Birbirinden Şık Özel Tasarım Yüzük Modelleri

Özel tasarım yüzük, aksesuarında farklılık isteyenlere yönelik tasarlanan takılar arasındadır. Aksesuar dünyasında yenilenen ve gelişen moda anlayışları, tasarımlarda da farklılık yaratmaktadır. Alışılmışın dışında tasarıma ev sahipliği yapan yüzükler, taşlar ve detaylarla süslenerek görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Doğal Taşlı Özel Tasarım Yüzük Kategorileri!

Son zamanların gözde takıları arasında doğal taşlar yer almaktadır. Doğal taşların enerjisi ve görüntüsü, aksesuar tasarımlarının ihtiyaçları arasındadır. Bu ihtiyacı eksiksiz olarak giderecek doğal taşların faydaları da bir hayli fazladır. Genel tabloda özel tasarım yüzük için doğal taş tercih edilme sebepleri şöyledir:

ÖZEL TASARIM YÜZÜKLERDE DOĞAL TAŞ TERCİH EDİLME SEBEPLERİ

 

Doğal taşların sağladığı pozitif enerjiler, aksesuarlar sayesinde kişilerin yaşamına dahil olmaktadır.

Doğal taşlarla bezenen özel tasarım yüzük, aksesuar kullanımında farklılık sağlamaktadır.

Doğal taşların kendiliğinden sahip olduğu renkler, takılarda benzersiz görünümler sunmaktadır.

Doğal taş enerjisi ile birleştirilen özel tasarım yüzük, evlilik teklifi gibi sürprizleri unutulmaz kılmaktadır.

Özel tasarım yüzük için tercih edilen doğal taşlar da şifalı etkileriyle ön plana çıkan taşları içermektedir. Bu doğrultuda etkileriyle aksesuar dünyasının gözde parçasını oluşturan doğal taşlar şunlardır:

1 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Yüzük

Pembe Kuvars geçmişten bu yana aşk taşı ve aşk mıknatısı olarak adlandırılmıştır. Özellikle saf sevgi ve aşk enerjisi çalıştıran bu taş yüzüklerin vazgeçilmez parçasıdır. Özel tasarım yüzük dendiğinde Pembe Kuvars taşının sık kullanılmasının birkaç nedeni vardır. Bu taşın kullanımını yaygınlaştıran nedenler şunlardır:

  • Bu taş öz sevgi enerjisini içermektedir.
  • Kolay işlenebilen bir taş olduğu için Pembe Kuvars 925 ayar gümüş yüzük yapısına kolayca uyarlanabilmektedir.
  • Pembe Kuvars taşının renk çeşitliliği yüzüklerde seçenek imkânını kolaylaştırmıştır.

2 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Yüzük

Cesaret ve özgüven denildiğinde akla ilk gelen Kaplan Gözü 925 ayar gümüş yüzük, tasarımıyla her cinsiyette kullanılmaktadır. Özellikle erkek yüzüklerinde ve kadın yüzüklerinde özel tasarımı sayesinde benzersiz bir şıklık sağlamaktadır.

Ayarlanabilir yüzük yapısı sayesinde her parmak ölçüsüne kolayca adapte olan bu yüzük, kategorilerde ilk sıralarda yer almaktadır. Hem Kaplan Gözü taşı etkileri hem de görsel şıklığı göz önüne alındığında bu yüzüğün tasarımında kusursuzluk elde edilebilmektedir.

3 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Yüzük

Özel tasarım yüzük taşında güzelliğiyle ışıl ışıl parlayan Labradorit 925 ayar gümüş yüzük, tasarımın gözbebeğidir.  Yeşil, kahverengi ve mavi metalik renkleriyle yanardöner bir taş olan Labradorit, tasarımın çok ötesindedir.

Kendiliğinden albenili yapısı özellikle yüzüklerde dikkat çekmektedir. Ayarlanabilir yapılı bu yüzük dikkat çekmenin yanında konforlu bir kullanım da sağlamaktadır. Mistik bir taş olan Labradorit, dönüşümün temsilcisidir. Özel işlenen bu yüzük sayesinde hayatınızın kontrolünü ele alabilirsiniz.

4 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Yüzük

Amazon nehrinden ismini alan Amazonit taşı, rengiyle iç açıcı etkiler sunmaktadır. Huzurun ve barışın temsilcisi olan Amazonit 925 ayar gümüş yüzük, özel tasarımın benzersizliğini yansıtmaktadır. Özel tasarım yüzük yapısında işlenen Amazonit taşı, parlaklığı ve su rengiyle duyguların dengelenmesinde rol oynamaktadır.

Parlaklığıyla bilinen Amazonit taşı, sıcaktan ve temastan etkilenebilmektedir. Aşırı sıcak ortamlarda parlaklığını yitirebilecek olan bu taş, özel tasarım yüzük ile güzelliğini korumaktadır. Şahane bir dengeleyici olması dışında bu taşın etkileri tasarım yüzüklerle daha da belirgin hale getirilmiştir.

5 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Yüzük

Kelime anlamı olarak deniz suyu anlamına gelen Akuamarin taşı, anlamına benzerdir. Eşsiz berrak mavi rengiyle hayran bırakacak tasarımlara ev sahipliği yapmıştır. Ruh dinginleştiren Akuamarin 925 ayar gümüş yüzük, özel tasarım yüzük kapsamında rağbet görmektedir.

