Modern Takılar ile Kalp Çakrası Açma Yolları!

Kalp çakrası, insan vücudunda yer alan 7 enerji merkezinin dördüncüsüdür. Vücudun farklı yerlerinde konumlanan çakralar, insanların enerji kaynağı olarak nitelendirilmektedir. Enerjiler hatta aura olarak adlandırılan frekansın da çakraların bir yansıması olduğuna inanılmaktadır. Anahata olarak da bilinen Kalp çakrası, diğer çakralar arasındaki bağlantı görevini de üstlenmektedir. Detaylarıyla Kalp çakrası ve hakkında bilinmesi gerekenler sizinledir!

Kalp Çakrası Anlamı Nedir?

7 çakra merkezi içerisinde tam ortada yer alan Kalp çakra, Sanskrit dilinde ‘çarpmamak veya yaralanmamak’ anlamına gelen Anahata kelimesiyle ifade edilmektedir. Kişinin geçmişinden gelen acı deneyimlerinin ardından şefkatin varlığını ve sevgiyi almaya açık hale gelmesini anlatmaktadır. İyileşmenin gerçekleşerek dünyayla olan bağların derinleşeceğini de anlatmaktadır.

Anahata yani Kalp çakra, hava elementiyle bağlantılıdır. Hava elementi ise bedende duygu ve düşüncelerin yayılmasına katkıda bulunur. Kalp çakrasının dengeli çalışması da var olan sevgiyi yaymaya destek olmanın yanı sıra evrenle bütünleşmiş hissi de sağlamaktadır.

Kalp Çakrası Nerede Yer Alır?

Kalp çakra, fiziki bedende kalbin bulunduğu yerde yer almaktadır. Sırtın yukarısı, göğüs, göğüs boşluğu, kan dolaşım sistemi, deri, ciğerin altı ve timüs salgı bezi Kalp çakrayla ilişkilendirilmektedir. Rengi yeşil olan Kalp çakra, boğaz çakrası ile altlı üstlüdür.

Kalp Çakrası Tıkanıklığı Belirtileri Nelerdir?

Çakralar bazen istenmeyen durumlar ve negatif düşünceler sonucunda değersizleşebilmektedir. Çakralar, geçmişten bu yana yaşanılan tecrübeler, fiziksel hastalıklar, duygusal dengesizlikler ve travmalar sonucu bloke olabilen bir sistemdir.

Kalp çakra dengesizliği ve tıkanıklığı da yaşanılan deneyimler, fiziksel ve zihinsel uyum bozulması ya da diğer çakra bağlantılarının bozulması sonucu gerçekleşmektedir. Kalp çakrası tıkanıklığı söz konusu olduğunda yaşanan sorunlar şu şekildedir:

KALP ÇAKRASI TIKANIKLIĞI BELİRTİLERİ

 

Yalnızlık korkusu

Kıskançlık ve haset besleme

Terk edilme

İlişkilerde anlaşmazlık yaşama

Öfke

Değersizlik hissi

Empati yeteneğini kaybetme

Sevgiyi alıp vermede zorluk

Affetme noktasında zorluk

Anlayışsızlık

Kalp Çakrası Hastalıkları Nasıldır?

Kalp çakrası; göğüs, deri, kan dolaşımı ve sırt hastalıklarıyla da bağlantı kurmaktadır. Bundan dolayı da Anahata çakrasında yaşanan sorunlar da fiziksel rahatsızlıklarla kendini belli edebilmektedir. Kalp çakra tıkanıklığında görülen fiziksel rahatsızlıklardan birkaçı şu şekildedir:

  • Astım
  • Akciğer rahatsızlıkları
  • Nefes sorunları
  • Lenf bezi hastalıkları
  • Omuz ve kollarda ağrı

Kalp Çakrası Nasıl Açılır?

Kalp çakrası değersizliğinde bazı uygulamalar sayesinde eski sağlıklı döngüsüne devam edebilmektedir. Burada yoga ve meditasyonun yanında kişiler en çok doğal taşların şifasından yararlanmaktadır.

Rengi yeşil olan kalp çakrası bazı doğal taşlarla benzersiz bir uyum yakalamaktadır. Bunlardan ilki Pembe Kuvars taşıdır. İkili ilişkiler, sevgi, şefkat ve bağlılık enerjisini içerisinde barındıran Pembe Kuvars, Kalp çakranın da mucizevi bir taşıdır. Pembe Kuvars aksesuarlar da burada tercih edilebilmektedir. Pembe Kuvars taşı ile Kalp çakra açma adımları şunlardır:

PEMBE KUVARS İLE KALP ÇAKRASI AÇMA

 

PEMBE KUVARS YÜZÜK

Pembe Kuvars yüzük, yüzük parmağı ile doğrudan kalbe enerji yaymaktadır. Aşkın ve sevginin temsilcisi olan yüzük parmağı, Pembe Kuvars ile donatıldığında ilişkilerde yaşanan sorunlar ortadan kalkmaktadır.

