En Şık Labradorit Kolye Modelleri

Labradorit kolye, yüksek enerjisi sayesinde en önemli doğal taş aksesuarlardan biridir. Aslında çok eski dönemlere dek uzanan bu doğal taşın hikayesi de oldukça mistiktir. Taş çakrası söz konusu olduğunda akla gelen labradorit taşı ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmak isteriz.

Labradorit kolye anlamı nedir ve hangi amaçla kullanılır isterseniz daha da yakından bakalım.

Labradorit Kolye Nedir?

Labradorit kolye ucu, tene değen ve bu sayede kişiye taşın tüm enerjisini sunan bir aksesuardır. Zaten bu gibi yüksek enerjiye sahip olan doğal taşları takı olarak üzerimizde taşımak daha önemlidir.

Labradorit taşı da kişinin çakralarını dengelemek amacıyla tercih edilir. Buna ek olarak doğal taşın sunduğu diğer önemli etkiler de şunlardır:

Labradorit Taşının Etkileri

Kişinin Psişik Güçlerine Olumlu Etki Sağlar

Çakraları Açar ve Geliştirir

Alın Çakrası İçin İdealdir

Özgüven Aşılar

Kaygıları Yok Eder

Güç Verir ve Olumsuzlukları Giderir

Labradorit kolye kullanan kişiler, taşın gücünden önemli ölçüde faydalanabilmektedir. Öyle ki bu taşın etkisi, diğer pek çok taşı katlar niteliktedir. Dolayısıyla labradorit taşı ile yapılan takıları tercih ederek taşın yüksek enerjisinden siz de faydalanabilirsiniz.

Labradorit Kolye Faydaları Nelerdir?

Labradorit 925 ayar gümüş kolye gibi aksesuarlar, ruhani anlamda pek çok olumlu etki sağlayabiliyor. Aşk taşları arasında da yer alan labradonit de kişinin ruhunu besleyen doğal taşlar arasında başı çekiyor. İşte, labradonit taşından yapılan kolyenin sizlere sağlayabileceği bazı faydalar:

  • Çakraları açar ve sezgisel yeteneklerin gelişmesine destek sağlar.
  • Güçlü bir doğal taş olması sebebiyle kişiye özgüven sağlar. Özellikle de tartışma ortamlarında kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.
  • Korkuları giderir ve anksiyeteye karşı etki sunar.
  • Özellikle de psişik güçlere ilgisi olan kişiler için yardımcı bir doğal taştır.
  • Zihni dengeler ve daha sakin kılar. Düşünce balonlarının azaltılmasına yardımcı olur.
  • Renk değiştirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle aksesuarlar için çokça tercih edilir. Özellikle de kolye, küpe, yüzük ve bilekliklerde genellikle labradonit taşı kullanılır.

Labradorit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Hali hazırda bu güzel taşın faydalarına değinmişken bazı özelliklerini de es geçmemek isteriz. Labradorit taşı anlamı bakımından da değerli olan bu özellikler, taşın popüler olmasına da etki sağlamıştır. Günümüzde en sevilen doğal taşlardan biri haline gelen labradorit taşı, etkileyici bir görselliğe sahiptir.

İşte, labradorit taşlarının en çok bilinen bazı özellikleri:

  • Labradorit doğal taş kolye, müstük enerji verir ve bu özelliği de onu aurası yüksek bir aksesuar yapar.
  • Taşın genellikle kutup ışıkları ile bağdaştırdığı da bilinmektedir.
  • Renk değişimi bakımından oldukça eşsiz olan taş, dönüşümü simgeler. Hatta bazı kişiler labradorite “dönüşüm taşı” adıyla da hitap eder.
  • Taşın öne çıkan bir diğer özelliği de renk skalasıdır. Labradorit genellikle, mor, sarı, mavi, yeşil, kahverengi ve gri geçişleri olan bir taştır. Bu da labradorit taşını diğer doğal taşlardan ayıran bir özelliktir.

Labradorit Kolye Vücuda Ne Gibi Etkiler Sağlar?

Labradorit kolye, tene değdiği sürece insan vücuduna da bazı olumlu etkiler verebiliyor. Özellikle de labradorit gümüş kolye, hem şık ve zariflik katarken hem de pek çok bölgeye enerji verebiliyor.

Labradorit aksesuarlar, kaygı ve stresin azaltılmasında önemli bir görev üstlenebiliyor. Güzelce aktive edilmiş olan labradorit taşı, özgüvenin yükselmesine de yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra doğal taşın bir diğer etkisi de gözlere iyi gelmesi olarak açıklanıyor. Özellikle de göz problemleri ile uğraşan kişiler bu taştan güç alarak kendilerini daha iyi hissettiklerini ifade ediyor.

