En Şık Kişiye Özel Gümüş Kolye Modelleri

Kişiye özel gümüş kolye modelleri hem doğal taşlar hem de kişiye özel hazırlanması nedeniyle oldukça kullanışlı ve tercih edilen modeldir. Peki kişiye özel gümüş kolye nasıl seçilmeli? Doğal taşların verdiği enerjiyi bilirseniz özellikle hediye almak istediğiniz kişiye uygun olanı seçmeniz daha kolay olacaktır.

Kişiye özel gümüş kolye seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlar kişinin zevkleri, burcu, kişisel özellikleri gibi unsurlardır. Bu noktalar dikkate alınarak kişiye özel gümüş kolye seçilmesi oldukça hoş bir hediye olacaktır.

Kişiye Özel Gümüş Kolye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kişiye özel gümüş kolye seçiminde en çok kişinin kişisel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca unutulmamalıdır ki bu kolyeler kişiye enerji verecek ve bu enerjide kişinin ihtiyacı olan enerji olmalıdır. Doğal taşlardan en çok kişiye özel tercih edilenleri sıralamak gerekirse;

                                          Kişiye Özel Gümüş Kolye Seçenekleri

Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

 

Aşk taşı olarak bilinir.

 

Sitrin Taşı Kolye

 

Para ve bereket getirdiğine inanılır.

 

Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye

 

Kötü ve negatif enerjileri sizden uzaklaştırır.

 

Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

 

Pozitif enerji verir.

 

Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Denge taşıdır. Bulunduğunuz ortamda fark edilmenizi sağlar.

 

1 – Aşkı Arayanların Taşı: Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

Pembe kuvars taşı her zaman kalp çakrası ile uyumuyla bilinir. Bulunduğu ortama aşk ve sevgi getiren bu taşın enerjisi oldukça yüksektir. Kişiye özel gümüş kolye seçenekleri arasında aldığınız kişiye sevgi ve mutluluk getireceğine inanacağınız bir doğal taştır. Diğer faydaları ise;

 • Özel tasarım kolye kadın seçeneklerinden pembe kuvars doğal taşı oldukça sıklıkla tercih edilir.
 • Baş ağrısı ve stresi bedeninizden uzaklaştırma etkisi oldukça yüksektir.
 • İlişkilerde romantizmi arttırır. İkili ilişkilerde bağ kuvvetlendirme gücü yüksektir.
 • Bulunduğu ortama aşk ve sevgi getirir. Kötü enerjileri ortamdan uzaklaştırır.
 • Yunan mitolojisinde adonis ve Afrodit ile ilişkilendirilmektedir.

Olumlu etkileri ve enerjisi ile bilinen pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye en çok kalp ve boğaz çakrası ile ilişkilendirilir. Bu taşı ilk aldığınızda mutlaka arındırmanız gerekmektedir. Negatif enerjileri bünyesinde toplayan taşların önce bu enerjilerinden arınmaları oldukça önemlidir.

Doğal taşların enerjisi bazı durumlarda başka doğal taşlarla birlikte kullanıldığında artacaktır. Özellikle pembe kuvars gibi aşk ve sevgi taşlarının ametist ve ay taşı ile kullanıldığında enerjisinin oldukça yükseldiğine inanılmaktadır.

2 – Para Enerjisi Sevenlerin Taşı: Sitrin Taşı 925 Gümüş Kolye

Sitrin taşı evrendeki enerjisi sayesinde bereket ve tüccar taşı olarak bilinir ve anılır. Geçmişte insanlar bu taşın enerjisini yeni iş kurarken veya mevcut işlerinde yükselmek amacıyla kullanmışlardır. Şimdi ise hala bu taşın enerjisinin çok yüksek olduğu bilinir.

Sitrin taşı ve diğer doğal taşların ten ile teması enerjisini yansıtma konusunda oldukça etkilidir. Bu noktada sitrin taşı 925 ayar gümüş kolye ten ile temas eden özelliği ve tasarımı sayesinde bu enerjiyi sevdiğiniz kişiye hissettirecektir.

Kişiye özel gümüş kolye seçiminde sitrin taşı tercih edecekseniz bu taşın etkilerini ve faydalarını bilmenizde fayda vardır. Bu faydalar ve etkiler ise şu şekilde;

 • Uyku sorunu olan kişilerin bu taşı kullanması oldukça önemlidir. Rahat bir uyku çekmeye yardımcıdır.
 • Vücudunuza enerji verir olumsuz enerjilerden arındırır. Yorgunluk ve halsizlik etkilerini yok etmeye yardımcıdır.
 • Cesaret arttırıcı bir taş olarak bilinen sitrin taşı özellikle yeni girişimlerde bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir.
 • Bereket taşı olarak bilinen bu taşı kişiye özel gümüş kolye olarak seçilmesi hediye edeceğiniz kişiye de bereket getirmesini sağlar.

Sitrin kişiye özel gümüş kolye enerjisini başak, yengeç ve ikizler burcu üzerinde oldukça kuvvetli bir şekilde gösterebilmektedir. Özellikle bazı burçlar doğal taşların enerjisini daha fazla yansıtırlar veya bünyelerine çekerler.

