Kuvars Taşı Hangi Burç? Kuvars Taşı Hangi Ay?

Kuvars taşı hangi burç sorusunun cevabını doğal taşlara ilgi duyanların ve hatta takı olarak kullananların ilgisini çekebilir. Her bir doğal taş başak bir ayı veya burcu temsil edebilir. Örneğin kuvars taşı hangi ay sorusu ile sitrin taşı hangi ay soruları birbirlerinden oldukça farklıdırlar.

Kuvars Taşı Hangi Ay ve Kuvars Taşı Hangi Burç Grubu?

Burçlar ve doğal taşların ilişkisi bildiğinizden daha fazla olabilirler. Sahip olduğunuz burçların kişiyi yansıttıklarını, hayatlarını veya ilişkilerinin dolaylı yoldan etkiledikleri bariz bir gerçek. Bu kişiler aynı zamanda bu doğal taşlara, sahip oldukları burçlardan dolayı sempati duyabilir ve o taşlara karşı iyi hissedebilirler.

Bu noktada da akıllara kuvars taşı hangi burç ya da kuvars taşı hangi ay soruları gelebilir. Kuvars taşı da çok bilindik doğal taşlar arasındadırlar. Ayrıca bu taşın ve özellikle de kuvars taşını gerek evde süs olarak gerek ise takı halinde kullanımı popülerdir. Örneğin pembe kuvars gibi gümüş küpeler çokça tercih edilir.

1 – Kuvars Taşı Hangi Ay | Kuvars Taşı Hangi Burç

Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik veya kuvars taşı kolye gibi takıları takanlar genelde enerjileri yüksek kişilerdir. Çünkü bu gibi doğal taşlar kişinin enerjisini yükseltir ve ortamda genelde fark edilmelerini sağlar. Bu noktada bu gibi taşları tercih etmelerinin sebebi genelde burçlarıdır. Çünkü burçlar ve doğal taşlar da birbirleri ile ilişkilidir.

Merak edilen kuvars taşı hangi burç sorusunun cevabı ise ikizler burcudur. Bu taşları genelde ikizler burcuna sahip kişiler kullanırlar. Kuvars taşı hangi ay sorusunun cevabı ise mayıs ve haziran aylarını kapsamaktadır. Sizler de isterseniz hediye olarak bu burca sahip kişilere Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye veya kuvars taşı takıları hediye edebilirsiniz.

2 – Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Kuvars taşları genelde pembe renklerde bulunurlar. Takılardaki kuvars taşlarını da çoğunluk ile hatta neredeyse pembe, toz pembe tonlarında görürsünüz. Ayrıca kuvars taşı hangi burç sorusunun cevabına bu noktada terazi burcu da katılır. Terazi ve ikizler burcu pembe kuvars taşını yansıtır.

Doğal taşların kendilerine özgü özellikleri vardır. Örneğin kuvars taşının özellikleri;

 • İlişkiler arasındaki dengeyi düzenler ve iyileştirir
 • Kalbe ve ritim bozukluğuna iyi gelir
 • Öfkede azaltıcı bir özelliği vardır
 • Stres ve endişe seviyesinde azaltıcısı etkisi vardır
 • Genel olarak sevgiyi ve şefkati temsil eder
 • Kişinin özgüvenini arttırır

3 – Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Kuvars taşı hangi burç olduğu ile ilgileniyorsanız kuvars taşının faydaları da ilginizi çekebilir. Kuvars taşı ve Pembe Kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük faydaları;

 • Negatif enerjiyi temizler
 • Şifa veren taşlar arasında en güçlüsüdür
 • Odaklanmaya ve konsantrasyona yardımcı olur
 • Psişik özellikleri arttırır
 • Sahip olunan aurayı dışarı çıkarmada yardımcı olur
 • Çakralarınızı açmada etkilidir

4 – Kuvars Taşının Diğer Türleri ve Faydaları

Pembe kuvars taşının birbirinden farklı türleri ve dolayısı ile de birbirinden farklı özellikleri, faydaları vardır. Her doğal taşı kendi içinde ayrılır ve her doğal taşın da kendine özgü özellikleri, faydaları vardır. Kuvars taşı hangi ay sorusu gibi kuvars taşı türleri de oldukça merak edilen bir konu.

