Doğal Taş Evlilik Teklifi Yüzükleri | Altın Sevmeyenler Buraya!

Evlilik teklifi yüzükleri, bir çiftin beraber bir yaşama baş koyma sürecinin en başını içermektedir. Genellikle pırlanta veya altın şeklinde oluşturulan evlilik teklifi yüzükleri, son zamanda alışılmışın dışına çıkmıştır. Doğal taşların benzersiz enerjisi ve değerli yapısı evlilik tekliflerinde kullanılan yüzüklerde de kullanımını sağlamıştır. Doğal taş evlilik teklifi yüzükleri için merak edilenlere bir göz atalım!

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalı?

Evlilik teklifleri kişilerin hayatında unutulmayacak nadir anlardandır. Evlilik birliği boyunca parmağa takılacak yüzüğün nasıl olması gerektiği de bu ana ortaklık etmektedir. Öncelikle evlilik teklifi yüzüğü seçiminde partnerinizin beğenisi oldukça önemlidir. Hayatlarınızı birleştirmek istediğiniz kadının parmak ölçüsü de diğer bir önemli faktördür. Genel esaslarıyla evlilik teklifi yüzükleri nasıl olmalı?

  • Partnerinizin ilgisini çeken bir yüzük modeli olmasına özen gösteriniz.
  • Evlilik teklifi yüzük modeline karar vermelisiniz. Baget evlilik teklifi yüzüğü veya tamtur yüzükler araştırılmalıdır.
  • Yüzükte kullanılan doğal taşın veya pırlantanın karatına dikkat etmelisiniz.
  • Yüzük taşında kullanılan pırlanta veya taşın kesimini incelemelisiniz.
  • Pırlantanın rengi de evlilik teklifi yüzükleri için önemlidir.
  • Yüzükte kullanılan taşın gerçekliğini araştırmalısınız.

Asırlardır büyük bir önem taşıyan evlilik teklifi yüzüklerinde dikkat edilmesi gerekenler kısaca bu şekildedir. Piyasada yer alan yüzüklerin dışında sade evlilik teklifi yüzükleri veya doğal taşlı evlilik yüzükleri için de bu adımlara dikkat etmelisiniz.

Doğal Taş Evlilik Teklifi Yüzükleri Nelerdir?

15. yüzyılda Avusturya Arşidükü Maximilian’ın nişanı esnasında Burgonya düşesi Mary’ye elmas yüzük hediyesi etmesi ile başlayan bu gelenek hala daha devam etmektedir. Aşkın, ateşin ve sonsuzluğun işareti olarak kabul edilen evlilik teklifi yüzükleri, gelişen imkanlarla kalıcılığını sürdürmektedir.

Partneriniz pırlanta veya altın bir yüzük sevmiyorsa ona benzersiz bir doğal taşlı evlilik teklifi yüzüğü alabilirsiniz. Doğal taşlar, çeşitli enerjilere sahip olmasının yanı sıra oldukça da değerli materyallerdendir. Geçmişten bu yana evlilik, ilişkiler ve sadakat için kullanılan bu taşlar, günümüzde evlilik teklifi yüzüklerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Biricik sevgiliniz için seçebileceğiniz doğal taşlı evlilik teklifi yüzükleri şunlardır:

1 – Ay Taşı Yüzük

Dişil enerji ile simgelenen Ay Taşı, geçmişte yeni evlenen çiftlere mutluluk getirmesi adına hediye edilmekteydi. Hindu efsanelerine göre ay taşı ay tanrıçasının görüntüsünü içermektedir. Ay tanrıçası ise bu kristale sahip kişilere sevgi, bilgelik ve huzur vermektedir.

Evlilik teklifi için vazgeçilmez olan Ay Taşı 925 ayar gümüş yüzük, sade ve şık tasarımıyla unutulmaz anlarınıza ev sahipliği yapacaktır. Ay taşının enerjisiyle başlayacak evlilik serüveninizde doğal taşın olumlu enerjilerinden de faydalanabilirsiniz.

2 – Akuamarin Doğal Taş Evlilik Teklifi Yüzükleri

Rengini denizden ve gökyüzünden alan Akuamarin taşı, mutlak huzurun getiricisidir. Okyanustan taşa dönüştüğüne inanılan Akuamarin taşı, faydalarıyla da evlilik teklifi yüzüğü olarak kullanılabilecek niteliktedir. Bu doğrultuda Akuamarin 925 ayar gümüş yüzük faydaları kısaca şu şekildedir:

AKUAMARİN TAŞI FAYDALARI

 

Sakinlik ve dinginlik verir.

İkili ilişkilerde destekleyici rol oynar.

Hoşgörüyü arttırır.

Hassasiyeti arttırır.

Cesaret verir. Olaylara karşı göğüs germe güçlüğü sağlar.

İletişimi güçlendirmektedir.

3 – Ametist Yüzük

En şifalı doğal taşlar arasında yer alan Ametist, mor rengin cazibesini içermektedir. Evlilik teklifi yüzüklerinde süsleme veya tektaş olarak da kullanılan Ametist, enerjileriyle kişileri kendine hayran bırakacak ölçüdedir. Özel tasarımlarla bezenen Ametist 925 ayar gümüş yüzük ile evlilik teklifinizi daha da unutulmaz kılabilirsiniz.

Ametistin şifalı etkileri ve yüksek titreşimleri sayesinde ilişkinizi kuvvetli bağlarla örebilirsiniz. Süreç içerisinde kendini yenileyen enerjiye sahip olan Ametist ile her geçen gün partnerinizle aranızdaki sevgiyi taçlandırabilirsiniz.

