Anlamlı ve Şık Mezuniyet Hediyesi Önerileri (Kadınlara Özel)

Mezuniyet hediyesi, akademik yaşantısını başarıyla tamamlayan kişileri tebrik etmek amacıyla alınan anlamlı hediyelerdir. Bu hediyeler eğitim ve öğretimin herhangi bir kademesinden mezun olan kişiler için özel olarak seçilmektedir. Eğitim sürecini tamamlayarak bir sonraki aşamalara geçen kişileri tebrik etmek amacıyla alacağınız mezuniyet hediyesi hiç kuşkusuz ki unutulmaz anlara imza atacaktır.

Mezuniyet Hediyesi Ne Alınır?

Mezuniyet hediyesi kadın veya erkek olarak iki kategoride ele alınır. Ancak bu hediyenin tek bir ortak amacı var. O amaç da mezuniyeti tebrik etmek ve başarıyı kutlamaktır. Mezuniyet, öğrenciler için bir nevi dönüm noktasıdır. Bu yüzden de kutlamalar son derece önemlidir. Okullarını başarıyla tamamlayan öğrenciler bu anlamlı anı sevdikleriyle kutlamak isterler.

Bu yüzden de mezuniyet hediyesi olarak neler alınır düşüncesi önemli bir yerdedir. Mezuniyet hediyesi denildiğinde akla birçok çeşit gelmektedir. Alışılmışın dışında ve anlamlı bir hediye arayışında olanlar ise doğal taşlar ve frekansı yüksek kristallerden yardım almaktadır.

İşte hayatınızdaki kadının veya kız çocuklarının başarısını onurlandırmak ve onları teşvik etmek için tercih edebileceğiniz doğal taş aksesuarlar şunlardır:

1 – İlkokul Mezuniyet Hediyesi Olarak Ne Alınır?

İlkokul, eğitimin ilk düzeyini oluşturmaktadır. Okul öncesi eğitimden sonra başlanan ilkokul, eğitimin temelini içermektedir. Okuma yazma, Hayat Bilgisi, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgisi gibi derslerin öğretildiği bu eğitim seviyesinde mezuniyet hediyesi de eğitimi destekleyen hediyeler olmalıdır. Burada çocuklarınız veya öğrencileriniz için tercih edebileceğiniz hediyeler şunlardan oluşur:

İLKOKUL MEZUNİYET HEDİYESİ

 

PEMBE KUVARS KOLYE

Pembe Kuvars kolye odağı ve konsantrasyonu arttırır. Bundan dolayı da bilgiyi anlama ve işleme sürecini destekler.

LABRADORİT KOLYE

Üretkenliği ve başarıyı arttıran Labradorit kolye, öğrenci taşı olarak da adlandırılır. Odaklanmayı, hafızayı ve bağlantıyı sağlayan bu kolye ile eğitim serüveninin her basamağı geliştirilmektedir.

2 – Lise Mezuniyet Hediyesi Tercihi Nelerden Oluşur?

Lise dönemi ise üniversiteye geçmeden önceki son eğitim basamağını oluşturmaktadır. Bu dönemde öğrenciler birçok dersi öğrenir ve üniversite sınavına hazırlanır. Öğrenilen bilgilerin çeşitlendiği lise eğitiminde, mezuniyetler ve mezuniyet hediyesi de önemini katlamaktadır.

Yıllar geçse bile hatırlanan lise arkadaşlıkları veya öğrenci başarısı mezuniyet hediyesi ile unutulmaz kılınmaktadır. Arkadaşlarınızın, evlatlarınızın veya öğrencilerinizin başarısını onurlandırmak ve yeni serüvenini desteklemek için alınabilecek 925 ayar gümüş takı ürünleri şunlardır:

  • Lapis Lazuli bileklik: Ders çalışma taşları denildiğinde akla öncelikli olarak Lapis Lazuli gelir. Bilgelik taşı olarak da bilinen bu taş, zekâ ve bilgelikle özdeşleşmiştir. Dikkat dağınıklığına iyi gelen bu taş sayesinde odaklanma arttırılmaktadır.
  • Pembe Kuvars Yüzük: Pembe Kuvars, duygusal açıdan şifalandırır ve odaklanmayı geliştirir. Stresten ve olumsuz düşüncelerden uzaklaştıran Pembe Kuvars yüzük sayesinde başarısızlık hissinin önüne geçilmektedir.  

3 – 4. Sınıf Mezuniyet Hediyesi Önerileri!

4. sınıf mezuniyet hediyesi denildiğinde eğitim basamaklarının son senesi akla gelir. İlkokul 4. Sınıf, ortaokul 4. Sınıf, lise 4. Sınıf veya üniversite 4. Sınıf bu kategoride ele alınır. Son sınıflar genel anlamda bir üst düzeye geçişin yapıldığı sınıflardır.

4. Sınıfa gelen bir öğrenci artık bir sonraki eğitim sürecine başlayacaktır. Bundan dolayı da 4. Sınıf mezuniyet hediyesi ayrı bir değere sahiptir. 4. Sınıf seviyesindeki öğrencilere uygun hediyeler şu şekildedir:

4. SINIF MEZUNİYET HEDİYESİ

 

İLKOKUL 4. SINIF

İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine Ametist küpe, muhteşem bir hediyedir. Bu taş duygusal anlamda şifacı olduğundan dolayı çocukları güçlendirerek geliştirmektedir.

