2024 Özel Günler Takvimi | Sevdiklerinizi Gosty Concept ile Şımartın!

Özel günler takvimi hem dünyada hem de Türkiye’de kutlanan belirli günleri ifade etmektedir. Ülke genelinde herkes tarafından bilinen bu özel günler, sevilen kişilerle kutlandığında unutulmaz bir ana dönüşmektedir. Bir yıl içerisinde belirlenen ve tarihi bir anlamı olan özel günlerde Gosty Concept gümüş takı aksesuar ile sevdiklerinizi mest edebilirsiniz!

2024 Özel Günler Takvimi Nasıldır?

Bugün hangi özel gün sorusunu duyma ihtimaliniz veya araştırmanız oldukça mümkündür. Google özel günler takvimi her ne kadar arama motorunda kendini belli etse de kalan günler de dikkate değerdir. Örneğin sarılma günü gibi özel günler hatırlandığında ve kutlandığında tarifsiz duygular oluşmaktadır.

Ayrıca özel günlerde en değer verilen şey hatırlanıyor olmaktır. Sevdiklerinizi önemsediğinizi göstermenin en güzel tarafı da özel günlerdir. Sevgililer günü, evlilik yıldönümü veya tanışma günü gibi günler dışında kalan özel günlerde de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Gosty Concept burada her özel gününüz için şahane tasarımlarla sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bu kapsamda 2024 özel günler takvimi ve seçebileceğiniz Gosty Concept ürünleri şu şekildedir:

2024 ÖZEL GÜNLER TAKVİMİ

 

1 Ocak

21 Ocak1

14 Şubat

17 Şubat

14 Mart

20 Mart

23 Nisan

1 Mayıs

30 Temmuz

24 Kasım

1 – 1 Ocak Yılbaşında Yeni Dilekler için Ametist Kolye Zarafeti

Yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak, yeni başlangıçlar için şahane bir gündür. 2023 Özel Günler Takvimi kadar önemli kabul edilen 1 Ocak, yeni yıl dileklerini ifade etmenin en anlamlı günüdür. Yeni yıl heyecanının zirvede olduğu bugünde sevdiğinize Gosty Concept Ametist kolye tercihiniz, unutulamaz bir niteliktedir.

Şifası ve enerjisiyle kendine hayran bırakan Ametist kolye, olumlu enerjilerin baş tacı değerindedir. Negatif enerjileri dağıtarak kişilere pozitif bakış açıları kazandırmada son derece etkilidir. Özel günün anlam ve değerine birebir uyum sağlayan Gosty Concept Ametist kolye ile kaliteli bir tercih yapmış olursunuz.

2 – 21 Ocak Dünya Sarılma Günü ve Akuamarin Sadeliği!

Sarılmak, bilimsel açıdan da kişileri mutlu eden bir fiziksel eylemdir. Mutluluk hormonu salgılatan bu eylem, dünyada da kutlanan özel günlerden biridir. Dünya sarılma gününde Akuamarin küpe sadeliği de bu hormonu destekleyici bir aksesuardır. Kulakta hoş duran bu benzersiz küpe ile sevdiklerinize her daim daha yakın hissedebilirsiniz.

3 – Dünyada ve Türkiye'de Kutlanan Özel Günler :14 Şubat Sevgililer Gününde Pembe Kuvars Yüzük Şıklığı!

14 Şubat dünya çapında kutlanan, aşkı anlatan günlerden biridir. 14 Şubat denildiğinde birbirlerini çok seven çiftler hediyelerle bu tarihi unutulmaz kılmaktadır. 14 Şubat’ta alışılmış hediyeler her daim cazibesini korusa da farklı bir arayış içinde olan kişiler için Pembe Kuvars yüzük şahane bir tercihtir.

Aşk taşı olarak adlandırılan Pembe Kuvars, bugünün anlam ve önemine en çok yakışan kristallerdendir. Bir de gerçek aşkın en üst düzeyini oluşturan yüzüklerle birleştiğinde Pembe Kuvars değerine değer katmaktadır. Aşkınızı hatta sürpriz teklifinizi unutulmaz kılmak adına Gosty Concept Pembe Kuvars yüzükten destek alabilirsiniz.

4 – 17 Şubat Regaip Kandili ve Dünya Kediler Günü için Neler Seçilebilir?

17 Şubat hem Türkiye’de kutlanan özel günler hem de dünyada önemli günler açısından değerlidir. Regaip Kandili ve Dünya Kediler Günü kabul edilen bugünde sevdiklerinize güzel dileklerde bulunma şansınız artmaktadır.

İslami açıdan oldukça önemli kabul edilen Regaip Kandil’inde sevdiklerinizi manevi gücü yükseltici doğal taş aksesuarlarla destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kedileri seven arkadaşlarınıza da günü güzelleştirici armağanlar verebilirsiniz. Bugünün anlamına yönelik tercih edilebilecek Gosty Concept hediyelikleri şunlardır:

5 – 14 Mart Tıp Bayramında Sağlıkçılara Ne Hediye Verilir?

