Sıradışı Kadın Kolyeleri Modelleri ile Sevdiklerinizi Ödüllendirin!

Kadın kolyeleri çeşitlerine göre sınıflamak mümkündür. Kadın kolyeleri özellikle kişilik özelliklerine ve zevkine göre seçilirse oldukça anlamlı hale gelebilir.  Hediye seçerken eğer seçtiğiniz kadın kolyeleri doğal ve değerli taşlardan oluşuyorsa bu hediye ettiğiniz kişinin enerjisini de yükseltecektir.

Kadınlara hediye seçerken özellikle verdiğiniz hediyenin fonksiyonu oldukça önemlidir. Kadınlar kimi zaman maddiyattan çok maneviyata önem verirler. Bu da aldığınız hediyenin ne kadar anlamlı olup olmadığı ile alakalıdır.

Hediyelik Gümüş Kadın Kolyeleri ve Özellikleri

Gümüş kolye ve bileklikler kadınlar tarafından oldukça sevilen hediyelerdir. Aldığınız kolye hem gümüş hem de bir doğal taştan meydana geliyorsa aynı zamanda enerjisi de çok yüksek olacaktır. Gümüş kolye alırken bazı noktalara dikkat etmelisiniz.

Özellikle gümüş kolye, bileklik, yüzük gibi takılarda kararma olmayacağı yönünde yanlış bir bilgi vardır. Gümüş özenli kullanım olmadığı sürece kararabilir. Aynı zamanda en yaygın yanlışlardan biri ise uzun süre takılmayan gümüş takıların hava ile teması sonucunda kararmasıdır. Bu durum sıklıkla yaşanır.

Deniz, havuz gibi sulardan olabildiğince takılarınızı korumanız takıların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kimyasal maddelerin bunlara en güzel örnekler elbette ki parfümlerdir, aksesuarlarınıza temas etmesinden kaçının. Aksi taktirde aşınma ve zarar görme daha fazla olacaktır.

En Güzel Doğal Taş Kadın Kolyeleri Hangileridir?

Doğal taşlar enerjileri yüksek olan hem fiziksel hem ruhsal olarak insana şifa veren taşlar olarak bilinirler. Bu taşların bileklik, kolye ve yüzük gibi formatları ile her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz hediyeler seçebilirsiniz. En güzel doğal taş kadın kolyeleri ve faydalarını ise buradan inceleyebilirsiniz.

1 – Pembe Kuvars Taşı Kadın Kolyeleri Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars taşı aşk ve sevgi taşı olarak bilinir. Kalp çakrası ile uyumlu olan bu taş size sevgi ve huzur getirecek. Özellikle hediye etmek istediğiniz kişiye şık bir pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye ile sevgi hediye edebilirsiniz. İşte çok tercih edilen ve sevilen pembe kuvars doğal taşın genel özellikleri;

Pembe Kuvars Taşı Genel Özellikleri

Grubu

 

Kuvars grubu

Sertliği

 

Mohs cetveline göre 7

Hangi çakralar ile uyumlu

 

Kalp çakrası

Hangi burçlar ile uyumlu

 

Boğa burcu

Pembe kuvars taşı birçok fiziksel hastalığa iyi geldiği gibi ruhsal açıdan da şifa olarak kabul edilir. Aşk ve sevgi taşı olmasının yanında doğum taşı olarak da kabul edilir. Genel faydaları ise

  • Kadın kolyeleri arasında en çok tercih edilen pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye sayesinde aşk, sevgi ve huzur sizi bulacak. Aldığınız kişiyi enerjisiyle saracak ve ihtiyaç Duyduğu tüm enerjiyi sağlayacak.
  • Hediyelik kadın kolyeleri içinde enerji anlamında en fazla enerjiye sahip doğal taş pembe kuvarstır. Doğada en çok pembe kuvars hali bulunan kuvars grubunun bu değerli taşı ikili ilişkileri iyileştirme amacıyla kullanabilirsiniz.
  • Özellikle aşk taşı olarak anılan bu taşın diğer özelliği ise negatif enerjileri dağıtmasıdır. Üzerinizde bulunan bu kötü enerjileri pembe kuvars taşıyla dağıtabilirsiniz.
  • Negatif enerjinin sebep olduğu depresyon ve baş ağrılarından uzak kalmanıza yardımcı olur.
  • Meditasyonda sıklıkla kullanılan bu taş vücudunuzun enerji dengesini sağlama konusunda size oldukça yardımcı olacak

