Gümüş Yüzük Fiyatı - Hem Şık Hem Ekonomik Alışverişin Adresi

Gümüş yüzük fiyatı olarak piyasada ne yazık ki çok fazla bilgi kirliliği bulunuyor. Bunun nedenleri arasında da madenlerin değer artışı ya da azalması gösterilebiliyor. Dolayısıyla her gümüş ya da altın fiyatı bir sonraki gün ile aynı olmayabiliyor. Söz konusu gümüş yüzük fiyatı olunca modelin harmanlandığı başka malzemelerin de etkisi tartışılabiliyor.

Bu yazımızda sizlere hem şık hem de ekonomik gümüş yüzük fiyatı ve modelleri hakkında bilgi vermek isteriz.

Gümüş Yüzük Fiyatı Ne Kadar?

Gümüş yüzük fiyatı olarak verebileceğimiz net bir rakam maalesef ki yoktur. Bunun nedeni de yüzüklerin farklı tasarımlarla üretiliyor olmasıdır. Örneğin özel tasarım olan gümüş yüzüklerde farklı türde doğal taşlar kullanılabilir. Dolayısıyla ürünler hakkında ortalama bir fiyat verebilmek mümkün değildir.

Özellikle de bazı gümüş yüzükler, değerli ya da yarı değerli doğal taşlar ile bezeli de olabilir. Bu yüzden yalnızca gümüş yüzük fiyatı verebilmek çok doğru olmayacaktır. Fiyat çizelgeleri oluşturulurken kullanılan diğer malzemelerin de ne kadar tuttuğu hesaplanır.

Gümüş Yüzük Modelleri Nelerdir?

Gümüş yüzük fiyatları kadın ya da erkek fark etmeksizin belirlenebilir. Bu kısımda önemli olan yüzüğün modeline uygun bir fiyat listesi oluşturmaktır. Bizim oluşturduğumuz listede yer alan gümüş yüzük modelleri ise şunlardır:

Gümüş Yüzük Modelleri

Sitrin Gümüş Yüzük

Kalsedon Gümüş Yüzük

Pembe Kuvars Gümüş Yüzük

Lapus Lazuli Gümüş Yüzük

Ametist Gümüş Yüzük

Amazonit Gümüş Yüzük

Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Yüzük

Kaplan Gözü Gümüş Yüzük

Akuamarin Gümüş Yüzük

Yukarıdaki modellerin her biri farklı fiyatlara sahip olabilir. Gümüş yüzük fiyatı, ürünün kalitesine ve taşıdığı diğer malzemelere göre değişebilir.

Gümüş Yüzük Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Gümüş yüzük fiyatları erkek ya da kadın farkı olmadan hesap ediliyor. Bu kısımda devreye cinsiyet yerine ürünün kalitesi ve işlenişi giriyor. Örneğin kaplan gözü 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük ile başka taşlı yüzüklerin fiyatı farklı olabiliyor. Gümüş yüzük fiyatı belirlenirken de genellikle şu durumlar esas alınıyor:

  • Gümüş oranının hesaplanması (925 ayar gümüş yüzükler vb.)
  • Kullanılan diğer değerli malzemeler
  • İşçilik ve tasarım
  • Malzemenin kullanım oranı
  • Güncel gümüş fiyatları endeksi
  • Marka değeri

Yukarıdaki bahsi geçen durumlar gümüş yüzük fiyatı belirlenirken aktif rol oynayan detaylardır. Gümüş yüzük fiyatları 925 ayar gibi kaliteli ürünlerde bir nebze daha fazla olabilir. Bunun nedeni de kullanılan gümüş oranının en yüksek seviyede olmasıdır. Dolayısıyla 925 ayar gümüş takı alırken en kaliteli ürünü aldığınızı bilmeniz de önemlidir.

Doğal Taşlı Gümüş Yüzük Fiyatı

Gümüş yüzük erkek ve kadınlarda hoş duran aksesuarların başında geliyor. Ayrıca gümüşün sadeliğine bir de bazı tasarımcılar tarafından doğal taş eklemesi de yapılabiliyor. Bu tür doğal taşlarla işlenen gümüş yüzükler de hem erkeklere hem de kadınlara hitap edebiliyor.

Doğal taşlı gümüş yüzükler, çoğu zaman değerli ya da yarı değerli taşlardan üretiliyor. Dolayısıyla taşın değeri de yüzük fiyatına yansıyabiliyor. Örneğin sitrin 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük modelleri farklı fiyatlar içerebiliyor.

Gümüş Yüzük Erkek Modelleri Fiyatları

Daha önce de ifade etmiş olduğumuz gibi aslında yüzük fiyatlarında bir cinsiyet ayrımı yoktur. Örneğin gümüş yüzük kadın modelleri ile erkek modellerinin fiyatları aynı ya da benzer olabilir. Gümüş yüzük fiyatı belirlenirken önemli olan kullanılan malzemenin oranı ve kalitesidir. Elbette işçilik ve tasarım ile alakalı kriterler de fiyat belirlenmesinde etken rol oynamaktadır.

