Düğünde Takı Modelleri | Nedimelere Yakışacak Pembe Kuvars Modelleri

Düğünde takı modelleri, kombini ve geceyi aydınlatacak cinstendir. Özel gün şıklığının en net tasviri olan düğünlerde, takılan takılar da bu anlamlı mutluluğa ev sahipliği yapmaktadır. Hele ki nedimeyseniz yani gelinin en yakını sizseniz, düğünde takı modelleri sizler için daha anlamlı hale gelmektedir. Bu heyecan verici günde Pembe Kuvars aksesuar modelleri ile düğünde takı şıklığını eksiksiz olarak giderebilirsiniz.

Nedimelere Uygun Düğünde Takı Modelleri

Nedimeler, düğünde geline eşlik eden ve gelinin tüm ihtiyaçlarını gideren süper kahramanlardır. Gelini o günün stresinden ve karmaşasından kurtaran nedimelerin düğünde adete bir kuğu gibi süzülmesi gerekmektedir. Burada da devreye şık bir abiye ve elbette ki düğünde takı modelleri girmektedir. Bir bütün olarak şahane görünmeniz gereken bu özel günde nedimeler için seçilebilecek düğünde takı modelleri şunlardır:

NEDİMELER İÇİN DÜĞÜNDE TAKI MDOELLERİ

 

Pembe Kuvars takı modelleri

Ay Taşı kolye

Kalsedon yüzük

Ametist kolye

Akuamarin küpe

Lapis Lazuli bileklik

1 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Bileklik

Pembe Kuvars taşının benzersiz etkileri, düğünde de sizlerle olsun diye Pembe Kuvars gelin takı seti büyük önem kazanmaktadır. Aşkın ve sevginin taşı olan Pembe Kuvars, düğünlerde oldukça manidar bir seçimdir. Aşkın en üst düzey halini temsil eden düğünlerde Pembe Kuvars 925 ayar gümüş bileklik şahane bir tercihtir.

Bulunduğu ortamın enerjisini iyileştiren Pembe Kuvars, nedimeler aracılığıyla gelini de desteklemektedir. Hem kullanan kişiye hem de bulunduğu ortama pozitif enerji yayan Pembe Kuvars bileklik hiç kuşkusuz ki düğünlerin esas tasviridir.

2 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Küpe

Pembe Kuvars gelin takı seti içerisinde yer alan gümüş küpe de kulaktaki eşsiz duruşuyla görenlerde hayranlık uyandıracaktır. Şık bir topuz yaptıysanız veya saçınızı kulak arkasına attıysanız bu küpenin benzersizliğini net şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Negatif düşünceleri gideren Pembe Kuvars küpe sayesinde gelininizi kaygılı düşüncelerden ve stresten uzaklaştırabilirsiniz. Arkadaşa düğünde ne takılır sorusunun en anlamlı hediyesi olan Pembe Kuvars küpe, evlilik hayatının bereketlenip, mutlu bir yaşama kapı aralanmasına da olanak sağlamaktadır.

3 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Yüzük

Evlilik teklifi yüzükleri veya yakın arkadaşa düğünde ne takılır 2023 senesinin en gözde seçeneği olan Pembe Kuvars yüzük, nedimeler için de birebirdir. Pembe Kuvars yüzüklerin temel görevi saf aşka ve sevgiye vurgu yapmaktadır. Burada biricik arkadaşınızın mutluluğunu sembolize etmek ve ortak olmak için Pembe Kuvars yüzük kullanabilirsiniz.

 • Ayarlanabilir yapı
 • Özel tasarım
 • El işçiliği
 • Kaliteli materyal

İle desteklenerek geliştirilen bu yüzükler düğünlerin gözde aksesuarıdır. Kaliteli ve tok duruşuyla kişilerde beğeni oluşturan bu tasarım, nedimelerin düğünde takı modelleri içerisinde ayırt edici aksesuarı da olabilmektedir. Her nedime Pembe Kuvars yüzük takarak diğer davetliler içerisinde kendini ayırt edici kılabilmektedir. Bir Pembe Kuvars yüzük ile neler yapabileceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır!

4 – Pembe Kuvars 925 Ayar Gümüş Kolye

Pembe Kuvars düğünde takı gelin seti içerisinde yer alan son aksesuar ise Pembe Kuvars kolyedir. Pembe Kuvars kolye hem nedimelerin hem de düğünde geline ne takılır sorusunu araştıranların bir numaralı tercihidir. Pembe Kuvars 925 ayar gümüş kolye şıklığının tüm geceyi ele geçirmesini istiyorsanız bu düğünde takı modeline şans vermelisiniz.

Kalp çakrasının taşı olan Pembe Kuvars kolye ile birleştiğinde enerjisini arttırmaktadır. Pozitif enerjinin öncü dönüştürücüsü olan Pembe Kuvars kolyeler, gelini de kötü enerjilerden korumaktadır. Bu törende her şeyin düzenli ve olması gerektiği gibi ilerlemesini istiyorsanız Pembe Kuvars kolyenin mucizevi enerjisinden faydalanabilirsiniz.

5 – Doğal Ay Taşı Kolye ile Düğünde Takı Şıklığından Faydalanmak!

Ay Taşı kolye evlilik ve kalıcı bağların ilahi enerjisini taşıyan bir taştır. Geçmiş uygarlıklarda tanrıça enerjisiyle ilişkilendirilen Ay Taşı, şimdilerde yeni evlenenler için tercih edilmektedir. Evlilik bağlarının güçlenmesi adına tercih edilen Ay Taşı 925 ayar gümüş kolye, dişil enerjiyi de iyileştirmektedir.

