10 Adımda Kuvars Taşı Kolye Modelleri

Kuvars taşı kolye modelleri çoğu kadın tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun sebebi gerek zarif görüntüsüyle gerekte verdiği enerjiyle ön planda olmasıdır. Özellikle kuvars taşları arasında en çok tercih edilen pembe kuvars taşıdır.

Kristal kuvars kolye faydaları saymakla bitmez elbette. Bu faydalar hem fiziksel hem ruhsal olabilmektedir. Ayrıca doğal taşların kullanımı faydalarını görmeniz sırasında oldukça fazla etki etmektedir. Kuvars taşı çeşitleri ve anlamlarını incelemek seçiminizde size oldukça faydalı olacaktır.

Kuvars Çeşitleri ve Anlamları Nelerdir?

Doğal taşlar arasında bulunan kuvars grubunun birden fazla çeşidi ve rengi bulunmaktadır. Her birinin farklı etkilere sahip olduğu bilinir. En çok bilinen kuvars çeşitleri arasında bulunan gül kuvars, dumanlı kuvars, beyaz kuvars ve mor kuvarstır. Her birinin anlamı farklıdır ve aynı şekilde etkileri de farklılık gösterir.

                    Kuvars Taşları ve Anlamları

 

Beyaz Kuvars Kolye Anlamı

 

Farkındalık, Huzur, bereket

Mor Kuvars Kolye Anlamı

 

Enerjisi en yüksek taş

Gül Kuvars Kolye Anlamı

 

Aşk, sevgi ve tutku taşıdır.

 10 Adımda Kuvars Taşı Kolye Modelleri Faydaları Nelerdir?

Kuvars taşı en çok bilinen modeli olan pembe kuvars taşı kolye modelleri özellikle aşk ile bağdaştırılmıştır. Pembe kuvars taşı geçmişten günümüze kadar sıklıkla kullanılan ve özellikle kadınlar tarafından tercih edilen pembe kuvars taşı kalp taşı olarak bilinir.

Hem fiziksel hem ruhsal faydalarıyla günlük hayatınıza renk katacak taşlardan biridir. Kuvars taşı kolye, bilezik ve küpe gibi kadınlar tarafından tercih edilen aksesuarların etkisini gün boyu hissedebileceksiniz. Peki nedir kuvars taşı kolye faydaları? Nasıl kullanılması daha uygundur? İşte cevapları

 1.  Pembe kuvars taşı kolye duygusal bağları güçlendirdiği için evliliklerde ve ikili ilişkilerde sıklıkla kullanılır.
 2. Pembe kuvars taşı özellikle zarif rengi ile şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Bu sayede hem enerjisine hem de size kattığı ışıltıya hayran kalacaksınız.
 3. Öfke, kızgınlık, nefret gibi size zarar veren duygulardan sizi uzaklaştırır. Bu sayede rahat bir ortam sağlar ve her girdiğiniz ortamda fark edilmenize yardımcı olur.
 4. Olumsuz düşünceleri temizleme ve uzaklaştırma özelliği ile size oldukça fayda sağlayacaktır. Ayrıca stresi yok eder ve stresin beraberinde getirdiği fiziksel hastalıkların da rahatlamasına yardımcı olur.
 5. Baş ağrısı, şiddetli migren rahatsızlıklarını rahatlatıcı etkisi vardır.
 6. Konsantrasyon ve dikkat dağınıklığı rahatsızlığı çeken kişiler tarafından pembe kuvars taşı kolye sıklıkla tercih edilir.
 7. Pembe kuvars yüzük modeli de sıklıkla kullanılır. Özellikle kalp çakrası ile bağlantılı olan pembe kuvars taşının sol elde taşınması faydalarından daha fazla etkilenmenize neden olacaktır.
 8. Kendinizle barışık olmanızda rolü oldukça fazladır. Kişinin kendisini fark etmesini sağlayan pembe kuvars taşı her anlamda size huzur verecektir.
 9. Özellikle evinizde ve ilişkinizde bazı eksiklikler hissediyorsanız mutlaka bu taşa bir şans vermelisiniz. Pembe kuvars taşının etkisi ile romantizm ve ilişkinizdeki enerji yükselecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
 10. Son olarak en fazla etkileri arasında pembe kuvars enerjisinin vazgeçilmez olma yolunda size yardımcı olacağını söylemek mümkün. Bu taş mutlaka yanınızdan ayırmayacağınız aksesuarlar arasında kısa zamanda yerini alacaktır.

