Gölgeli Saç Modelleri ile Uyumlu Doğal Taş Kolye Modelleri

Gölgeli saç modelleri hiç şüphesiz ki bu senenin en doğal saç renkleri arasındadır. Farklı renklerle oluşturulan bu gölgeler saçlarda ışıltılı gölgeli saçlar oluşmasında en büyük etkendir. Saçın tamamına uygulanmayan bu gölgeler doğal görünümlerin öncüsü olmaktadır.

Durum böyle olduğunda gölgeli saç modelleri ile kullanılabilecek kolyeler de merak uyandırmaktadır. Çünkü saç modelleri ve saç renkleri aksesuar kullanımını değiştirebilecek ölçüdedir. Cilt tonunu sıcak veya soğuk yönünde değiştirebilen gölgeli saç modelleri ile tercih edilebilecek doğal taş kolye modelleri!

Gölgeli Saç Modelleri ve Uyumlu Doğal Taş Kolyeler!

Gölgeli saç renkleri daha yoğunluklu olarak sıcak tonları içermektedir. Saçı doğal görüntülere ulaştırmayı hedefleyen gölgeler, saça farklı tekniklerle uygulanmaktadır. Saça gölge atmak bu doğrultuda ince işçilik istemektedir.

Profesyonelce veya evde de uygulayabileceğiniz gölge işlemine ışıltı adı da verilebilmektedir. Bu yönteme kadınlarda olduğu kadar gölgeli saç modeli erkek olarak da rastlanmaktadır. Saç renginden 1-2 ton açık ve ışıltılı renk tonlarının belli tutamlara uygulanmasını içermektedir. Güneşten açılmış efektinin elde edildiği gölgeli saç modelleri için kullanılabilecek renkler şu şekildedir:

GÖLGELİ SAÇ RENKLERİ

 

Sarı

Kızıl

Gri

Kumral veya Kahverengi

Saçın birkaç ton açılacağı bu yöntemde takı kullanımı hatta makyaj yöntemleri de değişmektedir. Bir bütün olarak ele alınan saçlar ve yüzler birbiriyle yakın ilişki içerisindedir. Bundan dolayı da gölgeli saç modelleri ile kullanılabilecek kolyeler de farklılaşmaktadır. Bu kapsamda kullanılabilecek doğal taş kolye modelleri:

1 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye özellikleri açısından yoğun olarak tercih edilmektedir. Kalp çakrasıyla doğrudan ilişkili olan Pembe Kuvars kolye elbette ki gölgeli saçlarla da kullanılabilmektedir. Baş ve boyun gölgesinde kendini belli eden Pembe Kuvars kolyeyi kullanabileceğiniz gölgeli saç modelleri şu şekildedir:

 • Sarı gölgeli saç
 • Gri gölgeli saçlar
 • Kısa gölgeli saçlar

2 – Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye

Mor rengin büyüsüyle enerjisini elde eden Ametist 925 ayar gümüş kolye, sarı gölgeli saçlarda parıl parıl parlamaktadır. Özellikle sarı ile mor rengin uyumu göz önüne alındığında Ametist, gölgeli saç modelleri için şahane bir tercih olacaktır.

3 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Kolye

Koyu lacivert renkli Lapis Lazuli 925 ayar gümüş kolye saç rengiyle daha ön planda kılınabilmektedir. Koyu saçlı birinin takacağı Lapis Lazuli kolye ile açık saç rengine sahip birinin takacağı kolye aynı görünürlükte olmayacaktır. Bundan dolayı da Lapis Lazuli kolyesinin daha belirgin olacağı gölgeli saç modelleri şunlardır:

LAPİS LAZULİ KOLYE VE GÖLGELİ SAÇLAR

 

Kumral gölgeli saç renkleri

Küllü sarı gölgeli saçlar

Bebek sarısı gölgeli saçlar

Dore gölgeli sarı saçlar

4 – Ay Taşı 925 Ayar Gümüş Kolye

Dişil enerji denildiğinde akla gelen Ay Taşı 925 ayar gümüş kolye, dişilliğin bir diğer simgesi olan saçlarla da bağlantılıdır. Tanrıça enerjisini taşıdığına inanılan bu taş saçların sağlığında ve ışıltılı duruşunda da etkilidir. Gölgeli saçlarla parlayacak Ay Taşı için kullanılabilecek gölgeli saç modelleri şu şekildedir:

 • Kızıl gölgeli saçlar
 • Gölgeli saç modelleri kısa saç
 • Bakır gölgeli saçlar

5 – Sitrin 925 Ayar Gümüş Kolye

Para, bolluk ve bereketle tasvir edilen Sitrin 925 ayar gümüş kolye, renginden dolayı özellikle sarı gölge saç modelleri ile benzerdir. Bal sarısına çalan Sitrin taşı gölgeli saç modelleri ile bütün uyumu sağlayabilmektedir. Özellikle daha sıcak sarılarla uygundur. Bu renkler ise kısaca şunlardır:

SİTRİN KOLYE İLE UYUMLU GÖLGELİ SAÇ MODELLERİ

 

Altın sarısı

İnci sarısı

Sedef sarısı

Küllü sarı

6 – Akuamarin 925 Ayar Gümüş Kolye

Mavinin en güzel tonlarını içeren Akuamarin 925 ayar gümüş kolye elbette ki gölgeli saç modelleri ile kendini belli edecektir. Açık mavi ve sarı gölgelerin uyumunu gözünüzün önünde canlandırdığınızda bile kalp ritminiz değişecektir. İster kumral gölgeler ister sarı gölgeler olsun Akuamarin kolye hepsiyle efsane görünecektir.

