Kadınlara Hediye Alırken Bilmeniz Gereken 5 Altın Bilgi!

Kadınlara hediye denildiğinde akıllara gelen liste uzayıp gidebilmektedir. Fakat hayatınızdaki kadına hediye seçerken dikkat etmeniz gerekenler de bir hayli fazlalaşmaktadır. Hediyeye yüklenen anlamlar göz önüne alındığında kadınlara hediye alırken bilinmesi gereken ince bilgiler de söz konusu olmaktadır.

Kadınlara Hediye Tercihi Nasıl Olmalı?

Bir kadına ne hediye alınır, herkesin hayatının bir döneminde uzun uzadıya düşündüğü bir konudur. Manevi boyut ön planda tutularak seçilmesi gereken hediyelerde o hediyenin nasıl seçilmesi gerektiği de ince bir süreçtir. Kadınlara alınacak en güzel hediye kişiden kişiye değişse de hediyenin belirlenmesindeki etkenler aynıdır.

Kadınlara seçilecek hediyeler geniş bir yelpazede ele alınmaktadır. Ancak kadınlara hediye nasıl seçilir bilinmiyorsa, etkili bir hediyeden söz edilememektedir. Kadınlara hediye kapsamda en iyisini seçmeniz için izlemeniz gereken 5 yol şu şekildedir:

1 – Beğeni veya İhtiyacına Uygun Hediye Seçilmeli

Hayatınızdaki kadının neyi sevip neyi sevmediğini iyi analiz etmelisiniz. Beğenisine göre seçeceğiniz hediyeler, hayatınızdaki kadın için yapacağınız hediye tercihinin büyük kısmını oluşturmaktadır. Beğeni veya ihtiyaç odaklı düşünülen hediyeler genel açıdan şunları içermektedir:

BEĞENİ VEYA İHTİYAÇ ODAKLI HEDİYELER

 

Kolye, bileklik gibi aksesuarlar

Doğal içerikli ürünler

Kıyafetler

Termoslar

Defter, ajanda setleri

Kişisel bakım ürünleri

Kadınlara hediye türleri kişiden kişiye değişebilmektedir. Ancak son zamanlarda özellikle doğal taşların etkileri söz konusu olduğunda doğal taşlı ürünler kadınlara hediye olarak yoğun olarak tercih edilmektedir. Yeni evlenen bir kadına hediye olarak Ay Taşı 925 ayar gümüş yüzük veya Ay Taşı ürünleri hediye olarak tercih edebilirsiniz.

2 – Kullanım Açısından Rahat Hediyeler Tercih Edilmeli

İşlevsel hediyeler diğer hediyelere nazaran daha değerli konumdadır. Seçilen hediyelerin kullanım rahatlığı, uzun süreçte büyük kolaylık sağlamaktadır. Ağır hacimli veya sık kullanılamayan ürünler yerine kadınlara hediye olarak tercih edilebilecek şeyler şunlardır:

 • Tablolar
 • Kupa fincanlar
 • Yemek takımları
 • Şık kıyafetler

Birkaç örnek bu şekildedir. Ayrıca eğer ki hayatınızdaki kadının çok stresli olduğunu düşünüyorsanız veya enerji açısından yenilenmesi gerektiğini düşünüyorsanız ona doğal taş bileklik hediye edebilirsiniz. Stresi önlemede sık kullanılan Akuamarin 925 ayar gümüş bileklik, kadınların en çok beğendiği hediyeler arasında yer almaktadır.

3 – Bozulmayan veya Deforme Olmayan Hediyelere Yönelinmeli

Hediyelerin kolay deforme olmaması veya kaliteli olması, birçok açıdan önemlidir. Değer verdiğimiz birine aldığımız hediyelerin kaliteli olması elbette ki dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Hediye seçiminde bütçenize uygun olarak en kaliteli materyalden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.

Örneğin hayatınızdaki kadına kaliteli ay taşlarından ve 925 ayar gümüşten üretilmiş küpe alabilirsiniz. İlişkinizi güçlendirmek için ise Pembe Kuvars 925 ayar gümüş küpe tercih edebilirsiniz. Doğal taş bu ürün sayesinde uzun yıllar deforme olmadan kullanım sağlanmaktadır.

4 – Tasarımına Özen Gösterilen Hediyeler Seçilmeli

Tasarım şıklığı bir hediyenin en gözde parçalarındandır. En ufak bir hediye bile etkili tasarımlar sayesinde değer kazanabilmektedir. Burada da doğal taşlı aksesuar hediyelerinden söz edilebilmektedir.

Özel el işçiliği ile tasarlanan Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye tasarımın ta kendisini oluşturmaktadır. Benzersiz bir şıklık sunan bu ürün sayesinde kadınlara hediye özel bir konuma ulaştırılmaktadır. Lapis Lazuli kolye dışında seçebileceğiniz özel tasarımlı aksesuar ürünleri şöyledir:

 • Kalsedon 925 ayar gümüş bileklik
 • Kaplan Gözü 925 ayar gümüş yüzük
 • Ametist 925 ayar gümüş kolye
 • Labradorit 925 ayar gümüş küpe

5 – Kadınlara Hediye Denildiğinde Akıllara İlk Gelen Unsur: Manevi Değeri Yüksek Hediye!

