En Özel Gümüş Küpe Çeşitleri

Küpe çeşitleri, son zamanlarda farklı moda anlayışlarının benimsenmesinden dolayı ilgi çekmektedir. Asırlardır günlük hayatta veya özel günlerde tamamlayıcı olarak kullanılan küpe çeşitleri, türleriyle de göz alıcıdır. Her tarzda ve her materyalde oluşturulan küpe çeşitleri, benzersiz yapılarıyla kombinlerin bütünleştirici unsurları arasında yer almaktadır.

Gümüş Küpe Çeşitleri İçerisinde Ön Plana Çıkan Modeller!

Gümüş küpe çeşitleri, 925 ayar gümüş ve çeşitli doğal taşlarla oluşturulabilmektedir. Değişik küpe modelleri olarak da ele alınan bu alanda küpelerde eşsiz tasarımlara rastlanmaktadır. Altın küpe çeşitleri her ne kadar kalıcılığını sürdürse de bazı kişiler altın küpe kullanamamaktadır.

Bu durumlarda da devreye gümüş küpe çeşitleri girmektedir. Özellikle son zamanlara damga vuran taşlı küpe modelleri de bunları desteklemektedir. Son zamanlara gümüş küpe çeşitleri damga vuruyor olsa da küpe denildiğinde akla gelen modeller genel tabloda şu şekildedir:

 

SIK TERCİH EDİLEN KÜPE MODELLERİ

Altın küpeler

Kulakta 3 delik küpe modelleri

Yeni model altın küpeler

Doğal taşlı küpeler

Halka küpeler

Özel tasarımlı doğal taş küpeler

Bu küpeler içerisinde özellikle doğal taş küpeler ön plandadır. Doğal taş enerjisiyle birleştirilen aksesuarlar hayatı kolaylaştırabilir ölçüdedir. Bundan dolayı da sık tercih edilen doğal taş küpe çeşitleri ve etkileri şu şekildedir:

1 – Ametist Küpe

En güçlü şifalı taş olarak bilinen mor renkli Ametist taşı, doğal taş küpelerin vazgeçilmezidir. Ametist 925 ayar gümüş küpe dışında Ametist taşı, her aksesuarda kullanılmaktadır.  Bu kullanımda Ametist taşının:

 • Duygu dengelemesi
 • Şifalı etkiler sunması
 • Negatif enerjiyi çekerek, olumlu enerjiler yayması
 • Taşın rengi
 • İletişimi ve etkileşimi güçlendirmesi

Etkili olmaktadır. Özel gün şıklığında tasarım küpelerde, günlük yaşamda da çeşitli tasarımlarda yer alan Ametist taşı, aksesuarların gözbebeğidir.

2 – Sitrin Küpe

Para taşı olarak da adlandırılan Sitrin taşı, etkileri ve rengi sayesinde küpe çeşitleri içerisinde en çok bilinenler arasındadır. Geçmişten bu yana para, bolluk ve bereket için tercih edilen Sitrin taşının birçok faydası bulunmaktadır.

 • Sitrin taşı özgüven yükseltir.
 • Hayata ve olaylara karşı motivasyon sağlar.
 • Yaşamın ve mutluluğun taşıdır.

Bu özellikleriyle dikkat çeken Sitrin 925 ayar gümüş küpe, kişilerin kombinlerine ve enerjilerine olumlu etkiler sunmaktadır. Bal sarısına çalan rengiyle kombinleri üst boyutlara taşıyan bu küpe sayesinde tüm dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

3 – Ay Taşı Küpe

Ay Taşının tanrıça enerjisiyle özdeşleştirilmesi elbette ki rastgele değildir. Aynı zamanda bu taş dişil enerjinin simgesini oluşturmaktadır. Kadınların hormonlarını dengeleyen Ay Taşı 925 ayar gümüş küpe, duygularda da oldukça etkilidir.

 • Ay Taşı, duygusal olarak dengeleyicidir.
 • Ying Yang eril ve dişil enerjiyi simgeler.
 • Sevgiyi kabullenmeyi sağlar.
 • Sezgileri yüceltir.

Etkisi saymakla bitmeyecek Ay Taşının aksesuarlarda kullanımı yaygındır. Beyazımsı rengiyle görenlerin içini açan bu taş, enerjinizi yükseltmede bir numaralı etkendir.

4 – Pembe Kuvars Küpe

Elbette ki Pembe Kuvars denildiğinde akla ilk gelen aşk, sevgi ve bağlardır. Esasında aşk taşı olarak da bilinen Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe ile sevginin kabulü sağlanmaktadır. Öz sevgi, ikili iletişimler ve sadakat bağları başta olmak üzere bu taşın enerjisi oldukça büyüleyicidir.

 • Bu taş güçlü bir feminen enerjiye sahiptir.
 • Dişil enerjiyi iyileştirir ve geliştirir.
 • Duyguları dengeler.
 • Affetmeye ve geçmişin izlerinden sıyrılmaya yardım eder.
 • Olumsuz duyguları önler ve gerçek sevgiye kapı aralar.

Pembe Kuvars taşının insanlar üzerindeki etkileri bu denli önemlidir. Aksesuarlarla desteklenen Pembe Kuvars, bu enerjileri doğrudan kendinize çekmeye yardım etmektedir. Küpe çeşitleri içerisinde büyük yer kaplayan Pembe Kuvars ürünleri, özel tasarımların da baş tacıdır.