Kuvars Taşı Türü

Faydası

Pembe Kuvars

Kendine değer verme, sevgiyi arttırma, rahatlık ve ferahlık, ilişkilerde affedicilik

Çilek Kuvars

Şükür etme duygusu, ruh eşini bulma, aşk, kalp çakrası

Dumanlı Kuvars

Şifa verici, meditasyon, kişilikte gelişim, güç ve koruma

Sütlü Kuvars

Duygusal olarak cesaretlendirme, saflık ve dürüstlük, iletişimde etkin olma ve anlayış

Kristal Kuvars

Radyasyon toplama, negatif enerjiyi azaltır

Pembe Kuvars Taşı Anlamı Nedir?

Kuvars taşı hangi ay veya kuvars taşı hangi burç sorularının cevabı gibi pembe kuvars taşının anlamını da bilmek isteyebilirsiniz. Pembe kuvars taşı genel olarak duygusallığı temsil eder. Çünkü taşın faydaları aynı zamanda duygusal anlamda şifa verme ve iyileştirme üzerinedir. Pembe kuvars taşını tercih edenlerin çoğunda bu etkileri görebilirsiniz.

Pembe kuvars taşını insanlar hem faydaları üzerine hem de rengini verdiği hoş görüntüden dolayı da tercih ederler. Bu taşı gerek evinizde süs olarak gerek ise takı gibi kullanabilirsiniz. Üstelik bizim de bu doğal taşlardan üretilmiş ürünlerimiz mevcuttur. Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe ya da kuvars taşı kolyeleri sizleri duygusal olarak iyi etkiler.

Kuvars Taşı Türkiye’de Nerede Bulunur?

Kuvars doğal taşının sadece birkaç ülkeden çıkarıldığı biliniyor. Bu taşlar belirli yerlerden çıkarıldıktan sonra doğallığı kaybedilmeden minimum seviyede işleniyor ve çeşitli şekillerde satışa sunuluyor. Başta Türkiye olmak üzere Çin ve Hindistan’dan getirildiği bilinmekte. Türkiye içerisinde ise kuvars taşı Zonguldak, Antalya, Kastamonu, Denizli ve Yozgat’tan gelmektedir.

Kuvars Taşı Fiyatı Nedir?

Kuvars taşı hem değerli bir doğal taştır hem de Pembe Kuvars 925 ayar gümüş yüzük olarak kullanım alanı çok geniştir. Ayrıca yukarıda da belirtildiği üzere faydaları çok fazladır. Bu kapsamların içerisinde de bir fiyat aralığı belirlenmektedir. Ayrıca alacağınız kuvars taşının miktarı, ağırlığı ya da türü de fiyatını etkileyecektir.

Burçların Taşları Nelerdir?

Kuvars taşı hangi ay veya kuvars taşı hangi burç sorularının tabi ki diğer burçlar için olanları da mevcut. Toplamda 12 adet burç mevcuttur ve elbette her burcun kendine özgü ve kendini yansıttığı doğal taşları vardır. Ayrıca bazı burçlar ile birden fazla doğal taş eşleşebilir. Peki bunlar hangileridir?

Burç

Doğal taşı

Balık burcu

İnci

Kova burcu

Akuamarin

Oğlak burcu

Kristal kuvars

Yay burcu

Obsidyen

Akrep burcu

Turmalin

Terazi burcu

Lappis lazuli

Yengeç burcu

Labradorit

Başak burcu

Aytaşı

Aslan burcu

Granat

İkizler burcu

Pembe kruvas

Boğa burcu

Kaplan gözü

Koç burcu

Ametist

1 – Sitrin Taşı Hangi Burç?

