Şifa Kaynağı Pembe Kuvars Bileklik Modelleri

Pembe kuvars bileklik özellikle doğal taş severlerin ve enerjisine inananların yakından ilgilendikleri aksesuarlar arasındadır. Pembe kuvars taşı yoğun enerjisiyle size kendinizi iyi hissettirecek doğal taşlar arasında yer alır. Özellikle kadınların aksesuarlarında hem şık görünümü hem de enerjisiyle oldukça fazla yer aldığını söylemek mümkündür.

Pembe kuvars bileklik özellikleri ve faydaları sık sık karşınıza çıkabilir. Bu taşın enerjisinin birçok alanda faydasını görmeniz mümkündür. Peki nedir pembe kuvars taşı? Enerjisi ve faydaları nelerdir? Size kendinizi nasıl hissettirir işte cevapları

Pembe Kuvars Bileklik Özellikleri Nelerdir?

Pembe kuvars bileklik özellikle kalp çakrası taşı olmasıyla bilinir. Kalp çakrası taşı duygularınıza yönelmenize yardımcı olur. Bu sayede oldukça yoğun hisler besleyebilir ve ruhunuzu sevgiyle doldurursunuz. Pembe kuvars özellikleri şu şekildedir;

 • Adını gül pembesi renginden almaktadır. Aynı zamanda gül kuvars olarak da da anıldığını görebilirsiniz.
 • Görünüm olarak çok net bir görüntüsü yoktur. Daha çok puslu bir görünüm sunar. Renginin zarifliğinden dolayı kadın aksesuarları ve takılarına çok yakıştığı düşünülür.
 • Farklı renkleri de bulunmaktadır. Özellikle titreşimi çok yüksektir ve duygusal yönüyle ağır basan bir taştır.
 • Doğal taşların sertlik dereceleri vardır. Pembe kuvars taşının sertlik derecesi ise 7’dir.

Pembe Kuvars Bileklik Fiziksel ve Duygusal Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars bileklik birçok faydası mevcuttur. Bu bilekliği kolunuza taktığınız andan itibaren enerjisine kapılabilirsiniz. Peki hem fiziksel hem de duygusal olarak birçok yönde sizi etkileyen bu taşın faydaları nelerdir? İlk olarak fiziksel faydalarını sıralamak gerekirse şunları söylemek mümkündür.

 • Özellikle pembe kuvars taşının böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği düşünülmektedir. Bu taşı kullananların böbrek rahatsızlıklarından çektikleri sıkıntılarda azalma gözlemlenmiştir.
 • Vücut için bir diğer etkisi ise baş ağrısını azaltmasıdır.  Aslında baş ağrısını azaltma etkisi doğrudan stresi azaltması ile doğru orantılıdır. Pembe kuvars bileklik yanınızda taşıdığınız sürece stresini azaltacaktır. Bu durumda beraberinde stres sebebiyle oluşan baş ağrılarının hafiflemesine neden olur.
 • Kadınların pembe kuvars taşını en çok kullandıkları alanların başında ise cilt bakımı gelmektedir. Pembe kuvars taşı özellikle cilt yenilenmesinde kullanılır ve cildi güzelleştirdiğine inanılır.
 • Kalp çakrasıyla bağlantılı olan pembe kuvars taşı elbette ki kalp sağlığını da yakından ilgilendiriyor. Pembe kuvars taşının rahatlatıcı etkisini kalp rahatsızlıklarınızla baş etme sırasında kullanabilirsiniz.

Pembe kuvars bileklik ile vücudunuzda birçok konuda fayda sağlarken bir yandan ruhunuzu da hem dinlendirip hem de enerji vereceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle enerjisi en yüksek taşlar arasında yer almasının bir sebebi de duygusal olarak sağladığı faydalardır. İşte duygusal anlamda size sağladığı faydalar;

 • Kalp çakrasının en önemli taşı olan pembe kuvars taşının en bilindik özelliği sizi duygusal anlamda kuşatmasıdır.
 • Pembe kuvars bileklik tercih edilmesinin en önemli diğer sebeplerinden biri de ikili ilişkilerde denge sağlamasıdır.
 • Pembe kuvars bileklik ile bulunduğunuz ortamdaki tüm negatif enerjiyi uzaklaştıracak ve sevgiyi beraberinizde getireceksiniz.
 • Stres ve kaygıyı azaltma özelliği ile ruhunuzun dinlenmesine yardımcı olur ve sizi üzen, yoran tüm duyguları sizden uzaklaştırır.
 • Öfke, kin, nefret ve kırgınlık gibi olumsuz duyguları sizden uzaklaştırır ve bu duyguların sizi olumsuz yönde etkilemesine izin vermez.
 • Pembe kuvars bileklik, pembe kuvars kolye ve yüzük gibi aksesuarları üzerinizde taşıdığınızda kendinizi daha çabuk keşfetmeye başlarsınız.  Kendinizi keşfetme ve tanıma aşamasında en sık kullanacağınız taşlardan biridir.

