Gümüş Kolye Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta

Gümüş kolye şüphesiz en şık ve zarif duran aksesuarlardan bir tanesidir. Hem günlük kullanıma hem de özel günlerdeki kullanıma uygun olan bu takılar özellikle son yıllarda çok popüler hale gelmiştir. Bu popüler aksesuarları alırken dikkat etmemiz gereken hususları ise atlamamak gerekir.

Hemen hemen her ürünü satın alırken bazı noktaları özenle incelememiz gerekir. Sonrasında herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına oldukça önemli bir adım olduğunu söylemek gerekir. Fakat söz konusu kolye gibi aksesuarlar olduğu zaman daha hassas davranmak gerekir. Tene değeceği için özenli bir şekilde seçim yapmak önemlidir.

Gümüş Kolye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gümüş takı konusunda tercih yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edilmesi hem kullanım kolaylığı sağlar hem de söz konusu takının daha uzun ömürlü olmasına vesile olur.

Eğer tercih edeceğimiz aksesuar gümüş kolye ise biraz daha fazla titiz davranmak gerekebilir. Çünkü kolyeler diğer takı çeşitlerinden daha fazla dikkat çeker. Odak noktası haline gelir. Bu kadar ilgi çekici bir takının aynı oranda da özenli seçilmesi gerekir. Peki tercih esnasında nelere dikkat etmek gerekir?

Gümüş Kolye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

925 Ayar olmasına özen göstermek gerekir.

Gümüş kolye modelini seçerken dikkatli olmak gerekir.

Kullanılan mevsim göz önünde bulundurulmalıdır.

Kullanılacağı yere dikkat etmek gerekir.

Fiyat Değerlendirmesi Yapılmalıdır.

Marka ve güvenilirlik göz önünde bulundurulmalıdır.

 

1 – 925 Ayar Olmasına Özen Göstermek Gerekir

Gümüş bir aksesuar alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta her zaman 925 ayar olup olmamasıdır. Gümüş kolye takı modellerinde de aynı kural geçerli olur. 925 ayarın bu kadar önemli olmasının nedeni ise aksesuarın orijinal olup olmadığını anlamamızın en büyük ipucu olmasıdır.

Daha düşük ayarlarda gümüş kolye satışı da mevcuttur. Fakat pek önerilen ürünler olmadığını söylemek gerekir. Çünkü bu tarz ürünlerde bakır oranı artıyor. Bu da aksesuarı kullanışlı bir hale getirmiyor. O nedenle gümüş kolye alırken öncelikle 925 ayar olup olmadığına özen göstermek gerekir.

2 – Gümüş Kolye Modelini Seçerken Dikkatli Olmak Gerekir

Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer mevzu ise model seçimidir. Modelin zevkinize hitap edip etmemesi son derece önemlidir. Çünkü bu tarz aksesuarlar uzun süre kullanılır. Beğenilmeyen ya da estetik durmayan bir modelin tercih edilmesi kullanım isteğini doğal olarak azaltır.

Kolye hediye olarak alınacaksa da hediye edilecek kişinin zevki ön planda tutulmalıdır. Kişi kendi zevkine göre düşünüp de hediye vereceği kişinin zevkini göz ardı ederse hediyenin beğenilmeme tehdidi ile karşı karşıya kalabilir. Hediye almayı düşündüğünüz kişinin zevkine tam olarak hakim değilseniz pembe kuvars kolye gibi herkese hitap eden bir model tercih edebilirsiniz.

3 – Kullanılan Mevsim Göz Önünde Bulundurulmalıdır

Gümüş kolye ile alakalı dikkat etmemiz gereken bir diğer unsur ise kolyenin kullanılacağı mevsimdir. Bu husus ilk duyulduğu zaman anlamsız gelebilir. Fakat çok önemli olduğunu söylemek gerekir. Çünkü kış aylarında kalın ve boğazı kapatan kıyafetler giymeyi tercih ederiz. Böyle olunca da kolye ön plana çıkamaz. Bu nedenle kış aylarında daha göze çarpan modelleri tercih etmek gerekir.