5 – Lapis Lazuli Küpe

Lapis Lazuli, lacivert rengi üzerinde yer alan sarı piritleriyle özellikle özel gün küpelerinin öncelikli taşıdır. Söz konusu Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe olduğunda teklikten bahsedilmektedir. Oldukça değerli olan Lapis Lazuli taşı, aksesuarlarda ayrıcalıklara sahiptir.

 • Küpe
 • Kolye
 • Bileklik
 • Yüzük

Aksesuarlarında tercih edilen Lapis Lazuli taşı, kolay işlenebilir yapısı ve parlaklığı ile göz büyüleyicidir. Kombinlerde istenen etkiyi doğrudan sağlayan bu küpe sayesinde görünüşünüze derinlik katabilirsiniz.

6 – Kaplan Gözü Küpe

Cesaret, korkuların üstesinden gelme ve hitabet dendiğinde akla gelen ilk taş Kaplan Gözü taşıdır. Kaplan Gözü taşı kahverengi ve siyah renkleriyle zamana meydan okumaktadır. Kaplan Gözü 925 ayar gümüş küpe de bu doğrultuda her moda anlayışına hitap etmektedir.

Duyguları dengeleyen Kaplan Gözü taşı sayesinde özellikle önemli anlarda sakinliğinizi koruyabilirsiniz. Kendinizi savunmanız gereken yerlerde mantıklı düşünce enerjisi katan Kaplan Gözü sayesinde kolayca düşünceleri etkileyebilirsiniz.

7 – Labradorit Küpe Çeşitleri

Yanardöner bir görünümle küpe çeşitleri içerisinde ön planda olan Labradorit taşı, aksesuarları zenginleştirmektedir. Labradorit 925 ayar gümüş küpe, özel tasarımlarda en çok kullanılan taşlar içerisindedir.

Zengin görüntüsü sayesinde bu taşın kullanımı her alana yayılmıştır. Halkalı küpeler veya sallantılı küpeler dahil her küpe çeşidinde Labradorit taşına rastlanmaktadır.

8 – Amazonit Küpe

Su rengiyle sakinlik katan Amazonit 925 ayar gümüş küpe, küpe çeşitleri söz konusu olduğunda kendinden sıkça söz ettirmektedir. Kulaktaki kaliteli duruşu göz önüne alındığında Amazonit küpenin neden sık tercih edildiği anlaşılmaktadır.

 • Feminen enerjiyi destekleyen Amazonit taşı sayesinde kendinize olan bakış açınız değişmektedir.
 • Kaygıyı kırarak sakin zihne olanak sağlar.
 • Geçmiş yaralarından sıyrılmanıza destek olmaktadır.

Bu gibi enerjileriyle de sıkça tercih edilen Amazonit, aksesuarların incisi niteliğindedir. Her taşla kolayca uyum sağlaması da özellikle taşlı küpe çeşitleri içerisinde Amazonit’e sık rastlanmasının nedenini oluşturmaktadır.

9 – Kalsedon Küpe

Mumsu parlaklığıyla göz büyüleyen Kalsedon 925 ayar gümüş küpe, görünüşünüze farklı bir hava katacaktır. Bu taşın yaydığı sakin ve olumlu enerjiler, iyileştirici etkiler sunmaktadır. Bu iyileştirici etkileri ise her alanda gözlemleyebilirsiniz. Başta enerji olmak üzere Kalsedon küpe çeşitleri sayesinde kombininizi de üst boyutlara ulaştırabilirsiniz.

10 – Akuamarin Küpe

Mavi rengiyle huzur sağlayan bir diğer küpe çeşidi ise Akuamarin 925 ayar gümüş küpe olmaktadır. Ruh sakinliği veren Akuamarin küpe çeşitleri birçok kategoride ele alınmaktadır. Özel tasarımlar, klasik aksesuarlar ve değişik modeller dahil pek çok tasarımda Akuamarin taşına rastlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Küpe çeşitleri söz konusu olduğunda pek çok küpe çeşitleri isimleri olaya dahil olmaktadır. Ayrıca bu tür alanlar küpeler hakkında sorulan soruları da çeşitlendirmektedir. Bu kapsamda küpeler hakkında sık sorulan birkaç soru şu şekildedir:

Küpe Ne İçin Kullanılır?

Törensel, inanç veya sadece şıklık amacıyla küpe kullanılmaktadır.

Klipsli Küpe Nasıl Çıkarılır?

Halka küpe çeşitleri kulağa zarar vermesin diye özel klipsler icat edilmiştir. Bu klips sayesinde küpeler kolayca çıkarılıp takılmaktadır. Burada yapılması gereken tek şey küpe klipsini yukarı kaldırarak yerinden çıkarmaktır.

İlk Takılan Küpe Kaç Gün Sonra Çıkarılır?

İlk kez takılan küpenin en az 1 ay kulaktan çıkarılmaması gerekir. Erken çıkarılan küpeler enfeksiyona, delik kapanmasına veya kanamaya yol açmaktadır.

22 Ayar Altın Küpe Fiyatları Nasıldır?

Altın küpe çeşitleri fiyat açısından diğer küpelerden ayrılmaktadır. Grama göre farklılık gösteren altın küpelerde fiyatlar değişkendir.