Özel Tasarım Gümüş Kolye Kadın Modelleri

Gümüş kolye kadın modelleri günümüzde aksesuar oldukça fazla tercih edilmektedir. Özel günlerde ve günlük hayatta kombinlerin tamamlayıcı parçaları haline gelen gümüş kolyeler her zaman kullanışlı olmaları açısından tercih edilmiştir.

925 ayar gümüş kolye hem erkek hem kadınlar tarafından uzun ömürlü takılardır. Hemen kararmamaları ve kullanışlı olmaları sayesinde sıklıkla tercih edilen modeller içerisinde doğal taş olan ürünler de tercih edilir. Gümüş kolye kadın modelleri ve doğal taştan yapılan ürünlerin özellikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak sizin için tercihlerinizi kolaylaştıracaktır.

Birbirinden Güzel Gümüş Kolye Kadın Modelleri ve Özellikleri

Doğal taştan yapılan gümüş kolye kadın modellerinde genellikle yaydıkları enerjiler ön plandadır. Bu kolyeleri seçerken hem kombinlerinize uygun hem de ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayıp sağlamadığına bakarsınız.

Seçeceğiniz birbirinden güzel kadın kolye modelleri bulunmaktadır. Bunlar hem gümüş özelliğinden dolayı uzun ömürlü olup hem de yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz kolyelerdir.  İşte doğal taş kadın kolye modelleri ve özellikleri!

Ay Taşı Gümüş Kolye Kadın Özellikleri

Labradorit grubunda yer alan bu doğal taşın enerjisi oldukça yüksektir. Kadın takı ve aksesuarlarında sık sık kullanılan ay taşı tüm gözleri üstünde toplamak isteyen kadınların bir numaralı tercihi olmuştur. Ay taşı doğal taş kolye opak bir görünüme ve yumuşak bir yapıya sahiptir.

Dekoratif amaçla da kullanılabilen bu taşın etkileri saymakla bitmez elbette. Fiziksel birçok faydasının yanında en çok faydalanılan özelliği ise ruhsal olarak sağladığı faydadır. Ay taşının fiziksel ve ruhsal etkileri sıralanacak olursa;

 • Yansımalı bir görünüme ve göz alıcı bir güzelliğe sahiptir.
 • En bilinen özelliği aura yükseltmesi ve bulunduğunuz ortamda dikkat çekmenize yardımcı olmasıdır. Ay taşı kolye sayesinde istediğiniz tüm ilgiyi çevrenizden görebilir ve üzerinize toplayabilirsiniz.
 • Ayın dengeleyici özelliğini taşıdığına inanılır. Ay taşı sayesinde duygusal aşırılıklar yok olur. Bunlara örnek vermek gerekirse aşırı duygusallık, aşırı öfke, kin ve nefret gibi duygular örnek verilebilir.
 • Sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Bu etki sayesinde stresten uzak kalmanızı ve stresin getirdiği zararlardan uzak kalmanızı sağlar.
 • Ay taşı dişil enerjiyi temsil eder. Kadınlarda doğurganlığı arttırdığına inanılır.
 • Dişil enerji taşı olarak anılan ay taşı sayesinde kendinize olan özgüveninizi arttırmaya yardımcı olur.
 • Fiziksel olarak da birçok ağrıya iyi geldiği bilinen ay taşının en önemli özelliği sırt ve bel ağrılarına iyi gelmesidir. Bu özelliği sayesinde sizi günlük oluşabilecek ağrılardan kurtarır.

Pembe Kuvars ile Aşk Dolu Bir Kolye

Pembe kuvars taşı adeta aşkı arayan kadınların taşıdır demek doğru olabilir. Aşk ve kalp taşı olarak anılan zarif rengiyle ön planda olan pembe kuvars gümüş kolye kadın modelleri arasında ilk tercihler arasında yer almaktadır.

Anlamlı Kadın kolyeler arasında seçim yapmak istiyorsanız işte size tam aradığınız kolye. Pembe kuvars taşı oldukça yüksek enerjiye sahip bir doğal taştır. Bu doğal taş sayesinde bulunduğunuz ortamda negatif enerjileri uzaklaştıracak sevgiyi çekeceksiniz. Geçmişte Yunan mitolojisinde Afrodit ve Adonis ile ilişkilendirir ve aşk taşı olmasının sebebi de buradan gelmektedir.

Daha çok kalp çakrası ile uyumuyla bilinen pembe kuvars gümüş kolye kadın taşını taşıyan kişiye mutluluk ve huzur getirdiğine inanılır. Bu sebeple stresten uzaklaştırır ve gereksiz gerginlikler yaşamanızın önüne geçer. İkili ilişkilerde çiftler arasında huzursuzlukları giderirken ilişkinin yoluna girmesine yardımcı olur.

Aşk ve sevgi taşı olan pembe kuvars gümüş kolye kadın modelleri takan kişiyi etkisi altına aldığı gibi bulunduğu ortamda da negatif enerjiyi uzaklaştırmaya yardımcı olur. Bu sebeple kişideki stres seviyesini azaltır ve migrene iyi geldiğine inanılır.