7 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Kolye

Mumsu parlaklığı ile gölgeli saçlara en çok yakışacak bir diğer kolye ise Kalsedon 925 ayar gümüş kolye olmaktadır. Özellikle ışıltılı gölgeli saç modelleri ile birebir uyum sağlayacak Kalsedon kolye koyu gölgeli saçlarda da parlaklık kazanacaktır. Kalsedon kolyeyi kullanabileceğiniz gölgeli saç modelleri şunlardır:

 • Kızıl gölgeli saçlar
 • Bakır gölgeli saçlar
 • Koyu kahverengi gölgeli saçlar
 • Karamel gölgeli saçlar
 • Hatta mavi, pembe veya turuncu gibi gölgeli saçlarla da Kalsedon kolye kullanılabilmektedir.

8 – Labradorit 925 Ayar Gümüş Kolye

Mavi, yeşil ve kahverengi renklerini içeren Labradorit 925 ayar gümüş kolye ışıltılı saçlar için harika bir tercihtir. Çünkü Labradoritin yanardönerli yapısı ışıltılı saçlar için oldukça uygundur. Labradorit rengi gereği gölgeli saçlarda sınırlanabilse de bu kolyenin kullanılabileceği gölgeli saç modelleri şu şekildedir:

LABRADORİT İLE UYUMLU GÖLGELİ SAÇLAR

 

Koyu kumral gölgeli saçlar

Bronz sarı gölgeli saçlar

Koyu sarı gölgeli saçlar

Bej sarı gölgeli saçlar

9 – Kaplan Gözü 925 Ayar Gümüş Kolye ve Gölgeli Saç Modelleri!

Kahverenginin en cesaretli tonu olan Kaplan Gözü 925 ayar gümüş kolye, cesaret ve yenilik isteyen gölgeli saç modelleri için kullanılabilmektedir. Kahverengi ve siyah tonlarını içeren bu kolyede daha çok kumral veya kahverengi gölgeli saçlar söz konusu olabilmektedir. Ancak sarı gölgeli saçlarla da bu kolye kullanılabilmektedir.

10 – Amazonit 925 Ayar Gümüş Kolye

Su rengini içeren Amazonit özellikle soğuk tonlu sarı gölgeli saçlarla kombin bütünlüğünü sağlamaktadır. Koyu tonlu sarı renklerle elde edilen gölgeli saçlar dışında Amazonit 925 ayar gümüş kolyenin kullanılabileceği gölgeli saçlar şunlardır:

 • Platin sarı gölgeli saçlar
 • Altın sarı gölgeli saçlar
 • Bronde gölgeli saçlar
 • Hollywood sarısını içeren gölgeli saçlar

Sık Sorulan Sorular

Söz konusu saçlar olduğunda her senenin modası değişkenlik gösterebilmektedir. Daha doğal tonlara yönelinen bu senede gölgeli saç modelleri oldukça popülerdi. Bundan dolayı da merak edilen sorular çoğalmaktadır. Gölgeli saçlar ve merak edilen birkaç soru şu şekildedir:

2023 Hangi Saç Rengi Moda?

2023 yılında saçlarda daha çok doğal tonlara rastlanmaktadır. Özellikle bej renkler ve kumrallar bu sene sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca sarı gölgeli saçlarda kalıcılığını korumaktadır.

Hangi Saç Rengi Daha Genç Gösterir?

Göz renkleriyle uyumu göz önüne alındığında kumral renkler daha genç gösterebilmektedir. Cildinize uygun seçeceğiniz kumral tonu ile genç gösterebilmeniz mümkündür.

Gölge Saç Nedir?

Gölge saçın dipten uca kadar kendi rengine yakın bir renkte açılmasıdır. Bu açılma saçın tamamına uygulanmaz tutam tutam açılır.

Boyalı Saça Gölge Yapılır Mı?

Boyalı saçlarda boya akıtılarak veya saç açıcı ile saça gölge uygulanabilmektedir. Ancak yıpratıcı olan bu işlem için uzman desteği alınmalıdır.

Saça Gölge Nasıl Yapılır?

Gölge istenen alanlar tutamlara ayrılarak, gölge fırçası yardımıyla açıcı boya sürülür. İstenen tona göre bu boya saçta belirli bir dakika boyunca bekletilir. Ardından alüminyum folyo ile sarılarak rengin tutması beklenir. Belirlenen vakit geldiğinde saç güzelce yıkanır ve istenilen gölgeli saç modelleri elde edilir.