Pembe Kuvars ile Gümüş Takı Seti Nasıl Yapılır?

Gümüş takı seti arayışındaysanız ve istediğiniz parçaları bir arada bulamadıysanız, kendiniz şahane bir set oluşturabilirsiniz. Aksesuar dünyasının nadide parçalarından olan doğal taşlar, gümüş takı kategorisinin her parçasında yer almaktadır. Bundan dolayı da istediğiniz parçaları içeren gümüş takı seti dışında kendinizde şahane bir aksesuar kombinasyonu oluşturabilirsiniz!

925 Ayar Gümüş Takı Seti Nasıl Oluşturulur?

925 ayar gümüş takı setleri ağırlıklı olarak kolye, bileklik, yüzük ve küpelerden oluşmaktadır. Ancak diyelim ki bir sette sadece kolye ve küpe kullanıldıysa, ayrı parçaları birleştirerek muazzam bir set yaratabilirsiniz. Tamamen beğeniniz doğrultusunda oluşturacağınız bu set, size özeldir ve sınırlamalardan uzaktır. 925 ayar gümüş takı seti oluştururken en sık kullanılan doğal taş takı parçaları şunlardır:

925 AYAR GÜMÜŞ TAKI SETLERİ

 

Pembe Kuvars set

Ay Taşı setleri

Ametist taşlı gümüş setler

Lapis Lazuli gümüş takı seti

Kalsedon set

Labradorit seti

Sitrin taşlı doğal taş takı seti

Akuamarin set

Amazonit takı seti

Kaplan Gözü gümüş takı seti

1 – Pembe Kuvars ile 4’lü Gümüş Takı Seti

Pembe Kuvars renginden ve özelliklerinden dolayı sıkça kullanılan aksesuar taşlarındandır. Pembenin göz alıcı rengini içeren bu taş faydaları açısından da yoğun olarak kullanılmaktadır. Bir takı setinde Pembe Kuvars bileklik ve Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye varsa bu ikili bir settir. Bu setin eksik takılarını ise:

  • Pembe Kuvars yüzük
  • Pembe Kuvars küpe oluşturmaktadır.

Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik ve kolyeden oluşan bu ikil seti, dört parçaya tamamlamak için bu iki aksesuara sahip olmanız gerekir. Ayrı ayrı satın alarak da dörtlü bir Pembe Kuvars takı seti oluşturabilirsiniz. Burada uygun fiyatlı ve kaliteli Pembe Kuvars aksesuarlar sizlere destek olmaktadır.

2 – Ay Taşı ile Zarif Gümüş Takı Setleri

Ay Taşı, geçmiş zamanlarda ilahi enerjilerle özdeşleştirilen efsanevi bir taştır. Özellikle dişil enerji ve evlilik bağları için kullanılan Ay Taşı, takı setlerinde de kendine hayran bırakmaktadır. Ay Taşı gümüş takı seti esasında zarifliğiyle ön plana çıkmaktadır.

Ay Taşı 925 ayar gümüş küpeye sahipseniz diğer Ay Taşı ürünleriyle göz alıcı bir set oluşturabilirsiniz. Ay Taşı gümüş küpeyle bütüncül bir uyum sağlayan Ay Taşı 925 ayar gümüş kolye, özellikle boyun bölgesinde zarafeti temsil edecektir. İsteğiniz doğrultusunda Ay Taşı bileklik veya Ay Taşı yüzüğü de alarak tam bir set oluşturabilirsiniz.

3 – Ametist Taşlı Modern Gümüş Takılar

Modern bir gümüş takı seti denildiğinde Ametist taşının benzersiz güzelliği söz konusu olmaktadır. Mor renginin zengin görünüşünü içeren Ametist taşı, gümüşle birleştiğinde yıllara meydan okuyucu nitelikte kabul edilmektedir.

İle oluşturacağınız set, sizi her zamanın moda anlayışına uygun kılacaktır. Değerini ve özelliğini hiç kaybetmeyen Ametist taşı sayesinde ışıltılı ve modern bir görünüme sahip olabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey Ametist gümüş takı seti içerisinde tüm parçalara yer vermenizdir.

4 – Lapis Lazuli Gümüş Takı Seti Oluşturma

Lapis Lazuli taşının koyu lacivert rengi üzerinde yer alan sarı piritleri, bu taşın görünüşünü efsanevi kılmaktadır. Kendiliğinden oldukça değerli kabul edilen Lapis Lazuli taşı, aksesuarlarla kullanılmaktadır. Lapis Lazuli gümüş takı seti oluşturmak istiyorsanız ilk olarak Lapis Lazuli ürünlerini iyi tanımalısınız.

Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye, Lapis Lazuli bileklik, Lapis Lazuli 925 ayar gümüş yüzük ve Lapis Lazuli küpe bu setin esas parçalarıdır. Bu parçaları ayrı ayrı satın alarak kendi tarzınızı birebir yansıtabilirsiniz. Kaliteli duruş sergileyen bu aksesuarlar ile özel günlerinizde tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

5 – Kalsedon Gümüş Takı Seti

Kalsedonun mumsu parlaklığı bu taşın gümüş takı seti içerisinde kullanılmasında son derece etkilidir. Kalsedon 925 ayar gümüş küpe bu sette en beğenilen aksesuarlardandır. Kulaktaki hoş duruşuyla her tarza uyum sağlayan bu takıyı, diğer parçalarıyla özel günlere uyarlayabilirsiniz.