Sitrin taşının da arındırılması en az diğer doğal taşlar kadar önemlidir. Bu arındırmayı dilerseniz akan bir suyun altında taşınızı yıkayarak isterseniz bir toprağa gömmeniz de etkili olacaktır. Diğer doğal taş arındırma ve temizleme yöntemleri de sitrin taşınızı kötü enerjilerden arındırırken kullanacağınız yöntemler arasında yer alabilir.

3 – Nazardan Korunmak İsteyenlere Kaplan Gözü 925 Ayar Kişiye Özel Gümüş Kolye

Kaplan gözü doğal taş geçmişten günümüze nazardan ve kötü enerjiden koruduğuna inanılan bir doğal taştır. Bu taşı üzerinde taşıyan kişilerin negatif enerjileri de kendinden uzaklaştırdıkları düşünülür. Kaplan gözü kişiye özel gümüş kolye tasarımı özellikle ten teması tasarımıyla negatif enerjiyi sizden uzaklaştırmada oldukça etkili olacaktır.

Kaplan gözü 925 ayar gümüş kolye etkileri ve çakraları günümüze kadar birçok doğal taş severler tarafından araştırılmış ve merak konusu olmuştur. Kaplan gözünün faydaları ve etkileri;

 • Kullanılan kişiye pozitif enerji verir ve negatif enerjilerden uzaklaştırır.
 • Sindirim sistemi üzerinde oldukça etkili ve faydalıdır.
 • Astım hastalarını rahatlattığına inanılır.
 • Nazardan koruduğuna inanılır ve kâbus gören çocuk ve yetişkinlerin bu taşı kullandıklarında daha rahat uyku çektikleri bilinmektedir.
 • Kötü enerjiyi uzaklaştırdığı için strese bağlı migren ve baş ağrılarını azaltıcı etkileri vardır.

4 – Enerji Dostu Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

En çok enerji yenileme ve kişilik geliştirme özelliği ile bilinen ametist taşının göz alıcı rengi de her zaman tercih sebebi olmuştur. Mor rengiyle parayı da çektiğine inanılır. Özellikle kişiye özel gümüş kolye seçerken hediye edeceğiniz Ametist 925 ayar gümüş kolye sayesinde kişiye tam bir pozitif enerji vermiş olacaksınız.

Ametist taşının birçok fiziksel ve ruhsal iyileştirme de kullanıldığını düşünecek olursanız bunları faydalarında değerlendirmek mümkündür. Ametist taşı doğru kullanıldığında bedeninize her zaman olumlu enerji verecektir.

 • Meditasyon sırasında sıklıkla kullanılır.
 • Konsantrasyon gücünü arttırır. Zihinsel fonksiyonları güçlendirici etki sağlar.
 • Kişiye özel gümüş kolye olarak en iyi seçeneklerden biri olan ametist gümüş kolye stres azaltıcı etkisiyle takan kişinin günün yorucu etkisinden kurtulmasını sağlamaktadır.
 • Başak, oğlak, kova burçlarına hediye edebileceğiniz en güzel kişiye özel gümüş kolye ametist taşıdır.

5 – Göz Alıcı ve Dikkat Çekici Ay Taşı Kişiye Özel Gümüş Kolye

Ay taşı kolye özellikle üzerinde bulunan yansımalarla oldukça dikkat çekicidir. Duygusal olarak dengeleyici bir taştır. Diğer yandan ağrıları hafifletici etkisi vardır. Ay taşı kişiye özel gümüş kolye hediye edeceğiniz kişi girdiği ortamda tüm gözleri üzerine toplayacaktır. Diğer fiziksel ve ruhsal faydaları ise;

 • Hamileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bir hamile arkadaşınıza hediye edebileceğiniz en güzel kişiye özel gümüş kolye seçeneği olabilir.
 • Aura yükseltici etkisiyle takan kişinin girdiği ortamdaki enerjisini yükseltir.
 • Dişil enerjiyi temsil eden ay taşı özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir ve dişil enerjiyi yükselttiğine inanılır.

Kişiye Özel Gümüş Kolye Hakkında Merak Edilenler

Kişiye özel gümüş kolye seçerken bazı konular hediye alacak kişileri yakından ilgilendirebilir. Bu konular ve sorular;

1 – Doğal Taşlar Uyurken Takılır mı?

Doğal taşlar özellikle sakinleştirici etkiye sahip taşlar uyurken kullanılması sorun yaratmayan taşlardır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey enerji veren taşları kullanmamaktır.

2 – Kişiye Özel Doğal Taşlar ile Duşa Girilir mi?

Doğal taşların akan suyun altında yıkanması herhangi bir zarara sebep olmaz. Aksine doğal taşların enerjisini yenilemektedir.

3 – Doğal Taş Kullanılırken Neye Göre Seçilmelidir?

Doğal taş ve kişiye özel gümüş kolye seçilirken kişilerin burçları, yaşları, yaşam tarzları dikkate alınmaktadır.