Lapis Lazuli Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır, Lapis taşına sahip olan kişilerin ilgisindedir. Son zamanlarda ortaya çıkan sahte doğal taşlar Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusunu gündeme getirmektedir. Saf enerjiye sahip olan doğal taşların orijinalliği son derece kıymetlidir. Eğer taşınızın sahte olup olmadığından şüphe ediyorsanız yazıyı kaydırmaya devam etmelisiniz!

Lapis Taşı Özellikleri Nelerdir?

Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusunun en net cevaplarını lapis taşının özellikleri oluşturmaktadır. Bu taşın sahip olduğu özellikler Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusuna birebir cevap oluşturmaktadır.

Lacivert renkli bu taş geçmişten bu yana takı ve süslemelerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu taşın bu denli kullanımı da taşın gerçekliğini sorgulatabilmektedir. Ancak Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusuna yanıt oluşturabilecek Lapis taşı özellikleri kısaca şöyledir:

  • Lapis Lazuli taşı sarı piritlere sahiptir.
  • Bazı Lapis taşlarında beyaz kalsit damarları bulunabilmektedir.
  • Bu taş sertlik olarak 5,5- 6 arasındadır.
  • Kireçtaşlarının metamorfizması yani başkalaşması sonucu oluşmaktadır.
  • Özgül ağırlığı 2,4 ile 2,6 arasında değişiklik göstermektedir.
  • Koyu mavi, lacivert, yeşilimsi ve mor renklerinde bulunabilmektedir.

Lapis Lazuli 925 ayar gümüş bileklik veya küpe gibi aksesuarlarda Lapis Lazuli özellikleri kısaca böyledir. Ayrıca Lapis taşının özelliklerini bilmek taşın gerçekliğini algılamada da büyük bir yardımcıdır.

Lapis Taşı Faydaları Nasıldır?

Lapis Lazuli faydaları da Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusuna destek olabilmektedir. Pozitif enerji döngüsü sağlayan Lapis Lazuli elbette ki bazı duygu durumlarının en önemli parçasıdır. Örneğin bir Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpeniz varsa bu taş sizlere odaklanmada yardımcı olacaktır.

Her geçen gün etkilerini fark edeceğiniz Lapis Lazuli, bu noktada gerçekliğini de belli edebilmektedir. Çünkü doğal taşların gerçekliğini anlayabileceğiniz en etkili yol, onların sağladığı pozitif enerjilerdir. Bu kapsamda söz edilen odaklanma arttırışı dışında Lapis Lazuli taşı faydaları genel tabloda şu şekildedir:

LAPİS LAZULİ TAŞI FAYDALARI

 

Fiziksel gücü arttırır.

Karmaşık düşüncelere netlik kazandırır.

İletişimi güçlendirir.

Gerçeğe ulaşma arzusunu güçlendirir.

İskelet sistemini ve kemikleri güçlendirir.

Anksiyete ve kaygı gibi karamsar endişelerin giderilmesine destek olur.

Büyük ve küçük tansiyonu dengeler.

Zihin açıklığı sağlar ve odaklanmayı kolaylaştırır.

Lapis Lazuli Türkiye’de Nerede Bulunur?

Taşların çıkarıldığı alanlar Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır sorusuna ışık tutabilmektedir. Taşın çıkarıldığı bir ülke veya taşın getirtildiği yer taş künyesi hakkında net bilgiler sunmaktadır. En değerli Lapis Lazuli taşının çıkarıldığı yer Afganistan’dır. Bunun dışında dünyada Amerika, İtalya, Şili, Angola, Kanada, Pakistan ve İsviçre de Lapis Lazuli taşının çıkarıldığı yerlerdendir.

Lapis Lazuli ülkemizde çıkarılamamaktadır. Doğal taş yatağı açısından zengin olan Türkiye’de Lapis Lazuli taşına rastlanmamaktadır. Diğer ülkelerden ithal edilmektedir. Güçlü bir ticaret hacmine sahip olan doğal taşlar bu kapsamda dünyanın çoğu yerine ulaşabilmektedir.

Lapis Lazuli Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Lapis taşı künyesinden yola çıkılarak Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır belli oranda giderilebilmektedir. Aynı zamanda doğal taşların yapısına göre oluşturulan gerçeklik testleri de Lapis taşı için kullanılabilmektedir.

