Kadim Ne Demek? Ruhumuza İyi Gelecek Taşlar ve Özellikleri

Kadim ne demek? Arapça kökenli bir kelime olan kadim, çok eski ve eskilere dayanan manasına gelmektedir. Bu kelimeyi çoğu yerde sık sık duyabilmek mümkündür.

Genellikle sıfat olarak bir nesneyi betimlemek için kullanılan kadim ne demek kısaca; öncesiz olarak tanımlanır. Başlangıcı geçmişin derinliklerinde olan anlamına da gelir. Kadim eş anlamlısı ise, ezeli ve sürekli kavramları olmaktadır.

Kadim Ne Demek? En Kadim Ziynet Eşyası Olarak Ruhumuza İyi Gelecek Taşlar ve Özellikleri

Çoğu kişi tarafından merak edilen kadim ne demek? Sürekli, ezeli ve öncesiz anlamlarına gelir. Ayrıca başlangıcı olmayan anlamında da kullanılır. Bu noktada insanlar tarafından geçmişten bugüne en kadim ziynet eşyası olarak kullanılan taşlar mevcuttur. Aynı zamanda bu taşlar ruhumuza iyi gelmesinin yanı sıra doğal yapısıyla enerji de vermektedir.

Gostyconcept firması olarak, hem şıklığı hem de enerjisiyle dikkat çeken doğal taş tasarımları sunmaktayız. Bu taşların sahip olduğu estetik görüntü, sizi en iyi şekilde tamamlayan parçalardan biri olmasını sağlayacaktır. Peki, sunduğumuz zarif, şık doğal taş tasarımları ve özellikleri nelerdir?

1 - Pembe Kuvars Taşı Modelleri ve Özellikleri

Aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars taşı, en çok merak edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır. Bu taş, taşıyan kişilere duygusal anlamda şifa verir. Çünkü kalp çakrasının taşı olmaktadır. Güzel ve zarif görüntüsü ile dikkat çeken pembe kuvars taşı modelleri nasıldır?

Pembe Kuvars Taşı Modelleri

Pembe kuvars 925 ayar gümüş küpe

Pembe kuvars 925 ayar gümüş bileklik

Pembe kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

Pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye

Bu modeller, kullanmak isteyeceğiniz favori takılarınız arasında yer alacaktır. Peki, şıklığı ile göz dolduran pembe kuvars taşının özellikleri nelerdir?

 • Pembe kuvars taşı ortama sevgi, huzur mutluluk, canlılık ve aşk getirmektedir.
 • İnsanları olumsuz düşüncelerden uzak tutar. Ayrıca koşulsuz sevgiye yer açılmasını sağlayarak, daha güçlü bir kalbe sahip olabilme fırsatı sunar.
 • Romantik sevgi bağlarına teşvik eder.
 • Rahat bir ortam yaratır ve stres, kaygı gibi kötü duyguları yok eder.
 • İnsanların kalbini rahatlatır. Böylelikle kırgınlığa ve öfkeye iyi gelerek sakinlik verir.
 • Bu taşı taşıyan kişiler; kendilerini daha iyi tanırlar, keşfederler ve severler.
 • Baş ağrısına iyi gelir.

2 - Lapis Lazuli Taşı Modelleri ve Özellikleri

Gece taşı ve göktaşı olarak da bilinen lapis lazuli taşı, değerli taşlar kategorisinde yer almaktadır. Koyu mavi ve lacivert renkteki görüntüsü ile doğal bir güzellik sunar. Peki, bu taştan yapılan tasarımlar nelerdir?

Lapis Lazuli Taşı Modelleri

Lapis lazuli 925 ayar gümüş kolye           

Lapis lazuli 925 ayar gümüş küpe

Lapis lazuli 925 ayar gümüş bileklik

Lapis lazuli 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

Kolye, küpe, yüzük ve bileklik formundaki lapis lazuli taş tasarımlarını kullanarak, bu taşın şifalı özelliklerinden de yararlanabilirsiniz. Bu noktada lapis lazuli taşın diğer özellikleri nelerdir?

 • 5-6 arasında sertlik derecesine sahiptir.
 • Doğal rengi lacivert ve koyu mavidir.
 • Her şeyi gören göz olarak tabir edilir. Yani üçüncü göz çakrasıdır. Daha ileriyi görebilmede etkilidir.
 • Asalet, iletişim ve akıl taşıdır.
 • Yay burcunun taşı olmaktadır.
 • Kolye formunda kullanıldığında boğaz hastalıklarına iyi gelir.
 • Nazar taşıdır.
 • İçine dönük kişilerin kendilerini ifade etmesinde yardımcı olur.
 • Doğru seçimler yapabilmeye fırsat sunar.

3 - Sitrin Taşı Modelleri ve Özellikleri

Para taşı olarak da bilinen sitrin taşı, eşsiz güzelliği ile dikkat çekmektedir. Peki, firmamızın sunduğu sitrin taşı kusursuz tasarımları nelerdir?

Sitrin Taşı Modelleri

Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük        

Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş küpe

Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş bileklik

Sitrin (para taşı) 925 ayar gümüş kolye

Sizi tamamlayacak olan bu modeller, vücudunuza pozitif bir enerji verecektir. Böylelikle tıkalı çakraların giderilmesine olanak sağlar. İşte, sitrin taşının diğer özellikleri!