Can emanet edilen veya en ufak sağlık sorununda kapısı çalınan doktorlar ve sağlıkçılar için 14 Mart Tıp Bayramı önemli bir gündür. Hastane ve sağlığın önemi söz konusu olduğunda doktorlara ve sağlık personellerine rahatlatıcı hediyeler önem kazanmaktadır.

Sakinleştirici ve stresi gidererek, daha berrak düşünceyi geliştiren Amazonit bileklik de hediye olarak seçilebilmektedir. Kullanan kişilerin stresini gideren, yorgun hissetmeyi önleyen Gosty Concept Amazonit bileklik görünüşüyle de kişileri rahatlatmaktadır.

6 – 20 Mart Dünya Mutluluk Gününde Mutluluk Kaynağınıza Ay Taşı Bileklik Hediyesi!

Hayatınızdaki kişiye ‘bugün Dünya Mutluluk Günü olsa da mutluluğumun kaynağı sensin’ demek için harika bir gündür. Mutluluğun getiricisi ve ilahi enerji taşıdığına inanılan Ay Taşı bileklik burada manevi hissiyatı desteklemek içindir.

Mutluluğu taçlandıran ve ikili ilişkilerdeki bağı kuvvetlendiren Ay Taşı, bugünün anlam ve önemi için uygun bir tercihtir. Sevdiğinizin bileğinde şık duran tasarımı sayesinde zamana meydan okuyan değerdedir.

7 – Özel Günler Takvimi: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ulu önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayramdır. Bu bayramın manevi değeri ise paha biçilemez ölçüdedir. Bugün çocukların ve gelecek neslin en değerli günüdür. Böyle coşkulu ve kıymetli bir günde çocuklar ve büyükler için unutulmayacak hediyeler bulunmaktadır. 2024 özel günler takvimi içerisinde en özel anlama sahip 23 Nisan’da alınabilecek hediyeler şu şekildedir:

8 – 1 Mayıs İşçi Bayramında Sitrin Taşı Enerjisi!

Sitrin taşı paranın ve bereketin taşıdır. Bundan dolayı da özel günler takvimi içerisinde yer alan 1 Mayıs İşçi Bayramı için tamamlayıcı niteliğindedir. İşçi ve iş haklarını ifade eden 1 Mayıs için sevdiklerinizi Sitrin taşının enerjisiyle yükseltebilirsiniz.

Sitrin kolye sayesinde özellikle kalp çakrasında oluşan blokajlar ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sayede olumsuz düşünceler giderilerek olumlu ve bereket enerjisini kabul kolaylaşmaktadır. Sevdiklerinizin işinde başarılı olması adına seçeceğiniz Gosty Concept Sitrin kolye ile bereket enerjisine anında dahil olabilirsiniz.

9 – 30 Temmuz Dünya Arkadaşlık Günü

Arkadaşlar yaşamı sürdürmek için gerekli olan motivasyon kaynaklarıdır. Üzücü bir günün ardından dostlarla yapılan iç rahatlatıcı sohbet, kişiye yalnız olmadığını hissettirmektedir. Bundan dolayı da özel günler takvimi içerisinde Dünya Arkadaşlık Gününün önemi büyüktür.

Arkadaşlık ve dostluk denildiğinde özellikle Pembe Kuvars, Kalsedon ve Ay Taşı gibi enerjisi yüksek kristaller söz konusu olmaktadır. Var olan bağları güçlendirmede son derece etkili olan bu kristaller ile zamana meydan okuyan bir arkadaşlığa sahip olabilirsiniz. Bugünü anlamlı kılmak için seçilebilecek hediyeler ise şunlardır:

10 – Öğretmenler Günü için Lapis Lazuli Taşının Anlamı Nedir?

Lapis Lazuli asırlardır bilgelik taşı olarak bilinmektedir. Bu taşın anlamının daha iyi kavrandığı gün ise özel günler takvimi içerisinde yer alan 24 Kasım’dır. Yol gösterici ve eğitici öğretmenler, gelecek neslin en önemli yapı taşını oluşturmaktadır. Hem bilgi hem de donanım kazandırma anlamında büyük uğraşlar veren öğretmenler için Lapis Lazuli kolye benzersiz bir hediye değerindedir.

Sık Sorulan Sorular

Özel günler takvimi denildiğinde birçok özel ve anlamlı günün varlığından söz edilebilmektedir. Belirli günlerin armağan edildiği bu günler dünyada ve Türkiye’de de kabul görmektedir. Bu doğrultuda özel günler takvimi hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Bir Yılda Kaç Tane Özel Gün Var?

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de yılın 125 gününden fazlasında özel gün bulunduğu saptanmıştır.

9 Ocak Dünya Ne Günü?

9 Ocak Dünya Statik Elektrik Günü olarak belirlenmiştir.

1 Ekim Günü Ne?

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak kabul edilmiştir.