Mezuniyet Törenine Uygun Gümüş Takı Modelleri

Gümüş takı modelleri, özel gün şıklığının bir numaralı elemanlarıdır. Hele ki eğitim öğretiminin sona erişini kutlamak adına düzenlenen mezuniyetler, şıklığın ön planda tutulduğu etkinliklerdendir. Klasik şıklıktan öte özel gün şıklığı isteyen mezuniyet törenlerinde gümüş takı modelleri cazibesini konuşturan değerdedir.

Mezuniyetinize Şıklık Katacak Gümüş Takı Modelleri!

Gümüş aksesuar takılar, mezuniyette ışıl ışıl parıldamaktadır. Gümüş aksesuarın ince işçiliği ve benzersiz şıklığı özel günlere damga vurmaktadır. Doğal taşlar ve özel tasarımlarla desteklenen gümüş aksesuarlar şık duran yapılarıyla öncelikli bir tercihtir. Bu noktada mezuniyet için sık tercih edilen gümüş takı modelleri şunlardır:

GÜMÜŞ TAKI MODELLERİ

 

Ay Taşı takı modelleri

Kalsedon takılar

Pembe Kuvars taşlı gümüş aksesuarlar

Lapis Lazuli takılar

Akuamarin gümüş takı modelleri

Labradorit takı modelleri

Ametist aksesuarlar

Sitrin taşlı takılar

Amazonit gümüş aksesuarlar

Kaplan Gözü gümüş takı

1 – Ay Taşı Gümüş Takı Modelleri

Ay Taşının benzersiz güzelliği elbette ki mezuniyet törenine çok yakışmaktadır. Başarıyı ve gücü destekleyen Ay Taşı, opak yapısıyla aksesuarlarda inci niteliği taşımaktadır. Ay Taşı 925 ayar gümüş bileklik, kolye, yüzük ve küpe aksesuarında tercih edilen Ay Taşı, zarafetin esas temsilcisidir.

2 – Kalsedon Taşlı Modern Gümüş Takılar

Kalsedonun mumsu parlaklığı takılarda benzersiz bir güzellik sunmaktadır. Albenili yapısıyla görenleri kendine hayran bırakan Kalsedon, mezuniyet töreninde de kendinden söz ettirecektir. Detaylarla bezenen Kalsedon 925 ayar gümüş kolye, güzelliğiyle geceye meydan okuyacaktır.

3 – Pembe Kuvars Zarif Gümüş Takı Setleri

Pembe Kuvars taşının etkileri ve görünüşü aksesuarlarda kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Pembe rengiyle görenleri cezbeden Pembe Kuvars gümüş takı modelleri setlerin vazgeçilmezidir. Bu sette yer alan ürünler ise:

Dilerseniz bu ürünleri ayrı ayrı satın alarak da kombinleyebilirsiniz. Ayrıcalıklı etkileriyle mezuniyet töreninde en çok bahsedilen siz olabilirsiniz. Hiç kuşkusuz ki ister gümüş takı modelleri seti olarak isterseniz de ayrı ayrı seçmiş olacağınız Pembe Kuvars, akıllara kazınacaktır.

4 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Takı Modelleri

Lapis Lazulinin benzersiz koyu lacivert rengi ve sarı pirit detayları, gümüş takılarla birleştiğinde efsane görüntüler sunmaktadır. Mezuniyetinizde kaliteli ve şık bir duruş sergilemek istiyorsanız Lapis Lazuli 925 ayar gümüş küpe gibi takılardan faydalanabilirsiniz. Oldukça değerli olan Lapis Lazuli ile mezuniyetinizde de oldukça büyük başarılar elde edebilirsiniz.

5 – Akuamarin Gümüş Takı Bileklik Aksesuarları

Akuamarin, mavi renginin sıcak tonlarını içerisinde barındıran bir doğal taştır. Turkuaza benzeyen rengiyle görenlerde dinginlik oluşturan Akuamarin, mezuniyet gümüş takı modelleri tasarımlarında da benzersizdir. Söz konusu Akuamarin 925 ayar gümüş bileklik olduğunda ise zarafet öncelikli olarak akla gelmektedir. Bu taşın bilekte şık duran görüntüsü tasarımlarla süslendiğinde özel günler için kurtarıcı bir parça olmaktadır.

6 – Labradorit Gümüş Takı Modelleri

İddialı ve parlak görüntülerden hoşlananlar için Labradorit 925 ayar gümüş kolye birebir tercih olmaktadır. Kahverengi, yeşil ve mavi renklerinin birleşimini içeren Labradorit taşı, iddialı görüntüsüyle mezuniyet törenlerine çok yakışmaktadır. Tercih edilen makyajı ve kıyafeti doğrudan yansıtacak bu kolye sayesinde mezuniyetinize birden fazla renk katabilirsiniz.

7 – Ametist 4’lü Gümüş Takı Seti

Ametistin her alana uyum sağlaması tartışmasız bir gerçektir. Mor rengiyle zengin bir görünüş sunan Ametist 925 ayar gümüş yüzük, mezuniyet töreninin de baş tacıdır. Şifasıyla kişilere yoğun bir pozitif enerji sunan Ametist yüzük, mezuniyet töreninizde de stresinizi yönetecektir.

