• Markalar
 • Stok Durumu
 • Fiyat Aralığı

Niyetler


  Niyet Taşları

  Niyet taşları tıpkı diğer taşlar gibi birçok faydası olan taşlardan. Tarihte Kızılderililerin taşlar için “atalarımız” ifadesini kullanması oldukça manidar buradaki anlam aslında bizden önce de doğada taşların olduğu ve içerisinde enerji taşıdıkları gerçeğidir.

  Taşları kendi içerisinde verdikleri enerjiye göre niyet taşları, çakra taşları, burç taşları gibi kategorize etmek mümkün. Peki bu taşlar arasında sıklıkla tercih edilen niyet taşları nelerdir? Ne işe yararlar? İşte cevabı:

  Niyet Taşları Nelerdir?

  Doğal taşlar milyonlarca yıl önce toprak altında kalıp belirli bir basınç ve ısı etkisinde kalmış taşlardır. Geçmiş yıllardan beri çok aktif olarak gerek takı gerek yapı malzemeleri gerek cilt temizliğinde kullanılan doğal taşların kendi içerisindeki titreşimler sayesinde bir enerjiye sahip olduğu ve bunu üzerinde taşıyan kişiye de enerjisinin yayıldığına inanılmaktadır. 

  Tabi ki niyet taşları sizin üzerinizdeki etkisi ne kadar doğru kullandığınıza ve inanarak takmanızla doğru orantılıdır. Niyet taşları özellikle hangi niyetle takmak istediğinize bağlı olarak kolye, yüzük formatında bulunmaktadır.

  Doğal taşların bir diğer özelliği etki etmesi için doğrudan teninizle temas etmesi gerektiğidir. Bu noktada sizler için ürettiğimiz ürünler direkt teninizle temas eder ve taşın enerjisini size taşımada maksimum verim sunar. Niyet taşları ürünlerimiz

  • Aşk Taşları
  • Bereket taşları
  • Huzur taşları
  • Nazar taşları
  • Başarı taşları
  • Cesaret taşları
  • Yeni başlangıçlar taşları olarak sınıflandırılabilir.

  1 – Niyet Taşları Aşk Taşları

  Aşk taşları hayatınızdaki beklentileri karşılamak için, mükemmel aşkın enerjisini yaşayabilmek için seçilmiş özel enerjisi olan taşlardır. Bu niyet taşları hakkında en büyük özelliği kalp açıcı özellikte olması, sınırlayıcı inançları ve olumsuzlukları temizlediğine inanılır.

  Pembe Kuvars

  Pembe kuvars açık pembe bir kuvars olarak evrensel ve koşulsuz sevgiyi simgeler. Doğal güzelliği ile diğer doğal taşlardan ayrılır. Pembe rengi olması sayesinde kadınlık, sakinlik, şefkat ve sevgiyi simgeler

  Mitolojik olarak da Pembe kuvarsın aşkı simgelediğine dair birçok rivayet mevcut. Bunlardan biri: Afrodit’in yaralı sevgilisini korumak için Ares ile savaştığı, bu esnada bir yaban mersini üzerine düşüp yaralandığı görülür.

  Afrodit ve Adonis kanları beyaz kuvars taşı üzerine düşer ve pembe kuvars taşı oluşur.

  Pembe kuvars sevginizi derinleştirmek için seçilecek eşsiz bir taştır. Ayrıca kalp çakrasını iyileştirmek için seçilecek en doğru taşlardan biri yine pembe kuvarstır.

  Lapis Lazuli 

  Niyet taşları içerisinde olan lapis lazuli taşı gece taşı olarak da bilinir. Bu ismi renginden dolayı almıştır. Görüntüsü yarı saydam ya da opaktır. Kemikleri güçlendirme, solunum yolu iyileştirme, tansiyon dengeleme, stres bozukluğuna iyi gelme gibi birçok özelliğinin yanında aşk taşı olarak da bilinir.

  Özellikle takan kişinin üzerinde bir çekim etkisi yarattığı bilinmektedir. Üstelik odaklanma konusunda yaşanan bozukluklara da iyi gelir. Kaygıyı azaltır ve kişiye iç huzur verir.

  Ay Taşı

  Ay taşının en önemli özelliği dişil enerjiyi temsil ediyor olmasıdır. Kadınsal hormonları dengeleme özelliği sayesinde vazgeçilmez etki bırakır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliği vardır. Ayrıca doğurganlık üzerinde geçmiş yıllardan beri ay taşı kısırlık üzerinde enerjisi kullanılan bir taş özelliği taşımaktadır.

  Yumuşak ve opak görünümü sayesinde dişil enerjinin gizemli havasını yansıtır. Aynı zamanda doğurganlık ve bereket taşıdır. Yüzyıllar boyunca tanrıçalar ile özdeşleştirilmiştir.  Aynı zamanda bereket taiları arasında da görmek mümkün.

