15 Hiç Bilinmeyen Kaplan Gözü Taşı Faydaları!

Kaplan Gözü taşı faydaları, doğal taşlarla ilgilenen ve doğal taş enerjisinden yararlanmak isteyenlerin bir numaralı ilgi odağıdır. Yaşamın eski yıllarından beri enerjisi ve şifasıyla bilinen doğal taşlar yoğunluklu olarak kullanılmaktaydı. Şimdilerde ise doğal taşlar hayat içerisinde enerjiyi korumaya ve olumlu duyguları çekmede kullanılmaktadır. Kaplan Gözü taşı faydaları da bu doğrultuda oldukça büyük önem kazanmaktadır.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri Nedir?

Doğal taşlar arasında en çok bilinen ve kullanılan taşlardan birisi Kaplan Gözüdür. Kuvars ailesine ait olan Kaplan Gözü taşı genellikle sarı, altın sarımsı ve kahverengi çizgileri içermektedir. Camsı ve ipeksi görüntüye sahiptir. Takılarda yoğun olarak kullanılan Kaplan Gözü taşı, Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bileklik veya kolye formunda sık kullanılmaktadır.

Kaplan Gözü, Antik kültürlerde faydaları ve görsel şıklığı için en çok kullanılan taşlar arasındadır. Antik Roma’da özellikle askerlerin zırhlarında ve miğferlerinde süs için kullanılan Kaplan Gözü taşı, Mısır’da ise dış cephe süslemesinde kullanılmıştır. Koruyuculuğuna inanılan Kaplan Gözü taşı faydaları, çeşitli amaçlarla kişilere hizmet etmiştir.

15 Maddede Kaplan Gözü Taşı Faydaları!

Kaplan Gözü, doğal taşlar içerisinde en değerli olanlardandır. Kaplan Gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük gibi aksesuar yapımında da yoğunluklu kullanılan Kaplan Gözü taşı faydaları açısından da dikkat çekmektedir. Eski çağlardan bu yana yoğun olarak kullanılan Kaplan Gözü taşı faydaları şunlardır:

 1. Fiziki ve ruhani dengenin sağlanmasına destek olur.
 2. Yaratıcılık için gerekli zemini hazırlar.
 3. İstenmeyen bağımlılıklardan kurtulmaya destek olur.
 4. Depresyona karşı yoğun etki sağlar.
 5. Güneş enerjisinin depolanmasını sağlar.
 6. Uyuşukluğa ve yorgunluğa karşı koruyucu etkilidir.
 7. Toplardamar ile doğrudan etkileşime girer. Bu sayede vücudun ısınmasına sebep olur.
 8. İlham duygusunu çoğaltır.
 9. Astım hastalıklarına karşı iyi geldiğine inanılır.
 10. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi geldiği rivayet edilmektedir.
 11. Baş ağrısını hafifleticidir.
 12. Var olan enerjiyi dengeler.
 13. Kullanan kişiye güç ve cesaret verir.
 14. Sitrin taşı veya Sitrin taşlı ürünlerde olduğu gibi ticari faaliyetlerde kazançlı olmayı sağlar.
 15. Kıskançlığa karşı etkilidir.

Kaplan Gözü Taşı Anlamı Nedir?

Kaplan Gözü taşı anlamı güç ve cesaret odaklıdır. Kaplan Gözü, güç ve cesaret verici bir taştır. Bunun yanı sıra bu taş özgürlüğü ve bağımsızlığı da temsil etmektedir. Eski çağlarda Kaplan Gözü taşı bağımsızlık için yapılan savaşlarda kullanılmaktaydı. Günümüzde ise daha çok özgürlük adına kullanılmaktadır.

Aynı zamanda Kaplan Gözü taşı faydaları olarak bu taşın nazardan ve büyüden koruduğuna inanılmaktadır. Esasında Kaplan Gözü taşı birçok anlamı içerisinde barındırmaktadır. Özgüven eksikliği yaşayan kişilere güç ve cesaret verir. Bundan dolayı da Kaplan Gözü taşı güç ve cesaret özelliğiyle ön plana çıkar. Nazar ve büyü gibi durumları da yok eden taş olarak öne çıkabilmektedir. Kaplan Gözü taşı faydaları kullanan kişilerin taşı kullanım nedenine göre değişmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Faydaları Nasıl Arttırılır?