Yaz aylarında ise ince ve genellikle boynu gösteren kıyafetler tercih edildiği için gümüş takı seti içerisinde yer alan kolyenin çok da gösterişli olmasına gerek yoktur. Gönül rahatlığı ile şık ve zarif modeller tercih edilebilir.

4 – Kullanılacağı Yere Dikkat Etmek Gerekir

Anlamlı kolyeler kadın için özellikle büyük önem arz eder. Bu nedenle özel günlerde alınabilecek en güzel hediyelerden biridir. Özellikle gümüş kolye kadın için çok önemli bir yere sahiptir. Fakat alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kolyenin kullanılacağı yerdir. Yani günlük hayatta kullanılacaksa ona daha sade modeller tercih edilmelidir.

Özel günlerde kullanılması amacı ile alınan gümüş kolye ise biraz daha gösterişli olabilir. Çünkü o günlerde gerek kıyafet gerekse makyaj oldukça gösterişli olur. Hal böyle olunca da kolyenin tüm bunların arasında sönük kalmaması gerekir. Yani böyle günler için pembe kuvars gibi şık ama zarif modeller gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

5 – Fiyat Değerlendirmesi Yapılmalıdır

Gümüş kolye alırken önemli olan ve atlanmaması gereken bir diğer konu ise fiyat konusudur. Söz konusu ürünü almadan önce fiyat araştırması yapmak gerekir. Gereksiz yere çok para vermemek adına bu adım çok önemlidir. Aynı zamanda dikkat çekecek kadar ucuz olan gümüş kolye de uzak durulması gereken ürünlerden biridir. Çünkü bu durum akla gümüşün sahte olabileceğini getirir.

6 – Marka ve Güvenilirlik Göz Önünde Bulundurulmalıdır

Sadece kolye özelinde değil tüm aksesuarları alırken markasına ve güvenilir olup olmadığına dikkatli bir şekilde bakmak gerekir. Aksi halde ürünün sahte olma ihtimali ile karşılaşılabilir. Özellikle gümüş kolye erkek ve kadınlar tarafından çok sık tercih edilen ürünler arasındadır. Bu nedenle piyasada çok fazla sahte ürün bulunur. Bunun önüne geçmek için güvenilir markaları tercih etmek gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Her konuda olduğu gibi gümüş kolye konusunda da alıcıların kafasında bazı soru işaretleri olabilir. Bu soru işaretlerinin giderilmesi hem kullanım açısından hem de şüphe duymamak açısından çok önemlidir. O neden sık sorulan soruların satın alma işleminden önce cevaplanması gerekir. Gosty Consept bünyemize gelen ve bahsedilen sorular ise şu şekildedir;

1 – Gümüş Kolye Suyla Kararı mı?

Gümüş kullanımından önce suyla temas edip edemeyeceği çok fazla araştırılan konulardan biridir. Çünkü gün içerisinde elimizi ve yüzümüzü çok fazla yıkarız. Hal böyle olunca da ürünün su ile temas etme ihtimali yüksektir. Gümüşün suyla temasından kaçınmak gerekir. Aksi halde kararma yapabilir.

2 – Gümüş Fiyatı Ne Kadar?

Konu ile alakalı merak edilen bir diğer konu ise gümüşün fiyatıdır. Fakat bu sorunun net bir cevabı bulunmaz. Çünkü fiyata etki eden çok fazla unsur vardır. Aksesuarda kullanılan gümüş miktarı ya da aksesuarın çeşidi fiyatı doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alır.

3 – Gümüş Kolye Kaç Yıl Dayanır?

Gümüşün kaç yıl dayanacağı da merak edilmektedir. Bu sorunun cevabı da bazı faktörler göz önüne alınarak verilmelidir. Söz konusu faktörler ise şu şekidedir;

  • Kullanım şekli
  • Aksesuar çeşidi
  • İşçilik kalitesi

Olarak sıralanabilir.