Sitrin taşı başak burcunun taşlarından biridir. Ayrıca bu taşların içinde aytaşı da bulunmaktadır. Ayrıca sitrin taşı kuvars taşı ailesine girmektedir. Başarı Taşı ve hatta Tüccar Taşı olarak da bilinmektedir. Doğal rengi sarıdır. Ender halde bulunan taşlar arasındadır. Taşın çok sert olmasından dolayı oldukça zor işlendiği biliniyor.

2 – Kaplan Gözü Hangi Burcun Taşı?

Kaplan gözü başta boğa olmak üzere aslan ve ikizler burcunun da uğurlu ve doğal taşları arasındadır. Ayrıca faydaları arasında büyüden ve kötü olaylardan koruması olarak biliniyor. Temel olarak da bağımsızlık ve özgürlük hislerini güçlendirdiği biliniyor.

3 – Ay Taşı Hangi Burç?

Temelinde başak burcunun bir doğaş taşı olan ay taşı aynı zamanda yengeç, terazi ve akrep burçları için de ideal ve uğurlu taşlar arasındadır. Taşın gökkuşağı renklerini yansıtma özelliği vardır. Narin bir taş olarak nitelendirilmektedir.

4 – Balık Burcu Taşı Nedir?

Balık burcu taşları akuamarin ve inci taşlarıdır. Her iki taş da doğal olması yönüyle enerji verici özelliğe sahiptir. İnci taşının sağlık yönünden etkisi vardır. Akciğer ve böbreklere iyi gelmektedir. Ayrıca depresyona eğilimli kişilerde de bu etkiyi azaltsın diye kullandığını görebilirsiniz. 

5 – Ametist Hangi Burcun Taşı?

Koç burcunun doğal taşı ametist taşıdır. Ametist kristal bir doğal taştır ve rengi dikkat çekici bir mordur. Genelde meditasyon, kişisel gelişim konularında çok iş görmektedir. Kuvars taşı gibi ametist taşının da duygu dengeleme özelliği vardır. 

Burçların Uğurlu Taşları Nelerdir?

Burçlar ve doğal taşlar oldukça ilişkilidirler. Ayrıca her burcun uğurlu olduğuna inandığı taşları vardır. Örneğin;

 • Koç – kan taşı, ametist, akuamarin
 • Boğa – turkuaz, zümrüt
 • İkizler – kuvars, turkuaz
 • Yengeç, kuvars, peridot, akik
 • Aslan – kehribar, sitrin, inci
 • Başak – yeşim, kaplan gözü,
 • Terazi – yeşim, dumanlı kuvars,
 • Akrep – lal, merca, 
 • Yay – jasper, topaz, sodalit
 • Oğlak – oltu, malakit, yakut
 • Kova – ametist, zirkon, lal
 • Balık – opal, jasper 

Sık Sorulan Sorular

Doğal taşlar hakkında merak edilen sorular asırlardır kişilerin ilgisini çekmektedir. Söz konusu doğal taşlar olduğunda her taşın kullanımı ve önemi değişmektedir. Bundan dolayı da taşlar hakkında merak edilenler çoğalmaktadır.

Doğum Taşı Hesaplama

Doğum taşları burçlarınıza göre şekillenirler ve hesaplama için herhangi bir hesaplama metodu bulunmamaktadır. Doğum taşınızı öğrenmek için yukarıdaki gibi listelere erişmeniz yeterli olacaktır. Doğum taşı ve burçlarınız, doğum tarihleriniz ile ilişkilidirler.

Kuvars Taşı Hangi Çakra

Kuvars taşı tüm çakralarda kullanılabilen nadir taşlardandır. Kalp çakrasıyla daha yoğun etkileşim gösteren Kuvarsı tüm çakralarda kullanabilirsiniz.

Kuvars Taşı Nazara İyi Gelir Mi?

Negatif enerjiye karşı koruyuculuk sağlayan Kuvars taşı, nazara karşı da kullanılmaktadır.