Pembe Kuvars Bileklik Enerjisi Nasıl Aktif Edilir?

Özellikle enerjisi ve titreşimi yüksek doğal taşların ilk alındıklarında mutlaka arındırılmaları aktif etmede önemli rol oynamaktadır. Pembe kuvars bileklik arındırma çeşitlerinden biri seçilip arındırıldıktan sonra size daha iyi enerji vereceğine inanılmaktadır.

                                            Pembe Kuvars Taşı Nasıl Arındırılır?

 

Akan Su ile Arındırma

 

Su ile temasında herhangi bir sıkıntı bulunmayan pembe kuvars taşını en bilindik yöntemlerden biri olan akan su altında yıkayarak negatif enerjilerinden arındırabilirsiniz.

 

Toprağa Gömerek Arındırma

 

Toprağın negatif enerjileri aldığı bilinmektedir. Özellikle doğal taş arındırma yöntemleri arasında en sıklıkla kullanılan yöntemlerin başında gelir. Doğal taşınızı bahçe toprağına veya saksı toprağına gömerek 24 saat beklettikten sonra arınmış bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ay Işığında Arındırma

 

Ay ışığının yine negatif enerjileri yok ettiğine dair inanışlar vardır. Bu inanışlar doğrultusunda odanızın ay ışığı alan bir cam kenarına doğal taşınızı koymanız önerilir. Gece boyunca ayın enerjisi ile taşınız tüm negatiflerinden arınacaktır.

 

Tütsü ile Arındırma

 

Tütsü ve mum yakmak doğal taşların negatif etkilerini azaltan yöntemlerden bir diğeridir. Taşınızı bir tütsünün yanına koyun ve dumanı ile arınmasını sağlayın.

Pembe Kuvars Bileklik Hangi Burçlar İle Uyumludur?

Doğal taşlar ve enerjileri sıklıkla burçlar ile ilişkilendirilir. Elbette her taşı her burçtan insan kullanabilir. Ama bazı taşların enerjileri belli başlı burçlarda daha etkili olduğu savunulur. Pembe kuvars taşının etkileri ise özellikle kalp çakrası ve duygusallık ön planda olduğu için yengeç burçlarının fazlaca dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Yengeç burçlarının ve balık burçlarının duygusal dengelerini sağlama sırasında pembe kuvars taşının denge özelliğini kullandıkları bilinir. Bunun yanında koç, boğa ve başak burçları da sık sık pembe kuvars etkilerinden yararlanırlar. Özellikle yoğun olan duyguları bastırmada ve duyguların dengelenmesi konusunda oldukça başarılıdır.

Merak Edilen Sorular

Pembe kuvars bileklik sıklıkla kullanılan ve enerjisi yüksek olduğu için araştırılan taşlar arasındadır.  Pembe kuvars taşının merak edilenlerini bilmeniz sizin taşı daha etkili kullanmanız konusunda oldukça etkilidir.

1 – Pembe Kuvars Bileklik Ne Anlama Gelir?

Pembe kuvars taşı genel olarak aşk taşı ya da kalp taşı olarak bilinir. Aşk taşı olması özelliği ile ve rengi ile oldukça dikkat çeken bir taştır.

2 – Pembe Kuvars Doğal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Genel olarak bir camı çizmesi yöntemi ile pembe kuvars taşının gerçek olup olmadığı anlaşılır. Bu yöntem en sık kullanılan yöntemlerin başında gelir.

3 – Pembe Kuvars Taşı Hangi Kola Takılır?

Pembe kuvars ve ametist gibi negatif enerji toplayan taşların sevgi ve duygusallık gibi içsel duygulara yönelik olan duyguları harekete geçirmesi açısından sol bileğe takılmasının daha faydalı olduğu bilinmektedir.