Ruhu doyuma ulaştırmada etkili olan Akuamarin taşı, aksesuar dünyasında sıkça tercih edilmektedir. Kişiler üzerine olan etkileri hesaba katıldığında Akuamarin taşının önemi büyüktür. Özel tasarım yüzük sayesinde bu etkileri hayatın her alanında görebilirsiniz.

6 – Lapis Lazuli 925 Ayar Özel Tasarım Yüzük

Lacivert taşı olarak da adlandırılan Lapis Lazuli, sarı piritleri ile özel tasarımlarda geniş yer tutmaktadır. Özel tasarım yüzük dışında oldukça değerli kabul edilen Lapis Lazuli, işlenmemiş haliyle bile kabul görmektedir.

Kristal yapısı ya da Lapis Lazuli 925 ayar gümüş yüzük yapısıyla kullanılan bu taşın enerjisi oldukça etkilidir. Geçmişten günümüze hayatın her noktasında tercih edilmiş olan Lapis Lazuli, aksesuar tasarımlarında benzersiz ürünler sunmaktadır.

7 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Yüzük

Mumsu parlaklığıyla kişilerin ilgisini çeken Kalsedon 925 ayar gümüş yüzük, tasarımın ve aksesuarın ta kendisini oluşturmaktadır. Ruhu beslediğine inanılan Kalsedon taşı, Türkiye’de de çıkarılmaktadır. Türkiye’de çıkarılıyor olması bu taşın özel tasarım yüzük yapısında sık kullanılmasına neden olmuştur.

Aynı zamanda taşın görünüşü etkileri, aksesuarlarda tercih edilirliğini arttırmıştır. Geçmişten günümüze farklı isimlerle anılmış olan Kalsedon, şimdilerde aksesuar piyasasının biricik ürünleri arasındadır.

8 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Yüzük

Sitrin taşı bereketin ve paranın odaklandığı taşlardandır. Tüccar taşı olarak da bilinen bu taş şifalı etkileri ve para enerjisi sayesinde yüzüklerde sıkça tercih edilmektedir. Para ve başarı odaklı hizmet eden Sitrin 925 ayar gümüş yüzük, aksesuarlar arasında değerli bir konumdadır.

9 – Ametist 925 Ayar Gümüş Özel Tasarım Yüzük

En güçlü şifalı taşlar arasında yer edinmiş Ametist taşı, mor renginin zenginliğini içerisinde barındırmaktadır. Evlilik teklifi yüzüklerinde de sıklıkla kullanılan Ametist, tasarımda çığır açmaktadır. Her taşla kullanılabilen Ametist 925 ayar gümüş yüzük, eşsiz güzelliğiyle özellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Ametistin sağladığı enerjiler bu taşın aksesuar çeşitliliğini oluşturmaktadır. Kolye, küpe, bileklik ve özel tasarım yüzük olarak şekillendirilen Ametist, takı dünyasına yeni bir soluk getirmiştir.

10 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Tanrıça enerjisiyle ilişkilendirilen Ay Taşı, geçmiş kültürlerden bu yana özellikle yeni evlenen çiftlere armağan edilmiştir. Dişil enerji ile özdeşleştirilen Ay Taşı 925 ayar gümüş yüzük, ilişki bağlarının güçlenmesinde kullanılmaktadır.

Bu taşın saf ve doğal rengi son zamanlarda evlilik teklifi yüzüklerinde kullanılmasına neden olmuştur. Özel tasarım yüzük kategorisinde yer alan Ay Taşı yüzük, evlilik teklifi gibi anlarda vazgeçilmez olarak nitelendirilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Özel tasarım yüzük, kişilerin her daim ilgisini çekmektedir. Alışılmış tasarımlardan uzak olan ve kişinin isteğine göre tasarlanan bu yüzükler, ayrıcalıklı olanaklar sağlamaktadır. Bundan dolayı da bu tür yüzükler için merak edilen sorular bir hayli çeşitlenmektedir.

1 Karat Pırlanta Yüzük Kaç TL?

1 karat yüzük diğer karatlara göre daha fiyatlıdır. Her satıcıda fiyatı değişen bu yüzük için net bir fiyattan söz edilememektedir.

En Pahalı Yüzük Nedir?

En pahalı yüzükleri elmas, yakut, zümrüt ve pırlanta yüzükler oluşturmaktadır. Bu yüzüklerde kullanılan taş türleri de fiyatı değiştirebilmektedir.

Evlilik Teklifi için Kaç Karat Yüzük Tercih Edilir?

Evlilik teklifi için önerilen pırlanta karatı 0.20 ile 0.60 karat arasında değişmektedir.

Yüzük Neyin Sembolü?

Geçmişten günümüze yüzük evlilik, söz, nişan gibi durumlarla ilişkilendirilmiştir.

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilikten önceki her adımda yüzükler sağ elin yüzük parmağına takılmaktadır. Nişan, söz yüzükleri sağ ele takılırken, evlilik sonrası yüzükler sol elin yüzük parmağına takılmaktadır.