2 – Ay Taşı Hediyelik Kadın Kolyeleri

Gösterişli kolyeler arasında sıklıkla adı geçen ay taşı kolyeye bir şans vermelisiniz. Yansımalı rengi ve harika enerjisiyle aldığınız kişiyi oldukça memnun edecek bir hediyedir. Ay taşı kolyesi özellikle göz alıcı olmasıyla bilinir. Diğer ruhsal ve fiziksel enerjileri ise şu şekildedir;

  • Ay taşı dişil enerjiyi yansıtan en iyi doğal taşlar arasındadır.
  • Hediyelik kadın kolyeleri ararken eğer ay taşı kolyesi aldıysanız hediye ettiğiniz kişi artık girdiği her ortamda dikkat çekecektir.
  • Aura yükseltici etkisiyle bilinen ay taşı etrafınızdaki negatif enerjileri dağıtır. Özellikle ay taşı 925 ayar gümüş bileklik, yüzük ve kolye gibi ürünlerle hem zarif görüntü yaratabilir hem de enerjinizi yükseltebilirsiniz.
  • Dişil enerji taşı olan ay taşı ikili ilişkilerdeki dengeyi sağlamaya yardımcıdır. Bu taş sayesinde özgüveniniz ve cesaretiniz artacaktır.

3 – Kaplan Gözü Kadın Kolyeleri ile Nazardan Koruyun

Kaplan gözü taşının bilinen en büyük etkisi nazar ve kötü enerjiden uzaklaştırmasıdır.  Hediye edeceğiniz kişiye kaplan gözü taşı kadın kolyeleri ile nazardan koruma enerjisi de hediye etmiş olacaksınız. Geçmişten günümüze koruyuculuğuna inanılan ve bu amaçla kullanılan kaplan gözü taşının diğer etkileri de oldukça fazla.

Diğer taşlar gibi negatif enerjiyi uzaklaştırma özelliği sayesinde strese bağlı baş ağrılarını yok etmeye yardımcıdır. Kaplan gözü 925 ayar gümüş kolye ile hem şık hem zarif görünmesini bunun yanında ona koruyucu bir kalkan hediye etmiş olacaksınız.

4 – Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye Kadın Kolyeleri

Ametist 925 ayar gümüş kolye ile sevdiklerinize yüklü bir enerji taşı almış olacaksınız. Mor ve göz alıcı rengiyle kadınların en sevdiği doğal taş olma özelliği taşıyan ametist taşının en büyük etkisi meditasyon sırasında ve normal hayatta size güzel enerjiler vermesidir.

Kin, nefret gibi kötü duyguları bedeninizden uzaklaştıran ametist kadın kolyeleri çevresinden aldığı tüm enerjileri sevgi ve güzel enerjiye dönüştür. Bu sayede çevreniz tarafından sevilen biri olursunuz. Ayrıca farkındalık duygunuzu geliştirmeye yardımcı olan bu taş sayesinde hayata bakış açınız değişecektir.

Ruhsal etkilerinin yanında fiziksel hastalıklara da iyi geldiği savunulur. Vücuttaki pis kanı temizleme özelliği vardır. Metabolizmadaki dengesizlikleri düzenlemeye yardımcıdır. Yüksek tansiyon hastalarına verilecek en güzel hediyelik kadın kolyeleri ametist taşından yapılan kolyelerdir.

Kadın Kolyeleri Hakkında En Merak Edilenler

Sevdiğiniz bir kişiye hediyelik kadın kolyeleri arasında seçim yapmak ve hediye almak istiyorsunuz fakat kafanızda bir sürü soru işareti var. Kişisel özellikler dışında kalan tüm sorularınızı burada yanıtlarını bulabilir ve hediyenizi en doğru şekilde seçebilirsiniz.

1 – Doğal Taş Kadın Kolyeleri Nasıl Kullanılmalı?

Doğal taş kolyeler özellikle ilk alındığında arındırma işlemi yapılmalıdır. Doğal taşlar ortamdaki negatif enerjiyi topladıkları için mutlaka arındırma yapılıp kullanılmalı ve belli aralıklarla bu arındırma tekrarlanmalıdır.

2 – Kadın Kolyeleri Suya Girer mi?

Doğal taş kolyeler suyla beraber arındıkları için suya girmelerinde herhangi bir zarar yoktur. Fakat aldığınız kolye gümüş kolye ise direkt su ile teması ürünün ömrünü kısaltabilir bu detaya dikkat etmelisiniz.

3 – Doğal Taş Kolyeler Uyurken Takılır mı?

Özellikle sakinleştirici etkisi bulunan doğal taş kolyelerin uyku kalitesini yükselttiğine inanılır. Bu sebeple gece doğal taş kolyeler ile uyunabilir.