Koç Burcunun Taşları Nelerdir? - İşte Burçların Taşları

Koç burcunun taşları, aslında diğer burçlara kıyasla bir hayli fazladır. Burç taşları arasında yer alan pek çok doğal taşın koç burucunu simgelediğini söylemek de mümkündür. Zodyaktaki ilk burç olma özelliğini taşıyan koç, tutkulu ve maceracı özellikleri sayesinde pek çok taşı hanesine alabilmiştir. İsterseniz gelin, koç burcunun taşları nelerdir ve hangi özelliklere sahiptir yakından bakalım.

Koç Burcunun Taşları ve Özellikleri

Burçların taşları, o burcun genel özellikleri ile benzer etkiler sunar. Sizin de bildiğiniz üzere listede bulunan her bir burcun birden fazla sayıda taşı vardır. Koç burcunun ise diğer burçlara kıyasla daha fazla taşı bulunmaktadır. İşte, koç burcunun taşı hangisi sorusuna verebileceğimiz çoklu yanıtlar:

Koç Burcunun Taşları

Ametist

Sitrin

Akik

Yakut

Zümrüt

Akuamarin

Hematit

Safir

Elmas

Jasper

1- Koç Burcunun Taşları: Zeka Taşı Ametist

Koç burcunun taşı nedir diye soracak olursak aklımıza ilk ametist taşının gelmesi normaldir. Aynı zamanda başak burcu uğurlu taşı da olan ametist, zekayı ve sezgileri simgelemektedir. Özellikle de iç dünyası yoğun bir burç olan koç burcu, bu sezgisel evrende ametist ile bir anılmaktadır. Ayrıca ametistin koç burcuna katkı sağladığı şu gibi özellikler de vardır:

  • Zihnin genel yapısını simgeleyen ametist taşı, koç burcunun zekasının da temsilidir.
  • Bu doğal taş, iç dengenin korunmasına da yardımcı olur.
  • Özellikle de sezgisel enerji için ametist bileklik tercih edilmelidir.
  • Koç burcunun üretkenliği de yine ametist tarafından simgelenmektedir.

2- Sitrin Taşının Koç Burcuna Etkisi

Tıpkı ametist gibi zekayı ve bilgeliği simgeleyen bir diğer taş da sitrindir. Elbette bu doğal taş da koç burcunun birincil taşları arasında yer alır. Aynı zamanda bir çeşit yengeç burcu taşı da olan sitrin, tutkuyu ve aşkı da simgeleyebilir. Buna ek olarak sitrin taşının koç burcuna cesaretlendirici etkileri de vardır.

3- Akik Taşının Ruhani Etkileri

Koç burcunun taşı ve rengi gibi gündemler söz konusu ise akla gelenlerin başında akik taşı da yer almaktadır. Akik, insanları ruhani açıdan rahatlatan ve sakin kılan doğal taşlardan biridir. Ayrıca bu taşın iletişimi kuvvetlendirme gibi bir özelliği de vardır. Kaygıları azaltan ve kişiler arası iletişimi sağlıklı kılan akik, koç burcunun birincil taşlarından biridir.

4- Yakut Taşının Koç Burcuna Şans Etkisi

Aynı zamanda bir aslan burcu taşı da olan yakut, ilk sırada yer alan koç burcu taşlarından da biridir. Yüksek oranda şans etkisi sunan bu doğal taş, başarıyı beraberinde getirir. Koç burcu bireylerin gerek özel hayatlarına gerekse de iş hayatlarına etki eden yakut, negatif etkileri de savuşturabilmektedir.

Yakut taşı, koç burcunun ateş grubuna hitap eder ve bunu da rengi ile ortaya koyar. Bu yüzden koç burcu bireylerin yakut taşının şans ve iyileştirici etkisine ihtiyaçları vardır.

5- Zümrüt Taşı Özellikleri ve Koç Burcu

Zümrüt taşı da yakut gibi çok değerli olan koç burcu taşlarından biridir. Nadir bulunan taşlardan biri olan zümrüt, koç burcuna pek çok olumlu etkiler sunar. Özellikle de kötücül düşüncelerden uzaklaştıran bu taş, sakinliği hayatınıza getirme özelliğine de sahiptir. Genellikle kaygı bozuklukları yaşıyan koç burçlarının zümrüt taşından destek almaları mümkündür.

6- Koç Burcunun Taşları: Akuamarin Taşının Cesareti

Koç burcunun taşları arasında yer alan akuamarin, pek çok açıdan önemli bir doğal taştır. Akuamarin, herkes tarafından sevilen ve kendine hayran bırakan taşlardan da biridir. Söz konusu koç burcunun taşları olduğunda da bu doğal taşın önemine değinmek gerekecektir.