Lapis taşı için dikkat edilmesi gereken tek nokta taşın suyla temasıdır. Suyla temas ettiğinde matlaşabilen Lapis taşı, enerji açısından da olumsuzluklar getirebilmektedir. Su dışında Lapis Lazuli taşının gerçeğini anlamak için uygulanabilecek birkaç Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır yöntemi şu şekildedir:

1 - Lapis Lazuli Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır? Işık Testi!

Sarı, beyaz ve mavi tonlarını içeren Lapis Lazuli taşının tonları gerçekliği hakkında bilgi vermektedir. Lapis Lazuli taşının gerçekliğini anlamak için ışığa tutulması yeterlidir. Çünkü Lapis taşı ışığa tutulduğunda parlak ve pürüzsüz yapı sergilemektedir.

2 – Lapis Lazuli Gerçeklik Testlerinden Bir Diğeri: Kusur Tespiti!

Doğal taşlar yapı olarak kusurlu yapıdadır. Bir büyüteç yardımıyla taşınızı incelediğinizde taşınızda kusur görebiliyorsanız, taşınız gerçek olabilir. Ancak Lapis Lazuli taşı kendiliğinden pürüzsüz bir yapıdadır. Lapis Lazuli taşının gerçekliğini pürüzlerinden de anlayabilirsiniz.

3 – Taş Rengi Sayesinde Lapis Lazuli Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

Lapis taşını benzersiz kılan lacivert rengi ve üzerindeki sarı piritleridir. Bu taşı elinize aldığınızda rengini ve detaylarını inceleyerek taşınızın gerçekliğini anlayabilirsiniz. Çünkü sahte Lapis Lazuli taşlarında sarı piritler bulunmamaktadır.

Lapis Lazuli Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Lapis Lazuli zararları ve faydaları her daim merak uyandırmaktadır. Asırlardır çeşitli alanlarda kullanım imkânı bulan bu taşın kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Örneğin bu taş ilk kullanımda kişilerde baş ağrısı yapabilmektedir.

Bunun dışında bu taşın sürekli takılması veya kullanılması da taşın vücut enerjinize alışmasını sağlayacaktır. Bu da istenen enerjilerin çekilmesini zorlaştırabilmektedir. Bunun dışında bu taş hidroklorik asit ile karşılaştığında H2S gazı vermektedir. Bu gazın kokusu ise çürümüş yumurtaya benzer. Bunlara dikkat edildiğinde Lapis Lazuli taşının kullanımı daha da etkili hale getirilebilmektedir.

Lapis Lazuli Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır, bu taştan tam verim almak isteyenlerin ilgilendiği bir sorudur. Piyasada bulunan sahte doğal taşlar kişileri enerji noktasında doyuma ulaştıramamaktadır. Bundan dolayı da Lapis taşı hakkında merak edilenler bir hayli fazladır. Her ne kadar sorulan sorular çok fazla olsa da bu taş için sık sorulan sorular şu şekildedir:

Gerçek Lapis Nasıl Anlaşılır?

Lapis Lazuli taşının gerçeği nasıl anlaşılır diye sorulduğunda taşın pürüzsüz yapısı, gerçekliğini belli edecektir.

Lapis Lazuli Suya Girebilir Mi?

Lapis Lazuli taşının suyla teması önerilmez.

Lapis Lazuli Taşı Nasıl Aktif Edilir?

Kristalinizi toprağa gömerek veya güneş ışığında bekleterek aktifleştirebilirsiniz. Bunun dışında tuz lambasının yanında bırakmak da Lapis Lazuli taşının aktifleşmesini sağlamaktadır.

Lapis Lazuli Değerli Mi?

Lapis Lazuli taşı en değerli taşlar arasında yer almaktadır.

Lapis Taşı Hangi Burç?

Yay ve Terazi burçları Lapis Lazuli enerjisinden yoğun olarak faydalanmaktadır. Ancak 12 burç da bu taşı kullanabilmektedir.

Ametist Taşı Hangi Ülkede Bulunur?

En kaliteli Ametist taşı genellikle Brezilya, Hindistan ve Uruguay’daki volkanik kayaçlarda oluşmaktadır. Türkiye’de ise Balıkesir, Ordu ve Erzincan’da Ametist yataklarının varlığı bilinmektedir.