PEMBE KUVARS KOLYE

Kalbe doğrudan temas eden Pembe Kuvars kolye, kalp çakra blokajını ortadan kaldırmaktadır. Şifalı dokunuşuyla bu çakrada meydana gelen olumsuzlukları kolayca giderebilmektedir. Pembe Kuvars kolye sayesinde hissettiğiniz değersizlik duygusu yerini olumlu düşüncelere bırakacaktır.

PEMBE KUVARS KÜPE

Pembe Kuvars küpe ise alın çakrasına yakınlığı ve Kalp çakraya olan etkisi ile negatif düşünceleri gidermektedir. İstenmeyen düşüncelerin ortadan kalkması ile birlikte Kalp çakra pozitif enerjiyle dolacaktır.

PEMBE KUVARS BİLEKLİK

Pembe Kuvars takı ürünleri içerisinde Pembe Kuvars bileklik, kalp çakrası için benzersizdir. Bileğe takılan Pembe Kuvars bileklik, enerjisini bütün vücuda yaymaktadır. Bu sayede hem kalp çakra hem de diğer çakralar pozitif enerjiyle çalışmaktadır.

Kalp Çakrası Olumlamaları Nelerdir?

Olumlama cümleleri kişilerin enerjisini yükselten ve bilincini geliştiren kelimelerden oluşmaktadır. Bazı cümleler vardır ki kalp çakra için harikalar yaratmaktadır. Kişinin kendine olan güvenini ve sevgisini yükselten bazı kalp çakra olumlama cümleleri şu şekildedir:

  • Kendimi sevmeye kalbimi açıyor ve izin veriyorum.
  • Kendimi sağlıklı ve besleyici bir ilişkiye açıyorum.
  • Barışçıl bir hayata izin veriyorum.
  • Kendimi affediyor ve kendimi onaylıyorum.
  • Sevgiyi kolayca alıyor ve kolayca veriyorum.

Bu olumlama cümlelerini Pembe Kuvars takılarla destekleyebilirsiniz. Cümleleri inanarak söylerken vücudunuzda yer alan Pembe Kuvars aksesuarlar da enerjisini güçlendirecektir. Bu rutin sayesinde yaşamınızda vazgeçilmez bir bilinç seviyesine erişebilirsiniz.

Kalp Çakrası Açılma Belirtileri Nasıldır?

Kalp çakrası blokaj giderme pratikleri sayesinde fiziksel, zihinsel ve duygusal bir uyum yakalamaya başladığınızı hissedebilirsiniz. Kalp çakranız denge durumundayken içinizdeki sevgiyi kendinize ve çevrenizdekilere özgürce verebilirsiniz. Pembe Kuvars bileklik sayesinde hayvanlar, insanlar ve doğaya karşı alma ve verme dengesini yakalayabilirsiniz.

Kalp çakra açıklığının bir diğer belirtisi ise iletişim ve empati yeteneğidir. Kalp çakra, Pembe Kuvars kolye sayesinde düzenli çalışmaya başladığında en zor koşullarda bile empati ve iletişim kurulabilmektedir. Evrenle uyumlu yaşamayı destekleyen Kalp çakrası, açıkken aşk ve sevgi gibi duygular da sağlıklı şekilde yaşanmaktadır.

Kalp enerjisi, dünyaya bakışı değiştiren en önemli frekanstır. Kalp çakra dengede olduğunda hayatınızdaki insanlarla olan birlikteliğiniz de güçlenecektir. Pembe Kuvars küpe ile yaşamınızda ve evrende var olan canlılarla kolay ilişkiler kurabilirsiniz. Onlara ve kendinize karşı samimi ve şefkatli yaklaşabilirsiniz. Pembe Kuvars yüzük kullanarak kendinizle evreni uyumlu hissedip bu his sayesinde sağlıklı alanlar inşa edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kalp çakrası, çakralar içerisinde en sık araştırılan çakralardan biridir. İnsanlığa ait çoğu duygunun kontrol merkezi olan bu çakra, ilişkilerde de belirleyici olmaktadır. Kişinin duygularını etkileyen bu çakra duyguları yansıtmada da önemlidir. Bundan dolayı da Kalp çakra ve diğer çakralar bağlantılı kabul edilmektedir. Bu doğrultuda Kalp çakrası hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Kalp Çakra Neden Tıkanır?

Kalp çakrası fiziksel ve duygusal travmalar sonucunda dengesizleşebilmektedir. Özellikle yalnızlık korkusu, kıskançlık ve öfke bu çakranın değersizleşmesine yol açabilmektedir.

Özgüven Eksikliği Hangi Çakra?

Özgüven eksikliği insan iradesi, insan gücü ve kişisel güçle ilişkilendirilen Solar Pleksus çakrasıyla ilgilidir.

Korku Hangi Çakra ile İlgili?

Kök çakra, korku ve endişeyle ilişkilendirilmektedir. Bu çakra ilk çakradır bundan dolayı da Kök çakranın karanlık tarafını korku oluşturmaktadır.

Öfke Kontrolü Hangi Çakra?

Yoğun öfke ve kıskançlık insanların duygusal farkındalık merkezini oluşturan Kalp çakrayla ilgilidir.