 • Doğurganlığı olumlu etkileme
 • Adet düzensizliğine iyi gelme
 • Menopoz etkilerini hafifletme
 • Sezgi kuvvetlendirme
 • Yıldız düşüklüğüne iyi gelme
 • İletişimi kolaylaştırma
 • Şefkati arttırma

Özellikleriyle kendinden söz ettiren Ay Taşı, evlilik için en ideal taştır. Düğün töreninde de enerjisini gösteren Ay Taşı kolye sayesinde günü kontrol altında tutabilirsiniz.

6 – Kalsedon 925 Ayar Gümüş Yüzük

Kalsedon taşının mumsu ve yarı opak saydamlığı, düğünde takı modellerini yumuşatmaktadır. Her tasarımda kendini belli eden ve diğer taşlarla birebir uyum sağlayan Kalsedon taşı, nedimelerin de gününü güzelleştirmektedir.

Stresi ve gerginliği ortadan kaldıran Kalsedon 925 ayar gümüş yüzük, nedimelerin parmaklarında ışıldayacak özelliktedir. İmaj yansıtan ve herkesin severek kullanacağı bu düğünde takı modeli, nedimelerin gözde tercihidir.

7 – Ametist 925 Ayar Gümüş Kolye ile Göz Alıcı Şıklık!

Ametist taşının benzersiz güzelliği ve sahip olduğu şifalı enerjiler, düğün gününde de sizlerledir. Nedimeler olarak mor renkli abiye giymeye karar verdiyseniz düğünde takı seçiminizi Ametist 925 ayar gümüş kolyeden yana yapmalısınız. Bütün bir şıklık oluşturmanın ilk adımı olan bu seçim sayesinde nedimelik sorumluluğunu en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ametist taşı şıklığının yanında en şifalı taş olma özelliği de göstermektedir. Bu sayede herkesin konuşacağı bir düğüne ev sahipliği yapabilirsiniz. Arkadaşınızın bu özel gününde olumlu enerjilerle bezenmesi adına seçeceğiniz Ametist kolye, dillere destan bir seçenektir.

8 – Akuamarin Küpe

Akuamarin taşının rahatlatıcı ve dinginleştirici enerjisi ile birleşen bu takı modeli, özel gününde bile rahatlık odaklı olan nedimelerin seçimidir. Oldukça stresli bir insansanız ve arkadaşınızın düğününde sakinliğinizi korumak istiyorsanız Akuamarin 925 ayar gümüş küpe tercih edebilirsiniz.

Su renginde olan bu taş, ilk görüşte bile duygusal dengeyi sağlamaktadır. Yaydığı pozitif, sakinlik ve huzur enerjileriyle kaygıyı gideren Akuamarin küpe, mantıklı düşünmeyi de kolaylaştırmaktadır. Siz bir nedimesiniz ve hızlı karar verip, uygulamaya geçmeniz gerekir.

Örneğin arkadaşınızın gelin ayakkabısında bir problem çıktıysa hızlıca bu soruna bir çözüm üretmeniz gerekebilir. Bu tarz olaylarda dinginliğinizi korumak için Akuamarin küpe sizlerledir.

9 – Lapis Lazuli 925 Ayar Gümüş Bileklik

Lapis Lazuli gibi koyu rengiyle ön plana çıkan bir taş, Lapis Lazuli bilekliklerde de asaletini konuşturmaktadır. Çok değerli bir taş olan Lapis Lazuli üzerindeki sarı piritleriyle zengin bir görüntü oluşturmaktadır. Düğün için oluşturduğunuz nedime kombininizde Lapis Lazuli bilekliğin yansıması sizlere güç katacaktır.

Sık Sorulan Sorular

Düğünde takı denildiğinde kişilerin kafası oldukça karışmaktadır. Her törede ve her yerde düğünde takı anlayışı birbirinden ayrılmaktadır. Kültür denilen şey özellikle düğünde takı modellerini etkilemektedir. Bu kapsamda düğünde takı için sık sorulan sorular ve yanıtları şu şekildedir:

Düğünde Geline Kaç Bilezik Takılır?

Düğünde gelinin ailesinin kızlarına 2 ya da 3 bilezik takması uygun görülmektedir. Anne ve baba hayattaysa iki kişi de birer bilezik takabilmektedir. Damadın ailesinin geline takı seti ile beraber 2 adet bilezik takması uygun kabul edilmektedir.

Yeğene Düğünde Ne Takılır?

Burada bütçeniz doğrultusunda hareket etmeniz önemlidir. Ancak özellikle dayı ve amcaların geline bir bilezik takması uygun görülmektedir.

Uzak Arkadaşa Düğünde Ne Takılır?

Uzak arkadaşa düğünde para, gram altın veya çeyrek altın takmak uygun görülmektedir. Burada bütçeniz ve yakınlığınız doğrultusunda takı seçiminizi genişletebilirsiniz.

Düğünde Takılan Takılar Nelerdir?

Düğünde ağırlıklı olarak altın, bilezik, altın kelepçe, kolye, takı seti, gerdanlık, küpe, altın yüzük, tam altın, gram altın ve çeyrek altın gibi ziynet eşyaları takılmaktadır.

Kız Tarafı Ne Takar?

Düğünde damatlığı kız tarafı alır. Bununla birlikte kız tarafı hem damada hem de geline takı takabilmektedir. Damat için saat ya da tam altın tercih edilirken gelin için bilezik takılabilmektedir.