Özel Tasarımları ile Eskişehir Takı Markası Gosty Consept!

Eskişehir takı camiasında göz bebeği olan ilçelerimizden sadece biridir. Eskişehir’de çıkarılan doğal taşlar oyma, süsleme, dekorasyon ve takılarda başlıca kullanım alanı bulmaktadır. Hatta yurtdışına bile ticareti yapılan Eskişehir takı ürünlerinin piyasa hacmi de yüksektir. Ülkemizin coğrafi konumunun değerli sonuçlarından biri olan Eskişehir doğal taşları, ayrıcalıklarıyla kendine hayran bırakmaktadır.

Eskişehir Takı Camiasında Neden Önemlidir?

Eskişehir, doğal taş varlığı noktasında ayrıcalıklı bir ildir. Doğada kendiliğinden bulunan, el değmeyen ve değerli olan doğal taşlar verimli toprakların bir ürünüdür. Metamorfizma ile oluşan değerli taşlar mineral içeriklidir. Bu mineraller genelde tektonik plakalar tarafından basınç ve ısı altında bir araya gelmektedir.  

Mineraller bir araya gelir ve erimeden farklı minerallere dönüşebilirler. Doğal taşların nadir ve değerli olmasının bir diğer sebebi ise oluşmaları için uzun sürelere ihtiyaç duymalarıdır. Eskişehir takı doğal taşlarının bu denli önemli olmasının nedeni de budur. Ancak genel çerçevede Eskişehir takı dünyasında Eskişehir’in önemi şu şekildedir:

 • Eskişehir doğal taş yatakları açısından bolluğa ve berekete sahiptir.
 • Kültürel faaliyetlerin varlığı da Eskişehir’in ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Bu da Eskişehir’in tanınırlığını arttırmaktadır.
 • Eskişehir’de çıkarılan doğal taşlar, ülkemizde ve dış ticarette geniş bir hacme sahiptir. Ülke ekonomisine ve değerine olumlu katkılar sunmaktadır.
 • Gelişmiş bir il olması da Eskişehir’in takı piyasasında söz sahibi olma imkânını arttırmaktadır.

Eskişehir’de Çıkarılan Doğal Taşlar Nelerdir?

Eskişehir takı ürünleri denildiğinde çıkarılan doğal taşlar da bir hayli fazlalaşmaktadır. 925 ayar gümüş küpe, kolye, bileklik ve yüzük gibi ürünlerle buluşan Eskişehir doğal taşları, seçenekleriyle kendine hayran bırakmaktadır. Esasında Eskişehir denildiğinde Lületaşı öncelikli olarak akıllara gelmektedir. Çünkü Lületaşının tamamı Eskişehir sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çinlilere satışta da Lületaşının yaygınlığı bilinmektedir.

Ancak Eskişehir ve ülkemiz, verimli toprakları sayesinde birçok doğal taş yatağına sahiptir. Lületaşı, Eskişehir’in simgesi olsa da özellikle 925 ayar gümüş kolye ürünlerinde kullanılan diğer doğal taşlar Eskişehir için önemlidir. Bu kapsamda Eskişehir takı denildiğinde bahsi geçen doğal taşlar şu şekildedir:

ESKİŞEHİR’DE ÇIKARILAN DOĞAL TAŞLAR

 

Lületaşı

Opal

Granat veya Almandin

Japer

Kalsedon

Agat

Krizopras

Akik

Her biri birbirinden değerli olan bu taşlar, yüzyıllardır kullanılmaktadır. Antik çağlardan bu yana çeşitli amaçlarla kullanılan doğal taşlar, artık takı dünyasında yer edinmektedir. Özellikle bu taşlar çeşitli işlemlerle 925 ayar gümüş bileklik gibi yapılara dönüştürülmektedir. Bu sayede de kullanım alanı genişletilerek kişilere ulaştırılmaktadır.

Eskişehir Takı Markası Denildiğinde Gosty Consept Farkı!

Gosty Consept, Eskişehir takı markaları arasında özel tasarımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Sadece Eskişehir’de çıkarılan taşlar değil birçok değerli taşla özel tasarımlar oluşturulmaktadır. Özel el işçiliği ve A kalite taşlarla şahaneler yaratan Gosty Consept, ürünleriyle müşterilerinin yüzünü güldürmektedir. Kısaca Gosty Consept ve doğal taş tasarımlı ürünleri şu şekildedir:

1 – 925 Ayar Gümüş Kolye

Gosty Consept 925 ayar gümüş kolye ürünleri, zamanın ötesinde tasarımlara sahiptir. Kolay kullanım sunan ve kaliteli materyallerle üretilen bu kolyeler, doğal taş enerjisiyle yenilik katmaktadır. Eskişehir takı markası Gosty Consept kolyelerinde kullanılan doğal taşlar ise şu şekildedir:

 • Akuamarin
 • Ay Taşı
 • Amazonit
 • Ametist
 • Kaplan Gözü
 • Labradorit
 • Kalsedon
 • Lapis Lazuli
 • Sitrin
 • Pembe Kuvars

2 – 925 Ayar Gümüş Küpe

Gosty Consept 925 ayar gümüş küpe kategorisinde doğal taşların alın ve boğaz çakrasıyla olan etkileşiminden bahsedilebilmektedir. Çakralarla bağlantılı olan doğal taşlar, Gosty Consept küpeleri ile olumlu etkiler sunmaktadır. Uzun ömürlü kullanıma imkân sağlayan Costy Consept 925 ayar gümüş küpelerde kullanılan doğal taşlar şunlardır:

GOSTY CONSEPT KÜPE

 

Akuamarin

Kaplan Gözü

Labradorit

Kalsedon

Lapis Lazuli

Sitrin

Ay Taşı

Pembe Kuvars

Ametist

Amazonit

3 – 925 Ayar Gümüş Bileklik

Doğal taşların vücuda temas etmesi, doğal taşların enerjisini daha iyi yansıtması adına önemlidir. Gosty Consept özel tasarım 925 ayar gümüş bileklikler de bu amaca doğrudan hizmet etmektedir. Doğal taşların kendiliğinden şıklığıyla birleşen Gosty Consept özel tasarımları, bileklerde harika görüntüler sunmaktadır.