Kaplan Gözü taşı faydaları ve enerjisi kullanıma göre yoğunlaşabilmektedir. Özgüven ve cesarete kodlanan bu taş, olumlu duyguları çekmek adına kullanılmalıdır. Taşı ilk aldığınızda veya Kaplan Gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük ilk takılacağı anda kullanım amacına niyet edilmelidir.

Örneğin taşı ilk aldığınızda özgüveni kendime çekmeye niyet ediyorum diyerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Olumlu duyguları çekmek için kullanacağınız bu taş ile pozitif enerjilere kolayca sahip olabilirsiniz. Burçlarla ve çakralarla da uyumlu olan doğal taşlar burada geniş bir kategoride ele alınmaktadır.

Kaplan Gözü Taşını Kimler Kullanabilir?

Kaplan Gözü taşı faydaları açısından bazı insanlara son derece uygundur. Aşağıda yer alan maddelerden birine veya birkaçına sahipseniz Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bileklik, kolye veya yüzüklerimizi tercih edebilirsiniz. Bu özellikler ise şunlardır:

Doğum haritasında ateş elementi az olanlar

Doğum haritası içerisinde Mars gezegeni düşük burç olanlar

Adım atmakta zorluk çekenler

Özgüven problemi yaşayan kişiler

Cesaret sorunu olanlar

Yeni kararlar almada ve yeni işe başlamada zorluk çekenler

Risk almaktan korkanlar

Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye Faydaları Nelerdir?

Her doğal taşlı aksesuarda olduğu gibi Kaplan Gözü taşının kullanılmasıyla meydana gelen tasarımlar da son derece ilgi çekmektedir. Şıklığın yanında doğal taşa sahip aksesuarlar insan sağlığı üzerinde de etkili olmaktadır. Kaplan Gözü taşı faydaları için seçeceğiniz Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye de sizleri enerjik hissettirmede bir numaralıdır. Vücuda temas eden bu taş aksesuar olarak da şıklığınıza şıklık katacaktır.

Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Bileklik Etkileri Nasıldır?

Kaplan Gözü taşı faydaları ve şıklığı bilekliklerde de ışıltısıyla göz büyülemektedir. Kadın ve erkekler tarafından yoğun ilgi gören Kaplan Gözü 925 ayar gümüş bileklik, tasarımlarıyla kendini belli etmektedir. Her yaştan kişinin tarzına uyumlu tasarlanan bu bilekliklerle hem şıklık hem de Kaplan Gözü taşı faydaları elde edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular!

1 - Kaplan Gözü Taşı Zararları Neler?

Kaplan Gözü taşı faydaları kadar Kaplan Gözü taşı zararları da merak edilmektedir. Kaplan Gözü, toprak enerjisini güneş enerjisiyle birleştirmektedir. Yüksek titreşime sahip olan bu taş topraklama yarattığından enerjiyi biraz kırabilmektedir.

2 - Kaplan Gözü Taşını Kimler Kullanamaz?

Kaplan Gözü taşı kullananlar açısından sınırlandırma istemeyen bir taştır. Herkes uygun gördüğü veya ihtiyaç duyduğu takdirde Kaplan Gözü taşı faydaları için bu taşı kullanabilmektedir.

3 - Kaplan Gözü Taşı Suya Girer Mi?

Kaplan Gözü taşı güçlü ve dayanıklı bir taş olduğundan ötürü suya girebilir. 6.5-7 civarı sertliğe sahip bu taşın suda veya duşta kullanılmasında bir sakınca yoktur.

4 - Kaplan Gözü Taşı Fiyatı Nasıldır?

En değerli şifalı taşlardan olan Kaplan Gözü taşı fiyatları her satıcıda farklıdır. Özellikle Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye, bileklik veya küpe haline dönüştürülen Kaplan Gözü taşlı aksesuarların fiyatları son derece değişkendir.

5 – Kaplan Gözü Taşı Şans Getirir Mi?

Kaplan Gözü taşı faydaları içerisinde iyi şans da bulunmaktadır. Bolluk, bereket ve iyi şans için çalışan Kaplan Gözü taşı faydaları şans üzerinde de etkilidir.