 • Bu taşın sertlik değeri 7 olmaktadır.
 • Ender bulunan taşlar arasında yer alır.
 • Tüccar taşı veya başarı taşı olarak da adlandırılmaktadır.
 • Bu taş kırıldığında içerisinde donmuş durumda olan su, çözünmeye başlayacaktır.
 • Ayrıca sitrin taşı içeriğinde; demir minerali, hematit ve limonit (hidratlı demir oksit) bulunmaktadır.

4 - Kaplan Gözü Taşı Modelleri ve Özellikleri

Şekil değiştiren olarak da tabir edilen kaplan gözü taşının görüntüsü eşsiz ve enerjisi tartışılmazdır. Bu taşın hem iyileştirici hem de koruma gücü olduğu bilinmektedir. İşte, siyah ve kahverengi lekeleriyle, altın şeritleriyle göz dolduran kaplan gözü modelleri!

Kaplan Gözü Taşı Modelleri

Kaplan gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük

Kaplan gözü 925 ayar gümüş kolye

Kaplan gözü 925 ayar gümüş bileklik

Kaplan gözü 925 ayar gümüş küpe

Bu modellerden bir tanesini tercih ederek kullanmaya başladığınız andan itibaren, taşın enerjisini hissedeceksiniz. Peki, negatif enerjilerden kurtulmayı sağlayan kaplan gözü taşı özellikleri nelerdir?

 • Bu taşın sertlik değeri 7’dir.
 • Camsı ve ipeksi bir görüntüsü vardır.
 • Yarı saydam ve opak bir şeffaflığa sahiptir.
 • Kuvars kategorisinde yer almaktadır.
 • Genellikle kaplan gözü taşı renkleri; kahverengi, altın, sarı ve koyu gri, siyah şeklindedir. Kırmızı renkte de olabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Günümüzde en sık kullanılan kelimeler arasında olmasa da bazen karşımıza çıkan kadim ne demek? Pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle sıfat olarak tercih edilen bu kavramla ilgili sık sorulan sorular mevcuttur. İşte, o sorular!

1 - Kadim Kelimesi Ne Anlama Gelir?

Kökeni Arapçaya dayanan kadim ne demek? Başlangıcı geçmişe dayanan anlamına gelir. Ayrıca çok eskilere dayanan veya öncesiz olarak da tabir edilmektedir. Sürekli ve ezeli kavramları ise kadim kelimesinin eş anlamları olarak belirtilmektedir.

2 - Kadim Dostum Ne Demek?

Sıkı arkadaşların birbirlerine kadim dostum şeklinde tabir ettikleri bilinmektedir. Peki, bu kelime ne anlama gelir? Her zaman yanımda olan dost ve eski dost anlamlarına gelmektedir. Genellikle çok eskiye dayanan dostluklar için bu tabir kullanılmaktadır.

3 - Kadim Şehir Ne Demek?

Özellikle Türkçede sıklıkla kullanılan kadim şehir tabiri ne demek merak edilmektedir. Geçmişi çok eski tarihe dayanan şehirler için kadim kelimesi kullanılmaktadır. Bu şehirlerin eski bir tarihinin olduğunu belirtmek için kadim şehir sıfatı kullanılır.

4 - El-kadim Ne Demek?

İslam dinine göre el-kadim, ezeli ve ebedi anlamlarına gelir. Yani ilk manasını taşır.

5 - Kadim Medeniyet Ne Demek?

Medeniyet, bir kuruluğun şehirleşmesi manasına gelmektedir. İnsanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmesi için; kurulu düzenlerinin daha rahat ve düzenli bir hâle sokması olarak da açıklanır. Kadim kelimesi ise medeniyetin, çok eskilere dayandığını belirtmek için kullanılmaktadır. Yani kadim medeniyet; geçmişi eskilere dayanan bir kurulu düzendir.

6 - Kadim İnsan Ne Demek?

Bu tabir insanlar için; eskiden beri var olan ancak hâlen olmaya devam eden anlamında olumlu bir sıfat olarak kullanılmaktadır.

7 - Kadim Ne Demek İslam?

Herhangi bir varlığın diğer bir varlığa göre, zaman açısından daha önce bir tarihe dayandığını ifade etmek için kullanılır. Yani daha eski olduğu anlamına gelir. Bu noktada kadim ne demek din bakımından anlamı, evveldir.

8 - Kadim Kelimesi Türkçe mi?

Hayır, Türkçe kökenli bir kelime değildir. Arapça kökenli bir kelime olan kadim; eski, önce olan ve önce şeklinde tabir edilir.

9 - Kadim Arapça Ne Demek?

Türkçeye Arapçadan geçmiş olan kadim nedir? Daha çok çok eskilere dayanan anlamını taşımaktadır. Ayrıca eskilerden beri şeklinde de kullanımı mevcuttur. Arapça kökenli bu kelimenin aynı zamanda ezeli ve sürekli anlamları da bulunmaktadır.

10 - Kadim Ne Demek TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Türk Dil Kurumu’na göre kadim sözlük anlamı şu şekilde açıklanmaktadır;

 • Evveli olmayan
 • Geçmişi bilinmeyen
 • Çok eski zamanlarda ortaya çıkmış

11 - Çalan Ne Demek?

Aceleci ya da sabırsız anlamlarına gelmektedir.