındırma yöntemlerinden en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Pembe kuvars enerjisi negatif enerjiden arındırıldığında daha aktif olacaktır. Taşınızın çevresine tütsü ve mum yerleştirerek bunları yakın ve dumanıyla arındırılmasını bekleyin. Tütsü enerjisi birçok negatif enerjiyi uzaklaştırır ve taşın en doğal ve faydalı enerjilerini yansıtır.

Pembe Kuvars Taşı Gerçekliği Nasıl Anlaşılır?

Pembe kuvars enerjisi ile faydalanmak ve bu enerjiyi en üst seviyede kullanmak için taşın gerçekliği oldukça önemlidir.  Öncelikle fiyatlarından anlaşılabileceğiniz bu taşların piyasada çok ucuz muadilleri bulunabilmektedir. Başka taşların bu renge boyanmasıyla elde edilebilecek sahte taşların enerjisi de haliyle olmayacaktır.

Çakmakla ısıtma yöntemi pembe kuvars taşı gerçeklik testi içinde yer alabilmektedir. Taşı çakmakla ısıtın eğer üzerindeki renk tozlaşıp atıyor ve alttan gerçek taş çıkıyorsa bu taşın sahte olduğunu gösterir. Taşınızın gerçek olması taştan sağlayacağınız enerji açısından da önemlidir.

Pembe Kuvars Enerjisi Hakkında Merak Edilenler

Pembe kuvars enerjisini aktifleştirmek sizi negatif etkilerden uzaklaştıracaktır. Bu taşın enerjisini aktif etmek ve bu enerjiden yararlanmak için belli başlı yöntemler olabilir. Bu taş hakkında merak edilenler kısaca şu şekildedir.

1 – Pembe Kuvars ile Duş Alınır mı?

Pembe kuvars taşı ve diğer doğal taşlar ile duş almak mümkündür. Duş almak su altında taşı arındırmak taşın enerjisini arttıracak bir faktördür.

2 – Pembe Kuvars Aldım Ne Yapmalıyım?

Doğal taşları ilk aldığınızda arındırma işlemi yapmanız önerilir. Bu arındırma yöntemleri taşınızın sizden önceki enerjileri nötrlemesini sağlar ve enerjiyi size yansıtır.

3 – Pembe Kuvars Kimler Kullanabilir?

Pembe kuvars etkilerini isteyen herkes kullanabilir. Özellikle bazı burçlarla enerjisini daha fazla hissetmeniz mümkün.