4 – Sitrin Yüzük

Sitrin daha çok para ve bollukla ilişkilendirilse de huzurun ve iyi şansın da taşıdır. Tüccar taşı olarak da bilinen bu taş hayatın her alanında iyi enerjileri kendinize çekmenize yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı da evlilik teklifi yüzükleri arasında ışıltılı bir yapıya sahiptir.

Sevinç, coşku ve motivasyonu destekleyen Sitrin taşı ile evliliğinizi bereketli kılabilirsiniz. Maddi ve manevi anlamda iyi şansı çeken Sitrin 925 ayar gümüş yüzük ile uzun ve sağlıklı ilişkiye kapı aralayabilirsiniz.

5 – Amazonit Yüzük

Amazonit taşı ise evrenin istediği ölçüde barışçıl bir şekilde hareket etmenin önemini içermektedir. Tıpkı Amazonit taşı gibi Amazonit 925 ayar gümüş yüzük de umudu, bolluğu ve iletişimi arttırmaktadır. Enerjiyi dengeleyen ve olumsuz duyguları gideren bu yüzük sayesinde evlilik teklifinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Sade Evlilik Teklifi Yüzükleri Nelerdir?

Sade evlilik teklifi yüzükleri daha gösterişten uzak ve sade tasarımları ifade etmektedir. İlave işlemeler ve süslemelerden uzak olan sade yüzüklerde kullanılan taşlar da bir hayli çeşitlidir. Sade şıklığı sağlayan ve daha soluk renkli doğal taşlar bu yüzüklerin ana maddesini içermektedir. Sade evlilik teklifi yüzüğü denildiğinde akıllara gelen doğal taşlı yüzükler şunlardır:

1 – Kalsedon Yüzük

Mumsu parlaklığa sahip Kalsedon 925 ayar gümüş yüzük, sadelikten yana olan kız arkadaşınız için harika bir seçimdir. Melankoliyi neşe çeviren ve duyguları dengeleyen Kalsedon sayesinde evlilik gibi ikili ilişkilerinizi iyileştirebilirsiniz.

İletişim yeteneğini güçlendiren Kalsedon sayesinde ilişkinizde yaşadığınız sorunlara açıkça yaklaşabilirsiniz. Zekâyı keskinleştirirken kişilere sakinlik veren bu taşın enerjisini kesintisiz olarak hissedebilirsiniz.

2 – Pembe Kuvars Yüzük

Aşk mıknatısı olarak da adlandırılan Pembe Kuvars evlilik teklifi yüzükleri içerisinde benzersiz bir yerdedir. Enerjisini sevgi, aşk, bağlılık ve sadakat üzerinden geliştiren Pembe Kuvars elbette ki evlilik yüzüğünü benzersiz kılmaktadır.

Kalp çakrasının taşı olan Pembe Kuvars, duygusal anlamda şifalandırıcıdır. Bu sayede de var olan problemlerin üzerinden kolayca gelmenizi sağlayacaktır. Kalp üzerinde yoğunlaşan Pembe Kuvars ile hayatınızdaki kadına, hayatınızın aşkı olduğu mesajını da iletmiş olursunuz.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Kaç Karat Olmalı?

Söz konusu evlilik teklifi yüzükleri olduğunda taş büyüklüğü önem kazanmaktadır. Evlilik teklifi için ideal bir tektaş boyutu 0.20 CT ila 0.60 CT arasında olmaktadır. Kadınlar taş arasında en çok bu karatları tercih edebilmektedir.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nereye Takılır?

Şayet bir kişinin yüzüğü sağ yüzük parmağındaysa o kişi nişanlı veya sözlüdür. Sol yüzük parmağında yüzüğün varlığı evliliği simgelemektedir. Günümüzde evlilik teklifi yapılırken tektaş, sağ elin yüzük parmağına takılmaktadır. Alyans ise evliliği simgelediğinden dolayı sol yüzük parmağına takılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Söz konusu evlilik teklifi ve evlilik olduğunda akıllara birçok soru gelmektedir. Yüzüğün nasıl olması gerektiğinden yüzüğün hangi ele takılacağı bile kafaları karıştırmaktadır. Sizlere bir nebze yardımcı olmak adına evlilik teklifi yüzükleri hakkında sık sorulan birkaç soruya cevap vereceğiz:

Evlenme Teklifi Hangi Yüzükle Olur?

Evlilik teklifi yüzüğü, partnerinizin beğenisine göre şekillenmektedir. Ancak evlilik teklifi için genellikle tektaş yüzükler tercih edilmektedir.

Evlilik Teklifi Edilince Yüzük Hangi Ele Takılır?

Evlilik teklifinden sonra yüzük sağ ele takılmaktadır. Evlilik gerçekleştiğinde ise sol parmağa takılmaktadır.

Evlilik Teklifi için Tektaş Mı Baget Mi?

Seçilecek yüzüğün tektaş mı baget mi olacağı partnerinizin beğenisine kalmaktadır. Partnerinizin parmağına en uygun modeli seçerek evlilik teklifini edebilirsiniz.

Tektaş Bekarken Hangi Ele Takılır?

Henüz resmî olarak evlilik gerçekleşmediğinden dolayı bekarken tektaş yüzük sağ ele takılmaktadır.

Tektaşla Duşa Girilir Mi?

Mücevherler ile duşa girilmesi, uzun süreli kullanım ve taş yapısı için önerilmemektedir.