  2 -  Bereket Taşları

  Bereketi sadece para ile sınırlandırmak oldukça yanlıştır. Bereketin genel rengi sarı olarak belirtilse de geçmişten günümüze birçok farklı renkte bereket üzerinde etkili görülmüştür. Ürünlerimiz arasında bereket taşları;

  • Sitrin
  • Kalsedon
  • Ay taşı

  Sitrin Taşı

  Sitrin taşı parlak sarı rengiyle para ya da tüccar taşı olarak bilinir. Parasal gücü arttırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca başarı taşı olarak anıldığı da söylenir. İyileştirici ve şifacı etkisi de vardır. Bulunduğu ortamın bolluk bereketini arttırdığı ve üzerinde taşıyan kişiye bereket ve başarı getirdiği bilinir.

  Kalsedon Taşı

  Kuvars grubunda olan niyet taşı kalsedon mumsu bir parlaklığa sahiptir. Anadolu’da “mavi altın” olarak değer gören kalsedon taşı niyet taşları içerisinde bereket anlamı taşıyan diğer değerli taştır. Başarı ve gücün sembolü olarak gösterilmiştir.

  3 – Nazar Taşları

  Özellikle kadınlar tarafından yakından takip edilen nazar taşları arasından en çok bilinen ve ürünlerimizde kullandığımız taşlar kalsedon ve kaplan gözüdür.

  Kaplan Gözü

  Kaplan gözü niyet taşları içerisinde çok güçlü ve değerli bir taştır. Her türlü tehlikeye karşı korunmak için kullanılır. Özellikle tarihte Aztekler tarafından evlerini ve barınaklarını düşmandan korumak için sıklıkla kullanılan bir taştır. Evlerini ve ailelerini her zaman güvende tutacağına inanılmış ve bu enerjiyi yansıttı düşünülerek kullanılmıştır. Günümüzde hala önemini korumaktadır.

  4 – Başarı Taşları

  Özellikle çalışma hayatı üzerinde oldukça olumlu etkiye sahip doğal taşlar geçmişten günümüze birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilmiştir. Doğal taşların insanlar üzerinde yadsınamaz etkisi başarıya giden yolda da hiç şüphesiz etkilidir. Ürünlerimiz arasında başarı taşı olarak bilinen sitrin, kaplan gözü, lapis lazuli en çok bereket getiren taşlardandır.

  5 – Huzur Taşları

  Strese iyi gelen taşlar arasında strese iyi gelen taşlar, enerji veren taşları sıralamak mümkün bu taşlar içerisinde en çok bilinen ve kullanılan doğal taşlar;

  • Akuamarin taşı
  • Lapis Lazuli
  • Ametist
  • Pembe kuvarstır.

  Akuamarin Taşı

  Pek çok doğal taşta olan enerji gibi birçoğu Akuamarin taşı içinde geçerlidir. Spiritüel taşlar arasında Kullanılan kişinin akıl ve mantık gücünü geliştirmesi, stresi azaltması üzerinde oldukça etkilidir. Yapılan her işte kişinin maksimum doyuma ulaşmasına sağlamaktadır. Hafızayı güçlendirir ve pozitif enerji verir. Sahip olduğu özellikler sayesinde stres ve gerginliği azaltıcı etkiye sahiptir.

  Ametist Taşı

  Niyet taşları arasında özellikle kötü düşünceleri yönetme konusunda ametist taşı geçmişten günümüze insanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Kuvars ailesine sahip olan bu taş kötü düşünceleri kontrol etme ve olumsuz sinyalleri uzaklaştırma konusunda oldukça başarılıdır. Sert ve pürüzlü yapıya sahip olan bu taş zihni arındırma anlamında oldukça başarılıdır.

  6 – Cesaret Taşları

  Ürünlerimiz arasında birden fazla enerji konusunda size yardımcı olacak taşlarımız cesaret konusunda da sizinle! Akuamarin, lapis lazuli, sitrin, labradorit taşı gibi hem olumlu enerji hem de zihni berraklaştırma anlamında birçok taş fayda sağlamaktadır. Burada labradorit taşını ayrıca ele almak gerekirse;

  Labradorit Taşı:

  Bu taşın niyet taşları içerisinde en kuvvetli özelliği cesaret vermesi ve gereksiz korkuları yenmesidir. Yüksek bilince erişme konusunda da bireyi maksimum düzeyde mutluluğa ulaştırır. Görünüm itibariyle kutup yıldızına benzetilir. Yoğun ve karmaşık zihni berraklaştırır.

  7 – Yeni başlangıçlar

  Yeni başlangıçlar içerisinde birçok duyguyu ve enerjiyi barındırır. Bunlardan biri cesaret, biri huzur biri de pozitif enerjidir. Niyet taşları içerisinde cesaret veren, bereket veren taşlar aynı zamanda yeni başlangıçlar içinde kullanılır. Bunlardan en çok kullanılanı bereket için kullanılanı; sitrin ve kalsedon cesaret için kullanılanı ise; labradorit, sitrin ve lapis lazulidir.  Ayrıca bunlar motivasyon taşları olarak da bilinir.

  Alışveriş Sepetim

  X
  WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
  Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
  WhatsApp Destek Hattı