Akuamarin yüzük, koç burcu için cesaret taşıyan bir taştır. Bunun yanı sıra bu kuvvetli taş, açık sözlü olmayı da fazlasıyla simgelemektedir. Ayrıca bu çok sevilen taşın kaygı ve stres durumlarını da en aza indirdiği iddia edilmektedir.

7- Hematit Taşı ve Koç Burcuna Olan Etkileri

Hematit taşı özellikleri arasında barış ilk sırada yer almaktadır. Saygı, sevgi ve barışı temsil eden bu taş, koç burçları için de oldukça büyük önem taşır. Hematit taşı, özellikle de zorlu bir süreçten geçen koç burçları için tercih edilmesi gereken bir taştır. Genellikle kaygı azaltıcı özelliğe sahip olan bu taş, kişiye cesaret de tanımaktadır.

8- Safir Taşının Koç Burcu Üzerindeki Sonsuz Gücü

Koç burcunun taşları arasında yer alan safir, güçlü bir taş olarak biliniyor. Safir taşı, sakinlik ve bilgeliği simgelemesi ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda barışın da önemli bir temsilcisi olan safir, olusmzu düşüncelerin yok edilmesinden de etken bir rol üstlenebiliyor. Koç burcuna mensup olan kişiler ise genellikle sarı renkli safir taşlarını tercih ediyor.

9- Elmasın Koç Burcuna Olan Etkileri

Dünya üzerindeki en değerli taş olan elmas da koç burcunu simgeleyen bir taştır. Sizin de fark etmiş olacağınız üzere koç burcunun temsil eden taşların büyük bir kısmı pahalı taşlardır. Elmas da bu burca liderlik ve cesaret getirmektedir. Ayrıca elmas, ruh ve beden dengelerini de stabil halde tutma özelliğini sunabilmektedir.

10- Jasper Taşının Getirdiği Şifa

Koç burcunun taşları arasında öne çıkan jasper taşı, genellikle odaklanma problemleri için tercih ediliyor. Ayrıca jasper de tıpkı elmas gibi kişinin beden ve ruh dengesini olması gerektiği seviyede tutabiliyor. Genellikle boğa burcu taşı olarak da bilinen jasper, koç burcu için de önemli şifalar sunabiliyor.

Sık Sorulan Sorular

Koç burcunun taşları hakkında vermek istediğimiz detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Fakat yukarıda bahsi geçen detayların haricinde de konuya dair merak ettiklerinize değinmek isteriz. İşte, koç burcunun taşları hakkında merak edilen diğer önemli detaylar:

Koç Burcu Doğal Taşları Nedir?

Koç burcunun taşları arasında başı elbette ametist, akuamarin ve hematit gibi doğal taşlar çeker. Bunlara ek olarak safir ve jasper gibi taşların da koç burcunun taşları arasında yer aldığını söylemek mümkündür.

Koç Burcunun Taşı Ne Renktir?

Koç burcunun taşları genellikle kırmızı renge sahiptir. Zaten koç burcu da zodyakta ateşin temsil ettiği burçlardan biridir. Dolayısıyla kırmızı için koç burcunun rengi demek de yanlış olmaz. Fakat sarı, mavi ve beyaz renkli doğal taşların bazıları da koç burcunu simgelemektedir.

Koç Burcuna Ne İyi Gelir?

Koç burcunun taşları, genellikle burcun zayıf noktalarını iyileştirmeye yönelik etkiler sunar. Bunun haricinde genel insan hallerine göre olumlu etkiler sunabilen doğal taşlar da vardır. Özellikle de ruh ve beden dengesinin sağlanmasında doğal taşların etkisi çok önemlidir. Koç burcunun taşları arasında yer alan pek çok taş da doğrudan bu etkiyi sunmaya yönelik özellikler taşımaktadır.

Ametist Taşı hangi Burç?

Ametist taşı, başak burcu taşı olarak ön plana çıkıyor diyebiliriz. Fakat bu özel nitelikli taşın koç burcuna olan etkisi de bir hayli fazladır. Koç burcunun taşları arasında yer alan ametist, yazımızda da ifade etmiş olduğumuz gibi zekanın temsilcisidir. Dolayısıyla hem başar hem de koç burcu için bu taşın önemi bir hayli fazladır. Zira her iki burç da zekanın temsilcisi olan burçlar arasında yer alır.