Sezgisel anlamda güç veren bu doğal taş, bilinmeyen bazı hastalıklar için de kullanılabiliyor. Taşın aktive edilmesinden sonra bir nevi şifa unsuru olarak kullanılması da söz konusu olabiliyor.

Labradonit Taşı Nasıl Arındırılır?

Labradorit kolye, yalnızca aktive edildiği zaman yukarıda da saydığımız olumlu etkileri sağlayacaktır. Dolayısıyla aksesuarları aldıktan sonra mutlaka bir arındırma işlemi yapmanız gerekir. Bu durum yalnızca kolye için değil örneğin labradonit 925 ayar gümüş küpe ya da yüzük gibi takılar için de geçerlidir.

Taşı aırndırmak için suda yıkama tekniğini tercih edebilirsiniz. Aslında bu doğal taşın sertlik oranı oldukça yüksektir ve bu sayede suya dayanıklılığı da vardır. Fakat 925 ayar gümüş malzeme de içeren takıların suda arındırılması pek önerilmemektedir.

Labradorit kolye için daha çok ay ışığında arındırma tekniğini tercih edebilirsiniz. Bunun için de aksesuarı, ay ışığı gören bir pencere kenarında bir gece boyunca bekletmeniz yeterlidir. Ay ışığının yüksek enerjisi sayesinde taşınız sabah saatlerinde arındırılmış olacaktır. Ayrıca ay ışığı, dişil enerji bakımından da yüksek etki sunabilir.

Labradorit kolye için tütsü ile arındırma tekniğini de önerebiliyoruz. Zaten asırlardır doğal taş temizlemede kullanılan bu yöntem, labradorit için de oldukça idealdir. Bunun için de doğal bitkilerden yapacağınız şifalı tütsüyü labradorit kolye üzerinde birkaç dakika boyunca gezdirmeniz yeterlidir.

Sık Sorulan Sorular

Labradorit kolye hakkında bilmeniz gereken en önemli detayları sizlerle paylaştık. Bu rehberimizde doğal taşın özelliklerine ve olumlu etkilerine de uzun uzun değindik. Fakat yine de hem taş hem de kolye ile alakalı olan bazı sorulara da yanıt vermek isteriz. İşte, labradonit taşı hakkında merak edilen diğer sorular ve başlıca yanıtları:

Labradonit Neye İyi Gelir?

Labradorit kolye ve türevi olan aksesuarlar insan ruhunu pek çok anlamda temizleyen bir etki sunar. Örneğin labradonit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük gibi takılar da sezgileri güçlendirmede oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra doğal taşın stres ve kaygı giderme gibi etkileri de vardır.

Labradonit Doğal Taş Ne İşe Yarar?

Labradorit kolye ve türevi olan aksesuarların pek çok alanda kullanılabildiği biliniyor. Zaten asırlardır kullanılan labradorit taşı, çok önceki dönemlerde büyülerin en önemli eşlikçilerinden biriydi. Günümüzde de sezgileri kuvvetlendiren ve çakraları açan bu doğal taş, psişik güçlere ilgi duyanlara hitap ediyor.

Labradorit Taşı Hangi Burç?

Labradorit taşının akrep burcunun en önemli doğal taşlarından biri olduğunu söylemek gerekiyor. Bu doğal taş, özellikle de akrep burcu kadınlara dişil enerji bakımından önemli destekler sunabiliyor. Akrep burcunun taşları arasında labradorit haricinde kaplan gözü, azurit ve ametist de bulunuyor.

Labradorit Taşı Korur Mu?

Labradorit kolye ve diğer takılar, kişiyi olumsuz enerjiden koruyan en güçlü aksesuarlar arasında yer almaktadır. Labradorit kolye, kişiyi stresten ve kaygıdan uzak tutmaya yöneliktir. Ayrıca kişinin korkularından arınması için de bu doğal taşın enerjisine ihtiyacı vardır. Labradorit kolye, sezgileri güçlü kıldığı için çoğu zaman olumsuz durumlardan önce haberdar olmanızı da sağlayabilir. Günümüzde pek çok kişi bu doğal taşın sezgisel güçlerine inanmaktadır.

Labradorit Tuzlu Suya Girer Mi?

Labradorit kolye gümüş malzemeden üretildiği için su ile çok fazla temas etmemelidir. Özellikle de denize girerken bu takıları çıkartmanız daha faydalı olacaktır. Yine aynı şekilde 925 ayar gümüş malzemeden üretilen kolyenizi su kullanmadan arındırmanız daha doğrudur. Bunun yerine arındırma için tütsü ya da ay ışığı tercih edebilirsiniz.