Oldukça stresli bir ortam olan mezuniyet törenlerinde sakinleşmek ve duygularınızı dengelemek isterseniz Ametist yüzükten yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda Ametist yüzüğünüz diplomanızı alırken ve kep atarken çekilen fotoğraflarınızda da kendini belli edecektir.

8 – Sitrin Takılar ile Gümüş Şıklığı

Sitrin taşının bal sarısı rengi takılara yumuşak bir renk sağlamaktadır. Her elbise rengiyle ve makyaj tonuyla kullanılabilecek Sitrin 925 ayar gümüş yüzük, hoş tasarımıyla görenlerde beğeni oluşturacaktır. Sitrin taşının efsaneleşmiş görüntüsü de göz önüne alındığında mezuniyet töreni için gümüş takı modelleri seçiminde büyük yer kapladığı söylenebilmektedir.

9 – Amazonit Gümüş Aksesuar Seti

Amazonit taşının mavi tonu, takıların biricik gözdesidir. Neredeyse her doğal taş takıda kullanılan Amazonit, özel gün şıklığı için de ayrı tasarımlara imza atmaktadır. Set olarak da kullanılan bu taş, tek aksesuar yapısıyla da sık tercih edilmektedir. Mezuniyet töreni için seçeceğiniz Amazonit 925 ayar gümüş kolye sizleri birkaç adım öne çıkaracaktır.

10 – Kaplan Gözü Gümüş Takı Modelleri

Kaplan Gözünün tok görüntüsü takılarda da özelliğini yansıtmaktadır. Kahverengi üzerinde yer alan siyah çizgiler ile havasına hava katan Kaplan Gözü, başarının taşıdır. Bundan dolayı da başarıyı temsil eden mezuniyet törenlerinde Kaplan Gözü 925 ayar gümüş yüzük takmak yerinde bir tercih olmaktadır.

Gümüş Takılar ve Fiyatları Nasıldır?

Gümüş takı modelleri fiyatları satıcıdan satıcıya göre ve tasarımlara göre şekillenmektedir. El işçiliği ve kullanılan taşların kalitesi doğal taşlı gümüş aksesuarların fiyatında önemli bir belirleyicidir. Özel tasarımlarla müşterilerin kullanımı için piyasaya sunulan Eskişehir gümüş takılar, altın takılara göre nispeten ucuzdur. Bunun dışında marka faktörü de fiyat noktasında etkili olmaktadır. Ancak her bütçeye uygun 925 ayar gümüş aksesuar bulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Gümüş takı modelleri her daim ilk kullanılan aksesuarlardan olmaktadır. Ancak bu denli yoğun kullanılan gümüş takı modelleri ne anlama gelir veya kullanım incelikleri nedir pek önemsenmeyen konular arasındadır. Bu kapsamda etkili bir gümüş takı kullanımı için sık sorulan sorular ve bilinmesi gerekenler şu şekildedir:

Gümüş Takıyla Banyo Yapılır mı?

925 ayar gümüş takı modelleri zamanla çeşitli faktörlerin etkisiyle hızlı şekilde kararabilmektedir. Banyo yaparken veya spor yaparken mücevher takılmaması, kararmayı bir nebze de olsa önleyebilmektedir.

Hangi Gümüş Kararmaz?

Alaşımlı gümüş takı modelleri kararmaya karşı nispeten daha dayanıklıdır. Ancak gümüşler yapısı gereği ve dış faktörlerin etkisiyle kararmaktadır. Bu bir kusur değil gümüşün bir özelliğidir.

Gümüşün Ömrü Ne Kadardır?

Kullanımına özen gösterilen gümüş takı modelleri zamana meydan okuyan niteliktedir. Parfüm, su, kimyasal madde ve nem gibi durumlardan korunan gümüşler uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Gümüş Kolye Kaç Yıl Dayanır?

Gümüş takı modelleri içerisinden gümüş kolye, doğru ve özenli kullanımla 20 seneye yakın kullanılabilmektedir.

En İyi Gümüş Kaç Ayardır?

En iyi gümüş ayarı 925 ayardır. Takı ve mücevher yapımında da 925 ayar gümüş kullanılmaktadır.

Gümüşün Kararmaması İçin Ne Yapmamız Lazım?

Gümüşünüzün kararmaması için ilk olarak yapmanız gereken gümüşünüzü parfümden uzak tutmalısınız. Parfüm gibi kimyasalların gümüş üzerinde yıpratıcı bir etkisi vardır. Bununla birlikte gümüşü suyun altında uzun süre bekletmeyerek ve nemli alanlardan uzak tutarak da gümüşün ömrünü uzatabilirsiniz.

Kararmış Gümüş Düzelir mi?

Kararan gümüşler bu alanda uzman kişiler tarafından kısa sürede kolayca parlatılabilmektedir. Bunun için de gümüş parlatma cilası kullanılır. Bu cila sayesinde gümüş eski ve gösterişli yapısına geri kavuşur.