Kadınlara hediye denildiğinde manevi değeri yüksek hediyelere yönelinmelidir. Çünkü kadınlar esasında hediyeye değil düşünülmeye önem vermektedir. Bundan dolayı da hayatınızda yer edinen kadını düşündüğünüzü belli edecek anlamlı hediyeler seçmelisiniz.

Ametist 925 ayar gümüş bileklik bu noktada birebir bir tercihtir. Güçlü bir şifalı olan bu taş hayatınızdaki kadının enerjisini yükseltecek düzeydedir. Onu her anlamda en iyi hissettirmek için benzersiz bir hediyedir.

Unutulmayacak Hediye Fikirleri Nelerdir?

Unutulmayacak manevi hediyeler veya hediye fikirleri birçok kapsamda ele alınabilmektedir. Fakat buradaki en önemli nokta karşınızdaki kişiyi iyi tanıyor olmaktır. Hayatınızdaki kişi doğrultusunda alacağınız bu hediyeler elbette ki onun için unutulmaz bir hediyedir. Ancak genel tabloda unutulmaz hediye denildiğinde akıllara ilk gelenler şunlardır:

UNUTULMAYACAK KADINLARA HEDİYE FİKİRLERİ

 

AKSESUARLAR

Şahane bir kolye elbette ki kadınların gönlünde taht kuracak düzeydedir. Etkili tasarımlarla oluşturulan bir kolye hayatınızdaki kadının hayatında kalıcı değere sahip olacaktır.

DOĞAL TAŞLAR

Doğal taş enerjisi geçmişten bu yana sık incelenen konulardandır. Kendiliğinden var olan bu taşlar kişilerin hayatında geniş değişikliklere yol açmaktadır. Bu doğrultuda hayatınızdaki kadın için en uygun enerjiyi sağlayacak taşla unutulmayacak bir hediye oluşturabilirsiniz.

40 Yaşındaki Kadına Ne Hediye Alınır?

40 yaş veya olgun bir bayana ne hediye alınır kişilerin aklını kurcalamaktadır. Gençliğin son demlerini yaşayan olgun kadınların nelerden etkileneceği çok değişkendir. Özellikle 40 yaşındaki kadınlara hediye denildiğinde daha minimal ve etkili hediyelerden söz edilebilmektedir. Daha sadeliğe ve şıklığa yönelik hediyeler ise şunları içerebilmektedir:

 • Ajandalar
 • Rahatlatıcı ve etkili doğal taşlar
 • Dekor ürünler
 • Sakinleştirici tütsüler

Bu hediyeler genel çerçevede ele alınmaktadır. Hediye türü ve niteliği karşınızdaki kadına göre çeşitlenmektedir. Örneğin hayatınızdaki kadın enerjisini hiç kaybetmeyen biriyse ona duygusal dengeleyici olan Sitrin taşı hediye edebilirsiniz. Alışılmışın dışındaki bu hediye aynı zamanda onu mutlu edecektir.

Tesettürlü Bayana Hediye Önerileri!

Tesettürlü kadınlara hediye olarak ele alındığında daha çok eşarp, şal veya kıyafetlere yönelinmektedir. Ancak bu çok klasikleşmiş bir hediyedir. Yenilikçi tarzda bir hediye istiyorsanız doğal taşlardan ve enerji dengeleyici ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Kadınlara Hediye Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kadınlara hediye denildiğinde birçok kategoriden söz edilebilmektedir. Birçok kategori fikrinin varlığı ise akılları karıştırabilmektedir. Maddi değerden çok manevi değeri yüksek hediyeler için de merak edilenler çoğalmaktadır. Bu doğrultuda kadınlara hediye hakkında sık sorulan birkaç soru şu şekildedir:

Kadınlar En Çok Hangi Hediyeyi Sever?

Kadınlar en çok onu düşündüğünüzü belli eden hediyeleri sevmektedir. Ancak özel tasarım kolyeler, hediye kutuları ve makyaj malzemeleri gibi ürünler de onları sevindirebilmektedir.

Kadınlara Hediye Olarak Ne Alınabilir?

Kadınlara alınacak hediyeler, ilgi ve istek doğrultusunda oluşmaktadır. Bunun dışında en genel hediye türlerini ise yüzükler, çiçekler, kıyafetler, dekor ürünleri ve akademik ürünler oluşturmaktadır.

Evli Bir Kadına Ne Hediye Alınır?

Evli bir kadına Ay Taşı ürünleri hediye olarak alınabilmektedir. Tanrıça enerjisiyle ilişkilendirilen Ay Taşı, geçmişte ve günümüzde evlilik bağını güçlendirici olarak görülmektedir.

Bir Kadına Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

Bir kadına doğum gününde pasta almanın yanında özelleştirilmiş hediyeler alabilirsiniz. Kişiye özel gümüş kolyeler, mumlar, çanta veya koleksiyon ürünler kadınlara hediye kategorisinde ön plana çıkmaktadır.