ORTAOKUL 4. SINIF

Pembe Kuvars küpe, ortaokul seviyesindeki öğrenciler için uygundur. Bu taşın rengi ve sağladığı enerjiler, yeni ortama geçen öğrencilerin adapte olmasını kolaylaştırmaktadır.

LİSE 4. SINIF

Kaplan Gözü küpe ise konsantrasyon için etkili bir taştır. Özgüveni ve odağı yükselten Kaplan Gözü, hedefleri ve amaçları kuvvetlendirir. Negatif enerjilere karşı koruma sağlayan bu aksesuar ile motivasyon da sağlanmaktadır.

ÜNİVERSİTE 4. SINIF

Üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra genellikle iş hayatına başlamaktadır. Bundan dolayı da Sitrin küpe, üniversite öğrencilerinin iş yaşantısını destekler. Para, bolluk, bereket, yeni şans ve iş olanaklarına faydalı olan Sitrin küpe sayesinde üniversite öğrencilerinin başarısı arttırılmaktadır.

4 – Mezuniyet Hediyeleri Üniversite Düzeyi için Nasıldır?

Üniversite öğrencileri için mezuniyet hediyesi tercihi daha çeşitli ve anlamlı kabul edilmektedir. Burada öğrenciler eğitim basamağındaki son adımı tamamlamıştır. Artık ya iş hayatına atılmak ya da yüksek lisans şeklinde devam eden eğitimi sürdürmek kalmaktadır.

Bundan dolayı üniversite için mezuniyet hediyesi, kararları destekleyen veya akılcı bakış açısı kazandıran tasarım takılar olmalıdır. Üniversite mezuniyet hediyesi olarak tercih edilebilecek hediyeler şunlardan oluşur:

  • Sitrin Yüzük: Sitrin taşı, paranın ve bereketin taşıdır. İş hayatında yeni şanslara olanak sağlayan bu taş, bolluk ve bakış açısı kazandırır. Eski zamanlarda Tüccar taşı olarak da adlandırılan Sitrin, üniversite öğrencilerine olumlu enerjiler sağlayacaktır.
  • Amazonit Yüzük: Amazonit yüzük güzel bir renge sahiptir ve boğaz çakrasının taşıdır. Bu taş pozitif enerjiyi kendine çeker ve hedeflere ulaşmayı engelleyen etkenleri ortadan kaldırır. Zihin açıklığı veren bu taş sinir sistemini de yatıştırır.
  • Pembe Kuvars Yüzük: Pembe Kuvars, güçlü bir taştır. Bu taş mental ve fiziksel rahatlık sağlar. Bunun yanı sıra odağı arttırarak enerji alanını da genişletir. Negatifliğe karşı yoğun koruma sağlayan Pembe Kuvars ile zihinsel berraklık da sağlanır.

5 – Tıp Öğrencisine Mezuniyet Hediyesi

Geçmiş zamanlarda doğal kristaller alternatif tıp alanında da şifacı olarak kullanılmıştır. Gelişen sağlık sistemi ve donanımlı doktorlar sayesinde tıp dünyasında doğal taşlar geçerliliğini yitirmiştir. Ancak tıp öğrencilerine mezuniyet hediyesi olarak verilecek Gosty Concept doğal taşlı aksesuarlar, bu kişilere güçlü bir enerji sağlayacaktır. Hem iş hem de özel yaşamında tıp öğrencilerine fayda sağlayacak aksesuarlar şunlardır:

TIP ÖĞRENCİSİNE MEZUNİYET HEDİYESİ

 

Pembe Kuvars kolye

Kaplan Gözü bileklik

Sitrin yüzük

Ametist küpe

Sık Sorulan Sorular

Mezuniyet hediyeleri, hayatınızdaki kişinin beğenisine ve ihtiyacına göre şekillenmektedir. Örneğin hediyeyi alacağınız kişi özgüvende sıkıntı yaşıyorsa ona doğal taşlı aksesuarlar hediye edebilirsiniz. Bununla birlikte çiçeklerden hoşlanıyorsa oldukça güzel bir buket armağan edebilirsiniz. Oldukça kafa karıştırıcı olan hediyeler hakkında sık sorulan sorular ise şu şekildedir:

Mezun Olan Birine Ne Hediye Alınır?

Mezun olan birine alınacak hediyeler mutlaka kararları destekleyen ve yüzde gülümseme oluşturan hediyeler olmalıdır. Burada çiçekler, kitap, saat, aksesuarlar, tatil biletleri ve özel tasarım hediyeler ön plandadır.

Erkek Doktora Ne Hediye Alınır?

Erkek doktora alınacak hediyeler içerisinde isim yazılı kalemlikler, insan anatomisi maketleri, ajanda setleri, temalı hediyeler veya özel kaşeler tercih edilmektedir.

Erkekler Ne Tür Hediyelerden Hoşlanır?

Erkekler ağırlıklı olarak işlevsel hediyelerden hoşlanır. Saatler, araç süsleri veya kullanılabilecek eşyalar erkeklere alınacak hediyelerdendir.

Manevi Hediye Ne Olabilir?

Manevi hediye, karşınızdaki kişiyle sizin aranızda ayrı bir anlama sahip hediyelerdir. Bu tür hediyelerde esas amaç karşınızdaki kişiyi düşündüğünüzü hissettirmektedir. Burada manevi hediye denildiğinde günlük, anı kutusu, doğal taş aksesuarlar, el yapımı ürünler, fotoğraflı hikâye kutusu olabilmektedir.