Kumral Ten ile Adeta Bütünleşecek Doğal Taş Takıları ile Tanışın!

Kumral ten, esmer ten ve beyaz ten arasında yer alan sarı tonlu benzersiz bir cilt rengidir. Kumral cilt renginin kendine has kavrukluğu ve görünüşü, bu teni öne çıkarmaktadır. Zarif bir duruş sergileyen kumral, renkli gözler ve kumral saçlarla muhteşem bir uyum yakalamaktadır.

Her ten renginde olduğu gibi kumral ten rengi de makyaj ve takılarla görünüşü desteklemektedir. Bu doğrultuda kumral ten ile bütünleşerek kombini destekleyen doğal taş takılar!

Kumral Ten ile En Uyumlu Doğal Taş Takılar Nelerdir?

Kumral ten, esmer ile beyaz ten arasında yer alan kavruk bir renktir. Sarı alt tonlu bir ton olan kumral, doğru renklerle bir araya geldiğinde benzersiz bir görüntü sunmaktadır. Kombinler ten rengini desteklemede ne kadar önemliyse doğal taş takılar da bir o kadar önemlidir.

Cilt rengine destek olan takılar ile bütün bir görüntü sağlanmaktadır. Dış görünüş dendiğinde sadece makyajdan veya kıyafetler akla gelmemelidir. Burada en ufak aksesuar hatta kemer kullanımı bile bir kombini birkaç adım ötelere taşımaktadır. Kumral ten ise kombinleri ve takıları nispeten daha iyi yansıtmaktadır. Bununla birlikte kumral ten ile bütünleşen doğal taş takılar şu şekildedir:

1 – Açık Kumral Ten Rengi ile Pembe Kuvars Uyumu

Açık kumral veya kumral tenin tonlarında Pembe Kuvars uyumu ayrı bir düzeydedir. Kumralın kavrukluğu ve Pembe Kuvarsın canlı rengi birleştiğinde görünüş de farklı boyutlara ulaşmaktadır. Pembe Kuvars kolye veya diğer Pembe Kuvars aksesuarları kumral renk tende tok bir duruş sergilemektedir. Kumral cilt renginde Pembe Kuvars kolye aksesuarıyla sade şık bir kombin örneği de şu şekildedir:

  • Beyaz oversize bir gömlek
  • Mom jean
  • Perçem bırakılmış salaş bir topuz
  • Beyaz bir spor ayakkabı
  • Pembe Kuvars kolye

Kumral ten özellikle beyaz ve kot pantolonlarla kendini belli etmektedir. Pembe Kuvars kolyenin eklenmesiyle bu kombin tam bir ilkbahar, yaz kombini olmaktadır. Gömleğin içine bluz veya kazak giyerek bu kombin kış aylarına da uyarlanabilmektedir.

2 – Kumral Ten ile Ay Taşı Kolye İkilisi

Ay Taşı, ilahi ve tanrıça enerjisiyle bağdaştırılan benzersiz bir taştır. Beyaz renkli yansımalı olan bu taş, kumral cilt tonunda ışıl ışıl parlayacaktır. Özellikle kendini esmer ve kumral gibi koyu tenlerde daha çok belli eden Ay Taşı kolye ile özel günlerinizi taçlandırabilirsiniz.

Kendiliğinden iddialı olan bu kolye spor kombinleri şıklaştırırken şık kombinlerde sadelik sunmaktadır. Şık bir kombinde veya spor gündelik kombinde kumral ten için Ay Taşı kolyesi şu şekilde kombinlenebilmektedir:

AY TAŞI KOLYE KOMBİNLERİ

 

ŞIK KOMBİN ÖRNEĞİ

SPOR KOMBİN ÖRNEĞİ

Saten kumaşlı siyah veya bordo elbise

Kahverengi kazak veya beyaz tişört

İncili su dalgası saç modeli

Sıkı at kuyruğu

Stiletto

Chelsea bot

Ay Taşı kolye

Ay Taşı kolye

İki kombin örneğinde de şıklık sunan bu aksesuar, bir nevi tamamlayıcı niteliktedir. Kombinlerinizi ve ten renginizi ortaya çıkartan bu kolye ile girdiğiniz ortamda dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

3 – Lapis Lazuli Aksesuarları Kumral Ciltte Nasıl Durur?

Lapis Lazuli, lacivert rengin üzerinde sarı piritlerin yer aldığı detaylı bir taştır. Bundan dolayı da özellikle mavi gözlü olup kumral ten rengine sahip kişiler için idealdir. Göz rengini ve ten rengine öne çıkaran bu taş, görünüşü doğrudan üst düzeye ulaştırmaktadır. Zengin bir duruş sergileyen Lapis Lazuli yüzük veya Lapis Lazuli küpe bu kişilerin kombinlerine de doğrudan uyum sağlayacaktır.