Pembe Kuvars Taşı Kolye Hangi Taşla Birlikte Kullanılır?

Doğal taşların etkileri incelenirken genellikle aynı aileye sahip ya da yakın renklerde olan taşların aynı enerjiyi çektiğine inanılır. Bu sebeple ve vücudumuzda bulunan birden fazla çakranın aktifleşmesini isteyebileceğimizden taşları birlikte kombin ederek kullanmanız oldukça fayda sağlayabilir.

Gençleştirme ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan pembe kuvars taşının en çok ametist taşı ile kullanıldığı ve birbirlerinin enerjilerini aktif ettiklerine inanılır. Özellikle pembe kuvarsın tutku ve enerji dolu olması ile ametist taşının dengeleyici özelliği bir araya gelir ve paha biçilmez bir enerji ortaya çıkar.

Pembe Kuvars Taşı Kolye Nasıl Arındırılır?

Doğal taşlar yüksek enerji taşıdıklarına inanıldığı için zaman zaman arındırılmaya ve negatif enerjilerini atmaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle pembe kuvars gibi yüksek enerjili taşları ilk aldığınızda mutlaka arındırmanız gerekmektedir. Peki doğal taşların arındırılması nasıl yapılır? İşte cevabı;

 • Akan su altında arındırma: aldığınız pembe kuvars taşı kolye aksesuarınızı öncelikle akan bir suyun altında belli süre bekleyerek negatif enerjilerinden arındırabilirsiniz. Bunun bir diğer yöntemi ise deniz suyunda bekletmektir. Deniz suyu taşınızın tüm negatif enerjisini atmasına yardımcı olacaktır.
 • Toprağa gömerek arındırma: toprak geçmişten günümüze insanların hep negatif enerji arındırmada kullandıkları temel materyalden biridir. Toprağın enerjisine çok inanılır ve bu sayede taşların enerjisini de sıfırlayacağı düşünülerek toprağa gömeceğiniz taşın arınması beklenir. Evinizde bir saksıya gömerek gerçekleştirebileceğiniz arındırma yöntemi dışında bahçenizde de gömerek 24 saat kadar bekletmeniz mümkündür.
 • Ay ışığında bekleterek arındırma: kuvars taşı kolye arındırma işlemi sırasında ay ışığı enerjisinden çok sık faydalanılır. Ay ışığı negatif enerji arındırma konusunda oldukça başarılıdır. Gece özellikle ay ışığı alan bir noktaya taşınızı yerleştirin ve gece boyunca arınmasına yardımcı olun.

Merak Edilen Sorular

Pembe kuvars taşı kolye ile ilgili birden fazla konuda aklınızı karıştıran şeyler olabilir. Bununla ilgili özellikle taşın enerjisini ve nasıl kullanacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Pembe kuvars taşı kolye ile ilgili en merak edilen sorular ise şu şekildedir;

1 – Kuvars Taşı Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Gerçek kuvars taşı ve sahtesi arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Ancak bunu herkesin anlaması mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda cam çizme özelliğine bakarak taşınızın gerçek olup olmadığına karar verebilirsiniz. Gerçek işlenmiş pembe kuvars taşı camı çizecektir.

2 – Kuvars Taşı Kolye Hangi Burcun Taşı?

Pembe kuvars taşı kolye özellikle ikizler burcu ile ilişkilendirilir. Denge özelliği sayesinde ikizler burcunun kararsızlık gibi durumlarını kolayca dengeleyebilmektedir.

3 – Kuvars Taşı Neyi Simgeler?

Aşk taşı olarak bilinen kuvars taşı aynı zamanda güç ve özgürlüğü temsil etmektedir.