4 – 925 Ayar Gümüş Ayarlanabilir Yüzük

Ayarlanabilir yüzük yapısı sayesinde her parmağa kolayca adapte olabilecek, 925 ayar gümüş yüzükler konforlu bir kullanım sunmaktadır. Eskişehir takı markası Gosty Consept tasarımlarıyla şıklığına şıklık katan bu yüzükler 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabilmektedir. Kullanım sınırlandırmasından muaf olan ayarlanabilir yüzüklerimiz ile gündelik hayatın içine kolayca karışabilirsiniz.

Eskişehir Takı Markası Olarak Gosty Consept Ürünleri Nelerdir?

Eskişehir takı markası denildiğinde Gosty Consept ayrı bir yere sahiptir. Kaliteli işçiliği ön plana aldığımız tasarımlarımızda sizler için en iyisini düşünmekteyiz. Kullanılan materyallerin kalitesi ve güzelliğiyle oluşturduğumuz Gosty Consept ürünlerimiz ile en iyi versiyonunuza ulaşabilirsiniz. Bu doğrultuda ürünlerimiz şu şekildedir:

 • 925 Ayar Gümüş Ayarlanabilir Yüzük
 • 925 Ayar Gümüş Bileklik
 • 925 Ayar Gümüş Kolye
 • 925 Ayar Gümüş Küpe

Sitemize göz atarak ihtiyaç duyduğunuz ürüne ulaşabilirsiniz. Doğal taşların enerjisini içeren ürünlerimiz, sizlere büyük şans kapılarını aralayacaktır.

Doğal Taş Ürünler Nasıl Kullanılmalı?

Doğal taşlar yapı gereği farklı sertliğe ve özelliklere sahiptir. Bundan dolayı da her taşın kullanımı çeşitli faktörlere bağımlıdır. Örneğin sertliği 7’nin altında olan taşların suyla temas etmesi pek önerilmemektedir. Bundan dolayı da sahip olduğunuz doğal taşın özelliklerini çok iyi bilmelisiniz.

Ancak Eskişehir takı ürünleri kullanırken, doğal taşın sizin enerjinize uyumlandığını unutmamalısınız. Sizin enerjiniz doğrultusunda çalışan doğal taşın, başkası tarafından kullanılmaması gerekir. Aynı şekilde taşınızı kimyasaldan ve yüksek sıcaklıklardan uzak tutmalısınız. Darbelere karşı koruduğunuz doğal taşlı ürününüzü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Doğal Taş Ürünler Nasıl Arındırılmalı?

Eskişehir takı ürünlerinden birini tercih ettiğinizde, o ürünü belli aralıklarda arındırmanız gerekir. Bu arındırma, taşınızın eski enerjisine dönmesini sağlayacaktır. Bahsedildiği gibi ürününüzü başkası kullandığında da taşınızı arındırmanız önerilmektedir.

Eskişehir takı ürünleri, taşın yapısına göre farklı arındırma yöntemlerini içermektedir. Suyla temizleme, tütsüleme veya toprağa gömme en çok bilinen yöntemlerdendir. Ancak bu yöntemler bazı taşlara zarar verebilmektedir. Taşınızın özelliklerine göre kullanabileceğiniz doğal ve kristal taşları arındırma yöntemleri şu şekildedir:

ESKİŞEHİR TAKI ÜRÜNLERİ ARINDIRMA YÖNTEMLERİ

ESKİŞEHİR TAKI ÜRÜNLERİ ARINDIRMA YÖNTEMLERİ

Adaçayı yakma

Görüntüleme

Tütsüleme

Akan suyun altında bekletmek

Ses

Güneş ve Ay ışığında bekletmek

Sık Sorulan Sorular

Eskişehir takı denildiğinde akla gelen sorular taş ağırlıklı olmaktadır. Doğal taşlar yönünden zengin içeriğe sahip Eskişehir için takılarda kullanılanlar da merak edilmektedir. Bu doğrultuda Eskişehir takı hakkında merak edilen birkaç soru şu şekildedir:

Doğal Taş Gerçekliği Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşların yapısına bakıldığında pürüzler ve kusurlar görülecektir. Taşınıza büyüteçle baktığınızda bu kusurları görebiliyorsanız, taşınız gerçektir. Ancak Eskişehir takı ürünleri için işlem gören doğal taşlarda bazen bu görüntüler olmamaktadır. Bunun için de taşınızın sertlik derecesini baz alabilirsiniz.

Eskişehir’de Çıkarılan Taşlar Nelerdir?

Eskişehir’de çıkarılan taşların en başında Lületaşı gelmektedir. Lületaşı dışında Akik, Opal, Kalsedon, Agat, Granat gibi taşlardan söz edilebilmektedir.

Sinirli İnsana Hangi Taş İyi Gelir?

Sinirli bir yapıya sahipseniz Ametist ve Akuamarin taşlarının yatıştırıcı etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Para Taşı Hangisi?

Para, bolluk ve bereketle ifade edilen taş Sitrin taşıdır. Bu taş geçmiş zamanlarda tüccar taşı olarak da bilinmekteydi.