4 – Kalsedon Taşlar Esmer Ten Kumral Ten ile Nasıl Kombinlenir?

Kalsedon taşlar da mumsu parlaklığından dolayı kumral ten rengine sahip kişilerin cildini aydınlatmaktadır. Özellikle Kalsedon kolye veya Kalsedon küpe sayesinde cilt ışıltılı bir duruşa kavuşmaktadır. Aydınlık görüntü sunan Kalsedon aksesuarlar kumral ten renginde oldukça kolay kombinlenmektedir. Bu kombinin püf noktaları ise şu şekildedir:

  • Kalsedon taş mumsu bir parlaklık verir. Bundan dolayı da isterseniz parlak, rugan görüntülerde isterseniz de pastel renklerde kombinleyebilirsiniz.
  • Tıpkı Pembe Kuvars yüzük gibi Kalsedon doğal taş gümüş yüzük de kombinlerde yumuşatıcı bir öge olmaktadır. Zıt renkleri tercih ettiğinizde yumuşak bir geçiş adına bu aksesuarlardan faydalanabilirsiniz.
  • Kalsedon taşlar diğer aksesuarlarla da kullanılabilmektedir. Bundan dolayı da Pembe Kuvars, Lapis Lazuli veya Akuamarin taş aksesuarlarıyla da kombinlenebilmektedir. Bu taşların hepsi kumral ten ile de uyumludur.

5 – Labradorit Aksesuarlar Kumral Teni Nasıl Etkiler?

Labradorit taşı mavi, yeşil ve kahverengi renkleriyle kumral cilt tenini destekleyen önemli bir aksesuardır. Bu taş ile kumral ciltli kadınlar göz renklerini hatta saç renklerini bile öne çıkarabilmektedir. Örneğin kahverengi saçlı bir kumral ciltseniz bu aksesuar saçınızın kahverengiliğini destekleyecektir.

Bununla birlikte yeşil göz de kumral ten renginde sık rastlanan göz renklerindendir. Labradorit küpe veya kolye sayesinde yeşil ya da ela gözler belirgin hale gelecektir. Göz ile saç renginin ortaya çıkışı da doğrudan kombini etkileyecektir. Burada kumral ten için Gosty Concept Labradorit aksesuarlar harika bir seçimdir.

6 – Sitrin Taşlar Kumral Tende Nasıl Görünür?

Bal sarısı, soluk sarı renklerine sahip olan Sitrin taşlar, açık kumral ten rengine daha uygundur. Halihazırda sarı alt tonlu bir renk olan kumral cilt, Sitrin bileklikler ile tam uyumu sağlayacaktır. Sitrin yüzük ise bu noktada parmaklardaki oje rengiyle bağlantıdadır.

Kumral renk tene bordo veya kırmızı tonlu ojeler oldukça yakışmaktadır. Bal sarısı rengiyle cezbeden Sitrin doğal taş gümüş yüzük de bu tondaki ojelerle bütüncül bir uyum yakalamaktadır. Uyumlu renkler veya zıt renkler Sitrin taşlı aksesuarlar sayesinde kumral ciltte mükemmel bir atmosfer yaratacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Kumral cilt tonu, sıkça tartışılan ve gündemde yer edinen bir renktir. Cilt tonum hangi renk sorusunu yoğunluklu olarak soranlar da genellikle kumral kişiler olmaktadır. Esmer ten ve beyaz ten arasında yer alan kumral cilt tonu için sık sorulan sorular şu şekildedir:

Kumral Ten Rengi Nedir?

Kumral olmak, buğday tonlarında bir teni ifade etmektedir. Beyaz ten ile esmer ten arasında yer alan bu ten rengi, sarı alt tonludur.

Kumral Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Koyu kumral kişiler daha keskin ve belirgin bir ifade istiyorsa platin sarı, canlı pembe, açık gri veya sarı tonlarındaki renkler kullanabilir. Sıcak tonlu samimi bir hava isteyen açık kumrallar ise küllü gri, küllü kumral, bakır tonları veya kızıl tonları tercih edebilir.

Kumrallara En Çok Hangi Renk Yakışır?

Kumrallara genellikle koyu renkler yakışmaktadır. Bordo, saks mavisi, lacivert, kiremit gibi tonlar kumral kişilere yakışan renklerdendir.

Bebek Kumralı Nasıl Bir Renk?

Bebek kumralı, açık küllü ve koyu sarı tonlarından oluşmaktadır. Bu saç rengi yüze aydınlık bir ifade katar. Oldukça doğal bir renk olan bebek kumralı, son zamanların gözde renklerindendir.

Kumral Saç Rengi Genç Gösterir mi?

En genç gösteren saç renkleri içerisinde kumral tonları ayrı bir yere sahiptir. Kumral tonları farklı cilt alt tonları ve göz renkleriyle uyum sağlar. Bundan dolayı da genç bir görünüm sunar.