Dolayısıyla gümüş yüzüklerde doğrudan erkek modelleri ile kadın modellerinde bir fiyat ayrımı yapmak doğru değildir. Bu kısımda rol oynayan tek kriter erkek yüzüklerinde daha fazla malzeme kullanılıyor olması olabilir. Fakat kadınlar için üretilen gümüş yüzüklerde kullanılan taş sayısı da daha fazla olabileceğinden yine ortak bir fiyatta buluşmak mümkün olabilir.

925 Ayar Gümüş Yüzük Fiyatı

925 ayar gümüş yüzükler, piyasada yer alan en kaliteli yüzükler arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu tür yüzükler için talep edilen fiyatlar da diğerlerine kıyasla bir nebze daha fazla olabiliyor. Örneğin amazonit 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük ile daha düşük seviyede olan yüzüklerin fiyatları bir olmuyor.

Gümüş yüzük fiyatı hakkında bilgi alırken kullanılan gümüş oranına da dikkat etmeniz önemlidir. Bir gümüş yüzüğün 925 ayar olması ürünün kalitesini önemli ölçüde ortaya koymaktadır. Satın alacağınız ürünü daha uzun süre bozulmadan kullanabilmek adına bu ayrıma dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Tek Taşlı Gümüş Yüzük Fiyatı

Listemizde yer alan gümüş yüzüklerin her biri tek bir doğal taş ile üretilmiştir. Örneğin pembe kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük modelinde tek bir pembe kuvars taşı yer alır. Bu durum diğer tüm doğal taşlı gümüş yüzükler için de geçerlidir. Gümüş yüzükte yer alan taşın büyüklüğü aşina olduğunuz tek taş yüzüklere kıyasla oldukça fazladır. Dolayısıyla bu kısımda sıradan bir pırlanta tek taş büyüklüğünden bahsetmek mümkün değildir.

Tek taşlı gümüş yüzük fiyatı da yine kullanılan malzemelerin kalitesi ile alakalıdır. Mesela lapus lazuli 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük modelinde 925 ayar gümüş kullanılmıştır. Bu da yüzüğün fiyatı belirlenirken etken rol oynayan durumlardan biridir.

Sık Sorulan Sorular

Gümüş yüzük fiyatı hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşmak istedik. Konuya dair verilmesi gereken detaylı bilgileri sizlere sunduk. Fakat yine de gümüş yüzük fiyatı hakkında merak edilen diğer sorulara da değinmek isteriz. Bu kısımda gümüş yüzük fiyatı ve modelleri hakkında merak edilen popüler sorulara yanıt vermek istedik.

Gümüş Yüzük Gram Fiyatı Ne Kadar?

Gümüş yüzükler için belirlenmiş olan sabit bir gram fiyatı ne yazık ki bulunmuyor. Günümüz koşullarında tıpkı altında olduğu gibi gümüşte de dalgalanmalar olabiliyor. Dolayısıyla gümüşün gram fiyatı hakkında en net ve güncel veriye ulaşmak için finansal kaynaklara göz atmanız gerekiyor.

Yüzükte 925 Ne Kadar Eder?

925 ayar gümüş yüzüklerin diğerlerine kıyasla daha yüksek oranda gümüş içerdiğini zaten ifade etmiştik. Bu durumda bir gümüş yüzük 925 ayar ise %92.5 oranında saf gümüş içermektedir. Yani örneğin 1 kiloluk gümüşün 75 gramı alaşım malzeme iken geriye kalan 925 gramı saf gümüştür.

En iyi Gümüş Kaç Gram Olur?

En iyi gümüş kavramında kilit rol oynayan saf gümüş ayarı 925 ayardır. Şayet bir yüzük içerisinde 925 ayar gümüş varsa bu yüzüğün kaliteli olduğu bilinen bir gerçektir. Siz de yüzük satın alırken gümüş oranına mutlaka dikkat etmelisiniz. 925 ayar gümüş yüzük almanız halinde kalite oranı gayet yüksek bir ürün satın almış olursunuz.

925 Ayar Gümüş Bozulur Mu?

Gümüş malzemenin ne yazık ki sıcak ve nemli ortamlarda bozulma durumu vardır. Bu durum 925 ayar yüzükler ve diğer takılar için de geçerlidir. Bu yüzden gümüş takılarınızı nemli ya da çok sıcak ortamlarda bırakmamanız önemlidir. Örneğin duşa girmeden önce mutlaka üzerinizde bulunan gümüş takıları çıkartarak ayrı bir ortamda muhafaza etmeniz önerilir.