Kalsedon kolye iddialı ancak sakin bir görüntü sunduğundan dolayı abiyelerinize çok yakışacaktır. Daha iddialı ve göze çarpan bir görünüm için Kalsedon kolye ve küpeye Kalsedon 925 ayar gümüş yüzük ekleyebilirsiniz. Dolu ancak birbirini tamamlayacak bu üç ürün ile özel günlerinizin en şık kombinini oluşturabilirsiniz.

6 – Labradorit 4’lü Gümüş Takı Seti

Labradorit taşının yanardönerli görüntüsü, bu taşın setlerde yer almasındaki en önemli etkendir. Söz konusu Labradorit 4’lü gümüş takı seti olduğunda bu aksesuarlar arasında ayrılamaz bir bağ olduğu söylenebilmektedir. Labradorit 925 ayar gümüş takıların bir arada kullanılması hem görüntüyü hem de kombini bütünleştiricidir. Bundan dolayı da Labradorit takı seti istiyorsanız tüm Labradorit ürünlerini tercih etmelisiniz.

7 – Sitrin Takı Setleri

Sitrin taşının enerjisi ve bal sarısı rengi aksesuarlar içerisinde ilk tercihler arasında sayılabilmektedir. Bu taşın bütünleştirici görüntüsü ve tüm Sitrin 925 ayar gümüş aksesuarların birbiriyle olan uyumu, yadsınamaz bir gerçektir.

SİTRİN 925 AYAR GÜMÜŞ TAKILAR

 

Sitrin 925 ayar gümüş yüzük

Sitrin 925 ayar gümüş kolye

Sitrin 925 ayar gümüş küpe

Sitrin 925 ayar gümüş bileklik

Aksesuarlarını içeren bu set günlük kullanım için de idealdir. Hiç kuşkusuz ki özel günlerin de kurtarıcısı olan bu gümüş takı seti tamamen kişilerin tercihine göre kullanılmaktadır. İster özel gün ister gündelik olsun Sitrin takı setinin güzelliği dillere destan niteliğindedir.

8 – Akuamarin Takı Setleri

Akuamarin taşının soluk mavi rengi bu taşın en belirgin özelliğidir. Takılar içerisinde göze çarpmayan hatta yumuşatıcı olan Akuamarin taşı, takı setlerinde de benzerdir. Akuamarin 925 ayar gümüş küpe, bileklik, yüzük ve kolye birbiriyle eşdeğerdir. Burada tüm takıları bir arada kullanarak kendinizi yansıtabilirsiniz.  

9 – Amazonit Gümüş Takı Seti

Amazonit taşının turkuaz rengi, bu takı setinin zenginliğini yansıtmaktadır. Gümüş küpe, Amazonit 925 ayar gümüş bileklik, gümüş kolye ve yüzüğü içeren bu sette dinginlik ön plandadır. Taşın sahip olduğu renk rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı da bu gümüş takı seti stresli özel günlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

10 – Kaplan Gözü Takı Seti Oluşturma

Kahverengi üzerinde koyu kahverengi ve siyah yansımaları içeren Kaplan Gözü taşında, tok bir duruş göze çarpmaktadır. Kaplan Gözü taşlı gümüş takı seti oluşturmak istiyorsanız öncelikle hangi parçaları kullanmak istediğinize karar vermelisiniz.

Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye ve Kaplan Gözü gümüş yüzük ikili bir sette yer almaktadır. İkili bir set istiyorsanız bu aksesuarları Kaplan Gözü bileklik ve küpe olarak da değiştirebilirsiniz. Dörtlü setlerde ise tüm ürünler yer almaktadır.

Gümüş Takılar ve Fiyatları Nasıldır?

Gümüş takılar el işçiliği, kullanılan taşların kalitesi ve tasarıma göre farklı fiyatlandırmaya sahiptir. Piyasada yer alan gümüş takıların çoğu 925 ayar gümüşten oluşturulmaktadır. Gümüş nispeten değerli bir hammaddedir.

Bundan dolayı da hem gümüşün değeri hem de aksesuar için harcanan efor, fiyatı değiştirebilmektedir. Ancak bu takılar bütçeye göre ayarlanabilir yapıdadır. Kısacası gümüş takılar her bütçeye uygun ölçekte yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Gümüş takı seti denildiğinde herkesin ayrı bir düşüncesi ve beğenisi vardır. Tamamen göreceli bir konu olarak ele alınan takılar, çeşitli materyallerle birleştirilerek kullanıcılara sunulmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin özellikle de doğal taşlı gümüş takılar hakkında merak ettikleri çoğalmaktadır. Bu kapsamda gümüş takı seti için sık sorulan sorulardan birkaçı şu şekildedir:

1 GR Gümüş Kaç TL?

Bugün 1 gram gümüşün yaklaşık fiyatı 22,59 TL civarındadır.  

Kuyumcu Gümüş Alır mı?

Saf olarak alınacak gümüşler kuyumculardan ve internetten kolayca satın alınabilmektedir. Ancak gümüşü alırken mutlaka üzerinde üretim tarihi, üretici firma adı, gram ve saflık miktarı yazmalıdır. İnternet ortamından alınacak gümüşler ise belirli kriterleri sağlamak zorundadır.

Gümüş Takı Satarken Değer Kaybeder mi?

Gümüş takılar satılırken değerini bir miktar kaybedebilmektedir.

Altın mı Daha Değerli Yoksa Gümüş mü?

Altın, zor ve nadir bulunduğundan dolayı gümüşe göre daha değerlidir.