Kaplan Gözü Gümüş Kolye Kadın Modelleri

Nazar ve etkilerinden korkan ve bu tarz enerjilerden çabuk etkilendiğinize inanan biriyseniz bu taş tam size göre. Kaplan gözü taşı kolye ve aksesuarları seçen kişiler daha çok bu taşın koruyucu etkisi sebebiyle seçerler.

Geçmişten günümüze büyü, tılsım, nazar gibi kötü enerjilerin etkilerini yok ettiğine inanılan bu taşı askerler yanlarında taşırlar ve koruyuculuğuna inanırlarmış. Bu sebeple geçmişten gelen bir inanış kaplan gözü taşının enerjisinin çok yüksek olduğunu söyler.

İhtişamlı görünümü ve kaplana benzeyen yapısıyla bu ismi almıştır. Güçlü bir taş olma inancı da buradan gelmektedir. Negatif enerjiyi uzaklaştırdığına inanılır ve bu sebeple de kadınlar tarafından çok sık kullanılır. sadece gümüş kolye kadın değil gümüş kolye erkek modellerinde de sıklıkla rastlanabilir. Kaplan gözü taşının fiziksel ve ruhsal olarak sağladığı diğer faydalar ise şu şekildedir;

 • Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Kişiye özgüven ve cesaret verir. Atmak istediği adımları daha sağlam atmasına yardımcı olur. Bu taş sayesinde kişiler daha cesur hareket etmeye başlarlar.
 • Fiziksel olarak bir rahatsızlık ve hastalıktan sonra iyileşme sürecinizi hızlandıran en önemli doğal taşlardan biridir.
 • Gümüş kolye kadın modelleri arasında gücü temsil eden en önemli taştır.
 • Astım hastalarının kullandığı ve enerjisinin rahatlatıcı olduğu bilinir. Solunum yolları sıkıntısı çekiyorsanız gümüş kolye kadın modelleri arasında kaplan gözü taşına bir şans vermelisiniz.

Kalsedon Gümüş Kolye Kadın Modelleri

En çok boğaz çakrası ile uyumlu olan bu taş sayesinde artık kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz. Kalsedon taşlı kolye ile özgüveniniz artacak ve kendinize olan sevginiz de aynı oranda yükselecek bu durum ise size mutluluk getirecektir.

Başarı ve gücün sembolü olan kalsedon taşını özellikle özgüven arttırıcı olarak kullanılabilir. Kötü rüyalara karşı koruyucu olan bu taşı çocuklar ve yetişkinler rahat uyku için kullanılır. Burada yine taşın koruyucu özelliği ön plandadır.

Gümüş Kolye Kadın Modelleri Nasıl Aktif Edilir?

Özellikle doğal taşları aktif ederken en önemli husus taşı olumsuz enerjilerden arındırmaktır. İlk aldığınızda mutlaka taşınızı arındırmalısınız. Doğal taş arındırma yöntemleri çok çeşitlidir. En yaygın olanları ise şu şekildedir;

                                 Doğal Taş Gümüş Kolye Kadın Arındırma Yöntemleri Nelerdir?

Toprağa gömme

 

Toprak her zaman negatif enerjiyi alma özelliği ile bilinir. Doğal taşlarınızı bahçe ya da saksı toprağına gömüp 24 saat bekletmek taşın negatif enerjisini alacaktır.

 

Akan su altında yıkama

 

Akan su yine negatif enerjiyi yok etme özelliğine sahiptir. Taşınızı akan bir suyun altında bir süre bekleterek ya da tuzlu deniz suyunda bekleterek arındırabilirsiniz.

 

Ay ışığında bekletme

 

Doğal taşınızı gece ay ışığı alan bir cam kenarına koyduğunuzda taşınızın tüm negatif enerjisi gidecek ve taşınız arınacaktır.

Merak Edilen Sorular

Gümüş kolye kadın modellerinde özellikle taşın özellikleri, enerjisi gibi birçok konuda araştırılacak konular olabilir. Burada seçeceğiniz taşın özelliği ve enerjisi üzerinde taşıdığınız sürece size etki edecektir. Bu noktada aklınıza takılabilecek bazı sorular;

1 – 925 Ayar Gümüş Kararma Yapar mı?

925 ayar gümüş kolyelerde kullanım hatalarına bağlı zamanla kararmalar olabilir. Bu sebeple kimyasal ürünlerden kolyelerinizi uzak tutmanız ve sakınmanız kolyenin uzun ömürlü olmasına neden olacaktır.

2 – Gümüş Takı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gümüş kolye kadın ürünleri alırken özellikle gümüşün gerçek olmasından emin olmalı ve ayarına mutlaka bakmalısınız. En çok satılan gümüş kolyeler genellikle fiyat olarak çok ucuz olmazlar. Ayrıca gümüş fiyatları da kura bağlı olarak artabilmektedir.

3 – Gümüş Kolye Kadın Modelleri Hangi Tene Uyum Sağlar?

Genellikle gümüş ürünler beyaz ve buğday tende daha uyumlu olabilmektedirler. Gümüş kolye kadın modelleri seçerken teninize uygun tonu bulmaya dikkat etmelisiniz.